Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Става дума за една моя стара тема. Сънувах асансьори и някои хора ми дадоха тълкувание.
Че било поради някакви социални аспекти.
Следват заключенията.

След като не сънувам асансьори поради страх от тях (а поради някакви социални проблеми), следва сънищата да ми причиняват този страх. И какво се получава? Имаш социални проблеми и прочие там тълкувания, от там следват сънища в които има асансьори и страх от тях. От там страха се пренася в реалността. И заради някаква социална обремененост, си навличам и страх от асансьори :):)  Направо перфектно .  Смешно е обаче. Някой някъде споменал ли е че това може да се случи?
Аз от страховете се отърсих. Ни от асансьори ни от каквото и друго там беше. Ама пак си ги сънувам де... асансьорите. Даже с оглед на сегашните ми психични занимания, очаквам асансьори на рояци :) Щото хич не ми пука за социалността. Ама нали знаем, че подсъзнанието страда. Та ... ще има още доста асансьори. Докато подсъзнанието схване как стоят нещата . Не че вярвам в подобни тълкувания де.

Много добре знам на какво е синоним асансьора при мен - същото като стаи в стените, скрити стаи . Общо взето - друга реалност.  Не е нужно да питам някого за да знам алегориите в моята глава.

Повече ме вълнуваше предизвиканият страх от сънуването на тези асансьори. Свършена работа.

 

Нека да разкажа един друг мой сън.

Като малък много обичах да ходя на едно място, имаше една сграда там. Нещо като мотел беше . Събота или неделя ако не бях на село , там ходихме.Вътре в гората . Голяма игра падаше.

Оттогава вече не ме свързва нищо с това място от много години, но през няколко години ходя да видя какво става - пустош е. Тревата превзема всичко. Сградате се руши, дърветата падат.

И ето че в рамките на две седмици, три пъти сънувам сън за това място. В първият сън, сградата е действаща, нощ е , светлини светят приказно. Страхотна гледка е. Времето е тихо и се чувствам чудесно. Обсъждаме да слагаме антени на покрива.

Вторият сън - отивам там а там някакви черни микробуси. някакви Турски фирми нещо внасят изнасят .

Третият сън. Вървя към сградата а тя превърната в ресторант. Прозорците светят, вътре хора на масите ядат пият. Ама светлината една странна такава, сякаш ... прекалено силна. Става ми странно и решавам да вляза вътре. Но не виждам врата. По едно време си казвам "абе аз нали сънувам, дай направо ще мина през стената ,както неведнъж съм правил насън (вярно е , правил съм го и друг път в други сънища). Бутам се във стената , а тя не поддава. Нормално е - понякога не се получава. Опитвам пак , тоя път по-леко и потъвам. Самото минаване , както и другите пъти е гадно - материята те мачка и виждаш някакви точки цветни. Но преминавам. И се озовавам в някаква тъмнина. Въобще няма лампи, стъпвам директно на утъпкана земя. Чуват се стотици кокоши кудкудякания около мен. Виждам две кучета да се разхождат. Хваща ме страх да не би да се хвърлят към мен и се потапям обратно в стената. Излизам навън и се обаждам по телефона. Идва полиция и ме питат. Казвам им , че вътре всъщност се отглеждат кокошки - няма никакъв ресторант. Мой приятел също е дошъл и ме пита как съм разбрал - казвам му "влязох насън вътре". Оказва се че стъклата са монитори (ето откъде е странната светлина).
:)

Редактирано от dian2n
допълване
Линк към коментар
Share on other sites

   Да слагаш антени е интересен символ, би било хубаво да са и предавателни , не само приемателни. Защото например молитвата е искане към вселената, казват, че е по-интензивна, когато си по-нажален. Може да го има този елемент, защото осъзнатата разруха на изоставеното място е повод за печал. Идващото оживление е като благословение към Обетованата земя, която пак се възражда. Дотук сънят е предсказателен за бъдещи връзки  с приятелите от невидимия свят. Дори и кокошките снасят яйца, които са с формата на елипсоид, някои казват, че това е формата на вселената.

   Кучетата са пазачи, но те са и символ на приятелство, трябва да си внимателен и да оцениш това, което ще намериш там, защото първо те може и да не те допуснат, но са длъжни и да опазят ценното, което ще намериш. Учителят например казва, че когато снася кокошката е в голяма опасност, като жена която ражда, и тогава на скръб е. А когато кудкудяка се радва, вече е в процеса на радостта. Така, че очаква те радост, за която обаче трябва да се подготвиш, затова, хубаво е че предприемаш инициативи дори като тази  за преминаването през стени, въпреки, че е неприятно, защото така показваш, че си готов да платиш цената. Страхът не е непременно нещо лошо, той може да те мотивира и концентрира да извлечеш максималното от ситуацията.

  Колкото за турските фирми, това лично го свързвам с Исляма , и ако не си чел нощното пътуване на пророка Мохамед , ти го препоръчвам:

https://bg.wikibooks.org/wiki/Нощното_пътуване_на_Мохамед

  Започвайки отзад напред, за асансьорите, те са символ на възкачване и слизане, било в определена йерархия или социална стълбица. Аз например в един сън бях с едни същества и там в асансьора посрещнах един след друг два изгрева. В другите светове са възможни неща, които са непривични за нашия свят, времето върви различно, пространството се пренарежда по различни закони. Асансьорите затова ги приемам като възкачването и слизането в други светове. 

   Когато преминаваш през стената в тъмнината, малко хора са обърнали внимание, например на  Завета на Цветните лъчи на Светлината, в началото има Светъл кръст на тъмен фон. Мракът и тъмнината са също толкова необходими както светлината. Някои твърдят, че всъщност има определен вид Мрак, който е Преизобилна Светлина, която всъщност ни заслепява, и понеже нямаме възприятия за нея я приемаме като Мрак.

  

Линк към коментар
Share on other sites

Погрешен вход, мойто момиче

Сънувах, че съм в бабинград и на улицата пред бабиндом разговарям с по - големия от първите ми братовчеди. Бил се е подложил на регресия. Питах го какво е преживял, но разказа много малко, от което малко помня само "Бог е извън нас". Поисках още информация, но ми не даде.

След това аз, сестра ми и възкръсналата ми баба бяхме у дома. В дома ми се вихреше явно полтъргайст. Видях как една голяма еластична топка в стаята ми е движена от невидима сила. Тръгвам да излизам от стаята и може би за пръв път от 20-тина години срещу мен се задава Баба Яга. Малко са били срещите ми с този полуприказен персонаж и не съм сигурен дали някога съм я побеждавал (може би веднъж с чужда помощ), но помня, че веднъж "и почвам да бегам бате" колкото ми държах пешеходките.

Тръгвам да излиза от стаята, а срещу мен през салона се задава Баба Яга (сякаш иска да ме вкара обратно вътре). Нямаше човешки обЛИК - беше една голяма жива кукла. Исках да я гепя за гръкляна с дясната ръка, но поради някаква причина не можех да си вдигна дясната, затова я сграбчих и застисках колкото сила имам с лявата ръка. Добутах я до входа на близката стая, в която бяха баба и сестрата. Стисках я, но вещицата не умираше, дори не изпадна в безсъзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,отдавна не съм писала във този форум. Виждам че почти няма интерес към темата за сънищата. Сънувах странен сън и имам нужда от помощ за да го разбера. 

Сънувах че съм си във къщи и си говорихме нещо със мъжа ми. Изведнъж той посочи нещо зад гърба ми. Аз се обърнах и какво да видя нашия котарак ( който изчезна преди няколко месеца). И двамата подскочихме от радост. Веднага се втурнахме да го гушкаме.мъжът ми отиде някъде аз останах при котарака и му се радвах много. Той легна във скута ми и започнахме да си говорим. Тогава забелязах че има рани по тялото, че има зкуствени зъби. Попитах го какво се е случило с него, а той ми отговори че добър човек му е помогнал да се излекува и да се прибере и си свали зъбите за да ми покаже. До мен имаше вързопче със златни неща. Гривни, пръстени, синджирчета, обици абе една голяма купчина. Аз взех от купчина та 3 халки и казах на котарака че ще му сложа неговата. (Халките досущ бяха като истинските ни халки).Слагам едната - не става малка е. Слагам другата - стана.Следващата беше още по голяма. И трите бяха тънки и криви и меки. Като ги стиснех между пръстите се сплескваха. В това време мъжът ми идва и вижда вързопчето и го взима. Аз веднага реагирах казах му : Ееей това са моите неща, дай си ми ги - и той ги остави. Котарака през това време се размазваше от кеф във скута ми чак се беше извил по гръб.

 

 

Това беше сънят ми. Ако някой може да помогне в тълкуването. Благодаря предварително. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип, близък човек от женски пол ми е споделял, че когато сънува, че има пръстен е забременявала. По повод на това, че котаракът  е мъжки, Учителят казва, че и мъжете и жените раждат в духовно отношение. Иначе благородството е налице и като присъствие на самородното злато, с което душата се кичи. То е обработено и готово, а големината на пръстените е връзката и с други същности. Като теб и мъжа ти. Затова сама ги искаш за себе си.

  Смятам, че сънят е показателен за реализация на копнежите на душата, в действителност вървиш в правилна посока, която обаче си преди време си смятала, че си я загубила, както загубата на котарака. Но ето той се завръща с присъщото му послание на радост и удовлетвореност.

  Не случайно си избрала като аватар и хищна котка, подчертана органическа връзка с тези мистични и тайнствени същества, в мъркането на които е интимната връзка за осъществено сродство, давайки нещо безценно от себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти mecholari боях се че котката е нещо лошо точно защото е хищник. А за бременност ми е твърде късно. 

А защо котката е с изкуствени зъби и цялата в рани. Мислех че зъбите са жизнена енергия. 

Линк към коментар
Share on other sites

   Изкуствените зъби ги свързвам с илюзорността на нещата, заместването на реалното с илюзия. Житейски битки и рани в които зъбите се похабяват. Затова смятам, че ако имаш някакво напрежение е време да се отпуснеш. Затова добрите хора помагат.

   Имала ли си някакви напрягания напоследък, да се тревожиш, освен за самия котарак?

   То като си в отпуснато и релаксирано състояние, няма как да бъдеш източвана енергийно.

 

 

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Отново проблем с мафията. Заложници.

С майка ми и бащи ми сме у дома. Заложници сме на някакъв мафиотски бос и две негови мутри с автомати. Мутрите не ги виждам, но знам, че са в една от стаите на етажа (мярнах само единия от черните автомати). Майка ми и баща ми са при тях в едната от стаите. Аз и босът сме в салона и си говорим... Мъжът е на средна възраст, костюмар, максимум среден на ръст, с малко коса, пълен, със зъби по - редки от обичайното. Във весело настроение е. В ума си виждам за кратко, част от това с което ни заплашва. Става дума за някаква извънградска пустош. Там е приготвил оръжия, управлявани със супер модерна компютърна система. Нещо като игра на смъртта, в която ние да сме играчите, а той да ни наблюдава от някъде и да се наслаждава на страданията ни. Казва ми, че няма да оцелеем в играта. Аз обаче му противореча и отговарям, че ще оцелеем. В същото време гледам да го омилостивя, галейки го дружески по голото теме и гърба. Прегърнал съм го през рамото все едно сме първи приятели...
Тръгваме да излизаме на терата. Той върви зад мен. Казва нещо от рода на: "От вас тримата майка ти става..." Можете да се досетите какво е намекнал. Излизаме на терасата. Той е откъм стълбището. И изведнъж както си стоим спокоооооойно...
Гръм от ясно небе! Бам! Един юмрук в лицето му. Неопомнил се още... - бам втори удар! Негодникът се свлича на колене! Нокаут! Пада напред и главата му влиза в кофата за боклук, която странно защо се оказва пълна с водааааа... Нямам намерение да го спася от удавяне. Каня се да вляза при другите две мутри, да се опитам да ги забаламосам, да грабна автомата на единия от тях и да ги направя на решето. Баща ми обаче се появява и му изважда главата от водата. Слага го да седне на седалката. Лисва му вода от същата кофа и онзи се посвестява. Майка ми също е на терасата. Баща ми заключва вратата, за да не може онези да излязат. Явно ще бягаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво може да означава да сънуваш хора с наполовина ампутиран крак? В последните месеци два пъти ми се случва. Днес сънувах, че една жена с наполовина ампутиран крак ме пита дали може да седне на масата на която седях аз (голяма маса с бяла покривка, разположена на открито, само аз седях на нея).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Сега мисля, че съм на правилното място. Преди време сънувах нещо, което ми се струва необичайно. По принцип сънувам много и не си поставям за цел, да запомням какво , но когато нещо е по-странно, не го забравям.

    Сънувах, че се озовавам на едно място и знаех, че това не е на земята. Беше много красиво имаше водопади, ярко зелена трева, цветя и много бели облаци. Всичко беше някак по-ярко и осветено / Не твърдя, че е било Рая, не го усетих така, но беше много красиво/ Вървях по една пътека и знаех, че трябва да намеря детето, докато се оглеждах, си мислех - толкова е красиво тук, ето с какво примамват хората да остават, но аз  няма да остана. Изведнъж се озовах пред една сграда, влязох вътре. Там имаше един трон с бяла фигура/ казвам така, защото не видях лице/  и още няколко, които се движеха около нея. Едната от тях ме представи и той каза:

    - Нямам сега време за теб, но да знаеш, че детето ти/ нарече го по име/  идва често пъти тук... Аз излязох и продължих, но не го намерих..

     Събудих се. Помислих си да не се е случило нещо с детето и отидох да го видя. :) Добре си беше!

 

Линк към коментар
Share on other sites

   В символизма на Учителя, умът е детето. Духът и Душата са Бащата и Майката, а детето е умът, което когато се научи да ги слуша се докосва до тяхната красота. Въпросът е, че умът слуша като вижда с образи. И сънят ти показва именно това, била си и друг път там но необходимо е точно да се научиш да прехвърляш образите в трайната памет, необходимо е да обръщаш повече внимание на това, да се стараеш да запомняш.

  Сега, след около месец моя близка ще завърши обучение за "развитие на супер мозък", много техники за запомняне, като бонус в края ще бъде как да си запомняме сънищата. Обещавам тогава, защото се интересувам живо, да я споделя и напиша тук тази техника. До тогава сутрин преди да станеш в първите няколко минути се опитвай да си спомниш сънищата, да ги преговориш. Можеш ако имаш време да започнеш да си водиш и дневник за тях. Но все пак както показва и съня, по-особените по-лесно се запомнят.

"Нямам време за теб...", означава :намирай време.

Линк към коментар
Share on other sites

В 9.03.2019 г. at 13:02, Кон Круз каза:

Какво може да означава да сънуваш хора с наполовина ампутиран крак? В последните месеци два пъти ми се случва. Днес сънувах, че една жена с наполовина ампутиран крак ме пита дали може да седне на масата на която седях аз (голяма маса с бяла покривка, разположена на открито, само аз седях на нея).

:)  :)  А какво означава , наполовина ампутиран ? Коста отрязана , но виси на част от кожата?

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че съм написал някаква книга. На каква тема - не знам. Отседнал съм в някакъв хотел. Не знам къде. Прибирам се в хотела. Минавам по алеята до хотела. Минавам покрай Орлин Баев, който е приклекнал и гледа някакъв малък будилник, поставен на земята. Минавам и покрай Инес. Часът е преди 7:00 ч., защото предстои психосеанс на Инес при Орлин, който ще се състои от 7:00 ч. във въпросния хотел. Вървейки се обръщам назад към Орлин и му казвам: "Махнете ги тези часовници, по - добре ще ви е." Имам чувството, че Орлин няма да се вслуша в моето непрофесионално мнение.

Свивам вдясно и наближавам входа на хотела. Отпред са майка ми и първа братовчедка (дали сестра ми и баща ми бяха там - не съм сигурен; баща ми по - скоро не). Двете ме изпращат. Ще напускам хотела и ще пътувам нанякъде. Може би в София, може би в Канада - не знам. Но в по - голямо населено място, временно, може би във връзка с книгата ми. Влизам в хотела и тръгвам през партера. На едно кресло е седнала друга моя първа братовчедка, живееща от години в Канада. Отивам при нея, усмихната е. Ръкуваме се.

След това разглеждам някаква книга (не знам дали моята), която представлява разсъждения върху нечия друга книга.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че виждам селфи на Иво (Администратора). На това селфи той се беше оплезил леко. Лицето му беше по - слабо и по - младо. Беше си качил селфито за аватар в Портала (не вярвам реално да би сторил такова нещо).

След това сънувах началника ми. Лицето му беше друго, не реалното. Питаше ме как да напълнее. Искал да напълнее. Понеже аз напълнях в последните 1-2 години та явно затова. Дадох му моите нездравословни съвети и му казах, че аз пък мисля да отслабна.

Линк към коментар
Share on other sites

Оценявам желанието за тълкувание на моят сън, макар и да не приемам това което е написано. По причина, че сънищата могат да бъдат тълкувани след дълбоко познаване на самият сънувач. Вселената на възприятие , в която аз живея е напълно различна от всяка друга и нещата в моя свят са валидни за мен, но не и за друг.

И като си говорим за сънища, напоследък доста пъти насън размишлявам. Хора са ми казвали ,че човек насън не може да брои. Броил съм. И физични теории съм развивал. И часовници съм гледал и са изглеждали истински. И съм бил убеден, че сънувам, но усещането ми е било за реалност.

И доста пъти се събуждам с някакво изречение в главата.

Ще ви споделя последното с което се събудих скоро.

"Гнус ме хваща в какви мръсни води и подмоли се крият хелерите. А те са домашната котка на първите хора на планетата - децата."

Изречение изпълнено с метафори. "Домашна котка" са защото Хелерите са едни от най-разпространените (лесни за отглеждане) аквариумни рибки. Или поне преди години беше така . Наред с гупите , те се купуваха най-често.

"първите хора на планетата" Така е - първо е детето, после е самият човек.

Удивително. Изненадвам се какво може да измисли човек на сън :)

Винаги си ги записвам, защото само след няколко часа всичко се забравя.

Редактирано от dian2n
Линк към коментар
Share on other sites

Само вметка. И не повече. Името на рибката се превежда като "мечоносец". А за  " първите хора" има и още ."Пръв" като доминиращ и най-високо в йерархия, както и приближен до.

Инак дори и да платиш за "котка-хелер  ", не можеш да я "купиш". Поне донякъде. А може и да си я купиш, но да "заплатиш".

Впрочем, котките "ядат" риба, стига да не им се налага влизат в мръсната вода.В съня ти "котката" е "хелер в мръсна вода".

Колкото за планетата и децата...какво са като част от мирозданието!?

Линк към коментар
Share on other sites

Комично

Сутринта сънувах, че си гледам лицето в огледалото. Усещам как ме цепи главата. Почва да се подува, макар и по малко. Боли ме. Мисля си, че може да имам някакво възпаление в мозъка. Още малко и ще започна да викам за помощ. По едно време почвам да се разбуждам и усещам как си притискам главата в скрина до леглото ми...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...