Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изневяра ли е?


сиджей

Recommended Posts

Искам да представя проблема на една моя приятелка

От няколко години мъжа и се среща открито със една жена която е свободна Пият кафета споделят си лични неща Той знае кога тя е на работа кога не е Тя също Кога е извън града и такива неща Работата му е свързана със контакти със хора и тази жена му е клиентка Разбира се мойта приятелка ревнува и като го пита защо се среща със тази жена той и казва че е по работа Но много често се е случвало той да е споделял неща които не е споделял със приятелката ми и тя ги е научавала от телефонните им разговори които те открито провеждат Или със приятелката ми планират нещо което е свързано със семейството и тя после научава че и това е споделил със нея Тя много се измъчва и много страда от цялата тази работа Но той я уверява че не и изневерява Просто контактите му са по работа

Кажете ми според вас това изневяра ли е Може ли да има само приятелство между мъж и жена И само физическа ли може да е изневярата

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Изневяра е :), дори да не е физическа. Ама твоята приятелка да вземе да помъдрее малко. Достоевски е казал "Умната жена и ревнивата жена са две различни неща".

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

E, сега, всяко приятелство за изневяра ли ще го пишем?!?!

По-скоро виждам доста ревност тука.....коята сама по себе си може да потикне към изневяра

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да си представя някой да ме тормози като ме ограничава да общувам с когото си искам щом ми е приятно с него. Имам си съвест и се чувствам свободна. :)

Според мене горната ситуация не е изневяра, но и да е - какво от това?! Никой не е частна собственост и роб на никого. Нека любовта, уважението и доверието да свързват хората, другото няма смисъл и все някога ще се разпадне.

Един съвет от Учителя, който прочетох наскоро. В подобна ситуация е препоръчал жената да се сприятели с приятелката на съпруга си, ако съумее да е добронамерена и искрена. Може пък да не е дявол...

Зная, че мъж и жена може да общуват като души, над физическото ниво.

Редактирано от Латина
Линк към коментар
Share on other sites

Ха ха много умна идея Учителят е бил мъдър човек Ще и го кажа Ако наистина съумее да запази самообладание мисля че ще има ефект Благодаря Латина Така ще може миролюбиво да разреши проблема си Наистина поговорката "споделен проблем е половин проблем " е вярна

Линк към коментар
Share on other sites

На мен не ми прилича на изневяра, а на нещо друго.

Може съпругът да не го прави умишлено, но той споделя семейни неща с друга жена, с което наранява съпругата си.

Има такива мъже...

Линк към коментар
Share on other sites

Искам да представя проблема на една моя приятелка

От няколко години мъжа и се среща открито със една жена която е свободна Пият кафета споделят си лични неща Той знае кога тя е на работа кога не е Тя също Кога е извън града и такива неща Работата му е свързана със контакти със хора и тази жена му е клиентка Разбира се мойта приятелка ревнува и като го пита защо се среща със тази жена той и казва че е по работа Но много често се е случвало той да е споделял неща които не е споделял със приятелката ми и тя ги е научавала от телефонните им разговори които те открито провеждат Или със приятелката ми планират нещо което е свързано със семейството и тя после научава че и това е споделил със нея Тя много се измъчва и много страда от цялата тази работа Но той я уверява че не и изневерява Просто контактите му са по работа

Кажете ми според вас това изневяра ли е Може ли да има само приятелство между мъж и жена И само физическа ли може да е изневярата

Много нетактиктично от негова страна!

По този начин той наранява човека, с който има връзка. Дали пък не е сигнал, че може да се разделят? Защото този начин на поведение може да значи, че той не е удовлетворен от отношенията и са на ръба. Логично е да се запита с кого има връзка? С тази която живее и спи или с тази, с която споделя в очакване за евентуално развитие?

ПП не виждам как може да стане приятелка със съперница, водеща се "духовния гуру" на този мъж,

ако другата жена беше платена семейна психоложка, която провежда групови сеанси щеше да е по лесно...

Всъщност сетих се за подобен случай, само че духовният гуру беше една оправна дебелана, която много си падаше да върти пари и да се прави на ту на другарката дружинна, която сбира хората да вършат нещо заедно, ту на мамашата на нацията, ту на бизнес-тарикатка. Това, че обичаше да командва по-слабохарактерни мъже и беше страст. Уж само приятели, уж тя дебела цоцолана, но толкова чиста духовно... обаче ако се напият по работа в някоя кръчма може и да завлече в леглото някой ахмак. Истински Тартюф в пола...

Не мога да си представя някой да ме тормози като ме ограничава да общувам с когото си искам щом ми е приятно с него. Имам си съвест и се чувствам свободна. :)

Според мене горната ситуация не е изневяра, но и да е - какво от това?! Никой не е частна собственост и роб на никого. Нека любовта, уважението и доверието да свързват хората, другото няма смисъл и все някога ще се разпадне.

Зная, че мъж и жена може да общуват като души, над физическото ниво.

Относно съвестта, някои обичат да си играят със съвестта на котка и мишка. Особено, когато за публика има друг, който се връзва и ревнува, така става още по-заплетено и интересно...

Един съвет от Учителя, който прочетох наскоро. В подобна ситуация е препоръчал жената да се сприятели с приятелката на съпруга си, ако съумее да е добронамерена и искрена. Може пък да не е дявол...

Моите уважения към Учителя, успява да вижда идеалния и позитивния случай. Човек с неговата харизма е успял да създаде един затворен колектив, където всеки може да бъде духовен коректив на другия. Дали е възможно в днешно време това да бъде реализирано без да съществува общност със същата етика не съм сигурна.

Линк към коментар
Share on other sites

@ЮЛЯ@ наистина тази жена била дебелана Аз все си мислех че той го прави нарочно да дразни приятелката ми Да си чеше егото и да я провокира да го ревнува за да оправдава постъпките си и да изглежда тя виновна за ситуацията Но и твоят вариант не е изключен защото доколкото знам и правел някакви отстъпки за стоките и и ги доставял напред Когато има пари тогава му плаща

Линк към коментар
Share on other sites

О, тетка-дебелана с голяма уста, с която много шляка,а сама се мисли за артистка по душа, която се занимава с т.н. бизнес и е мноого духовна и безкористна. Ако е описваният от мене типаж, отстрани предизвиква насмешка, но не завиждам на приятелката ти за момчето, което е влязло в обсега й. Всъщност аз не я познавам, описвам характеристиките на често срещан в сходни проявления житейски образ. Всъщност аз ги наричам авантюристки и са такива до дълбока старост. В бизнеса доста неща успяват, защото умеят ловко да прикоткват разни умни и разбрани момченца и момиченца да им свършват работата.

Редактирано от @ЮлЯ@
Линк към коментар
Share on other sites

О-о, това със сприятеляването може и да е грешен ход, ако ситуацията и хората не са готови за него. За мене е успокоително, че мъжът не се крие. Може и да му е приятно да го ревнуват мъничко, но като цяло ревността е отблъскваща, поне според мене. За да бъде по-пълна картинката, нека допуснем, че има вариант наистина общуването с клиентката да му е приятно и да го обогатява по някакъв начин. Какво е виновна жената - че разговаря с нечий мъж ли?! Може тя да си има личен живот. Какво излезе, че е забранено да се общува с хора от противоположния пол ли?!

:3d_133:

Линк към коментар
Share on other sites

О-о, това със сприятеляването може и да е грешен ход, ако ситуацията и хората не са готови за него. За мене е успокоително, че мъжът не се крие.

Кое му е успокоителното, че открито показва безразличие към половинката си?

Може и да му е приятно да го ревнуват мъничко, но като цяло ревността е отблъскваща, поне според мене. За да бъде по-пълна картинката, нека допуснем, че има вариант наистина общуването с клиентката да му е приятно и да го обогатява по някакъв начин. Какво е виновна жената - че разговаря с нечий мъж ли?! Може тя да си има личен живот. Какво излезе, че е забранено да се общува с хора от противоположния пол ли?!

Нямаше ли да е по-добре да изведе своята женичка на обяд или на кафенце в сладкарничка със сокчета и пастички, вместо непрекъснато да дава отчет на дебеланата за личните си неща?

Всъщност доколкото разбирам проблемът не е в дебеланата, а в самата двойка, в това, че страстта му е охладняла, а душевна близост, която е следвало да я замести не се получава.

Единственото успокоително в случая е, че все още не си е намерил по-привлекателен обект, но поне си наваксва времето, като се учи да обгрижва дебеланата, която доста му е влязла под кожата.

Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено мъжете, които имат комплекси по отношение на някои свои качества постъпват по този начин.

Всеки уважаващ себе си мъж не би допуснал съпругата му да разбере, че поддържа някаква по-специална (в случая твърде близка приятелска) връзка с друга жена.

На мястото на съпругата бих се замислила сериозно по отношение на качествата на човека с който живея.

А другата жена не е виновна че е такава, каквато е...

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Тя обмисля варианта да се раздели със него но все още има чувства

Според мен трябва да огледа внимателно нещата и да реши дали наистина си заслужава да продължи да живее с този човек.

Не винаги е разумно човек да прави компромиси.

Линк към коментар
Share on other sites

Тя обмисля варианта да се раздели със него но все още има чувства

По-добре да обмисли дали ще понесе тя да има дете от него, а той да има такъв вид отдушник, а не мъжки отдушник на бира и пържени картофи, тъй като мъжкото приятелство не включва женски склонности да си ровят в личните си животи, а е наистина по-дистанциран вид.

ПП дебеланата предава ли поздрави на жена му като говори с него по телефона? Нали знае за нея или се прави на ударена? Хе-хе. Задавам логичен въпрос, на който също е редно да потърси отговор каква се явява тази персона в семейството им, или там... ако живеят на семейни начала.

Редактирано от @ЮлЯ@
Линк към коментар
Share on other sites

Ние не знаем цялата ситуация и най-добре да не даваме съвети от рода да се разделят или не. В края на краищата никой не е напълно невинен във всяка една ситуация. Няма идеални хора. Вместо да мисли за разделяне, по-добре да промени нещо в себе си. Пък то времето ще и покаже решението.

Линк към коментар
Share on other sites

Ние не знаем цялата ситуация и най-добре да не даваме съвети от рода да се разделят или не. В края на краищата никой не е напълно невинен във всяка една ситуация. Няма идеални хора. Вместо да мисли за разделяне, по-добре да промени нещо в себе си. Пък то времето ще и покаже решението.

Разбира се, че не знаем цялата ситуация, а говорим излизайки от своя опит. Да, хубаво е момичето да промени нещо в себе си, в характера си, в начина си на отношение към него, да се позавърти насам-натам за други полезни идеи за съвместно прекарване на свободното време. Редно е да се позамисли какво всъщност прави тя, как се отнася с него, да осъзнае някои свои реакции... преди да са се появили по-слаби и по-сексуални на външен вид "помагачки" на техните отношения. За да си търси компания от женски пол, значи във връзката му липсва нещо, може би подкрепа и уважение и иска да компенсира това с някоя жена под формата на съпричастна на терзанията му колежка, така го тълкувам. Но нека се изкажат и мъжете от своята гледна точка, ако могат в такава ситуация уж приятелска ситуация мъж-жена плюс друга недоволна и цупеща се жена вкъщи... и тогава да бъдат честни със себе си... е под въпрос... :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Ами да се изкажат де.. и аз това чакам. БожидарЗим отрече да има изневяра по дифолт, щото нали.. има и приятелства разни. Може да е прав. Други мъже не се изказват в темата обаче. Или не им е интересна или пък не им е ясна :) Мисля, ние добре посъветвахме в нея обаче. Има разнородни мнения и това е хубавото. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз все още не разбирам какво чак толкова е станало?! Двама души си разговаряли и си помагали, голяма работа. Аз като се сетя с колко мъже съм разговаряла...

Това нарицателно "дебеланата"... уместно ли е да се използва според вас? Покрай него се сетих за друго едно, "кльощава и злобна". Може човекът да намира нещо привлекателно в душата на другата жена, което на приятелката му й липсва.

Линк към коментар
Share on other sites

Мда, и аз съм от тези, дето имат много приятели мъже. Направо ми се струва, че са повече от приятелките ми.

И сега какво? :hmmmmm:

Да продължавам да поддържам приятелските отношения (макар да не съм тип "дебелана", а по-скоро "кльощава и злобна" :D). Да си посипя главата с пепел?

С тези приятели мъже говорим за най-различни неща, предимно несвързани със семейството на другия. Но признавам, че се случва (рядко) да споделим нещо за половинките си и/или децата си. По принцип се познавам и със съпругите/приятелките им (ако имат), но с тях просто имаме по-малко общи теми за разговор, по не си допадаме. За изневяра и дума не може да става.

Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено мъжете, които имат комплекси по отношение на някои свои качества постъпват по този начин.

Всеки уважаващ себе си мъж не би допуснал съпругата му да разбере, че поддържа някаква по-специална (в случая твърде близка приятелска) връзка с друга жена.

....

А какво?! Да крие отношенията си с другите хора?!

Точно това би било комплекс, страх или наистина изневяра....

Линк към коментар
Share on other sites

Темата е пусната в "Семейство" и въпреки че представя личен проблем, предполага по разширено обсъждане.

Та за приятелството между мъж и жена, когато единият е в семейни отношения. :)

Има най- различни приятелски отношения между двата пола. Най - често в основата им стои флирт.

Като бързам да уточня, че "флирт" не е лоша дума.

Често той е несъзнателен и съвсем не предполага намерения за интимни връзки или сексуални отношения. Може да се поддържа цял живот приятелство между мъж и жена в основата на което стои дълбока симпатия, привличане, съпроводени с флирт, но и с уважение и тази връзка никога да не прерасне в нещо повече от приятелство. Всеки да има свое семейство, на което да държи и да харесва и това паралелно емоционално приятелство да поддържа един допълнителен комфорт, без да наруши семейния баланс.

Първопричината на този тип мислене е много дълбока, но не е нужно всяка съпруг\а да знае нейната основа, за да даде право на съпруга\та си да има приятелски отношения с жена\ мъж, която тя\ той не познава.

Същото е и обратното. Имам приятели, които са приятели и на съпруга ми и поради честото му отсъствие те са първите, към които се обръщам за подкрепа, ако съм в трудно положение. Те са ме подкрепяли в много трудни моменти и често са били запознати с детайлите на проблемите много по- добре от съпруга ми. В никакъв случай не мога да нарека това положение изневяра.

Имам и приятели, които не са приятели и дори познати на съпруга ми, но той знае за тях.

Има ситуации в които те са ми съдействали и са били до мен както в тъжни, така и в радостни моменти, когато съм била сама, когато всичко е отминало, нужно ли е да давам отчет на някого как съм се справила?

А това изневяра ли е?

Когато някой стане част от живота ти по някакъв начин имаш нужда да говориш с него, понякога. Трябва ли това да се приема като акт на изневяра? Духовна или физическа?

Аз мисля че не, стига и двете страни на това приятелство да си дават сметка за границата на приятелството, да имат уважение към партньора на другия.

Много често се получава разминаване в намеренията и точно тогава идват неприятните изненади за всички.

Ако жената \ мъжа подходят с приятелски намерения, откритост и искренност към приятелството , а отсрещната страна е поставила за себе си други цели, идва момента в който всички са наранени.

За конкретния случай поставен в началото на темата не можем да кажем абсолютно нищо, защото нямаме представа за хората които се намират там. :)

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Обикновено мъжете, които имат комплекси по отношение на някои свои качества постъпват по този начин.

Всеки уважаващ себе си мъж не би допуснал съпругата му да разбере, че поддържа някаква по-специална (в случая твърде близка приятелска) връзка с друга жена.

....

А какво?! Да крие отношенията си с другите хора?!

Точно това би било комплекс, страх или наистина изневяра....

Според мен тук не става въпрос за криене на отношения, а за парадиране с отношения.

Доколкото знам, Учителя е съветвал винаги на първо място да се поставя честта на семейството и запазването на добрите отношения в него.

Съпругата се чувства засегната (аз не мисля, че е от ревност) от поведението на своята половинка, което никак не е за пренебрегване.

Но... всеки с разбиранията си :)

Редактирано от Пламъче
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...