Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Здравейте! Надявам се и бих била благодарна някой по-запознат да ми помогне с тълкуването на сънища.

От известно време насам сънувам превозни средства - всякакви - автомобил, автобус, трамвай, влак, самолет. Но най-често са самолети и влакове и обикновено се опитвам да ги хвана. Винаги бързам и е на косъм да ги изпусна, но в крайна сметка ги хващам и се успокоявам. По-често се возя във влакове, а самолетите ги гоня и бързам за тях (виждам вкл. и летищата), но почти никога не виждам крайната дестинация. Преди години, преди да сменя местожителството си, пак често сънувах превозни средства, след като се преместих спряха. Сега нямам намерение да се местя, а мотивът в сънищата (превозни средства) се повтаря често - може би всяка седмица или на 2 седмици. Очевидно се опитват да ми покажат нещо, но наистина не разбирам какво.

Ако е от значение - понякога се сънувам и в училище - в класните стаи, в които наистина съм учила, с учителите ми, често става въпрос за изпити. Този тип сънища са по-рядко от превозните средства, но и те не са 1 или 2. Явно имам да уча житейски уроци, ако правилно го тълкувам, но не знам какви.

Ще съм ви благодарна, ако някой може да ми даде насоки по темата. До скоро :)

Линк към коментар
Share on other sites

В 8.10.2018 г. at 11:41, Alexeo каза:

Сънищата, които носят някакво послание, в повечето случаи са ярки.  Ярки картини, ясни звуци, силни чувства.

Интересно, че при мен е точно обратното. 'Обикновените' ми сънища са ярки и динамични, а по-специалните са 'поорязани' от детайлите чисто визуално, т.е. не са съвсем като 'обикновените', които са като картините от живия живот. Относно чувствата - не мога да намеря разлика. Може би при всеки човек е различно.

Annie5, съжалявам, че не мога да помогна с тълкуване на твоите сънища.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, Annie5 каза:

……..

Според мен, вътрешно усещаш, че времената са много динамични, времето отлита безвъзвратно и трябва да хванем "превозното средство". Самата Земя е един прекрасен космически кораб, който ни носи във Вселената. Тя е живо същество и си повишава вибрациите. И ние трябва да работим върху себе си, за да не останем от общото развитие. Има окултни школи, които казват, че във всяка еволюционна вълна има изоставащи, и ако изостават твърде много могат да останат за друга еволюционна вълна, която обаче ще бъде след милиарди години. И на тях няма да им е приятно това положение, но се налага за да не пречат на останалите. За това в сънищата се явява момента на учене, училище.

  Да се научиш да бъдеш спокоен е също гигантски урок. Всеки трябва да разреши сам задачите в живота си, уповавайки се на Бога и търсещ Неговата помощ.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Преди известно време...имах един по - особен, по - рядък тип сън (бих го сравнил по особеност и рядкост с онзи с циганина ясновидец). Допускам, че може да е било налице нещо като телепатия...Защо ли? Прочетете и ще разберете.

Сънувах една книга, която ме заинтригува, но нямаше да си купя, защото струваше цели 74 лв. На корицата, в която силно преобладаваше черният цвят беше нарисуван някакъв закачулен монах (в средата, в горната част на страницата). По - надолу, други няколко закачулени монаси и пред тях запален свещник (от тези с три поставки): светлината от свещите беше слаба. Като автор беше посочен някой си Григорий..., не помня другите имена. А заглавието беше нещо от сорта на: "Повикът на Бога". Разлистих книгата, но нямам спомен от онова между кориците.

Имах съзнанието, че авторът е описал своя мистичен път. След събуждането ми се сетих за Григорий Распутин: "святият дявол" на Русия, който се борел да прогони греха с грях.

Потърсих информация за числото 74. Попаднах на руска статия: ""Число 74=7+4=11, учителя скрывающегося во тьме." ("...учителят се крие в тъмнината"). В съня ми имаше изображение на монаси, намиращи се в тъмнина. Интересното е, че авторът на цитираната статия се казва Павел Григорьевич Ширяев: https://shiryaevpavel.ru/znachenie-chisla-74.html.

Григорий е старогръцко име, което означава буден.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 5 часа, Annie5 каза:

Здравейте! Надявам се и бих била благодарна някой по-запознат да ми помогне с тълкуването на сънища.

От известно време насам сънувам превозни средства - всякакви - автомобил, автобус, трамвай, влак, самолет. Но най-често са самолети и влакове и обикновено се опитвам да ги хвана. Винаги бързам и е на косъм да ги изпусна, но в крайна сметка ги хващам и се успокоявам. По-често се возя във влакове, а самолетите ги гоня и бързам за тях (виждам вкл. и летищата), но почти никога не виждам крайната дестинация. Преди години, преди да сменя местожителството си, пак често сънувах превозни средства, след като се преместих спряха. Сега нямам намерение да се местя, а мотивът в сънищата (превозни средства) се повтаря често - може би всяка седмица или на 2 седмици. Очевидно се опитват да ми покажат нещо, но наистина не разбирам какво.

Ако е от значение - понякога се сънувам и в училище - в класните стаи, в които наистина съм учила, с учителите ми, често става въпрос за изпити. Този тип сънища са по-рядко от превозните средства, но и те не са 1 или 2. Явно имам да уча житейски уроци, ако правилно го тълкувам, но не знам какви.

Ще съм ви благодарна, ако някой може да ми даде насоки по темата. До скоро :)

Може да става дума за вътрешно (душевно) пътуване. До уроци, както си се досетила.

Редактирано от Кон Круз
Линк към коментар
Share on other sites

 

Има такъв автор в братството. Той има 45 книги със Осияния по 300 стр, Казва се Григорий Жорж Кьосев, а се е прекръстил на Григорий Ватан. Ватан е древният език, на който Учителя дава песни и формули. Григорий разказва личния си път и своите Богообщения. Аз лично съм му прочел 40 книги но не бих повторил да му ги прочета пак по причини, които нямам желание да споделям. 

http://neobyatnotogovori.blogspot.com/p/blog-page_12.html

http://toyonus.com/01-Bulgarian/07.Osiyaniya ot Elma - knigi PDF i nay-novi/

 

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

преди 16 часа, Кон Круз каза:

Може да става дума за вътрешно (душевно) пътуване. До уроци, както си се досетила.

 

преди 18 часа, mecholari каза:

Според мен, вътрешно усещаш, че времената са много динамични, времето отлита безвъзвратно и трябва да хванем "превозното средство". Самата Земя е един прекрасен космически кораб, който ни носи във Вселената. Тя е живо същество и си повишава вибрациите. И ние трябва да работим върху себе си, за да не останем от общото развитие. Има окултни школи, които казват, че във всяка еволюционна вълна има изоставащи, и ако изостават твърде много могат да останат за друга еволюционна вълна, която обаче ще бъде след милиарди години. И на тях няма да им е приятно това положение, но се налага за да не пречат на останалите. За това в сънищата се явява момента на учене, училище.

  Да се научиш да бъдеш спокоен е също гигантски урок. Всеки трябва да разреши сам задачите в живота си, уповавайки се на Бога и търсещ Неговата помощ.

 

Благодаря ви и на двамата! Явно имам какво да уча и да развивам на духовно ниво, но сама трябва да стигна до там ... което е най-трудното. Съзнателно се опитвам да бъда по-добър човек, а също и да развивам духовното си Аз, но явно не е достатъчно и трябва по-упорито.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е нужно да се пренапъваш. Може сънищата просто да са отражение на вътрешните ти трансформации, а не знаци, че не вършиш достатъчно.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес сънувах, че наблюдавам риболов в язовир с мътна вода. Един рибар извади малка риба - целуна я и я пусна пак във водата. След това извади нереално огромна риба (в търбуха и би могъл да се побере едър мъж). По - дълга беше от 2 метра. И сочна. Тази риба нямаше да бъде върната във водата...

Линк към коментар
Share on other sites

преди 6 часа, krasidim1 каза:

Аз пък сънувам човек към когото имам чувства да извършва полов акт с някаква жена и аз ги наблюдавам...луда работа :D

Този сън бих ти го разтълкувал на 4 очи.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че се намирам в някаква пустиня. Нощ прохладна е. Пясъкът е светлосив. Наблюдавам от няколко десетки метра, как различни хищници (лъв, тигър, мечка, вълк...) се нахвърлят върху един мъж и го разкъсват.

След това бях у нас и седях върху един шкаф. Чудех се, защо след като лъвът е цар на животните, тигърът е по - рекламиран по един или друг начин.

Линк към коментар
Share on other sites

С една висока руса и слаба жена-дух вървяхме към оня свят!

Игра на въображението ми? Реално събитие, случило се докато физическото ми тяло спи? Ако е игра на въображението ми - има ли някакво значение (и ако "да" - какво е то) или става дума просто за безсмислици (резултат от книги, филми)? Шелтър, другите - какво мислите? Сънувах този сън през зимата. 

В приятно топъл слънчев ден, вървя по непозната улица. Незнайно в кой град. Мисля си за пътуването на душите. Сещам се за някакъв коментар, който уж Станимир от този сайт бил написал. Коментарът е нещо от сорта на това, че слабо еволюиралите духове не могат да изминават големи разстояния във вселената.
Свивам в ляво и застигам висока, слаба, руса, светла жена, с къса коса, на средна възраст. Висока поне 185 см.
Започва да припява някаква соц естрадна песен от нейната младост. Наоколо се носи музиката на тази песен. По едно време осъзнавам, че тя е дух. Обаче виждам, че хората не забелязват и мен също. Тоест, че и аз също съм дух. Тоест, починал съм и вървя. С нея вървим, но накъде?
Вика ми отиваме към отвъдното. И с пръст сочи надолу към земята. Зачудвам се защо сочи надолу, а не нагоре?
- Отвъдното не е ли на небето? - питам я аз и соча нагоре.
Не ми отговори. Помислих си, че може да сме се запътили към ада. Но се сетих, че в царството на Хадес в древногръцката митология е имало всякакви души (и добри, и лоши). Тоест, не е задължително да попадна в някакъв ад.
Продължавам да вървя с нея. Разни хора с които се разминаваме подхващат въпросната социалистическа естрадна песен. Един пее, друг свири я на китара. Викам и: "Телепатично ли им внушаваш да изпълняват песента?!" Не ми отговори.
Последното, което си спомням е как аз съм се озовал от другата страна на жената. Бях и първоначално от лявата страна. Спираме за малко при някакво заведение, намиращо се от дясната ми страна. В полумрака виждам близките на жената, облечени в тъмни дрехи. Скърбят за нея. Тя не изглежда никак нещастна. Аз нито се радвам, нито страдам, че съм умрял. Само малко се притесних като посочи надолу...Отминахме заведението. Сънят свърши.

Редактирано от Кон Круз
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сънувах, че д-р Тодор Първанов наблюдава свой колега психиатър, който се маймуносва. Първанов гледаше към колегата си със сериозен и леко тъжен поглед.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи бях на 2 различни почивки - 2 различни съня. Интересното при втория е, че мъжът ми (бяхме с него на почивка) ми припомняше 'спомените' от цялата предходна седмица от почивката. Нещо от сорта: ние предната седмица не бяхме в това бунгало, а беше едно друго и т.н. с описание. Най-интересното беше, че описвайки ми детайлите от луксозното бунгало, полека-лека тези 'спомени' се 'възвърнаха' и реално изживях (на бърз каданс и тях) и си 'спомних' за 'предходната' седмица и другото луксозно бунгало. Не ми се беше случвало до сега точно това.

На сън съм си припомняла друг сън, или съм се ориентирала в градове въз основа на стари сънища - това, да, ок. Обяснявала съм стар сън на друг човек, докато сънувам - това, да, ок.

Но друг да ми обяснява и на база това да си 'спомня' - за първи път ми се случва.

Много ясно, че не ми се ставаше от сън - все пак бях на 2 различни почивки, едната от които повече от 1 седмица.

Със сигурност имам нужда от истинска почивка :)

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време сънувах прачичо ми и пралеля ми. Във въпросния сън бяха полуживи и се оживотвориха в разговор с мен, заради моето присъствие. Мъжът стана на крака, а бабичката придоби по - свеж вид и достатъчно заякна, че с моя помощ да може да седне в леглото си. Аз се почувствах по-малко енергичен, но доволен, че съм им помогнал да се почувстват по-добре. Прачичо ми направо излезе от стаята. Толкова се беше подобрил. Може наистина да са присъствали в съня ми и да съм им дал от енергията ми...?

Кой има дава. Кой няма - взима. :D

Редактирано от Кон Круз
Линк към коментар
Share on other sites

Поех вина за чуждо убийство

Поех вина за чуждо убийство. Не ми е в стила някак. Макар че е много по - вероятно да поема чужда вина, отколкото да натопя някого. :D

Сънувах, че съм в... лудница. Нито като лекуващ, нито на посещение... :D Някаква жена от лудницата (майка на две деца) беше извършила убийство (в лудницата). Друга жена (моя приятелка, млада хубавица, явно луда) реши да я спаси от възмездие и каза на един доктор, че тя е извършила убийството. Докторът беше облечен в бяла престилка и беше досущ като индийското "Брат Пит" Шакрукх Кхан. За да защитя жената се приближих до доктора и казах, че всъщност аз съм извършил убийството. :D Той ни погледна и двамата. Не го изрече, но си помисли нещо от сорта на: "Нали знаете, че и двамата може да отидете на електрическия стол." Не се стреснах. Все пак реши да ме тества дали аз съм убиецо. Показа ми някакъв вестник, който аз не виждах. Там беше написано името на убитата. Уж гледах към името и го четях, но не го виждах... Обаче се преструвах, че го чета. Понеже беше написано на чешки и с латински букви, а аз чешки не знам го прочетох малко бавно. Името беше "Агнйеша". Хората по принцип не си признават вината, а аз не си признах невинноста. Бях готов да умра заради чужд грях.

Линк към коментар
Share on other sites

Сутринта сънувах, че си стоя пред компютъра (сбъдна ми се :D ). Гледам (в съня) в ляво от мен някаква чанта на сестра ми. И чантата бива повдигана нагоре надолу (леко отлепяна от земята) от невидима сила - дух някакъв. Не знаех, че днес сестра ми ще идва. Дойде.

Линк към коментар
Share on other sites

В съня с лудницата има един тънък момент. Лудите не носят наказателна отговорност... :D Който момент обаче не осъзнавах в съня.

Неволен защитник на непознат

Сънувах, че с някакъв непознат мъж вървим нанякъде (имам смътното усещане, че сме били в града на покойната ми баба). В съня ми беше познат. Няколко негови приятели и познати (но не мои) го повикаха по мобилния телефон, били загазили. Отиваме с този мой съновен познат на мястото на проблема. Подкреплението за обадилите се се оказа по - голямо, отколкото те са очаквали (вместо един, двама помагачи). Проблемът обаче са поне 15-тина мъже (сред тях нямаше хилави или дебели) облечени в панталони приличащи на войнишки. Някои от тях бяха с черни слънчеви очила и черни блузи. Отбор изпечени хулигани.

Имаше разговор. Не виждах разговарящите, но така ми се струва. Логично беше. Иначе защо само да седим и да се гледаме, вместо да се почнем (или онези да ни подгонят). :D  Един от моите (част от които бях станал неволно) струва ми се говореше с главатаря на по - голямата група в опит да се стигне до мирно разрешаване на спора (какъвто и да беше той). Аз си седях спокойно и гледах срещуположната и видимо по - силна група. Вместо да избягам, призовавайки и онези с които бях да сторят същото... :lol:

Радвам се, че не се стигна до бой, защото щях да се видя принуден да използвам моята "super power" и щях да ги смажа тези нехранимайковци (при това без да знам защо). Разминах се с натрупването на лоша съновна карма, част от изплащането на която можеше да остане и за следващ съновен живот.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Кон Круз, трябва всичко да записваш и после може книга с кратки разкази да издадеш. Много е приятно, когато на сън имаш 'super powers'. И аз съм така: мога всичко на сън - летене, мощна телекинеза, свръх сетивност, сещам се веднъж как 'намалих' по размер един лош човек и той се побра в ръката ми и му се скарах, че така не е редно да прави. Много е забавно.

Линк към коментар
Share on other sites

Определено си те бива. :D Ако се срещнем в някой сън, не бих желал да влезем в конфликт (даже е по - добре да обединим силите си за нещо позитивно). Но да знаеш, че ако решиш да премерим шпаги (макар че едва ли ще искаш, защото това е по - типично за мъжете), няма да ти е никак лесно. :D Летенето ми е като детска играчка (стигнах веднъж до края на Вселената). Свръх сетивност? Не знам какво визираш точно, но съня с лудницата имах телепатия в някои моменти (по принцип не я владея, но може би в следващи сънища ще ми се усили). Телекинеза не помня да съм проявявал. Промяна на физическото тяло на човек - веднъж превърнах първия ми съквартирант в муха, която избяга от квартирата (преди това го бях прекарал през други трансформации). В един сън пусках огнени лъчи от очите ми. Веднъж бях предизвикал наводнения в Северозападна България. Та ако се засечем в страната на сънищата, по - добре би било да не ставаме врагове, защото околните може доста да пострадат по време на битката ни. :D

Линк към коментар
Share on other sites

:) Няма как да се засечем в страната на сънищата, защото те са индивидуални. И няма как да 'мерим шпаги', защото аз променям съня само ако някой се опитва да ми 'навреди' или ще има 'инцидент'. Гледам да не се меся съзнателно в съня, за да ми е интересно.

Под свръх сетивност, например да надникна някъде на сън. Наистина е трудно да се обясни.

Линк към коментар
Share on other sites

Тоест, развила си умението винаги да сънуваш осъзнато? :)

Има хора, които се сънуват и се оказва, че са имали един и същи сън по едно и също време.

Линк към коментар
Share on other sites

Винаги - не, не мога да го твърдя, защото не си спомням всичките си сънища за една нощ. Най-много до 3 на вечер съм си спомняла. 'Осъзнато' - колко да е осъзнато, като гледам да си оставя подсъзнанието да си отработи каквото има да си отработва от деня като емоции и информация. Да кажем - коригирам и управлявам ако ми се наложи, което се доближава много до дефиницията за 'осъзнато сънуване'.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...