Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте, много бих се радвала, ако споделите алтернативни методи за физическо възстановяване по време и след периода на лъчетерапия.

Едно от нещата, които знам, че е мощен стимулатор е сок от сурово червено цвекло, за стимулиране на производство на червени кръвни телца и прочистване на токсините.

Хора минали през тази процетура споменават и сок от домати, но без да знаят точно какво спомага той. Благодаря.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, мисля, че добър вариант е да се приемат Шуслерови соли.

Мисля, че е подходяща Шуслерова сол №2 Calcium phosphoricum. Ще спомогне за възстановяването на костите от самото облъчване. Също и целия организъм, тази сол се счита за стимулатор на кръвотворенето. Стимулира квръвния поток и действа общоукрепващо на тялото и нервите. Калциевият фосфат участва в изграждането на кл. мембрана и я прави пропусклива за обмяната на веществата и за образуването на нови клетки.

Също и Шуслерова сол №5 Kalium phosphoricum. Ще спомогне за клетъчното възстановяване и регенерацията на организма. Ще даде необходимата енергия, ще укрепи организма, като действа върху клетъчната обмяна, нервната система и мускулатурата.

Ликопенът, който се съдържа в доматите като придава червения цвят е мощно антираково средство.

Чела съм за сокът от червени боровинки, за ядките от кайсии и за тиквеното масло, че оказват положителен ефект.

Подхохящата цялостна комбинация от Шуслерови соли за химио- и лъчетерапия е: №2, №4, №5, №6, №8, №9 и №10. По 3 таблетки от всяка сол поне 3-4 месеца, ако може и по-дълго през курса на лечение.

Редактирано от Аделаида
Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото знам, минералната вода в село Баните, област Смолян, се препоръчва за лечение след погълнати дози радиация.

Билковият продукт Герисан, направен от коренищата на кръвен здравец отдавна се предписва от лекарите след химио и лъчетерапия.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...