Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

В последните месеци взех по - малко да си помня сънищата. А още преди това взеха да стават по - скучни. Повече от година вече летя на сън максимум 1 път на месец-месец и половина (на всичкото отгоре и тези ми сънища станаха по - невзрачни). Преди години летях поне веднъж в седмицата.

Линк към коментар
Share on other sites

Днес сутринта сънувах, че е нощ и се намирам пред земния бабиндом. В двора лампи не светят. По силуета разпознавам по - младия ми първи братовчед, който се задава по сравнително тясната пътека и вика: "Мусолини, Мусолини!" Кап. Списаревски би го разкритикувал този сополанко чуждопоклонник. :D

След това бях в друг град, непознат. Отново тъмно. Виждам един познат, каратист. Политам над него (алелуя). Той ме видя.

После сънувах, че в стаята ми има някакво животинче приличащо на гущерче. "Пантерата" ми черна се спусна срещу този звяр, който не успявах да хвана и изхвърля навън.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че държа детето си и 5 празни бели, хубави и ненамачкани листа хартия в ръката си и си мисля в съня си, няма болест има нови начала. Няколко дни преди това се чудех дали не съм болна от нещо, защото има някакъв вирус и болни около мен. След съня усещането за болест беше изчезнало. Можете ли да ми помогнете с мисли по съня?

Линк към коментар
Share on other sites

В ‎13‎.‎3‎.‎2019‎ г. at 12:09, mecholari каза:

    Сега, след около месец моя близка ще завърши обучение за "развитие на супер мозък", много техники за запомняне, като бонус в края ще бъде как да си запомняме сънищата. Обещавам тогава, защото се интересувам живо, да я споделя и напиша тук тази техника.

  Обещах на nastty, но разбира се в долните редове може да няма нищо, което тя вече да не знае. Това е свободен превод от Английски:

Запомняне на сънища, Джим Куик

   Сънищата са недооценена привилегия. Когато говориме за човешкия мозък – вие се учите цял ден. И докато спите обработвате тази информация и решавате проблеми. Подсъзнанието не спира да работи докато спите. То продължава да работи върху проблемите и иска да ги разреши.

   Нашият модерен свят е пълен с култура , изкуство, литература , изобретения, които са измислени по време на сън. Например „Вчера“ на Бийтълс е сънувана от Пол Макартни, както и Мендалеевата таблица от Мендалеев, „Франкейнщан“ също, шивашката машина и др. Пълно е с такива примери. Въпроса е какво сънувате вие през нощта и какви проблеми решавате по време на сън? Проблемът е, че се събуждате и ги забравяте. И сега ще ви дам шест ключа как да запомняте сънищата си. Не е нужно е да използвате всичките шест. Запомнете думата “Dreams”. Както обикновено това е акроним.

    D е decide , т.е. „вземи решение“. Искам да решите предварително, че ще запомните сънищата си. Това важи всъщност за всичко, което искате да запомните. В решението има много сила.

    R-то е record, записвайте ги, имайте си дневник за сънища. Дръжте дневника си до леглото и имайте винаги под ръка химикалка и лампа. Самото записване се отчита от мозъка, че това е нещо важно. Може да записвате и гласово, на компютър или диктофон.

    E –то е eyes, какво имам предвид пред „очи“. След събуждане дръжте очите си затворени, защото когато ги отворите, навлизат всякакви разсейващи неща и изместват съня. Припомнете си го в това положение.

    А – afirmations, са потвърждения, тук става въпрос за вътрешния диалог. Той ни е полезен някога, понякога не и умът ви винаги подслушва вътрешния диалог. Затова ежедневните ви потвърждения трябва да бъдат от типа: „Аз имам мощни сънища, силни сънища“ или „Аз ще запомням сънищата си“, или когато става въпрос за осъзнато сънуване, за да можеш да управляваш сънищата си, което е невероятно, защото можеш да изживееш прекрасни фантазии и научиш много нови неща, докато тялото ти и ума ти почиват. Това, което искам да направите е, да затвърдите, че ще имате вдъхновяващи силни сънища, които ще служат на по-висшето ви „Аз“, които ще си спомняте и още каквото пожелаете като формула и затвърждение. Тези формули работят, защото като тръгнете с определена нагласа към нещо , преди да си легнете, като например „да стана по-рано утре“, или „трябва да стана в 5“ и се събуждаш в 4:58 преди алармата, това се случва защото сте поставили силна нагласа предварително.

   Един от начините, да се научите да сънувате съзнателно е през деня да се питате често „това сън ли е?“, и този въпрос ще изскочи и докато спите, и ако отговорът е „да“, значи сънувате съзнателно.

     M e manage , „управление“ и тук става въпрос на управление на спането, защото не можеш да имаш никакви сънища, ако не спиш. Не използвайте електронни устройства час – два преди лягане. Спете в хладна и тъмна стая. Един от любимите ми методи за управление на съня е да медитираш преди да заспиш.

    S – Share , да споделиш сънищата си, защото когато споделяте сънищата си с други хора, създавате усещането в себе си, че това е нещо важно. Така става по-лесно запомнянето им, защото това се превръща във фокусна точка на вниманието.

 Поздрави за довиждане.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря много, полезно ми е! :)

Само искам да споделя, нещо, което сънувах и ми се стори по-странно. Наскоро сънувах отдавна починалата ми баба, яви ми се пак като жива, но аз осъзнавах, че е починала и за това я попитах:

    - Нали вече си умряла, как правите, така че да живеете отново?

    Но тя не ми отговори.

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
В 8.04.2019 г. at 15:00, catch22 каза:

Сънувах, че държа детето си и 5 празни бели, хубави и ненамачкани листа хартия в ръката си и си мисля в съня си, няма болест има нови начала. Няколко дни преди това се чудех дали не съм болна от нещо, защото има някакъв вирус и болни около мен. След съня усещането за болест беше изчезнало. Можете ли да ми помогнете с мисли по съня?

Здравей catch22 виждам че е минало доста време от както си писала, но ще се опитам да споделя мислите си за твоя сън. 

Аз мисля че става въпрос за нова работа или стара работа на нов пост или проблем който е разрешен и отваря нова страница в живота ти. Бели листове, хубави, ненамачкани, нови начала остава само да почнеш да пишеш историята си на тях. Но мисля че по скоро става въпрос за завръщане на работа от дълго отсъствие и това те радва и вълнува. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

            Здравейте!

            Отдавна не съм писала, защото всичко е горе-долу наред :)!

            Някой все още  може да си спомня за моите перипетии, преодолени с ваша помощ! :) Наскоро обаче пак сънувах нещо странно. Отново се появи силата, повдигна ме, сега не се изплаших, даже я попитах какво иска от мен. Изведнъж се озовах  в една неголяма чисто бяла стая. Доколкото видях нямаше прозорци. Силата ме остави срещу една от стените. Там на нещо като рафт имаше две малки  деца -  момиченце и момченце на няколко месеца. Момченцето запълзя на ляво и някак изчезна, а момиченцето остана. Тогава аз я попитах:

         - Какво си ти? / точно така казах/

А тя запълзя към мен сгуши се и каза: 

        - Мама....

        След малко се събудих.

         Подозирам какво може да означава, но все пак ще съм благодарна да чуя и вашето мнение!

Благодаря и хубаво лято!

Линк към коментар
Share on other sites

Един практичен отговор е , че ти се дава възможност да учиш . Да различаваш различните видове сънища .

Линк към коментар
Share on other sites

Аз бих използвал ,,отдава" й се възможност!

Защото просто Насти-то си ,,говори със себе си". С малкото момиченце, което остава пред нея, след като момченцето явно към момента й е непосилно да разбере какво значи и за това съвсем естествено ,,се оттегля" и то ,,на ляво"!

Говори си със себе си /подсъзнанието й/, което е приело образа на точно това "малко, светло момиченце", съхранено в най-интимната, сакралната зона на себепредставата й - ,,неголямата чисто бяла стая". Мястото, където са убежденията, където е ,,характеровата ядка".

Щом и ,,от там получаваш съобщение", че Ти вече Си ,,мама", значи не си обърнала съзнателно внимание на динамиката на реалния ти живот. 

До кога ,,ще киснеш в чата на сънищата"?! Кога ще станеш ,,мама" на себе си?!

Отговори се откриват и в будно състояние, когато проявиш желание и кураж да пораснеш и ги подкрепиш с реални действия. Независимо от страха от грешки. Дори въпреки него!

Повярвай, че можеш да бъдеш още по-пълноценна жена! В реалния живот!

Спокойствието от ,,потъването в съновното" често е неосъзнато ,,прикритие на застоя"! Просто съвет от ,,изпатил си"!

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 27.07.2019 г. at 11:53, nastty каза:

 

         - Какво си ти? / точно така казах/

А тя запълзя към мен сгуши се и каза: 

        - Мама....

        След малко се събудих.

         

Можеш ли да си спомниш това " след малко"!?

Линк към коментар
Share on other sites

Само поседях няколко минути така и после се събудих. Нищо друго нямаше.

/ Извинете, но това ,,да киснеш в чата на сънищата'' ми звучи малко грубо, ако не трябва повече няма да споделям нищо или аз не съм разбрала нещо? Моля пояснете, може грешката да е моя!/ 

И още благодаря за отговорите!

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

Няма нужда да се извиняваш! Аз трябва да го направя!

Извинявай!

Понякога придавам повече ,,образност" на изказа ми. Идеята на ,,кисненето в чата на сънищата" е, че често в сънищата се разиграват сюжети, чиято символика често е ,,свързана" с ежедневни дилеми, които остават извън вниманието ни, поради натоварените с ангажименти дни. В подсъзнанието ни се запечатва всичко, не само съзнателно възприетото. Последствие ,,проблемът" се възпроизвежда символично в съня, а в сюжета му често е ,,закодирано" и решението му. Така ,,работим" на подсъзнателно ниво.

Съответно, от сюжета на последните ти два съня, синтезирах личното ми мнение какво послание ти носят. Беше малко грубичко, за което пак се извинявам, но от личен опит изхождам, че понякога е добре да се раздрусам, за са се опомня, че прекалено много се осланям на инфото от сънищата. Също така и фактът, че понякога, при по-високо ниво на осъзнатост през деня, "отговорите" идват а в будно състояние. 

Разбира се има и други, ,,по-особени" сънища, но споделените твои не мисля, че са от тях. А и друг важен момент е, че ти си човекът, които може да направи най-добрия анализ на съня ти! Останалото са пожелания!

Линк към коментар
Share on other sites

               Да, благодаря за уточнението :). И аз имам свое тълкуване в случая, което доста се различава от вашите, но пък много ми е интересно да получа различни гледни точки. И така преди известно време, за нещо, което смятах, за много страшно вие дадохте съвсем различни тълкувания  и се почувствах много по-добре. Сега с оглед на ситуацията, в която се намирам, аз го усетих по следния начин. Помислих си, че това е някоя душа, която ме е избрала и ми напомня за това. Не знам, така го усетих... И да свързано е с ежедневни дилеми...

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, nastty каза:

Помислих си, че това е някоя душа, която ме е избрала и ми напомня за това.

А защо да не е твоята? И това да е част от ,,разговорът ти" с по-дълбокото ти Аз, което някои психолози наричат Висш Аз?

Предното не изключва и аналогично взаимоотношение с друг човек в реалния живот.

В подсъзнанието ни процесите на комуникация не са линейни. Иначе не би имало основа за осъзнаването ни на Синхроничността :)

П.п. ако може на Ти, че така ми е неудобно. Все пак, независимо от възрастта сме хора, които си споделяме.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

                 Възможно е, разбира се, затова споделям и се радвам, че получавам толкова отзиви. Но признавам си не съм много на ти с, не знам как точно да ги нарека и сигурно ще стане голяма глупост :),  с психологията и философията. Имам известни познания по въпроса, чела съм някои неща, но определено съм много под вашето ниво. С всичко това исках да кажа, че ,, Иначе не би имало основа за осъзнаването ни на Синхроничността :)'' , ми звучи малко на китайски. :) 

          Може и на ти :) , изобщо не държа, аз по навик...

Линк към коментар
Share on other sites

преди 16 минути, nastty каза:

не знам как точно да ги нарека и сигурно ще стане голяма глупост :)

И какво, ако стане глупост?! Все едно няма да е нещо, от което да се научиш?

Това имах предвид с

В 3.08.2019 г. at 2:07, kipenzov каза:

Независимо от страха от грешки. Дори въпреки него!

 Всеки човек греши! Да не мислиш, че аз на твоите години съм знаел нещо повече от теб!?! Просто вярвах, т.е. бях дълбоко убеден, че ще науча това, което ще е най-полезно за мен и така ще мога да съм полезен и на други около мен. Нищо повече!

А пък "авторитетни" за тогавашното ми възприемане хора ми казваха, че квантовата механика е много сложна и не е за мен, а аз исках малко - само да разбера основната идея. Докато един ден, таман се бях отчаял, че нищо не разбирам и "ни в клин, ни в ръкав", майка ми беше минала през пл."Славейков" и ми беше харесала една книга, която я впечатлила с корицата й, щото рисувах все абстрактни неща. Книгата беше "Елегантната вселена" на проф. Б.Грийн и в нея на смилаем език беше описана цялата съвременна физика до онзи момент.  

Друг случай. Случайно, един човек, с който извършвахме залесявания, ми каза, че внучката му си купила една книга, която според него и на мен ще ми хареса. Даде ми я, а аз бях шокиран! Точно това, което ме интересуваше като "връзка" между психиката и квантовата механика. Даже две години не можах да вдена как "едното става много" и как се формира егото, но пък това не означаваше, че съм тъп, както си мислех, а че не му е дошло времето ;) И това го осъзнах чак, след като спрях да си мисля дали мога.

Трети случай. В живота на млада девойка, на прага на трансформирането й(съзряването й) в жена, се случват събития, при които влиза във взаимоотношения с множество хора. От това започват да се проявяват мисли, че в живота има ситуации, в които личните решения, които взима, имат дълготрайно значение за това как живее. Също така започва да се замисля има ли "живот отвъд смъртта" и какъв е смисъла, съответно целта на живота.

Четвърти случай. Същата девойка сънува, баба си, от която не получава отговор, т.е. няма информация вътре в себе си, която да възпризведе отговори.

Пети случай. В следващ сън, същата девойка сънува сюжет, при който към нея потича символна информация с характерна смисловост.

На пръв поглед това са събития, между които няма връзка, нали! Такава връзка, която умът ни търси се нарича "причинно-следствена" или "каузална" (cause - effect).

Да, но тези събития са се случили!

Така, че има някаква връзка, отвъд способностите на ума ни да разбере. Подобна връзка се нарича "синхронична връзка", а самото явление - СинхроничностОписание на това явление има и в религиозна форма, но аз лично предпочитам предното, а ти както го почувстваш за правилно, така и си го възприемай, без страх, че ще сбъркаш.

И сега конкретно към синхроничната връзка между петте случая!

Първо си представи си каква е вероятността информацията от тези случаи да се обедини в няколко поста, в тази тема, при тези участници, и под тази форма. Можеш да изключиш тази държава, този континент, тази планета, тази звездна система и т.н :lol: . Т.е. аз да съм прочел, каквото съм прочел, да съм разбрал, каквото съм разбрал, да го споделям точно на теб, а ти да го разбираш, както го разбираш.

Е в това "поле на вероятностите", характерното на Синхроничността е, че отвъд логиката ние интуитивно добиваме смисли от наглед несвързани събития. Но основното е, че в нас "навлизат" нови Идеи, които допълват основната идея, че ни има на този свят. 

А общото между петте случая е, че в теб синхронично вече е "невлезнала" нова идея, с която да обогатиш анализа си на съня ти! 

Осъзнаването на Синхроничността в ежедневието става с помощта на "малкото момиченце", след "сливането" му с това, което Е "гледната точка", от която "наблюдаваше" в съня ти. Това е Чувствената страна на психиката ни, или т.нар. психически функции.

Смисълът се добива от Интуицията, а осмислянето от Мисълта. 

Последната, четвърта страна(функция) е Усещането.

А усещането възниква единствено при реално взаимодействие със света. За това при анализа ми на съня ти, дадох съвет да "потърсиш отговори" на въпросите от съня ти и в реалния живот. А те неминуемо ще започнат да идват, стига да поотпуснеш малко "хватката" на ума. Така историята от деня ще се възпроизвежда по-смислено в съня, а анализа ти на съня ще е по-дълбок и ще "намира" отражение в деня. Ще ти се нормализира самочувствието и ще ти се повиши самоувереността.

И всичко това с начало - една малка стъпка напред:) по пътя на да

В 3.08.2019 г. at 2:07, kipenzov каза:

станеш ,,мама" на себе си

 

Това в общи линии е по-подробният ми анализ на съня ти.

А сега се абстрахирай от всичко, което съм написал и преоткрий "твоя прочит" на съня ти. Вече е по-богат, нали?!

И това не се дължи на мен, а на узряването ти за синхроничното!

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за johnnie walker emblem and logo

Линк към коментар
Share on other sites

                          Mноооого благодаря, за пореден път!

                    Сигурна съм, че това ще е много полезно, не само за мен! :) А между другото това с книгата и на мен ми се е случвало. Много си  бях харесала ,, Диагностика на кармата" на Сергей Николаевич Лазарев. Но беше много скъпа за мен и не можех да си я позволя. Много пъти минавах по край нея и гледах и само толкова, някак си знаех, че това е моята книга и трябва да я имам. Не бях казала на никого за това, защото общо взето нямаше хора, които да се интересуват от такива теми. След около един месец ми се обажда майка ми и ми казва - купих тука една книга, и като я видях, не можех да повярвам. Прочетох я няколко пъти, много ми въздейства и ме впечатли, даде ми отговори на много въпоси, а също и насоки как да живея и да съм по-добър човек. :)

Линк към коментар
Share on other sites

преди 5 часа, nastty каза:

 

Нещо не се получи :) моля изтрийте го! Благодаря!

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

В 13.08.2019 г. at 3:35, nastty каза:

А между другото това с книгата и на мен ми се е случвало

Значи имаш личен пример вече що е Синхроничност, :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

                                                     Здравейте!

                      Преди малко пак  ми се яви нещо странно. Сънувах, че сестра ми е починала преди известно време, а аз се на мирам на нещо като площадка, оградена отвсякъде с високи сгради, за да присъствам на някакво погребение. Изведнъж се появи майка ми и се озовахме на брега на морето. Беше вечер, стана тъмно и се надигна една голяма черна вълна, ние се обърнахме и започнахме да бягаме.

                     Тогава се появи силата. Повдигна и ме отнесе в един друг свят. Веднага го разбрах. Мноооого страшно беше усещането, въпреки че там нямаше нищо страшно. Видях нещо като улица, от двете страни имаше постройки като къщи, всичко беше светло и слънчево, но ми се стори някак забързано. Имаше и хора, но не успях да ги разгледам, понеже бях във въздуха, а и не исках да оставам там. Точно това най-много винаги ме притеснява, че няма да ме върнат, все едно, че ще се прекъсне връзката ми със земята и ще остана без любимите си хора. И започвам да се съпротивлявам, / като се моля/ но знам, че силата решава, но не е лоша, така го усещам.    

          После се озовах в една кола без шофьор. Тя се движеше управлявана от силата и аз се почуствах малко по-добре. Опитах се да обясня, че разбирам, че искат нещо от мен, нещо може би да ми разкрият или да ми покажат, но това ме плаши, защото някак имам чувството, че ме отделят от детето и от скъпите ми хора... Тогава в колата се появи детето, първо спеше, после се събуди и каза мамо...  И аз отворих очи.

          И вече на яве, пак се молих и казах, че никакви сили и други светове не ми трябват искам само спокойствие! :)

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли, nastty, според мен, май не си осъзнала в пълнота "посланията" на предните сънища, които сподели.

Дори неусетно продължаваш "да киснеш в чата на сънищата", очаквайки и надявайки се "нещо свише" да ти посочи "път", различен от този, по който вървиш в реалността. Колкото и да "търсиш" някакви други значения на сънищата, те ще си "носят посланието", което ти е нужно, за да се ориентираш от какво бягаш и не искаш да видиш. 

Защото в реалността нещата са си неща, независимо как ще си ги интерпретираш.

Страхът от несигурността, от грешки, от самотата, от липсата на развитие, можеш съзнателно да спреш да мислиш за тях или както по-често правим - да ги назовеш по друг, по-позитивен начин (интелектуализации). Но тези чувства са в теб. Те са част от живота на всеки човек и не е "здравословно" да бягаме от тях, защото така ги "запращаме"(потискаме, изтласкваме) в подсъзнанието ни. Малко като "щраус със заровена в пясъка глава". А "запратени" там, те са "неосветени"(несъзнавани) и вече завихрят около себе си още от силата ти - за това не е здравословно, защото "загубата на сила" се дължи на "захранването" на точно тези потиснати страхове.

В твоя случай, като млад човек, всичко това е в малка степен, и за това и историите на сънищата ти са "по-спокойни". Все още идва единствено генерализираното(обобщеното) "послание", че просто е време да пораснеш(съзрееш) - Детето (момичето) да стане Майка(жена), без да има "потресаващи" преживявания на "дълбоко пропадане", "ходене по ръба на пропаст", "преследване от кучета" и т.н. все проекции на "нереализирано развитие, следствие на нездрава връзка с реалността", което се получава при прекалено дълго неправене на нещо градивно в живота. А може и да си имала подобни сънища, но да не ги помниш, защото при преживявания отвъд предела ни на поносимост, се включват мозъчни защити и "губим съзнателност" за преживяването.

Въпросът е, че това "очакване и надежда", отправено недотам съзнателно към сънищата ти, няма да промени твоята истинска, вътрешна гледна точка, за това, как стоят нещата и какво се налага да правиш.

В подсъзнанието ни "не важат филтрите" на съзнателните ни желания. Там нещата ги усещаме 1 към 1. Там не може да става въпрос за лъжа, защото сама себе си, вътрешното си същество, не можеш излъга. Проблемът е, че "вътрешният ни глас"(интуицията) често е "замъгляван" от страховете ни, а това се дължи на нежеланието ни да направим това, което ни казва интуицията. За това "разговорът" продължава в сънищата, чрез символи, които са "заредени" с обобщени смисли и значения. Както вече ти споменах:

В 11.08.2019 г. at 20:59, kipenzov каза:

В подсъзнанието ни се запечатва всичко, не само съзнателно възприетото. Последствие ,,проблемът" се възпроизвежда символично в съня, а в сюжета му често е ,,закодирано" и решението му. Така ,,работим" на подсъзнателно ниво.

Дори изчистената( лишена от усложнена образност) смислова линия на сънищата ти вече се "заплита" в "повторено по друг начин", пък и с повече "детайли".

 Пак ти се "появава" детето, което ти казва "мамо" /припомни си предния сън/. Само че вече с това "върви" и страхът да бъдеш "отделена" от детето. А това е вече "грубо напомняне", че трябва да "се отделиш от Детето".

А пък началното "погребение" е това, което трябва да бъде "пуснато да си отиде". Казах ти вече, че в сънищата времето не е линейно. Началото на историята(като послание и съвет) не съвпада със съзнателно възпроизведеното от паметта за съня начало

Сестра ти, която е дъщеря на майка ти, се явява пореден образ на "дъщерята, момичето, Детето", което трябва да "бъде погребано", да порасне, да "отстъпи" пространство на "бъдещата жена", да съзрее.

Независимо от "ограждащите отвсякъде високи сгради" - възприетите от теб обществени идеали, "хорското мнение", "хората по високите етажи, които съдят момичето на площадката". Между другото това би трябвало да ти напомни, че е хубаво да не забравяш, че няма съвършени хора, всеки допуска грешки, и да не обръщаш толкова внимание на чуждото мнение.

А пък майка ти е образът на Майката на себе си, която все още не си позволяваш да станеш. Появяването на този образ(на майка ти) заедно с теб "на брега на морето" и последващата тъмна, "черна вълна" е предполагаемият ти страх, че ако "пораснеш" ще трябва да се справяш с отговорностите на зрелия живот, които към момента "виждаш" единствено като неизвестни, но затова пък ?!  "непреодолими" препятствия.

А всъщност не знаеш какво те очаква и съвсем нормално изпитваш страх от бъдещето, под формата на "черната вълна", която ще те помете и за това бягате заедно с образа на майка ти, което отново си ти, но от перспективата на сглобения несъзнателно, идеален образ на "като порасна"(ще стана като майка ми, в идеалната, най-светлата ми представа за нея).  

Този неосъзнат страх от бъдещето пък те сковава и логично се проявява в образа на "колата без шофьор", но и ти напомня, че трябва да се "отделиш" от Детето, което пак ти "напомня" че иска (Ти от тази перспектива си "напомняш" че искаш) да пораснеш и да станеш "Мама". Така, паралелно, даже се проектира и инстинктът за размножаване и в това няма проблем. В сънищата не е една, единствена смисловата линия.

преди 6 часа, nastty каза:

И вече на яве, пак се молих и казах, че никакви сили и други светове не ми трябват

Леле, момиче! Майко мила! Никакви сили!!??!?! Бе, как ще се отказваш от СОБСТВЕНАТА СИ СИЛА. Това е силата, с която "караш колата без шофьор". Само дето, за да се появи "съзнателния шофьор", трябва да се научиш да караш колата(да станеш майка на себе си, "да вземеш живота си в ръце"). Да общуваш по-интензивно, независимо от притесненията. Да правиш, да действаш, независимо от притеснението да сгрешиш. Да чувстваш, независимо от страха от болка. Грешките са това, което ни прави Хора, иначе бихме били машини.

 

П.П. Погледнато от гледна точка на юнгианската анализа към момента Азът ти почти напълно се е идентифицирал с "Puella eaterna"( "Вечно младият Бог", "Светлото, звездно момиче"), за това и изпитваш трудностите на "приземяването", които се проектират в сънищата ти, но от тях може и да си вземеш поука какво да правиш, на къде да насочиш действията си в реалността. Защото реалната оценка, която си даваме за живота ни, си я даваме с цялото същество (съзнание и в много по-голямата си част идва от подсъзнанието, или ако трябва да е по Юнг - с личното съзнателно и личното безсъзнателно, посредством Аз-а). И тя се базира на реални импулси, на това, което  реално сме направили и правим. А другите оценки, които са единствено в съзнанието ни, са илюзии, с които прикриваме някои наши непълноценности.

А както казва и Юнг в "Съвременният човек в търсене на душата" : "Можем да приемем, че отговорът на Фройд е известен. Моят собствен опит потвърждава това гледище, още повече че открих, че сънищата често осветляват по безпогрешен начин несъзнаваните съдържания, които са причинни фактори за една невроза. Това правят най-често началните сънища -тези. които пациентът докладва в самото начало на лечението."

Съответно, според мен още в първите ти сънища имаше достатъчно ясно послание "от теб за теб", които да те насочат какво се случва с теб и накъде да се насочиш. 

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за отговора!

Чета и размишлявам, и пак доста неща ми се изясняват, а за тези сили се помолих да не ми се случват, защото, когато се събудя и още даже по време на сън изпитвам огромен страх. Страх от нещо, което не разбирам и което е много силно и непридвидимо. Взима те, грабва те и те понася и си абсолютно безпомощен, но пък съм благодарна за посланията, които ми отправят. И накрая като се осмислят, се оказва, че всъщност са нещо полезно и важно. Така че може би трябва някак да се науча да не ги приемам точно така... Молбата се  отнасяше по-скоро за момента, защото ми беше нужно да се успокоя.

И отново благодаря, за вниманието и търпението! :)

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Nastty,  а аз ти препоръчвам никога да не губиш детето в себе си. Защото казано е "Ако не станете като децата, няма да влезете в Царството Божие". Това е  едно състояние на доверие, сега се учиш да се доверяваш на Силата, че ще те отведе към добър край. А след време ще започне, когато се сприятелите достатъчно, да ти изпълнява желанията...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...