Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

преди два дена сънувах че съм по пижама навън пред много хора - дори не се бях и сресала - на никой не му направи впечатление - освен един човек който много харесвам ме изгледа странно - но се усмихна и аз се чудех защо ме гледа и ми се усмихва така и се погледнах - леле аз съм по пижама - но мен ме обхвана доста срам - чудех се защо съм излязла в този вид - мен ме е срам дори и на балкона да се покажа така а тук бях на обществено място пред хората на улицата 

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

сънувах че шофирам с инструктора(от известно време наистина се уча да шофирам)

та на сън си шофирам без грешка както наяве - по пътя незнам как от улицата (карах по Яворов посока Царигра%

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Снощи сънувах някакъв много странен сън... 

 

В умивалника в банята имаше навита на кълбо малка (млада) змия. Аз носех вилица в ръка и се опитвах да я убода по главата и да я убия. В това време нашият котарак се качи на умивалника и с един удар я уби. 

 

Не знам дали сънят ще има продължение. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Когато съзнаваната нагласа върви в конфронтация с несъзнаваната в сънищата, тази тенденция "рисува" заплашителния образ на змия. Най-трудно психологизираните съдържания на несъзнаваното приемат израз в този древен символ. Което в съзнанието е живот, в несъзнаваното е смърт. Вилицата като многопосочност в ръката навярно символизира избор/посоки - навивам,вия/, но той не е съзнаван, защото котката в умивалника- там където "мръсното" става "чисто", е натоварена с не по-малко противоречивост в символиката си от змията.В последното изречение местоимението "я" най-вероятно сочи "змия", но забелязала съм, че когато "нещата" не се назовават поименно и се заместват с местоимения, винаги има възможност от из-местване/припознаване/. Началото на кълбото е в центъра му, а не в свободния му край. Някой се опитва да "излъже" някого.Дали сънят теб или ти съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи се събудих от песен, която сънувах. Досега не ми се беше случвало да сънувам музика, без никакви образи. Просто музика. Беше невероятно красива музика. Чуваха се примеси от природата - водопади, птици, вятър и на този фон страхотен глас пееше песен на български. Мелодията беше толкова топла, мила. Какво значи да сънуваш музика?

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам как вадя конец от гърлото си,но той се удължава и удължава и става по дълъг и не се измъква или скъсва!Някой може ли да ми помогне,какво означава това?А и в съня си се измъчвах ужасно!

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам как вадя конец от гърлото си,но той се удължава и удължава и става по дълъг и не се измъква или скъсва!Някой може ли да ми помогне,какво означава това?А и в съня си се измъчвах ужасно!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

сънувах 2 неща - някаква жена ме водеше 

на едни много странно гробище - гробовете бяха обградени луксозни къщи стъклени - някои бяха японски стил - много фен шуи интериори вътре с много апартаменти - тоест вътре в къщите бяха поставени гробни плочи и ковчези зад стъклени стени

 

после след като минахме през гробовете същата жена ме заведе в много пищен ресторант на гробището със екзотична кухня аз лично похапнах суши видях и много живи познати и намерих нови приятели вътре... много луксозен купон беше за гробище 

Редактирано от Гарванче
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувам как вадя конец от гърлото си,но той се удължава и удължава и става по дълъг и не се измъква или скъсва!Някой може ли да ми помогне,какво означава това?А и в съня си се измъчвах ужасно!

Мисля ,че сънят ти означава ,че искаш да кажеш страшно много неща,но има нещо което те спира и това те измъчва.Сънят ти показва да изразяваш по смело мислите си.

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах 2 неща - някаква жена ме водеше 

на едни много странно гробище - гробовете бяха обградени луксозни къщи стъклени - някои бяха японски стил - много фен шуи интериори вътре с много апартаменти - тоест вътре в къщите бяха поставени гробни плочи и ковчези зад стъклени стени

 

после след като минахме през гробовете същата жена ме заведе в много пищен ресторант на гробището със екзотична кухня аз лично похапнах суши видях и много живи познати и намерих нови приятели вътре... много луксозен купон беше за гробище 

 

 

 

Здравей,Гарванче,

Мисля ,че сънят ти е следствие от някакъв филм ,който си гледала,или литература,която си чела.А може и двете заедно.Нищо сериозно,не се плаши.

Линк към коментар
Share on other sites

виждала ли си филм с такова гробище? аз не съм :) по-скоро има някакво абстрактно значение незнам какво - може би ще погреба някакъв проблем - незнам

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах 2 неща - някаква жена ме водеше 

на едни много странно гробище - гробовете бяха обградени луксозни къщи стъклени - някои бяха японски стил - много фен шуи интериори вътре с много апартаменти - тоест вътре в къщите бяха поставени гробни плочи и ковчези зад стъклени стени

 

после след като минахме през гробовете същата жена ме заведе в много пищен ресторант на гробището със екзотична кухня аз лично похапнах суши видях и много живи познати и намерих нови приятели вътре... много луксозен купон беше за гробище 

^ Не искам да те плаща, но последният път, когато сънувах гробище чичо ми почина след една седмица внезапно. :(:(:(

 

Снощи сънувах Дявола, първоначално беше в човешки облик, после се превърна като онова на снимките с рогата :cry: започна да ме преследва, нещо ми каза, не помня какво беше, беше много много зловещо и много се страхувах, искаше да ме нападне, после майка ми ме събуди, слава богу, случва ми се за втори път да сънувам Дявола.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сънувах ,че към мен идва една огромна вълна. И аз казвам на приятеля ми до мен да си подаде ръката да се хванем. Точно когато поемаме въздух и вълната идва сънят ми свърши. Някой може ли да ми каже какво означава това ?

Линк към коментар
Share on other sites

Не ме е страх от вода. И плувам дори обичам да плувам.

Аз съм момче и прятеля в съня ми не е момиче (някой да не разбере погрешно). Просто приятел от моя клас.

Редактирано от Strudy
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах ,че към мен идва една огромна вълна. И аз казвам на приятеля ми до мен да си подаде ръката да се хванем. Точно когато поемаме въздух и вълната идва сънят ми свърши. Някой може ли да ми каже какво означава това ?

 

Аз мисля че сънят ти означава огромна вълна от учене.Или ти ще трябва да помагаш на приятеля си или той на теб.Ако не беше уточнил че учиш бих казала че те чака огромна вълна от работа.Но ако учиш и работиш сънят ти означава че ти идва във повече работата.Също така може да означава огромна вълна от контакти със много хора.С една дума все хубави неща.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

В събота срещу неделя сънувах, че съм в  кръгъл атриум - сякаш пещера без покрив. Светлината -  сивееше както  рано преди изгрев или късно след залез.  В средата имаше  малък фонтан.Водоскокът от четири  или повече, но не по -малко  силни и пълни струи, събрани като в сноп - бликаше неудържимо. Не надминаваше човешкия ръст, но будеше възхита с простотата си. 

По периферията на "атриума" имаше къпални- отново полукръгли ниши.Беше пълно с хора. Едни съблечени, други се обличаха, но всички бяха дошли да се изкъпят. Мястото беше лечебно.

Тръгнах да излизам, но не се облякох.Държах ли дрехи в ръце!? Никак не се и срамувах.При все, че накъм изхода се приближавах до двама облечени мъже. Не моето, а сякаш чуждо тяло на гола жена виждах, тъй  естествено красиво, че сякаш беше изляло изпод ръце на ваятел или художник. При все намекът за похот, което то би събудило, си помислих, че тя е тяхна/!/, а не моя /!/, въпреки  голотата ми. Мислех още - защо да се срамувам от  тялото си, нима Бог създавайки човека се е срамувал от творението си!?  Излизайки се запътих към някакви бунгала- санаториумът беше пръснат из гора. Вече облечена,  сама ли тръгнах нанякъде, но отговорих на хора, които срещнах, че идвам от Кипилово.

Насетне сякаш минах през мост над малка река и се озовах върху широка и равна пътека.Двама ли бяха с мен или повече!? Бях себе си с тях , но пак се виждах  и отстрани .Пътеката беше всред гора. Млади и много високи дървета, прави  с леки корони - всички широколистни. Но светлината! Гората - като светещ, сладък мед, при все нежната зелинина на листите - наоколо сякаш звучеше чудна, кехлибарна песен. Не виждах небето, но  слънцето  се беше втъкало в  гората  и я беше превърнало в уханна прегръдка.

Когато сутринта се събудих, се зачудих къде другаде съм виждала, толкова блага светлина и си спомних, че при майка има каритина " Пътят към Емаус".  Тази сутрин намерих, че в превод името Емаус  означава "топъл източник". Странно съвпадение с Кипилово. А и сънят бе  срещу Томина неделя. Не познавам Евангелията.Само тук - там по нещо.

Тази сутрин сънувах, че може би ще работя в чисто нова/ или след ремонт / и съвсем бяла  зала, но  и се сънувах у дома, където трябваше да затворя всички прозорци и да прибера  изпраните дрехи, защото над града надвисваше облак от дим на горяща сяра.

Вторият сън със "затварянето"   не ми харесва никак. Най-вероятно става въпрос за отцепване на сенчестото.

Тълкувайте, моля!

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте,

Снощи сънувах интересен сън. Потопих се в голям басейн и стоях под водата много дълго време, а накрая започнах да дишам под водата. Това много ме зарадва в съня. Осъзнавах, че сега съм се научила да го правя. След известно време реших да изплувам, но повърхността на басейна беше закрит със син найлон. Някакви двама разкъсаха найлона и направиха дупка, така че да изплувам. Така и направих. Изплувах и си поех въздух на повърхността. 

Свързвам съня с "потапяне" в подсъзнанието и връзката между съзнание и подсъзнание. Една малка смърт ... дори! 

Ще ми помогнете ли да го разтълкувам? 

Линк към коментар
Share on other sites

Водата е символ на астрала. Просто си овладяла много добре някоя от чувствените сфери, в който работиш активно напоследък. Най-вероятно се проявява на физическо поле с това, че неща, които са те дразнели и са разваляли комфорта ти по някакъв начин вече не могат да го правят. Втората част е показва, че прекарваш повече от необходимото време в тази сфера и ти е трудно да излизаш, налага се помощници от невидимия свят да те изкарват. Това предполагам се проявява като, че се отдаваш твърде много на чувствени състояния и не мислиш достатъчно или практикуваш духовни практики като медитация повече от необходимото в тази сфера.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Здравейте,

Случайно попаднах на тази тема и цяла нощ я четях :3d_068: . Много са ми интересни подобни неща.

Тази нощ сънувах следния сън:

Сънувах, че аз и още един човек (бяхме нещо като приятели в съня, но иначе не съм го виждал) стоим в нещо като стая в която има малки прозорчета, които гледат към друга стая. От единия прозорец изкачаше един негър (също реално не го познавам) който ме бараше по главата - нещо като закачка, бъзик, не е било с лошо, смях ставаше помежду ни. В съня си знаех, че и друг път съм се срещал с негъра и той пак така ме е бъзикал. По едно време мина един полицай и аз му викам - Арестувай го тоя (сочех към негъра), виж как се закача с хората (отново на шега го казвам).

Странен сън! Ако може някой да го разтълкува ще съм му много благодарен.

Линк към коментар
Share on other sites

Негъра представлява низша природа в тебе, с която досега си бил в хармония, но вече се явява желание да се бориш с нея и да се справиш. Полицая е кармична сила с която трябва да работиш за да справиш с негъра съответно да пострадаш малко да изтърпиш неприятна промяна която е за добро и ако успееш ще промениш нещо негативно в себе си за добро. Този сън показва началото на процеса, но от теб зависи дали си готов да търпиш до край за да стане необходимата промяна.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

Случайно попаднах на тази тема и цяла нощ я четях :3d_068: . Много са ми интересни подобни неща.

Тази нощ сънувах следния сън:

Сънувах, че аз и още един човек (бяхме нещо като приятели в съня, но иначе не съм го виждал) стоим в нещо като стая в която има малки прозорчета, които гледат към друга стая. От единия прозорец изкачаше един негър (също реално не го познавам) който ме бараше по главата - нещо като закачка, бъзик, не е било с лошо, смях ставаше помежду ни. В съня си знаех, че и друг път съм се срещал с негъра и той пак така ме е бъзикал. По едно време мина един полицай и аз му викам - Арестувай го тоя (сочех към негъра), виж как се закача с хората (отново на шега го казвам).

Странен сън! Ако може някой да го разтълкува ще съм му много благодарен.

 

Негърът е проекция на Сянката, която всеки от нас носи. Това е онова ядро у теб, което търси изява. Т.е. смисълът е, че имаш нужда от промяна, защото си в процес на разпадане на статуквото. Полицаят е образ на твоят контролиращ Аз, който не иска да допуска подобни волности на несъзнаваното. Но трябва да бъдеш по-емоционален и по свободен.

Сънят никак не е странен. Картина на онова, което искаме да задушим у себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте! 

Какво, според вас, означава да сънувате свои починали близки? Откакто се помня ги сънувам. С известни прекъсвания и ми липсват, когато ги няма. 

Четох тук, в темата, обяснение от сорта, че има някакво енергийно раздвижване в тези моменти, но не ми звучи много убедително.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че се намирам в морето на малко корабче, а срещу мене имаше един чичко също на малко корабче

Кой знае защо си гърмяхме корабчетата подред и единият трябваше да бъде победител.

Изведнъж обаче се намерихме в една пустош,  имаше едно дере с чешмичка  и чичкото слезе да пие вода

Край мене мина войска, облечена с черни дрехи , както я показват по някои филми, обаче беше на мотори, не на коне

Мина и си замина войската...,

След войската се появи един скитник облечен в червена риза и като коза

много бързо стигна до чешмичката и започна да бие чичкото с една тояга, биеше го много жестоко

Аз се уплаших, че след като го пребие, ще дойде да пребие и мене

и си казах, че е време да се събудя, за да оживея...и се събудих

Редактирано от mvm
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...