Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Черна сила ли сме сънували и двамата ?

Сестра ми е сънувала, че над нея е надвиснала (в буквалния смисъл) някаква черна сила, която иска да и изпие енергията и да я убие, но сестра ми е казала, че има достатъчно сили в себе си, за да не и позволи да стори това.

Аз пък сънувах черна кобра, която се опита да ме захапе, но не успя.

Сънувах и, че майка ми ме е сложила под домашен арест и в къщата ни има четирима охранители, които не трябва да допускат да избягам. Помня, че почнах да си обличам новите дрехи с намерение да пробвам да се изплъзна навън. Майка ми пък говореше с някого по телефона, с който после да се видят и той да и даде някакви материали, които пък са ми нужни на мен за образованието ми. Сънувах и, че някаква бабка наша роднина е в болница, но е оживяла и ще живее още.

Сънувах, че си говоря с Ники_ и му споделям разни мои духо-материални мечти/желания и му искам съвети за тях - дали да се стремя към тях, ще ми навредят ли, да ги визуализирам ли. Он ми каза, че мечтите са добри (особено като за моето ниво на еволюция - това не го е казал, но сякаш го подразбрах,хмм), смисълът на казаното бе, че тия мечти не са лоши и ще ме приближат до Бог. Хмм, да не би това да е знак от съдбата да се концентрирам върху тези желания ? Нике пък е дребногръцка богиня на победата.

Модераторска забележка:

Заради нарасналия брой страници на предишната тема, създавам нова тема за анализ на сънища.

Ползотворно тълкуване на сънища :v:

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че пътувам с някакво превозно средство като самолет. Пътувах и отивах някъде нагоре в небесата, издигах се плавно и леко, виждах всичко около мен. Тръгнах от долина около, която имаше само скали. При пътуването нагоре виждах скалите, които бяха много красиви, вдъхваха увереност и твърдост, бяха много красиви и величествени, покрити с лек снежец, усещах свежия им полъх. Издигах се все по-нагоре и по-нагоре. Гледах скалите и си казвах колко е красиво, но къде ли отивам.

За моя изненада пристигнах в много хубав и подреден град. Имах усещането за кристална чистота, вдишвах кристално чист въздух. През цялото време бях с много близки хора, но при пристигането в града останах сама, но бях доволна и не усещах тяхната липса на това непознато място.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах как три малки бели дракончета се превърнаха в три деца.Аз много ги заобичах(особено едното все се гушкаше в мен).По-късно сънувах и тигрова котка която се опитваше да нарани децата ми(истинските,не тези от съня) и аз я гонех,но и усетих че тя се страхува от мен.Какво означават тези символи-дракон и котка ?

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че пътувам с някакво превозно средство като самолет. Пътувах и отивах някъде нагоре в небесата, издигах се плавно и леко, виждах всичко около мен. Тръгнах от долина около, която имаше само скали. При пътуването нагоре виждах скалите, които бяха много красиви, вдъхваха увереност и твърдост, бяха много красиви и величествени, покрити с лек снежец, усещах свежия им полъх. Издигах се все по-нагоре и по-нагоре. Гледах скалите и си казвах колко е красиво, но къде ли отивам.

За моя изненада пристигнах в много хубав и подреден град. Имах усещането за кристална чистота, вдишвах кристално чист въздух. През цялото време бях с много близки хора, но при пристигането в града останах сама, но бях доволна и не усещах тяхната липса на това непознато място.

Сънят ти показва, че имаш някаква голяма мечта, към която се стремиш. Но ще трябва да я осъществиш сама, без подкрепата на близките ти. Сънят ти показва, че си достатъчно силна да се справиш и сама.

P.S.

сиджей, редактирах поста ти, като сложих запетайки и точки в края на изреченията, където, обикновено те се слагат. Нямам претенции към това, което пишеш, а към това - как го правиш. Нека уважаваме установените отдавна граматически правила в българския език.

Благодаря предварително.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах как три малки бели дракончета се превърнаха в три деца.Аз много ги заобичах(особено едното все се гушкаше в мен).По-късно сънувах и тигрова котка която се опитваше да нарани децата ми(истинските,не тези от съня) и аз я гонех,но и усетих че тя се страхува от мен.Какво означават тези символи-дракон и котка ?

Мисля, че сънят ти показва, че работата ти е свързана може би със деца и трите дракончета са реални деца. Просто ги асоциираш като дракончета. Или ако не работиш със деца, това са деца от някакво твое обкръжение. Вторият ти сън показва човек, който застрашава работата ти или делата ти - котката. Ако котката е голяма, означава, че човека е по-висшестоящ от тебе или има повече власт и възможности. Ако котката е малка, силите са равни, но не е за пренебрегване.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Преди два дни сънувах, че "Левски" бият немския Айнтрахт на Герена с 1:0 и настава голяма радост - все едно са били някой от ранга на Ливърпул. Преди повече от година бяха сънувал, че сините побеждават Байерн Мюнхен с 2:0 в София и може би...Челси с 1:0 (за това не съм толкова сигурен дали съм го сънувал), преди години пък сънувах, че побеждават Олимпик Марсилия с 1:0, което се сбъдне. Сега Айнтрахт (отбор, който от тази година е във втора бундеслига...) - нивото на "Левски" падна в реалния живот и това се отрази минималистично върху сънищата ми... :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Току що намерих нещо, което може да интерпретира сънищата за Юпитер от част 5 на темата в едно надградено ниво. Т.е. освен, че се намери астрономическото събитие на видимото небе, успях да разгадая защо в моя сън виждам ярката Венера, която се превръща на Юпитер. Имаме трансформация на планетите... Любовта превръща планета на Юпитер?

...най-напредналите човешки души като общност ще се издигнат в свръхприродното царство на ангелите при поредната планетарна трансформация-когато Земята ще се прероди като Юпитер...

Книга „Учението на ББ- том 2“.

Линк към коментар
Share on other sites

Също, сетих се за мой сън, в който "синьото петно" ме свърза с Луната.

23.11.2011. Част 5 11 стр.

Тази нощ сънувах, че виждам стая през стъклена врата. Там имаше нечие присъствие. Появи се едно синьо "петно" във въздуха, което след това се превърна на човек. Имах усещането, че е затворен, заключен, стаята е неговия затвор. "Освободи ме". "Не мога, ако го направя, има много камери, мен ще ме затворят". Но все пак го направих и от стаята всъщност излезнаха двама. В следваща част от съня си, която си спомням, стоях в стая и чувствах чуждо присъствие. До мен прозрачен човек се “визуализира" и ме хвана за ръката, над лакото.

Накрая бях на един площад, наблюдавах бавно летящ малък самолет. Кацна на площада, зад него имаше допълнителен багажник като на микробус. Той много приличаше на автомобил с крила. Изтърсих някаква глупост, с пълна увереност. Нещо от рода на :"Такова са имали бившите съветски величия", като под това се подразбираше, че машината трябва да е стара. Някой ми отвори капака и видях чисто нов двигател... Конфузно съм грешал.

Трябваше да се погрижа на някой за багажа, който вътрешно упреквах, че по въпроса е безотговорен.

А днес прочетох, че според Учителя, растенията на Луната са прозрачни:

http://www.beinsadou...res.php?id=1879

И така се замислих за невидимата прозрачност.

.......

"Не мога, ако го направя, има много камери, мен ще ме затворят".- ще ти трият постовете означава :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Днес, 20 април... :D денят на който се е родил един човек...сънувах, че се бия с цигане. :3d_146: Бях във физкултурен салон. Бях заобиколен от познати. Изведнъж осветлението изгасна. Някой едър и дебел ме подхвана и взе да ме влачи към изхода - мислех, че е един колега, но в последствие се оказа друг. Аз се съпротивлявах и не успя, може би се и изскубнах - не знам. По едно време лампата светна и гледам противникът ми малко цигане. :3d_144: Взех да се боря с него - хем беше по - силно, отколкото изглежда, хем беше по - слабо от мен. Ама тъпото беше, че сякаш то ми беше направило нещо, та ми беше трудно да се държа на краката и май повече се борех на колене или едвам изправяйки се, отколкото прав. На колене се борех и му хващах главата, мятах го насам натам, може и да съм му праснал камбата някъде. Уж го укротих/надвих, демонстрирах му, че макар и на колене и макар то да е супер силно за размерите си, аз все пак съм по - силен. Стоеше в страни от мен и си мислех, че съм го респектирал достатъчно, но то отново ми налетя. Тогава един друг българин, непознат за мен и нямаш проблеми със стоенето на крака ми се притече на помощ, хвана цингето и го изгони нанякъде. :3d_118:

Линк към коментар
Share on other sites

Как се пресъздават сънища, за които няма общоприети понятия? Необходими ли са някому, освен на този, който ги сънува?

Тази нощ сънувах, че отивам в свят , в който формите са в млечно бял отенък. Аз се учех да вървя в него, а това е като да вървиш по тавана, с който нямаш добро сцепление, той е целият в скреж и ти сам създаваш необходимата гравитация. Страхът те дърпа с главата надолу и единствения начин да приближиш тавана е да се успокоиш и отпуснеш, ходилата приближавайки го от самосебе си. Пишейки тези редове, сякаш това не е волята а намерението...

Когато срещна дъволът в съня си, старая се вътрешно да не трепна от страх, изпълвам го със светлина , поразявам го със кръст... Тази нощ бе „залепен“ и на върха на главата ми. Посегнах да го хвана, а той отвори уста и захапа ръката ми... Продължих да го тегля и дърпам като пипало на октопод имащо свойства на ластик, хлъзгащо и приплъзващо се. „Исках да го изхвърля“ далеч от себе си, докато формите не станаха отново млечно бели и в спокойствието се родиха златни мънички чертици, като звездите по Млечния път...

Мислейки за енергията, „събуждайки се“ сетих се за едно мое стихотворение:

САМОДИВСКО

Снежно белите ръце,

потопих ги в кърваво сияние.

Светлината даде и Ми взе...

Златно съзерцание...

Снежно белите нозе,

изподрах, разкъсах рани.

И поих калта

в стъпки изтерзани.

И сега вървя

парлява, и боса.

Мокри ме дъжда...

Скръб в сърцето нося.

Символът Скръб тука е Състрадание.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Как се пресъздават сънища, за които няма общоприети понятия? Необходими ли са някому, освен на този, който ги сънува?

Тази нощ сънувах, че отивам в свят , в който формите са в млечно бял отенък. Аз се учех да вървя в него, а това е като да вървиш по тавана, с който нямаш добро сцепление, той е целият в скреж и ти сам създаваш необходимата гравитация. Страхът те дърпа с главата надолу и единствения начин да приближиш тавана е да се успокоиш и отпуснеш, ходилата приближавайки го от самосебе си. Пишейки тези редове, сякаш това не е волята а намерението...

Когато срещна дъволът в съня си, старая се вътрешно да не трепна от страх, изпълвам го със светлина , поразявам го със кръст... Тази нощ бе „залепен“ и на върха на главата ми. Посегнах да го хвана, а той отвори уста и захапа ръката ми... Продължих да го тегля и дърпам като пипало на октопод имащо свойства на ластик, хлъзгащо и приплъзващо се. „Исках да го изхвърля“ далеч от себе си, докато формите не станаха отново млечно бели и в спокойствието се родиха златни мънички чертици, като звездите по Млечния път...

Мислейки за енергията, „събуждайки се“ сетих се за едно мое стихотворение:

САМОДИВСКО

Снежно белите ръце,

потопих ги в кърваво сияние.

Светлината даде и Ми взе...

Златно съзерцание...

Снежно белите нозе,

изподрах, разкъсах рани.

И поих калта

в стъпки изтерзани.

И сега вървя

парлява, и боса.

Мокри ме дъжда...

Скръб в сърцето нося.

Символът Скръб тука е Състрадание.

Mecholari сънят с белия цвят и въобще опитите ти да се учиш да вървиш в него много ми хареса. Аз си имам свое усещане за подобен род сънища и не мога да ги тълкувам по обичайния земен начин, мисля че ти наистина си се докоснал до друго измерение, друг свят, радвам се че сподели своето нощно преживяване :)

Четейки по надолу за дявола и как сякаш бил залепнал на главата ти ... - гледай филма "Магьосникът от Землемория"

Там има една гледна точка която си заслужава да се види. Героят бива преследван от едно тъмно същество което сам е пуснал от света на сенките и накрая той разбира какъв е начина да се пребори с него - ... няма да ти издавам края на филма.

Но дявола който сънуваш и дори това, че е залепен на върха наглавата ти са метафори...

Ние хората имаме в себе си всеки един от нас и позитивното и негативното, просто те са двете страни на една монета, две необходими части на една същност, и само когато се научим да приемем тази негативна част в себе си, само тогава можем да я "преборим" но ... като цяло няма смисъл в борбата, а в приемането... тогава дявола няма силата която получава, защото опитвайки се да се борим с него ние го подхранваме и той продължава да съществува... Не трябва да отричаме че едно нещо съществува, а да го признаем, да го приемем и да работим от там насетне...

Изгледай филма, много е приятен и с много дълбоки концепции предложени по естетсвен начин, под формата на приказка.

Мисля че сънят ти не е само твой, в смисъл че не говори единствено за някое твое лично състояние, а по-скоро има смисъл на ценно послание, което е важно за всички хора да го разберат.

Напомня ми за борбата ни с егото.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах починалата ми баба как вървим по центъра на града. Каза ми, че иска тя заедно с една моя братовчедка, която живее в друг град да живеят при нас. А й обясних , че няма място за двете, защото е много тясно и то си е така в действителност. Най-странното е, че я сънувам точно седмица откакто се видяхме с въпросната братовчедка. Не знам как да го тълкувам този сън.

Линк към коментар
Share on other sites

Четейки по надолу за дявола и как сякаш бил залепнал на главата ти ... - гледай филма "Магьосникът от Землемория"

Там има една гледна точка която си заслужава да се види. Героят бива преследван от едно тъмно същество което сам е пуснал от света на сенките и накрая той разбира какъв е начина да се пребори с него - ... няма да ти издавам края на филма.

Но дявола който сънуваш и дори това, че е залепен на върха наглавата ти са метафори...

http://www.kaldata.c...-поробили-хора/

Павли, за дяволът събирам материал от около две годишен. Видял съм го като "Жан и крокодилът" от книгата на Пиер Дако , например. Нея я отворих и попаднах точно там :) .

Той е свързан със страха от тъмното и убеждаването от страна на възрастните, че "там няма нищо". И съзнанието го скрива някъде дълбоко вътре в себе си; Нещо те дебне под леглото и те е страх да си пуснеш краката. Но пък затова Христос измива нозете на апостолите на тайната вечеря.

Ти питала ли си за него, когато правиш хипнотична регресия?

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте,

днес се обръщам с молба да ми помогнете с разтълкуването на сън на сестра ми, който е пряко свързан с мен. Началото на съня ми става ясен, той е продиктуван от нежеланието на родителите ми да повярват в това, което започвам да правя и вътрешното желание на сестра ми да им покаже, че има защо да вярват.

Сънят:

Сестра ми пътува с родителите ми вече много време, като крайната й цел е да ги заведе на земята, на която аз работя. (Уточнение: Тя е ходила вече няколко пъти там и знае, че е изолирана в планината само от природата). Родителите ми обаче си намират извинение да не тръгват с нея директно към земята и обикалят сякаш цяла Eвропа преди сестра ми да успее да ги заведе. Те обаче застават на разстояние и не се приближават до самата обработваема земя.

Сестра ми отива на място и вижда огромно езеро до земята и започва да се чуди, откъде ли е дошло, както и вижда лисица, която играе около него. Обръща се към огромна африканка, която стои до нея и вижда в нейните очи, че това е сребърна лисица, която сияе. Тя е учудена и обръща поглед към лисицата, вече и тя я вижда сребърна. Лисицата отива към нея, захапва й дънките и се опитва да я придърпа към езерото. Сестра ми започва да се съпротивлява в началото, но в един момент се отпуска и лисицата я вкарва във водата до колене и я пуска. Сестра ми се чувства сякаш лисицата я е покръстила и излиза спокойна.

Линк към коментар
Share on other sites

Току що намерих множество символи от сънища, по които съм говорил.

В този филм намерих "стрелците с тисовия лък", а не съм споделял, че мишената олицетворява паневритмични кръгове. Но ако го бях направил, щеше да изчезне...

29cf7d94a2213dc00d3edae7f3e24548.jpg

276e75783e99482195ceb23f61e76871.jpg

758931c8f8a67aa0241913aa70cdbe03.jpg

Орфей. Орфизъм. Орфически мистерии. Религията на траките.

Любовта... Мой бог е любовта… Отдай пламъка на сърцето, за да светиш… Познай себе си и ти ще познаеш Вселената и Боговете…”

"Светът може да бъде завладян с лира, но не и с меч."

Орфей

Орфей, великият поет и певец, произхожда от тракийската аристокрация. Родопите са мястото, където е живял и творил Орфей. Музиката на Орфей омагьосвала всичко живо, а той призовавал „помощ за слабите, утешение за страдащите, надежда за всички”. Орфей, богът, царят, жрецът на траките, който прорицал „моят гроб ще е единственият, който пее”. Орфей, магьосникът, надарен със свръхестествени способности. Мъдрецът, който вярвал, че „Светът може да бъде завладян с лира, не с меч”.

Той бил против жертвоприношенията, насилието и войните. Вярвал, че бог е дал на хората пет важни дара: огънят, любовта, словото, музиката и пшеницата. Знаел, че любовта е единствената енергия, която движи света.

Орфизъм

Орфизмът променя обществото на древния свят. Мнозина тръгват по стъпките на Орфей. Великият тракиец събужда света. Мъдростта му се предава в питагоризма, във вярванията на келтските друиди. Цялата елинска теология е рожба на орфизма. Доктрината на Орфей става основа не само на елинизма, но продължава да оказва силно влияние в ранните векове на християнството. Ранните Християни са наричали Христос вторият Орфей. Основният принцип на орфизма е вярата във възкресението и безсмъртието на душата.

Орфически мистерии

Орфически мистерии - тайни, религиозни обреди, свързани с култа към Орфей и системата от философски възгледи, наричана по неговото име Орфизъм. При мистериите е ставало издигане от едно стъпало на друго по-високо чрез обучение. Светилището не е било място за служене на боговете, а за контакт с висшите същества от духовния свят. Митологиите не са детски приказки, а са имали скрит дълбок смисъл за принципите на посвещението. Налагало се е да се ползват в този вид, за да не бъдат подложени на гонение хората с духовни интереси. Митологиите са разигравани като театрални постановки с музика, поезия и танци на мистериите. Театралните представления са били вид езотерични посвещения. Изкуството е засилвало въздействието. Мистериите са траяли по цял месец, за да могат да се запомнят и да въздействат по-пълно.

Мистериите са били на два кръга. Външният кръг е бил представление за всички,но малцина са разбирали скрития му смисъл. Те са били кандидатите за вътрешния кръг от посветени. След необходимата проверка за психическа и физическа издържливост, както и за нравственост и вярност към учението, на следващата година кандидатът е можел да бъде посветен в мист (участник в мистериите). Най-напред са се провеждали 4 пъти в годината, на всеки сезон. После се разредили през 1, 2 и повече години. Видимата цел е била получаване на изцеление, а тайната - посвещение в законите на невидимия свят.

Първите школи за посвещение в Европа са били неговите, създадени в нашите Родопи. Знанията се пазят в устни предания, които са засекретени. По време на изпълнение на мистериите се свири, пее, танцува. Но в тях се показват и петте принципа на управление на живота:

Петте принципа на управление на живота

1. Принцип на духоматерията. Всичко е енергия в различни вибрации. Материя и дух са едно. Цялото пространство е наситено с дух и материя взаимно свързани и взаимно проникнати.

2. Принцип на съответствието. Каквото е в невидимия свят, такова е и във видимия.

3. Принцип на противоположностите. Всяко знание има две страни: положителна и отрицателна. Змията като символ на мисълта може да не те ухапе, но може и да те погуби.

4. Принцип на движението. Всичко е във движение. Всичко е във вибрации. Времето тече.

5. Принцип на еволюцията. Пътят на еволюцията е в спирала и тя се движи към все по-разширяващо се съзнание.

http://www.youtube.c...h?v=vZlescIxNYA

Откъс от филма,,Траките'',в който се разказва за Боговете на траките и тяхната религия.При траките има специфични мистерии на общуване с Боговете. Това са така наречените Дионисовите вакханалии, описани от гръцкия трагик Еврипид.За разлика от гърците траките вярват в безсмъртието.Култът към Бог Дионис намира израз в строежа на Перперикон в Родопите-прочутото светилище на племето,,сатри''.

Траките почитат и Богинята-Майка.Този култ е отразен в пещерата,,Утробата'' в Родопите.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте,

днес се обръщам с молба да ми помогнете с разтълкуването на сън на сестра ми, който е пряко свързан с мен. Началото на съня ми става ясен, той е продиктуван от нежеланието на родителите ми да повярват в това, което започвам да правя и вътрешното желание на сестра ми да им покаже, че има защо да вярват.

Сънят:

Сестра ми пътува с родителите ми вече много време, като крайната й цел е да ги заведе на земята, на която аз работя. (Уточнение: Тя е ходила вече няколко пъти там и знае, че е изолирана в планината само от природата). Родителите ми обаче си намират извинение да не тръгват с нея директно към земята и обикалят сякаш цяла Eвропа преди сестра ми да успее да ги заведе. Те обаче застават на разстояние и не се приближават до самата обработваема земя.

Сестра ми отива на място и вижда огромно езеро до земята и започва да се чуди, откъде ли е дошло, както и вижда лисица, която играе около него.

:)

Вие не трябва да губите вяра в човечеството. Човечеството е океан; ако няколко капки от него са мръсни, те не правят целия океан мръсен. (Махатма Ганди)

Всъщност всичко ,което правя за тях е между мен и Христос, между мен и Бог. Хората не са ми нужни, може и да не участват. Нищо, че се върнах за тях.

http://www.kaldata.com/forums/blog/265/entry-1839-%d0%b2%d1%8f%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b0/

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте,

днес се обръщам с молба да ми помогнете с разтълкуването на сън на сестра ми, който е пряко свързан с мен. Началото на съня ми става ясен, той е продиктуван от нежеланието на родителите ми да повярват в това, което започвам да правя и вътрешното желание на сестра ми да им покаже, че има защо да вярват.

Сънят:

Сестра ми пътува с родителите ми вече много време, като крайната й цел е да ги заведе на земята, на която аз работя. (Уточнение: Тя е ходила вече няколко пъти там и знае, че е изолирана в планината само от природата). Родителите ми обаче си намират извинение да не тръгват с нея директно към земята и обикалят сякаш цяла Eвропа преди сестра ми да успее да ги заведе. Те обаче застават на разстояние и не се приближават до самата обработваема земя.

Сестра ми отива на място и вижда огромно езеро до земята и започва да се чуди, откъде ли е дошло, както и вижда лисица, която играе около него. Обръща се към огромна африканка, която стои до нея и вижда в нейните очи, че това е сребърна лисица, която сияе. Тя е учудена и обръща поглед към лисицата, вече и тя я вижда сребърна. Лисицата отива към нея, захапва й дънките и се опитва да я придърпа към езерото. Сестра ми започва да се съпротивлява в началото, но в един момент се отпуска и лисицата я вкарва във водата до колене и я пуска. Сестра ми се чувства сякаш лисицата я е покръстила и излиза спокойна.

Мисля , че сънят на сестра ти показва , че във даден момент тя също не е приемала начинанието ти .Дори се е притеснявала много за теб . Изпитвала е съмнения във реалността и разумността на начинанието ти .Но най накрая се е успокоила и е повярвала че е безопасно за теб .

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах починалата ми баба как вървим по центъра на града. Каза ми, че иска тя заедно с една моя братовчедка, която живее в друг град да живеят при нас. А й обясних , че няма място за двете, защото е много тясно и то си е така в действителност. Най-странното е, че я сънувам точно седмица откакто се видяхме с въпросната братовчедка. Не знам как да го тълкувам този сън.

Мисля че във сънят ти няма нищо обезпокоително .Просто подсъзнателно искаш да запазиш спомена за баба си жив и близо до теб .А за братовчедката няма място защото тя не е във спомените ти , а във реалността .Ако и двете сте били привързани към баба ти , нормално е срещата ти със нея да събуди спомени във теб ,и извън всякаква логика да се засяга присъствието и във сънят ти .

Възможно е когато сте се видяли със братовчедка ти , тя да е споделила със теб битови или здравословни проблеми .И ти да си изпитала загриженост за нея , но сънят ти показва ,че има кой да се грижи за нея .

Най вероятно баба ти бди над теб и над нея .

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че бях в къщата си на село, на втория етаж. Някой правеше усилено ремонт, изхвърляше мебелите, всичко от стаите. А аз се противях на това, плачех, беше ми ужасно криво, а човека ми се смееше. Мислех си, че е изхвърлил всичко от целия втори етаж на къщата, но не беше точно така. Вкара ме в една от стаите, която беше спалня, много добре подредена с ярко жълто покривало на спалнята, и слънчевата светлина влизаше вътре и стопляше цялата стая. Все едно попаднах в друг свят.

Във втория сън, един козел ме буташе и се опитваше да ме убоде. Все едно ме подканяше към нещо, но така и не разбрах към какво.

Линк към коментар
Share on other sites

сънувах починалата ми баба.беше жива,нямах усещането че в действителния свят е умряла,просто аз ,тя и сънят бяхме в един жив свят,това като усещане.казвам го защото в други сънища зная че сънувам вече починала жена, а сега небеше така. лежах до нея,от ляво,бях свита като поза зародиш,плачех за нея,защото е обичам(може би тук е мястото че съм знаела за това че не е между живите ) но в будността сега мисля че не е било сън а съм била наистина с нея. такова усещане не съм имала преди.

сънуваш се и с дълга бяла рокля...слизах от кола и трябваше да влизам в нещо като ресторант. обикновено в сънищата си чувам Глас,скоро не съм го чувала, но пък позната която беше участник в съня ми каза че има стълби и да внимавам, като спомен от атмосферата: че ще ме гледат,да не се притеснявам...(в ежедневието тази позната аз нея харесвам,просто не ми е кръвната група)...

Линк към коментар
Share on other sites

Април 1876г.

Сънувах сцени от априлското въстание. Бях един от въстанниците.

Бях сред въстанниците. Въстанието беше избухнало - може би на предишния ден. Бяхме заели позиции по хълмовете. Появи се башибозук, малък на брой, който обаче ни превъзхождаше с около 30 - 40 читака. Настъпваха отдолу бавно и уверено.Сред нашите настана лек смут - нямаха боен опит повечето. Бяха довчерашни даскали, занаятчии, попове, търговци... Един в близост до мен разкриви лицето си от притеснение, взе да мрънка, да говори за отстъпление...Тогава друг - висок, слаб, кокалест и мустакат ( с калпак на главата) се ухили и го окуражи с думи (може би е казал нещо от сорта на :"Няма да се плашиш бре...!", с думи и действия...Вдигна пушката си и се прицели към турчолята. Сред тях имаше и карета, в която пътуваше един от военноначалниците им - българинът се прицели и го простреля, онзи се строполи мъртъв. Обаче хем друг човек произведе изстрела, хем аз го застрелях, аз вдигнах пушка. Сякаш аз бях него и той беше мен. След това цъфна още един турчин. помислих си : "Сред турците може да настане поне временна паника, което да е добре за нас". В това време някои от нашите, най - големите храбреци се бяха юрнали надолу към турците. Повечето все още стояхме горе и сякаш нямахме намерение да слизаме, по - скоро щяхме да се браним от позициите, не искахме като че ли да предприемаме такава безрасъдна атака. Нашите дето слязоха при турците може би са били 15-тина човека срещу 90-100 турчаля. Вклиниха се в турските редици и настана ожесточено сражение със саби - чат, чат... Сред българите имаше една смела червенокоса жена с може би зелени очи - помислих си като се събудих, че може да е била Илианчето, макар че си приличаха само по червените коси. :lol: Сетих се и за келтската червенокоса фурия Будика. Видях как червенокосата дива и другите юнаци бяха посечени. Турците стигнаха до нас и ние също се бихме с тях (но не помня самия бой, макар да знам, че се бихме някакво време). Не можехме да ги удържим и отстъпихме към града. Там пък имаше може би петима конника с бели коне, в които сякаш имаше нещо необикновено...може би свръхестествено, не знам...Те трябваше да спасят населението от поголовна сеч (турците вече нахълтваха в града). Водачът на спасителната групичка нещо се запъна : каза, че ще ги спасят и този път, но ще е с отплата (може би с пари), не искаше отново да им се окаже безвъзмездна помощ. Неговите подчинени пък апелираха към безкористна подкрепа за хората.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че бях в къщата си на село, на втория етаж. Някой правеше усилено ремонт, изхвърляше мебелите, всичко от стаите. А аз се противях на това, плачех, беше ми ужасно криво, а човека ми се смееше. Мислех си, че е изхвърлил всичко от целия втори етаж на къщата, но не беше точно така. Вкара ме в една от стаите, която беше спалня, много добре подредена с ярко жълто покривало на спалнята, и слънчевата светлина влизаше вътре и стопляше цялата стая. Все едно попаднах в друг свят.

Във втория сън, един козел ме буташе и се опитваше да ме убоде. Все едно ме подканяше към нещо, но така и не разбрах към какво.

Мисля , че сънят ти означава, че настъпва някаква психологическа промяна във теб , на която ти упорито се съпротивляваш.Но във крайна сметка ще ти хареса .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...