Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пестите ли питейната вода? Как?


Recommended Posts

Тази година Световният ден на водата - 22 март - е посветен на Безопасността на водата и храната. повече за инициативите можете да научите тук и тук

Специалистите от Басейнова дирекция - Пловдив ни предоставиха част от материалите си, за което сме им благодарни!

В единия от тях - Полезни съвети - зелени съвети има наистина полезни съвети как да се пести питейната вода. Вие най-вероятно имате още идеи и опит!

Как да се научим да се отнасяме с любов, уважение, грижа за всяка капка от безценното богатство на нашата планета? Как всеки от нас може да добави своята капка и да ограничи своя "воден отпечатък"?

Бях сериозно изненадана от разликите в количествата вода, които изисква производството на различните видове храни. Как можем с балансиран хранителен режим да спестим вода?

Какви идеи имате за градината и цветята? Събирате ли дъждовна вода?

Rainwatersystem.png

Линк към коментар
Share on other sites

Воды в мире для экстенсивного роста потребления осталось на 10–15 лет...

http://www.vsenepros...s-na-10-15-let/

малко информация за размисъл,

за тези които са фенове на икономическият растеж.

Редактирано от val68z
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за линка, Вал!

Преди две години ми се случи да отида до Алкесандруполис и там бях впечатлена от начина, по който осигуряват вода на маслиновите горички. Всичко под дърветата беше застлано с някаква смес подобна на ситна слама и се съвсем дискретно забелязваха някакви кранчета близо до всяко дърво, по които най-вероятно то се захранваше с ценната влага.

Тук намерих нещо - може да бъде полезно за нас, които се грижим и за градина:

tretichno-6.JPG

източник

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Употребената вода нали отива пак в системата от земни води, филтрира се от земята и съответно пак се ползва... Как като пестим вода ще има повече вода на земята в сравнение като не пестим? Ето - пестим и количеството световна вода е същото, но просто по-малко минава през човечеството преди да циркулира отново през реките, земята и океаните и пак да се ползва. Ето, не пестим и по-голямо количество вода преминава през човечеството, но пак се влива във водната система. Наистина не ми е ясно!

Линк към коментар
Share on other sites

Да, но едно е да се филтрира примерно 100 л. на мин. друго е 10 000 л. за същото време. Природата си има капацитет, очевидно изчислен за нормално функциониране на един вид на планетата. Но ако един индивид от този вид замърсява колкото замърсяват 100, знам ли? Може би ще задръстим филтрите??? И после ние нарушаваме естествения цикъл като вадим подпочвените води насилствено - със сондажи и после ги връщаме пълни с химикали (ако беше само с органични отпадъци - бял кахър!)

Но все пак ще се радвам на този въпрос да отговорят специалистите.

Линк към коментар
Share on other sites

Каждому десятому на Земле нечего пить

Запасов питьевой воды не хватит, чтобы обеспечить постоянно растущее население планеты, считают эксперты ООН

В скором будущем человечество может столкнуться с острой проблемой нехватки питьевой воды. Такое заявление было сделано сегодня во Франции, где стартовал Всемирный форум по водным ресурсам под эгидой Организации Объединенных Наций (ООН). Как говорится в докладе, проблема стала настолько актуальной, что необходимо кардинально изменить подход к ее решению

http://www.utro.ru/a...2/1034015.shtml

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...