Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Въпрос относно нашите психолози


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

От няколко месеца ходя на психолог. Та, имам няколко въпроса и се надявам че тук бихте могли да ми помогнете.

Психоложката е доста добра и позна доста неща, но от някои нейни мисли се ядосах много.

1. Тя ми каза че съм миришел през ученическите години защото с миризмата си съм създавал един вид защита и хората да странят от мен. Аз разбира се не мисля че човек може да замирисва с цел да кара хората да бягат от него. Просто не се бях изкъпал добре няколко дни и веднага стана гафа. Въпроса ми е дали това е възможно., възможно ли е фактора - не искам да има хора до мен, аз съм различен, аз не искам никой до мен, да повлияе върху отделянето на миризми в тялото и така да създава нежелана атмосфера.?

2. Имат ли психозите право да сменят сексуалната ориентация на човек, клиент в случая. При посещението ми в кабинета и останах крайно изненадан от някои мисли - а не искаш ли да имаш приятел, много млади мъже всъщност не осъзнават че трябва да бъдат с мъже, ама ти си бая женствен и ти трябва някой мъжага. В случая тя се опита на няколко пъти да ми показва че е необходимо да се замисля над сексуалната си ориентация. Мисля че работата на психозите е да стабилизарат нещата, а не да ги карат да вървят по друг начин. Друг е въпроса че психозите не са сексолози!

3.Как психожката усеща светоусещането на човек, това така и не можах да го разбера. Някои може ли да ми обясни как става това. Показах и снимки на някой мои приятели и тя за няколко минути ми каза основните неща в техните характери. По всичко личи че става дума за прочитане на някакво светоусещане на съзнанието, но как става не мога да разбера и то по снимка. Аз като бях там се чудя колко ли неща е усетила и отразила в анализа ми.

Линк към коментар
Share on other sites

:) Ти на психолог ли ходиш или на екстрасенс?

Трудно е да се даде коментар на това което описваш. Още повече преценката е твърде субективна, нямаме другата страна и няма как да знаем, какво е заложено и как, в тези изказвания.

Но по принцип -Не , психолога няма право , а и няма как да смени половата ти ориентация.

Относно изпотяването през пубертета, то се дължи изцяло на хормоналните промени в тялото, чисто физиологически. Има хора по предразположени към специфично потоотделяне.

Изпотяването е охлаждащ механизъм, и голяма част от потта на човек е водна.

По време на пубертета проблемната миризма идва от потта, която се оттделя от зоните с пубисно окосмяване и това продължава около 2-3 години между 12-13 и 15-16.

Често, при силно притеснение, човек увеличава поттоделянето, при стрес, т.н. - студена пот. и т.н. , но до колкото ми е известно това отново е свързано с активирането действието на хормоните.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

2. Имат ли психозите право да сменят сексуалната ориентация на човек, клиент в случая. При посещението ми в кабинета и останах крайно изненадан от някои мисли - а не искаш ли да имаш приятел, много млади мъже всъщност не осъзнават че трябва да бъдат с мъже, ама ти си бая женствен и ти трябва някой мъжага. В случая тя се опита на няколко пъти да ми показва че е необходимо да се замисля над сексуалната си ориентация. Мисля че работата на психозите е да стабилизарат нещата, а не да ги карат да вървят по друг начин. Друг е въпроса че психозите не са сексолози!

Въпросите може да са просто провокация. Те могат да са насочени да разкриеш отношението си към хомосексуализма, да се види емоционалната ти реакция, на това например, че те наричат женствен, да те накарат да разкриеш повече от това, което казваш. Реакцията ти за един опитен психолог може да покаже много. Ти сам споменаваш, че психологът при който ходиш може по снимка да различи основни черти от характера на човека. Същото, само че в дълбочина може да се опитва да направи с тебе – да те накара да изразиш колкото се може повече от твоята същност в реакциите си и така тя да ги „улови“.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Здравейте,

Жената е доста възрастна, не може да се нарече екстрасенс, но по някакъв начин усеща светоусещането на човек - депресия, затвореност, скромен, агресивен, отворен към хората,. Доколкото знам тя ми спомена че е чела Даоиска йога и разни други книги. Показах снимка на сестра ми и тя вика - о, това е много добър човек, обича да има хора до нея, да купонясва, да излиза,... а за гаджето и по снимка каза че не е много интелигентен само. Аз сам съм си дал отгвор - тя усеща светоусещането на човек, съзнателните мотиви.

Искам да кажа че бях се ядосал от това че тя влиза в ролята и на сексолог. Психолозите не са сексолози. Ако може ми дайте отговор как го прави тя по снимка това - прочитането на светоусещането на човека.

Често, при силно притеснение, човек увеличава поттоделянето, при стрес, т.н. - студена пот. и т.н. , но до колкото ми е известно това отново е свързано с активирането действието на хормоните.

В това си прав. Веднъж се бях притеснил бая и леко се поизпотих, но това беше отдавна. Става дума че през ученическите си години бая намирисвах отвреме навреме, но не мисля че се дължи на някакъв психически фактор като не искам да има хора до мен. Аз не съм пор, аз съм човек!

Случваше се да ме питат ти през колко време се къпиш и даже ми ставаше гадно понякога. Истината е че се къпех през 4 дни защото нямахме пари да плащаме за повече ток.., не съм от богато семейство.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

От няколко месеца ходя на психолог. Та, имам няколко въпроса и се надявам че тук бихте могли да ми помогнете.

Психоложката е доста добра и позна доста неща, но от някои нейни мисли се ядосах много.

1. Тя ми каза че съм миришел през ученическите години защото с миризмата си съм създавал един вид защита и хората да странят от мен. Аз разбира се не мисля че човек може да замирисва с цел да кара хората да бягат от него. Просто не се бях изкъпал добре няколко дни и веднага стана гафа. Въпроса ми е дали това е възможно., възможно ли е фактора - не искам да има хора до мен, аз съм различен, аз не искам никой до мен, да повлияе върху отделянето на миризми в тялото и така да създава нежелана атмосфера.?

Да, въможно е. Възможно е, както е ясно, че лошият дъх от устата е несъзнателно желание човек да разкара хората от себе си.

Но също е възможно да си бил мърляч тогава ;) както е възможно да не си се къпал, защото си мислел, че е по-мъжествено и да очакваш това да привлича жените......Не знам, детайлите не ги знам

2. Имат ли психозите право да сменят сексуалната ориентация на човек, клиент в случая. При посещението ми в кабинета и останах крайно изненадан от някои мисли - а не искаш ли да имаш приятел, много млади мъже всъщност не осъзнават че трябва да бъдат с мъже, ама ти си бая женствен и ти трябва някой мъжага. В случая тя се опита на няколко пъти да ми показва че е необходимо да се замисля над сексуалната си ориентация. Мисля че работата на психозите е да стабилизарат нещата, а не да ги карат да вървят по друг начин. Друг е въпроса че психозите не са сексолози!

Kато гледам не се е опитвала да сменя сексуалната ти ориентация, а да извади евентуално потисната сексуална ориентация. Има разлика. Защото като човек е с потисната сексуална ориентация е доста травмиращо за самия него.

Ама нормално е да опита........ами то 80% от хората са бисексуални, а останалите 20% са си откровено харесващи собствения пол :)

Но пък трябва да се има предвид, че потисната сексуална ориентация не трябва да се приема като или мъжка или женска, а да се знае, че между двете има безброй нива. Така, например, мъж може да е с жена, но пък с тази жена да има сексуални практики, които да са с доста по-размита сексуална ориентация....Дано ме разбереш какво имам предвид.

Да,

3.Как психожката усеща светоусещането на човек, това така и не можах да го разбера. Някои може ли да ми обясни как става това. Показах и снимки на някой мои приятели и тя за няколко минути ми каза основните неща в техните характери. По всичко личи че става дума за прочитане на някакво светоусещане на съзнанието, но как става не мога да разбера и то по снимка. Аз като бях там се чудя колко ли неща е усетила и отразила в анализа ми.

Ами много хора могат да го правят. Не само психолозите. Така че приеми, че е нормално да усеща светоусещането на хора.

Хайде сега ми напиши на лични името й, че ми стана интересно :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Става въпрос че тя често споменаваше че имам проблем и с половата идентификация, не помня точно изречението й. Просто правеше от мухата слон. Пита ме дали баща ми ми е викал женчо { тъй като наистина аз съм бая слабичък } , дали сестрите са ми казвали че ми е малък. { това последното направо ритна камбаната щото звучи гадно }. И все такива неща от които следва само да задълбочаваме проблемите и да ме кара да ходя на сексолог.

Линк към коментар
Share on other sites

Истината е,че от мухата правиш слон.Но и психоложката е трябвало да те успокои и обясни защо ти е задала тези въпроси.

Няма да повтарям написаното от Станимир и Божидар, но то обяснява всичко и повече не мисля,че си заслужава да коментираш темата.

Ако си и обиден, отиди и и го кажи.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...