Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рак на гърдата. Алтернативи.


Recommended Posts

Здравейте, не видях да има подобна тема и затова пиша тук.

Известни ли са ви алтернативни лечения (в този смисъл и хомеопатични, и холистични) за този вид онкологично заболяване.

Много жени страдат от това заболяване, в това число и кистозни форми, за които единствената намеса е оперативна. Идеята ми е да науча какво е постигнала алтернативната медицина в тази посока.

Ракът на гърдата е тежко, дори обидно заболяване за женствеността, първото след рака на маточната шийка, затова предполагам, че има и алтернативни лечения :)

Какво знаете вие и какъв е вашият опит?

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

....

Ракът на гърдата е тежко, дори обидно заболяване за женствеността, първото след рака на маточната шийка, затова предполагам, че има и алтернативни лечения :)

Какво знаете вие и какъв е вашият опит?

Ивета, радвам се, че пак си тука :)

"Обидно заболяване към женствеността" - това, което си написала не е случайно. Не точно самия рак е обида към женствеността, но наистина ракът на гърдата може да се каже, че е в резултат на обида към женствеността. Жената може дори да се чувства обидена от това, че е жена. Ако жената не приема женствеността си, ако иска да бъде "повече" от жена, ако се съпротивлява на майчинството, то това води до различни проблеми с основните външни белези на женствеността: гърда, маточна шийка и т.н.

Първо жената трябва да си позволи да е свободна да е жена. Мисля, че като се замислим над това, то ще видим много жени, които не си позволяват да бъдат жени и това личи, ох, как само личи. Също и да е свободен човек.

Защото човен не е свободен, докато потиска в себе си омразата, злостта (може и несъзнавани) към някого и това най-вероятно е травка от детството, когато взаимоотношенията с родителите не са текли, т.е. има блокировки на чуства и мисли. А пък при рак на гърдата тази травма е възможно да е свързана и със бащата, който не е давал на дъщеря си да стане свободна и ето сега тя е израстнала и копнене да е свободна, но се е съгласила с баша си да не е свободна, а пък това я вбесява, а няма как да го обясни на баща си ето ракът се появява като един отдушник.

Но всеки човек е уникален, всеки има различен случай, но тъй като спомена обида, то явно в случая става въпро за обида към женсствеността и сложена в клетка женственост.....а пък най-голямата клетка е разумът, който превърта едно и също и не позволява на душата да усети останалата част от живота..

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Но всеки човек е уникален, всеки има различен случай, но тъй като спомена обида, то явно в случая става въпро за обида към женсствеността и сложена в клетка женственост.....а пък най-голямата клетка е разумът, който превърта едно и също и не позволява на душата да усети останалата част от живота..

Благодаря и аз за отговора ти.

Хващаш се за израза - обида към женствеността, но моята идея е друга. Попитах за алтернативни лечения на това заболяване, не за психоаналитични препратки, които всеки сам може да открие на повърхността.

Уверявам те, че ракът на гърдата няма много с детството, дотолкова доколкото не е свързан с генетична предиспозиция от страна на майката. По същата логика и понеже масово мъжете страдат от рак на простатата, може да се заключи, че това отново е психосоматичен изказ на вътрешен душевен конфликт.

Освен това вторичните полови белези са по-скоро представа за женствеността у мъжете, които имат синдром на вечния бозаещ, но това пък е друга тема.

Задавам конкретен въпрос и държа на конретен отговор, затова и темата, която публикувах е в този форум. От стотици години жените страдат от това за боляване и са се справяли с него по един или друг лечебен метод и начин. Предполагам, че тези практики трябва да са известни, поне на холистичните медици.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

....Уверявам те, че ракът на гърдата няма много с детството, дотолкова доколкото не е свързан с генетична предиспозиция от страна на майката. ....

Ама каква логика само "наплеска" :-* Казала си, че след като за рака няма генетични предпоставки, то не може да търсим причините в детството ?!?!?

...

Задавам конкретен въпрос и държа на конретен отговор, затова и темата, която публикувах е в този форум. ...

Конкретен отговор. Проблемът е сложен затова по-правилно е да се пита "Познавате ли някого, който да лекува рак на гърдата" .....(хм, този отговор ми е дежа вю)...

Да кажа, че на невярващи и нежелаещи да се променят, каквото и да споделя, няма да им помогне. Всяка болест означава, че човек трябва да се промени.

Второ, основното за лечението е откриване на скритите причини, осъзнаването им, пренасочване на блокиралата енергия и прошка, прошка, прошка и съм себе си.

Това става с помощта на следните неща съвмествно:

- психотерапевтична помощ

- водена медитация за осъзнаване, преобразуване, прошка

- техники за полагане на прошка към другите и себе си, които пак са във водена медитация, молитва

- молитви

- процедури свързани с това човек да заобича себе си. Най-вече оператора открива кои неща не си позволява да прави и му ги поставя като процедури/задачи

- пречистване на организма и някои билки/екстракти за улесняване на осъзнаването и пренасочването на блокиралата енергия.

Трябва човек да се промени, да се осъзнае, така че да се постигнат следните препоръки:

"Эмоциональная блокировка.

Эта болезнь возникает у человека, который в детстве пережил серьезную психологическую травму и всю жизнь носил все свои отрицательные эмоции в себе. К психологическим травмам, способным вызвать серьезные болезни, относятся: травма отвергнутого, травма покинутого, унижение, предательство и несправедливость. Некоторые люди в детстве пережили не одну, а несколько таких травм.

Как правило, от рака страдает человек, который так хочет жить в любви и согласии со своими близкими, что слишком долго подавляет в себе злобу, обиду или ненависть к одному из родителей. Многие также злятся на Бога за то, что им довелось пережить. При этом они запрещают себе проявлять эти отрицательные чувства; последние же тем временем накапливаются и усиливаются всякий раз, когда какое-нибудь событие напоминает о старой психологической травме. И приходит день, когда человек достигает своего эмоционального предела, - в нем все словно взрывается, и тогда начинается рак. Рак может возникнуть как в период эмоционального напряжения, так и после разрешения конфликта.

Ментальная блокировка.

Если ты страдаешь от рака, тебе необходимо осознать, что ты сильно страдал в детстве и что теперь должен разрешить себе быть обычным человеком, то есть дать себе право злиться на родителей. Основная причина твоих проблем состоит в том, что ты переживаешь свои психологические травмы (страдания) в одиночестве. Возможно, ты надеешься рано или поздно самостоятельно освободиться от этих страданий. Но самая важная потребность твоей души и твоего сердца - обрести настоящую любовь. Идеальный способ сделать это - простить тех, кого ненавидишь.

Не забывай о том, что простить - не значит просто избавиться от чувства злобы или обиды. Самое трудное для больного раком - простить самого себя за злые мысли или за стремление отомстить, даже не вполне осознанное. Прости своего внутреннего ребенка, который молча страдает и уже пережил в одиночестве ярость и обиду. Перестань думать, что злиться на кого-то - значит быть злым. Злость - обычное человеческое чувство. Предлагаю тебе пройти все этапы прощения, описанные в конце этой книги.

«Твоё тело говорит: Люби себя!»

Лиз Бурбо"

Линк към коментар
Share on other sites

....Уверявам те, че ракът на гърдата няма много с детството, дотолкова доколкото не е свързан с генетична предиспозиция от страна на майката. ....

Ама каква логика само "наплеска" :-* Казала си, че след като за рака няма генетични предпоставки, то не може да търсим причините в детството ?!?!?

...

Задавам конкретен въпрос и държа на конретен отговор, затова и темата, която публикувах е в този форум. ...

Конкретен отговор. Проблемът е сложен затова по-правилно е да се пита "Познавате ли някого, който да лекува рак на гърдата" .....(хм, този отговор ми е дежа вю)...

Първо, генетична обремененост и детство са различни понятия.

Второ, това не е моят въпрос - Познавате ли някого, който да лекува рак на гърдата", и не търся някой, когото да познава лечители на рак - такива бол, особено в новините и всички са уникални холистици и лечители. Wow!

Трето, искам да насоча не диалога, а дискусията в друга насока. За мен причините за болестите, каквото и да ми говорят не са свързани винаги и непременно с огледални образи от психиката или от светогледа ни. И прошката по-скоро се използва в религиозен смисъл на освобождаване от нещо, но аз не зная тя да е излекувала някой сама по себе си.

Натъкнах се на интересни неща и факти, според които болните от рак, натрупват в организма си тежки метали и първата част от стъпките по лечението е да освободят от тях. От друга страна, химиотерапията е свързана с използването на радиактивни елементи.

Малко факти:

Използването на мощни лекарствени препарати с цел убиване на раковите клетки, е на повече от 60 години. Първите такива лекарства са азотни иприти, първоначално разработени като химическо оръжие. Съвременните химиотерапевтични лекарства са толкова силни, че могат да причинят вторичен рак в пациентите; за здравите хора те са отрова. Повечето здравни работници нямат представа колко токсични са всъщност тези агенти. Като използват лъчетерапия и химиотерапия, онколозите всъщност използват причиняващи рак агенти, за да лекуват рака.

Гръмки и бурни са протестите на онколозите, които са убедени, че когато става дума за рак, храненето няма никаква стойност, а е равносилно на шарлатанство и само излага медицинската институция. Подобно отношение показва, че тези лекари не са почти нищо повече от медицински автомати, които правят само това, което са ги учили, придържайки се към установените ортодоксални вярвания в медицината, изкарвайки пари за фармацевтичната индустрия на гърба и за сметка на живота на болните от рак хора.

Дори според Националната фондация на САЩ за изследване на рака стойността на минералите като част от антиканцерогенната диета често се пренебрегва. Минералите обаче могат да заемат изключително важно място в борбата с рака. Друг минерал, играещ особено значима роля в това отношение освен магнезия, е селенът, който има мощни антиоксидантни свойства.

Селенът (Se) е незаменима микросъставка с важни биологични и биохимични функции в живите организми поради уникалните си антиоксидантни качества и способността си да регулира метаболизма на щитовидната жлеза. Добре известно е, че селенът е антагонист, който уравновесява в голяма степен токсичното влияние на много тежки метали като арсен, кадмий, живак и олово в живите организми.

Може и да не съм права, но никога преди природата не е била толквоа замърсена с отровни химикали и тежки отпадъчни метали и елементи. Хората преди са умирали по-често от инфекциозни болести, а днес от заболявание на имунната система (автоимунни заболявания). Какво да се прави, това е върпосът. Зная, че няма лесни отговори, но за онези, които са болни всяка добра алтернатива е лечителна.

Линк към коментар
Share on other sites

Ивета е много права в това, което пише. Химиотерапията са изключително силни и токсични лекарства, а за лъчетерапията да не говоря. Аз съм виждала и държала тези лекарства, които представляват прах в няколко шишенца, а това стига за две седмици вливания. Трябва да се държат в хладилник при определена температура, без слънчева светлина.

Случвало ли се е на някой да види човек след химиотерапия, да усети миризмата на силна отрова и всичко това е в организма на болния, кожата е друга, особена, бледа. Ами косата от какво си мислите, че пада??? И химиотерапията колкото помага, толкова и вреди, здрави органи се засягат.

Когато баба ми беше болна съм ходила с документите и, в Александровска болница, завеждащият отделението ми каза, понеже аз съм от Видин, във вашия район ще има бум на раково болни хора и деца, заради бомбите, които са хвърляни в Сърбия. Ами то тя почвата е пълна с радиоактивни вещества, следователно всичко отива в храната, въздуха и т.н. Ние поемаме отрови, организма ни е пълен с такива.

Много тежка тема, в която да се говори за прошки и молитви е меко казано глупаво. Много хора и семейства минават по тоя път, ракът има страшно и дори чудовищно лице. За съжаление виждам много такива лица по улиците, ще ги познаете, стига да се вгледате ....

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото съм чела за това коварно заболяване, най-сигурното средство за предотвратяването му е правилната диета, която цели премахване на естрогенното доминиране, което се получава в предменопаузата.

Но когато въпреки всичко се е стигнало до заболяване, друг изход освен стандартната терапия няма.

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип рака е едно заболяване, при което първо се засягат най-дълбоките нива на психиката. Опитния хомеопат долавя тези малки почти незабележими знаци, десетки години преди да се отключи рак и взема мерки, чиято цел е да изведе човека от опасната - в безопасната зона. Един пример, човека казва че ужасно се тревожи за близките си, много съчувстваш на чуждата болка е, но когато го запиташ - а за себе си, за своето здраве тревожиш ли се? отговаря: - а, за мен изобщо не мисля!

Коткретно за рака на гърдата и другите полови органи, хомеопатичния опит показва, че една от основните причини е, дълго, с години потискано сексуално желание и неизползването на детеродните органи по предназначение.

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип рака е едно заболяване, при което първо се засягат най-дълбоките нива на психиката. Опитния хомеопат долавя тези малки почти незабележими знаци, десетки години преди да се отключи рак и взема мерки, чиято цел е да изведе човека от опасната - в безопасната зона. Един пример, човека казва че ужасно се тревожи за близките си, много съчувстваш на чуждата болка е, но когато го запиташ - а за себе си, за своето здраве тревожиш ли се? отговаря: - а, за мен изобщо не мисля!

Коткретно за рака на гърдата и другите полови органи, хомеопатичния опит показва, че една от основните причини е, дълго, с години потискано сексуално желание и неизползването на детеродните органи по предназначение.

Yes.gif

Също така фактор е и пренебрегнатата вътрешна нравственост в човека, дето всеки я има "записана" в сърцето, вътрешния конфикт..., като например човек да не признава неправдата в себе си, поради това, че въпросното признание го смазва. С оглед на това, прошката към себе си, дет бе спомената за нея по-горе, приемането, което никак не означава да продължаваш да пренебрегваш Закона на сърцето и да действаш/мислиш "на пук", в протест, на инат, в съпротива на всичко това, само и само да докажеш, че ти си прав, а не принципите и законите..., та приемането, прошката е от голямо значение.

Но, струва ми се, че и това мнение няма да е точния отговор и не ще отговори на изискванията/критериити на темата, но въпреки това ще кажа именно и пак, че рачо кривокрачо е следствие от неправдата вътре в човека (без значение осъзната или не), макар да изглежда твърдението... религиозно...

Именно психическия модел, дет не признава въпросната неправда (други погрешни умствени модели), е причина за отхвърляне на която и да е религия (Бог, като спасител), че даже и причина за омраза към всичко, което напомня на неправедния за неправедността му.

Затуй е речено, че "дяволът няма отражение" - защото той просто отказва да го види, да види себе си, кривината си.

А как да поправиш някаква кривина, ако отричаш нейното съществуване? Ето към това е съпротивата, непризнаването... Е, как да има прошка?!

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Да, много хубави постове - и на Божо, и на Алекс, и на Ники (като обобщение направо е неговото).

Само и аз да добавя нещо, което се подразбира и от техните мнения, но не е споменато в прав текст - недоволството.

Преди, при далеч по-неблагоприятни и неудобни условия на живот, във всяко едно отношение (като се започне от битовите и се стигне до духовните), хората са били много по-доволни от живота си. Парадоксално, но факт. Сега, бих казала, недоволството ни разяжда отвътре.

Като казвам недоволство, имам предвид не само прякото такова, но и психични модели от типа - "Не е честно!" и "Не би трябвало да е така!" и др.п. И не да си затваряме очите пред нещата, които не ни харесват, а просто да ги приемаме спокойно такива, каквито са и да се опитваме конструктивно да променим, каквото можем, но всичко това с добро чувство и положителна нагласа.

Точно поради тази причина работят алтернативните методи за лечение на рак, предложени от Луиз Хей примерно, смехотерапията и др.п.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя да задам един въпрос на пишещите в темата жени и на тези, които я четат.

Ако (не дай Боже!) ви поставят тежката диагноза бихте ли се доверили само на алтернативните методи на лечение?

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя да задам един въпрос на пишещите в темата жени и на тези, които я четат.

Ако (не дай Боже!) ви поставят тежката диагноза бихте ли се доверили само на алтернативните методи на лечение?

Хей Пламъче, в Природата няма ИЛИ-ИЛИ. Всеки ще използва всичко, което може да облекчи положението и да доведе до излекуване и най-важното да ДАДЕ ВРЕМЕ за излекуване на душата, което е трайното решение. Не можем да противопоставяме разните неща.....

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя да задам един въпрос на пишещите в темата жени и на тези, които я четат.

Ако (не дай Боже!) ви поставят тежката диагноза бихте ли се доверили само на алтернативните методи на лечение?

Хей Пламъче, в Природата няма ИЛИ-ИЛИ. Всеки ще използва всичко, което може да облекчи положението и да доведе до излекуване и най-важното да ДАДЕ ВРЕМЕ за излекуване на душата, което е трайното решение. Не можем да противопоставяме разните неща.....

Точно това исках да кажа - при ракови заболявания човек не бива да пренебрегва в никакъв случай конвенционалната медицина, още повече че в България вероятността да попаднеш на лечител - шарлатанин е огромна.

И все пак въпросът ми към жените остава. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Замислих се за Рамакришна. Той е боледувал от рак на гърлото през последната година от живота си. За знаещите кой е Рамакришна подобни аргументи като недоволство, потиснати емоции, пренебрегната нравственост и др. под. са доста неоснователни. По-скоро е валиден примерът на Александър, че той се е раздавал изцяло заради другите. Причината за рака при всички случаи е недостигът на психична енергия. Самият недостиг може да бъде причинен както от алтруизъм, така и от свръхегоизъм и прекомерни желания. В първия случай имаме безмерно себераздаване, както случая с Рамакришна, което в крайна сметка води и до ранната му смърт.

Едно от възможните решения: подхранване с психична енергия на здравата тъкан около раковото образувание. Това е като че ли по-безопасното. Ако волята се насочи директно към изгаряне на самия тумор, то може да се стигне до унищожаване на целия орган.

Линк към коментар
Share on other sites

Замислих се за Рамакришна. Той е боледувал от рак на гърлото през последната година от живота си. За знаещите кой е Рамакришна подобни аргументи като недоволство, потиснати емоции, пренебрегната нравственост и др. под. са доста неоснователни. По-скоро е валиден примерът на Александър, че той се е раздавал изцяло заради другите. Причината за рака при всички случаи е недостигът на психична енергия. Самият недостиг може да бъде причинен както от алтруизъм, така и от свръхегоизъм и прекомерни желания. В първия случай имаме безмерно себераздаване, както случая с Рамакришна, което в крайна сметка води и до ранната му смърт.

Едно от възможните решения: подхранване с психична енергия на здравата тъкан около раковото образувание. Това е като че ли по-безопасното. Ако волята се насочи директно към изгаряне на самия тумор, то може да се стигне до унищожаване на целия орган.

Единичен случай, който ми е странно как да го тълкувам като пример :)

Това че Рамакришна е поел върху себе си кармата на множество хора, защото знае защо и как да се справи с това нещо, не е мерило за останалите хора.

"Зад всяка болест какво е? Болестта, от какъвто и характер да е, поддържа една духовна причина. Туй е едно твърдение, не се нуждае от доказателства. То е като една аксиома,всеки може да провери. Всеки го е опитал." От "Който прави Истината"

А и това насочване на волята как реши, че ще е полезно. Ракът се получава именно чрез неостъпчиво насочване на волята в грешната посока......

"...Защо хората не успяват в живота си? – Защото си служат повече с отрицателни и счупени форми и образи, отколкото с положителни и здрави. По този начин те късат връзката между ума и сърцето, между ума и духа, между сърцето и душата си....

Практически правила, МОК, 01.04.1928 г.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Замислих се за Рамакришна. Той е боледувал от рак на гърлото през последната година от живота си. За знаещите кой е Рамакришна подобни аргументи като недоволство, потиснати емоции, пренебрегната нравственост и др. под. са доста неоснователни. По-скоро е валиден примерът на Александър, че той се е раздавал изцяло заради другите. Причината за рака при всички случаи е недостигът на психична енергия. Самият недостиг може да бъде причинен както от алтруизъм, така и от свръхегоизъм и прекомерни желания. В първия случай имаме безмерно себераздаване, както случая с Рамакришна, което в крайна сметка води и до ранната му смърт.

Едно от възможните решения: подхранване с психична енергия на здравата тъкан около раковото образувание. Това е като че ли по-безопасното. Ако волята се насочи директно към изгаряне на самия тумор, то може да се стигне до унищожаване на целия орган.

За Рамакришна, Стан, причините са именно отново пренебрегване на принципите и законите. Не веднъж съм мислил, медитирал/разсъждавал над случая с него. Защо ли точно на гърлото?

Понякога не всичко бива да се казва. Тук също стои закон! Пренебрегнеш ли го - плащаш си. Има си цена. Всичко си има цена. Рамакришна е знаел това и я е приел, пък и Пътят му вече бил на ниво преживяването на единосъщието във всичко - здраве-болест, тъга-радост и пр. и пр. - последната отсечка - край на двойствеността, за което посвещение е получил именно чрез Тантра.

Под секрет ще ти кажа - както всеки бива да мине през смъртта, тъй и всеки бива да мине през болестите, но в зависимост от Кармата - не винаги е толкова ясно изразен прехода през тези уроци. Понякога само се заготва, сиреч се минава на ниво ментал и това е достатъчно за човек да усвои...

Има още много Път след просветлението, след себепознанието. Този Път се нарича Себереализация и ако поради разни работи ти спреш да вървиш по него, то плащаш си.

Същото се отнася и до Беинса Дуно. Всеки учител има ясно съзнание и знание и познание за тези неща и сам избира за себе си, дали да продължи, или да се жертва, да жертва реализирането на крайните фази на пътуването.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще си позволя да задам един въпрос на пишещите в темата жени и на тези, които я четат.

Ако (не дай Боже!) ви поставят тежката диагноза бихте ли се доверили само на алтернативните методи на лечение?

Ами със сигурност бих започнала с алтернативните. Ако стане ясно, че не успявам с тях, бих прибегнала и до конвенционалната в момента медицина, но струва ми се само на етап операция, не и химиотерапия.

Проблемът е там, че не всички успяваме да приложим добре и/или да изберем подходящия за нас алтернативен метод. Всеки човек е твърде различен, със своя си психика, убеждения, енергетика, възстановителни способности и т.н. - всички тези особености могат да направят един метод неприложим или неефикасен за съответния човек.

Линк към коментар
Share on other sites

Такаа от всичките изчетени мнения невидях едно мнение за алтернативно лечение за рака.Ивета е задала конкретен въпрос.Кой отговори конкретно до сега?Никой.Аз от Рамакришна не се интересувам .Аз мога да говоря от личен опит.Аз два пъти преминах през ада .Един път с баща ми и втори път с майка ми.Вие задълбахте в езотеричните причини .Това добре.Хайде да наблегнем на практиката.Това което ще помогне в момента .Тук и сега.ИМАТЕ ЛИ ИДЕИ ?Нека да са преживяни поне.Теорията я оставете на теоретиците.

Линк към коментар
Share on other sites

Послеслов;Забравих да спомена че имах и много близък приятел -мъж чужденец починал на 55 години от от рак на млечната жлеза.Да макар и рядко този вид рак е застъпен и при мъжете.За жалост.

Линк към коментар
Share on other sites

aiia,всеки дава онова,което може да даде.Нека не се упрекваме.Много ми се иска да мога веднага да отговоря на конкретния въпрос положително,но уви,не знам такъв отговор.Имам опитност с много близък човек,-майка ми.Премина през всички процедури ,терапии и операции .Жива ,здрава и пълноценна е вече доста години.Като човек ,пред очите на който премина всичко ,твърдя,че истинското измъкване от лапите на коварната болест,макар и с жертва(операцията) ,стана едва след като майка ми преодоля обидата,самосъжалението унинието,гнева,ако щете към случващото се и смирено започна да се променя.Да работи върху една дълбока вътрешна промяна,за която пише в книгите си Луиз Хей и за която писаха и всички в тази тема до тук.

Линк към коментар
Share on other sites

Розалина радвам се за теб.Никой не упреквам.Исках просто да споделят хората случай със свои близки преминали през това ужасно изпитание.Ами ако лекарите отказват да опeрират тумора?Ето така се случи с единия от родителите ми.Тогава какво да прави човека?Тогава се хваща като удавник за сламка.Ами ако не може да издържи химиотерапията?Много ако...нали?

Линк към коментар
Share on other sites

Такаа от всичките изчетени мнения невидях едно мнение за алтернативно лечение за рака.Ивета е задала конкретен въпрос.Кой отговори конкретно до сега?Никой.Аз от Рамакришна не се интересувам .Аз мога да говоря от личен опит.Аз два пъти преминах през ада .Един път с баща ми и втори път с майка ми.Вие задълбахте в езотеричните причини .Това добре.Хайде да наблегнем на практиката.Това което ще помогне в момента .Тук и сега.ИМАТЕ ЛИ ИДЕИ ?Нека да са преживяни поне.Теорията я оставете на теоретиците.

Привет, aiia!

:)

Не е съвсем така. Всички мнения до тук касаят алтернативно лечение. Конгнитивния подход е вид алтернатива на "стандартното лечение".

Но си права, че почти никой не писа за това, което автора на темата визира, но от друга страна въпросното няма как да стане и Александър намекна, че лечението е индивидуално и няма, поне в хомеопатията, "твърда", универсална рецепта.

Инак, много се чудех дели да отговоря на мнението ти, относно дали се пише от личен опит, или не. Реших все пак да го направя, защото съм узнал, че никой не е виновен за своята реакция, за неудовлетворението си, за изискванията си, за предубежденията си/предрасъдъците и пр.

Бих казал обаче, че е по-добре за човек, а в случая конкретно за теб, да се допусне мислъта, че и "другите" имат взимане даване с болестта. :) И това е точно така. Лично не бих си позволил да пиша за нещо, които не съм проверил, за които нямам някаква опитност и познание.

Ако човек не допусне въпросното, че и "другите" евентуално, може би, пишат от опит, даже, че някой от тях може директно, самите те, да са "минали през Ада", за който споменаваш, то опасността в него, в човека да се появи гняв, раздразнение, агресия дори, неудовлетворението, омразата и пр., е огромна.

Пък няма по-канцерогенни неща от мислите и чувствата (емоциите). :) Точно те оказват тотално влияние на хомеостезата, нарушавайки функциите на телесните системи и даващи път на рака.

Причините за рака са най-вече човешкия характер, съзнанието и моделите с които то работи, отношението на човека навън към света и към себе си, а то няма как да е различно - каквото навън, такова и навътре.

Ето защо, дотук всеки от пишещите, почти, е на мнение и е убеден, че трябва да се изкорени причината, която в същината си е точно промяната на мисленето в човека. :)

Да, човек може да си помогне с много неща, по външен път - с химио, с лъчева терапия, с билки, с хомеопатия, с рейки, с дистилирана вода, с гладолечение и пр., и всички тези неща влияят не само на тялото, но и на психиката, защото мозъка работи не само блогадарение на електрически импулси по между невроните. Там, в черепната кихина има и жлези, има и нерви, които са част от химията вътре в тялото, която може да бъде и е повлиявана с външни средства, но при все това, с тях, човек си остава зависим и не промени ли напълно моделите в своя ум, възприятията си, подхода към живота, светогледа, то рачо може да се върне, сиреч няма да си пресекъл корена, няма да си изкоренил проблема.

Едно влеме, преди години, когато Кристиян ми разказваше приказки за събуждане, неколкократно ми е предлагал да разглеждам фотографии с тумори, но аз винаги отказвах и бягах като "дявол от тамян", защото..., а той още тогава бе видял каквото имаше за гледане в мене, като психика, реакции, нагласи, склонности, опасения и пр..

Е, днес вече нямам проблем с подобни фотографии. :) Но колко път съм извървял за да стане това и от къде съм минал!?!

За да се пребори тази болест, то бива да се знае поради какво тя се появява. Ето тук съм направил опит да опиша някои неща, които намирам за универсални, за всички видове рак:

http://www.beinsadou...53

http://www.beinsadou...53

http://www.beinsadou...71

Ако послужат на някого - послужат, ако ли не - живи и здрави. Всеки е свободен* да следва своя път, както намери за добре. :)

Хората в този свят са склонни да бъдат егоистични и студени. Те не знаят как да се обичат и уважават помежду си. Те спорят и се карат за дребни неща, причинявайки си само вреда и страдание, превръщайки живота в порочен кръг от нещастия.

...

Собственият зле устроен ум причинява на човека по-голяма вреда, отколкото нечия омраза или делата на врага му.

Буда

Потискай нервността си - накрая ще умреш. Разкрий (осъзнай) нервността си - накрая ще бъдеш победител.

Целият свят е завладян от безпокойство и нервност. Истинската цел на йогийските практики е да имате мир, мир на ума. Когато човек получи мир в ума, той автоматично придобива несъкрушима вътрешна сила. Нима е възможно нервността да влезе в човек, зареден с вътрешна сила? Невъзможно е да има нито безпокойство, нито нервност.

Нервността се появява, когато отнемете част от цялото. Страхът се появява, когато отделите нещо от цялото. Бог е цялото. Бог е Абсолютът.

Когато практикувате йога, вие се докосвате до Абсолюта и влизате в Абсолюта. Когато влезете в Абсолюта, там всичко е мощ, там всичко е сила - там няма страх. В йога вие може да излекувате всяка нервност, безпокойство и несъвършенство.

Кажи на своя съмняващ се ум: "Не!"

Кажи на своето любящо сърце: "Да!"

Ще бъдеш облекчен

от своето нервно напрежение.

Критиката наранява собственото ти сърце.

Шри Чинмой

За да обичаш врага си, трябва да обичаш Бога в него. Ти казваш: „Не мога да се помиря с него.“ Примири се с Бога, Който живее в него! Някой ти е неприятен – за Господа да ти е приятен. Ако хората те дразнят и не можеш да превъзмогнеш това, тогава не си разбрал нещата. Да простиш и да обичаш, това са много трудни работи. Има един велик закон в Природата: като прощаваш, ти добиваш своята свобода.

...

Благодари за най-малката радост и за най-голямата скръб.

Беинса Дуно

Кой си ти и какво са Tе – останалите?

Дали си достоен да си дошъл

и дали е отредено да продължиш?

Какво очакваш и от кого?

Как да стане да си доволен?

Дали да си седиш и озърташ,

докато другите правят нещата...

Нито ти си тука, нито другите...

Риния

Разказал съм толкова много измислени истории.

Сега осъзнавам, че аз самият съм една измислица,

толкова неправдоподобна като всяка измислена история.

Мевляна Джелаледдин РУМИ
Линк към коментар
Share on other sites

За лечебното действие на хумата - интервю с народния лечител Мото Мотов

Цитираме интервю с г-н Мото Мотов от 2005 г, когато той е на 82години, в отлично здраве.

"Навършвам 82, но се чувствам много по-млад. През целия си живот съм се питал защо хората не искат да опазят здравето си. Да, не искат, не че не могат. Ако хората искат да чуят това, което години наред се опитвам да им набия в главите, сега българите нямаше да са развалини, а здрави и жизнени хора. Но това не се постига за един ден, то се възпитава у всекиго по различен начин. Още от ранна възраст детето трябва да знае, че жизнените му процеси се контролират от милиарди контролни центрове. И не лекарствата, не сладките приказки ще го спасят по-късно от болести, а това, което е отредила природата.

Умиращият може да се изцери със средства от природата, пали се дядото. - Примерът съм самият аз. През 1928 година, когато съм бил на пет години, ме оперирали от гноен плеврит в болницата в Плевен. Уж, операцията била успешна, но след време се наложило пак да ме спасяват от оная с дългата коса по същия начин. Страшно е за едно дете да усети ледения дъх на смъртта. Случайно попаднах на една преведена от немски книга, в която бяха описани някои от лечебните свойства на глината. Оттам се започна… Вече толкова години изучавам в детайли тази кал, както й казват непосветените. Правил съм стотици опити за лечение на най-различни болести, имам куп рецепти, които сам съм изпитвал и върху себе си, и върху болни хора. Аз не съм се лекувал с нищо друго освен с хума. През всичките тези години установих, че с хумата може да се постигне това, което с лекарствата невинаги може. Затова и на 82 години не само че съм жив, но съм и напълно здрав.

Това, което съм видял и мога да гарантирам, е, че с глина се лекува рак на гърдата.

Прави се лапа от слънчева хума и се налага върху гърдата. В същото време може да се приема и по една чаша вода, в която около 24 часа е стояла хумата. За не повече от месец след такива лапи ракът изчезва.

Представяте ли си колко пари дават хората за операции, за химиотерапии и лекарства. Да не говорим за шока, който изживяват болните. Чрез моя огромен опит с това лечебно средство съм доказал, че хумата, която се приема вътрешно, има няколко пъти по-голяма лечебна сила, отколкото тази, която се използва за намазване. Много често хумата е радиоактивна. Това е доказано чрез многото провеждани през годините опити. Малко хора знаят, че в нея не може да вирее дори и едно-единствено коренче. И колкото по-голямо е слънчевото облъчване върху нея, толкова повече са радиоактивните вещества. Но в естествено състояние радият например е изключително полезен за организма. С такова въздействие се унищожават само болните клетки, и то до такава степен, че веднага могат да възникнат нови.

Докато химиотерапията унищожава всички клетки наред и рядко дава възможност за възникването на нови. Освен това хумата има невероятни противобактерийни свойства."

Линк към коментар
Share on other sites

Нещата често започват невинно, никой не очаква, че в даден момент диагнозата му ще е рак. Всеки познава такива хора, а някои и са му близки. Разбира се, че идеята за темата е по конкретен повод: жена, която повече от 10 години ходи по мъките: между традиционната и алтернативната медицина; преди години й отрязаха едната гърда - човек си казва, хайде добре, остана още една ... След години - и другата. Не помогна химиотерапията, не помогнаха и другите терапии.

Това ме провокира да се замисля колко сме крехки и колко животът е въпрос на късмет, отвъд карми и прераждания, отвъд щастливи учения и аргументи в полза на мистичното - лесно е да се каже, трудно е да се изживее. Формулировката на темата за алтернативността беше провокация към методики на лечение и терапевтика, които биха допринесли по-лекото понасяне на болестта, не друго. Да осъзнаеш, че си смъртен и животът ти има ограничено борене на часовете, ограничено траене в това да знаеш, че красивото небе и зелените треви, ще съществуват и след теб, и без теб.

Онзи ден беше погребението на тази жена. Други хора имат друг сценарий и са пожалени. Болестта е непредвидим режисьор.

...

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо подобно се случи с много близко семейство преди години. Жената вече беше на етапа с една гърда и всички се опитваха да намерят някакво алтернативно лечение, за да избегне разсейките и химиотерапията и т.н. и след няколко години внезапно се разболя съпругът и, който много я обичаше - рак, който го изпрати в другия свят само за 6 месеца. Тя остана сама и без чичо ми животът и се промени изцяло, тя самата също. Не съм познавала отношенията им, но я помня като доста претенциозен и налагащ волята си човек. Това изчезна заедно с чичо ми. За нея вече животът и любовта към сина, снахата, която тя обича повече и от братовчед ми и внука, който отглеждаше с толкова нежност и любов - сякаш даваше на чичо ми това, което не беше дала докато беше жив. Още е жива - над 80 г. ( 35 г. след първата си операция и почти 30 г. след смъртта на чичо ми) - стои си на лозенцето и виличката, които си направи близо до мястото, където положиха на времето чичо ми... От рака няма и следа.

Да, Ивета, права си, животът има толкова различни сценарии...

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...