Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Здравейте,много бих се радвала ако ми помогнете да разбера съня си.Сънувах че съм тръгнала на някъде и в един момент една сяпа жена се появи до мен и ми каза,че трябва да вървя към парка,аз и казах че не съм тръгнала натам,но тя ми каза сочейки с ръка посоката- там е сребърната вода.След това сънувах че вървя с мъж до мен бях го хванала под ръка и се чудех защо съм с 7/8 панталони беше снежно.След това изведнъж се оказах с дете на ръце (много обичам децата) то нещо си играеше с ножица и без малко да се нарани за това я взех от ръцето му и я хвърлих .

Потърсих в интернет и открих, че Преподобна Стойна е била такава,реших че може би е символ някакъв, но нищо друго.

Аз мисля следното. Видях го сякаш в момента и реших, че трябва да го напиша.

Търсиш пътя си и ще ти бъде показан от някого, когото не очакваш. Този път няма да го вървиш сама, но за да знаеш с кого ще е, трябва да не пропуснеш знаците (те може и да са низ от случайности, а може и да са съвпадения със съня ти). Накрая ще се намериш в това, което търсиш и ще си достатъчно силна, за да вземаш правилните решения..

Специално благодаря, че написа това което почуства,защото се оказа много вярно и се случи точно така както го казваш.Сърдечно благодаря !!!

Благословена нова седмица :3d_137::3d_047:

Изглежда това принадлежи от символизма на Учителя. :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте :),

сънувах отново сън със символ. Аз бях отгоре на строеж на сграда от дърво, която представляваше, отгоре погледнато, правилен квадрат, с малки квадрати на всеки край.Tези квадрати бяха басейни, в които плуваше риба, не мога да определя точния вид, но беше сладководна. Аз стоях с работещите отгоре, като можеше да се стои само на основите и да се ходи, един вид, само по ръбовете. През цялото време се чудех какво представлява тази постройка и защо има резервоари с риба в краищата.

Скицирах на бързо как изглеждаше всичко, погледнато отгоре. Ако някой може да ме насочи какво означава този символ, би било чудесно.

1.JPG

Ne moga da go vidya tova izobrazhenie...

търся дървото с поглед за неговото одобрение

........

Например, Адам и Ева се събраха, събраха себе си с плода, събраха се и със змията. С това извадиха наяве непослушанието и гордостта си. Извади ги Бог от рая.(61, с. 6)

........

"Аз във тях и Ти във Мене, да бъдат съвършени в едно".

"Через единия Дух се кръстихме да сме в едно тяло"

........

Искра от Слънцето

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Сънувах, че се запознавам с един интернет потребител, с който преди 5г. съм си писал съвсем малко. От 4г. не се е вясвал във въпросния сайт. Мислех си за един негов текст свързан с Бог и човешките души - преди време исках да разбера кой е авторът на текста, но не можах. Та въпросния текст ако го намеря отново, може да го споделя с други хора, понеже помня, че ми хареса, макар да не съм сигурен в авторството му. Та въпросния човек дето е постнал текста, тая сутрин го сънувах в ролята на клошар. Той е един шантав актьор (в реалния живот), прилича малко на Исус, има шантави клипове с негово участие - та се приближих до него докато ровеше в един контейнер и започнах да му говоря (не съм сигурен какво точно, но може да съм попитал дали е негов текста).

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо

Сънувах че навлизам в гъста тиха гора. Под една ела се беше скрило едно 15-годишно русо чаровно момиче. Май трябваше да повдигна клоните, за да и видя лицето, защото се виждаха само краката и. Момичето се оказа глухо. Там беше Венета Райкова, която ни превеждаше (владееше на глухонемите езика). След това Венета изчезна нанякъде и комуникацията ни се затрудни. :( Пък и аз може да не съм я бил запленил с външен вид...Щото ако беше запленена, можеше и да няма нужда от много думи и жестове помежду ни...

По едно време, докато с момичето бяхме у нас..., чух по джиесем новина, че някаква полицайка застреляла четирима мъже...Такива неща. :) Аххх, Венето, защо ме остави, Венето ?! :D

П.п.: Оказва се, че често бълнувам. Тази сутрин съм псувал на сън...Приемливо е за мен в това да се състои бълнуването ми, бива.:D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че една руса жена е извършила убийство - не съм сигурен какво е убила (мъж или жена). Обаче в част от съня, сънувах че аз съм тази руса жена - на моменти се виждах отстрани. На моменти не се виждах отстрани, а бях нея. Беше/бях в някаква сграда - не знам каква. Може би училище или друго учреждение. Все едно бях се барикадирала.:D Тя/аз бе застанала на ръба на един прозорец, на последния етаж и не искаше да се предаде на полицията. Полиция имаше само долу, май не и в сградата. Долу бяха и роднините на убития човек. По едно време аз-тя развя бяла кърпа и хората долу въздъхнаха облекчено. Сигурно са си помислили :"Пипнахме я !" Обаче тя-аз направи опит да полети (страх ме беше, че ще падна в тях, липсваше я увереността за летене от други сънища, но успях да полетя и избягах поне временно). После бях в къщата на един белокос (абе повлиян е сънят ми и от снощния филм, щото сънувах Шон Конър - въпросния белокос). Вече си бях аз, мъж. Но още ме гонеха. Хрумна ми, че този ще умре и ще бъде неразпознаваем (пак мотив от снощния филм) и че аз ще взема неговия пасторт и ще бъда него (ха, все едно си приличаме). По едно време си бях у нас на терасата. Ченгетата пак тръгнаха да ме хващат. Аз полетях към мъглата пред мен, избягах им. По едно време в някакъв голям град видях отвисоко видях русата дето беше мен (беше май със слънчеви цайси), разхождаше се свободно, явно се беше укрила. Знаех че много са я търсили, но безуспешно. Слязох долу при нея (вече беше без цайси и я виждах в очите - може би бяха сини, не знам; това че съм сънувал руса, пак сигурно поне частично е повлияно от филм). Предупредих я да не използва дебитната си карта, защото чрез нея ще могат да я открият. Просто сякаш знаех какво ще стане в бъдеще и че ще я хванат благодарение на тегленето на пари от някаква сметка. Предупредих я да не го прави. Луда работа. Да не съм станал шизофреник или да не би да съм сънувал женската половина на душата ми ?:D

Линк към коментар
Share on other sites

Аз сънувах, че съм на някакво гробище, мисля че имаше някакъв помен там, но бях с непознати хора. Стана ми много мъчно за тях, но не исках да плача пред хора, които виждам за първи път, така че запалих една свещ и си тръгнах. Избягах, по точно...

На излизане от гробището видях една млада жена да копае гроб за себе си. Не знам как го разбрах това, но се спрях при нея. Тя ми обясни, че е болна от рак и се разплака, което ме накара да се почувствам още по-ужасно. Исках да направя нещо за нея, а нямах идея какво да е то, така че само се оглеждах и се чудех как да я разубедя. Изведнъж, пред погледа ми се показа една дума, която блестеше с една особена, тъмно червена светлина. Беше написана с латински букви. Успях да я прочета и да я изговоря, въпреки че ми беше абсолютно непозната, а и много дълга, с малко гласни. Не запомних думата, но голямо кълчене на езика беше докато я произнеса.

После жената ми каза, че е здрава вече и си тръгна, а аз й казах да не се обръща.

Това може да е израз на твоя страх от тази болест, съпреживявайки болката на младата жена - всъщност това е твоята проекция. Накрая подсъзнанието изчистило, освободило и "погребало" този страх, ти казва че тя (проекцията ти) е здрава.

Линк към коментар
Share on other sites

Пак се сънувах някак удвоен, но този път още по - буквално.

Сънувам, че съм в един град и отивам на място, което по принцип знам къде се намира. Баничка да си купувам щях. Обаче нещо се омотах, не можах да намеря магазина, странно. Опитах да се ориентирам, но не успях. Стигнах до един голям язовир (около този град няма язовир) - водата се вълнуваше и аз си помислих, че вълните ги правят с някаква машина.

Седнах върху зелена пухкава трева. Извадих джиесема, за да снимам. Пред мен в дясно имаше някаква сграда. Изведнъж се показа иззад стената едно момче, което ми беше двойник...! Същото лице,по - голяма коса и по - едро тяло, но като цяло мое копие ! Казах му да се дръпне, че ми пречи на снимането,но той не пожела. Взе да се държи грубо, защипа ме за крака. Можеше да тръгне да ме бие. В този момент се появи майка му/ми и взе да му се кара.

Сънувах и може би най - малко харесалия ми детски роман от тия дето съм чел :"Съкровището на канибалите", обаче там пишеше някакви езотерични неща, които по принцип ги няма в книгата.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах няколко съня във една нощ,но си спомням само два от тях.Първият:

Сънувах ,че едно куче се нахвърля върху мен .Кучето лаеше озлобено и беше оголило застрашително зъби.Момента във който ми се нахвърли ми попадна голям камък във ръката.Хванах го за врата и започнах да го налагам със камъка по муцуната.Разкървавих му цялата муцуна и го надвих,а то ме остави на мира и се събудих.

Вторият сън:

Карах колата ,отивах някъде ,не си спомням къде.Изведнъж открих,че спирачките ми отказаха.Появи се нанадолнище ,колата се засилваше,засилваше,а аз отчаяно натисках спирачките,но без резултат.Изключих двигателя със надеждата да убия скоростта,но колата вече беше много засилена.От напрежение се събудих и все още полубудна правех опити да намаля скоростта със скоростите.Тогава сънят ми избледня и се събудих окончателно.

Моля помагайте.

Линк към коментар
Share on other sites

По първия сън - имате ли проблем с носа, синуси, главоболие?

Втория е типичен изчистващ сън, изчистващ подсъзнанието от страха от загуба на Контрола Ви върху нещата! И в частност контрола върху колата.

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей, рядко ми идва нещо смислено като коментар на сънища, но тук изпитах импулс да споделя своето усещане.

Първо - двата съня, колкото и да са различни за мен са някак свързани. Дали ти не си започнала нещо ново в живота си или поне ти се случва нещо такова ново, коренно различно? Промяна има някаква. И нещата се развиват доста бързо, устремно ... Ти си от една страна притеснена, но и твърдо решена да се справиш. В по-напечените ситуации ти идва сила, а понякога и външна помощ (неочаквана). Също така нещата, за които говоря, най-вероятно са свързани по някакъв начин и със семейството или поне с негов член.

Линк към коментар
Share on other sites

По първия сън - имате ли проблем с носа, синуси, главоболие?

Втория е типичен изчистващ сън, изчистващ подсъзнанието от страха от загуба на Контрола Ви върху нещата! И в частност контрола върху колата.

Слава богу нямам проблеми със синусите и главоболие,но наистина изпитвам страх ако загубя контрол.Много благодаря за тълкуванието

Линк към коментар
Share on other sites

Сиджей, рядко ми идва нещо смислено като коментар на сънища, но тук изпитах импулс да споделя своето усещане.

Първо - двата съня, колкото и да са различни за мен са някак свързани. Дали ти не си започнала нещо ново в живота си или поне ти се случва нещо такова ново, коренно различно? Промяна има някаква. И нещата се развиват доста бързо, устремно ... Ти си от една страна притеснена, но и твърдо решена да се справиш. В по-напечените ситуации ти идва сила, а понякога и външна помощ (неочаквана). Също така нещата, за които говоря, най-вероятно са свързани по някакъв начин и със семейството или поне с негов член.

Благодаря за коментара.Усещането ти е много вярно.Действително сме започнали нещо ново семейно - свързано е със работа. Случва се наистина бързо и устремно и имам притеснения и както казва Alexander страх когато губя контрола над нещата.

Редактирано от сиджей
Линк към коментар
Share on other sites

Бихте ли могли да ми помогнете за този сън.

Преди няколко дни сънувах как аз и братовчедка ми разглеждаме голям магазин.

Странното в съня беше, че братовчедка ми беше дете, на 5-6 години, а сега е на 18 г. Докато разглеждахме магазина тогава видяхме мой преподавател от университета, само да кажа, че той не е възрастен чичко, с 5-6 години по-голям е от мен. Братовчедка ми ме задърпа за ръката и ми каза, че ме харесва, каза ми ''виж как те гледа, той те харесва'', повтори го поне 4 пъти през целия сън. Започнах да мисля, че братовчедка ми все пак май .е права. Аз го погледнах няколко пъти той всеки път ми се усмихваше и се опитваше да ме заговори, но аз бях притеснена и развълнувана и не можах да кажа нищо. Мисля, че успях да кажа някаква простотия на която той се засмя. Това беше/ значи ли нещо или е просто сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен е т.н. "пожелателен сън", който показва че наистина си го харесвала и си искала той да ти обърне внимание. А че е така, показва това, че ти го казва дете, а децата както знаем не лъжат. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

сънувах как вървя по крайбрежна улица и виждам на земята седнал човек, който продава нещо. Аз го подминавам и гледам уличката, къщите, вървя доста време и изведнъж пред мен се озовава масичка с нарязани резенчета диня. В този момент толкова ми се приисква да си взема, че вземам едно парче и отхапвам преди да помисля на кого са. Сякаш се усещам в съня си, че това не е правилно и се обръщам и виждам, че същият този човек е пак там, на тротоара, а аз го бях подминала преди много време. Аз му казвам: " Вие ги продавате, аз не разбрах". Изваждам два лева и му ги подавам. Тогава виждам, че той е сляп и държи котка в ръцете си. Той само ми се усмихва, поема парите и продължава да си играе с котката. Аз стоя и ги гледам. Тогава се събудих.

Доста мислих над съня си, защото няколко часа след съня ми ми беше дадена диня, съвсем неочаквано за мен, защото аз диня не ям. Пропуснах да кажа, че и 4 корена дини са изникнали в градината ми, без да съм ги сяла и ми бяха показани (пак след съня).

Редактирано от catch22
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах днеска един сън в който беше зима и се спускахме с две деца и баща им от един парк към нашият град ,аз бях със ски а децата бяха с по една шейна,при влизането ни в града трябваше да пресечем една главна улица преди да преминем успях да задържа спася децата от идваща кола като ги задържах леко .После като слезнахме баща им ги остави да ги надзиравам ,качих ги в нещо като кула и ги оставих да спят ,после не си спомням как продължаваше ,но мисля че приключи добре .

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах днеска един сън в който беше зима и се спускахме с две деца и баща им от един парк към нашият град ,аз бях със ски а децата бяха с по една шейна,при влизането ни в града трябваше да пресечем една главна улица преди да преминем успях да задържа спася децата от идваща кола като ги задържах леко .После като слезнахме баща им ги остави да ги надзиравам ,качих ги в нещо като кула и ги оставих да спят ,после не си спомням как продължаваше ,но мисля че приключи добре .

Мисля че сънят ти показва някакво съдружие за работа,което ти си спасил или ще спасиш от фалит.Във резултат ти е гласувано доверие или ще ти бъде гласувано доверие,ти да движиш нещата във това съдружие.Незнам дали се е случило или ти предстои да се случи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

сънувах как вървя по крайбрежна улица и виждам на земята седнал човек, който продава нещо. Аз го подминавам и гледам уличката, къщите, вървя доста време и изведнъж пред мен се озовава масичка с нарязани резенчета диня. В този момент толкова ми се приисква да си взема, че вземам едно парче и отхапвам преди да помисля на кого са. Сякаш се усещам в съня си, че това не е правилно и се обръщам и виждам, че същият този човек е пак там, на тротоара, а аз го бях подминала преди много време. Аз му казвам: " Вие ги продавате, аз не разбрах". Изваждам два лева и му ги подавам. Тогава виждам, че той е сляп и държи котка в ръцете си. Той само ми се усмихва, поема парите и продължава да си играе с котката. Аз стоя и ги гледам. Тогава се събудих.

Доста мислих над съня си, защото няколко часа след съня ми ми беше дадена диня, съвсем неочаквано за мен, защото аз диня не ям. Пропуснах да кажа, че и 4 корена дини са изникнали в градината ми, без да съм ги сяла и ми бяха показани (пак след съня).

Освен че е възможно да ти се е прияло диня,аз си мисля,че сънят ти показва,че изпитваш угризения за някаква постъпка.Вероятно си се опитала да поправиш нещата или се каниш да го направиш.Но може би отсрещната страна е сляпа и заета със своите "дяволски" дела.Според мен котката е хищник- независимо ,че може да бъде домашен любимец.Слепият човек е нискодуховна личност със хищнически наклонности.Според мен става въпрос за имуществени работи,но може и да греша.

Линк към коментар
Share on other sites

Вчера като минавах през улицата която сънувах ,точно на мястото където съновах ,че спасих двете деца една кола удари пресичащо куче ,слава Богу кучето се отърва само с уплах макар ,че ударът си беше силен незнам дали има някаква връзка със сънят .

Тази сутрин сънувах ,че мой съученик ми искаше 100 лв заем ,искаше ги за два месеца и бях склонен да му дам ,но в последствие от начинът по който реагираше му отказах като не се почуствах зле от това ,че му отказах дори го сметнах за правилно ,осъзнах че е някакъв вид изпитание ,което трябва да преодолея .

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

сънувах как вървя по крайбрежна улица и виждам на земята седнал човек, който продава нещо. Аз го подминавам и гледам уличката, къщите, вървя доста време и изведнъж пред мен се озовава масичка с нарязани резенчета диня. В този момент толкова ми се приисква да си взема, че вземам едно парче и отхапвам преди да помисля на кого са. Сякаш се усещам в съня си, че това не е правилно и се обръщам и виждам, че същият този човек е пак там, на тротоара, а аз го бях подминала преди много време. Аз му казвам: " Вие ги продавате, аз не разбрах". Изваждам два лева и му ги подавам. Тогава виждам, че той е сляп и държи котка в ръцете си. Той само ми се усмихва, поема парите и продължава да си играе с котката. Аз стоя и ги гледам. Тогава се събудих.

Доста мислих над съня си, защото няколко часа след съня ми ми беше дадена диня, съвсем неочаквано за мен, защото аз диня не ям. Пропуснах да кажа, че и 4 корена дини са изникнали в градината ми, без да съм ги сяла и ми бяха показани (пак след съня).

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...