Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Като човек, който е чел Юнг, ще се сетиш.

В подобен сън няма добро или зло, освен онова, което нашият свързващ Аз, не облича като персона.

 

Спомни си за индианската притча за двата вълка и кой с какво се храни. Две бели неща няма, няма и две черни: едното винаги е компенсация на другото. Не може противоположностите да са размити и да имат еднакви цветове - безразличието, сиреч огледалото е криво.

Сънят е повод да се замислиш, не да избягаш.

Останалото е от теб. И в теб.

Не може и двата вълка да са нахранени, да.

Агресивният мъж в съня е компонент от личността.

 

Благодаря за насоките.

Редактирано от tanya84
Линк към коментар
Share on other sites

 

Като човек, който е чел Юнг, ще се сетиш.

В подобен сън няма добро или зло, освен онова, което нашият свързващ Аз, не облича като персона.

 

Спомни си за индианската притча за двата вълка и кой с какво се храни. Две бели неща няма, няма и две черни: едното винаги е компенсация на другото. Не може противоположностите да са размити и да имат еднакви цветове - безразличието, сиреч огледалото е криво.

Сънят е повод да се замислиш, не да избягаш.

Останалото е от теб. И в теб.

Не може и двата вълка да са нахранени, да.

Агресивният мъж в съня е компонент от личността.

 

Благодаря за насоките.

 

 

Не на мен :)

На съня. Само сънищата реално ни дават точни съвети.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че съм на село, стоях на гарата и чаках някакъв влак. Когато влакът пристигна, от него слезе някакъв непознат агресивен мъж и тръгна заплашително към мен. В това време, от близката гора дотичаха два бели вълка, застанаха пред мен и започнаха да ръмжат срещу непознатия, при което той избяга.

Инстинктивно усещам, че сънят е добър като послание, но не мога да го разтълкувам. Знам, че вълкът е силно тотемно животно, но защо бяха два и защо точно бели?

Ако искаш, прочети всички коментари за вълците тук:

http://www.kaldata.com/forums/blog/265/entry-11008-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BB%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5/

И нещо изцяло изтъкано и вдъхновено от сънищата ми и сънищата на други участници, точно тук в този форум:

http://www.kaldata.com/forums/blog/265/entry-9505-2012/

Линк към коментар
Share on other sites

 

Сънувах, че съм на село, стоях на гарата и чаках някакъв влак. Когато влакът пристигна, от него слезе някакъв непознат агресивен мъж и тръгна заплашително към мен. В това време, от близката гора дотичаха два бели вълка, застанаха пред мен и започнаха да ръмжат срещу непознатия, при което той избяга.

Инстинктивно усещам, че сънят е добър като послание, но не мога да го разтълкувам. Знам, че вълкът е силно тотемно животно, но защо бяха два и защо точно бели?

Ако искаш, прочети всички коментари за вълците тук:

http://www.kaldata.com/forums/blog/265/entry-11008-%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BB%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5/

И нещо изцяло изтъкано и вдъхновено от сънищата ми и сънищата на други участници, точно тук в този форум:

http://www.kaldata.com/forums/blog/265/entry-9505-2012/

 

Благодаря, ще разгледам  :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо и за символа на влака, защото вълците и влака работят в тандем :

 

 

ЖЕЛЕЗНИЙ ЧАР

(Влакът-стрела)

 

Аз съм влак – ешелон от приятели.

Карам два или двеста вагона.

Често сам, със прегрели двигатели.

Често с два или двеста милиона.

 

Мойте братя – това са мостòвете,

а тунелите мои сестри са.

С дивни релси, на всичко готови,

неръждаеми от потрисане.

 

Мойта майчица родна земята е,

а баща ми – баща ми ме кара.

Туй е нашата страст необятна:

да сновем между крайните гари!

 

Аз съм влак, десеторно блиндиран.

Само крайните гари обичам:

висините, които раздирам,

и морето, което съблича.

 

Имам също учителка. Линия.

Тя ме учи на кратки престои.

Скоростта - тя ми казва - светиня е,

но понякога трябват завои.

 

Има истини еднопосочни

във циклопски сърца и държави,

но при двулиние и двуочие,

от насрещни не ти прилошава.

 

И понятие "денивелация"

съществува в обемните линии:

там и чайки, и ереси кацат,

и орли от космични пустини.

 

Мойта жажда висока, дълбока е:

не признавам междинните гари.

Нужен съм само на прости докери,

на алпинисти и планинари.

 

Страшно ценни ми са товарите:

нося пратки от звездни летища.

Пипнете ме - ще се опарите!

На слънца и комети мириша!

 

Ала карам и остри докачвания,

самовлюбени самотии;

возя и два сорта вторачвания:

“само тоя” и “само тия”…

 

Влача гордости непогалвани;

канари от ламтежи измамени -

за наситняне, за овалване,

като пясък и морски камъни.

 

Карам мании за величие

и занитени верски устои –

за разбиване, за обтичане

от вълнения и прибои.

 

Те стърчат недостъпни във прилива

като статуи, истукани,

ала отлив и скреж усмири ли ги,

те събират стъкла от буркани...

 

Возя също и стръв за въздействие -

недоучени да ни учат:

за оцвъкване, сквернодействия

от крайбрежните птици и кучета...

 

Фанатизми пренасям на блокчета

и отшелници - мърша до мърша;

и очи на светци - като копчета

пред душите, които се гърчат.

 

И очи на яйца – на водачите, -

остъклени от гордост и злоба:

да пикаете, ако рачите

на сурата им и на гроба...

 

От морето пък влача по върлото

водорасли, промишлени пени;

ешелони със буци от гърлото,

непосрещнати, нестопени.

 

Ту поклащам рибари на въдици,

ту сърцата, от тях уловени…

Те се мятат без дъх, ала въдят си

оправдания, преклонения.

 

Закачени у мене на куки са,

като скелети – няма да крия, -

и стотици морални кукувици

и религиозни скумрии.

 

Във контейнери карам касапите –

разфасовани, опаковани;

и гърлата, езиците, капите

на колегите им черковани…

 

Причастявани, кръстени, ръсени

(на джелатина аргументи),

влача хиляди вежди навъсени

на пророци от екскременти.

 

Карам стъпки от сутрешно тичане

на души, без любов оскотели;

но и тиня от лесно събличане

пред акули и мекотели.

 

На брега фереджета стоварвам

от лица и гърди, и от… прочие –

ала нечия пъклена вяра

отвисоко ни хвърля по плочите!

 

Карам жертви на мъртви вълнения

и компромиси във ковчези;

морски болести-двоумения,

хорски болести от кафези.

 

Но товаря и бисерни мисли

с песъчинки, от милост набъбващи;

разполагам и с пълни амнистии

и от минало, и от бъдеще.

 

Че мигът и моментът са вечности,

във свободната воля затворени:

с колко близости и далечности

пред отворен семафор сме спорили!

 

Дай ми, Боже, лъжите да гоня,

трака-трак, трака-трак, трака-трака -

че експресът бил влак двувагонен

и стоножката – твар еднокрака…

 

Дай ми, Господи, ток и гориво,

зарад близки или душмани

да не казвам на правото криво,

но да слушам гласа си стомàнен.

 

Да не вярвам на ничии версии

и семафори, и витрини,

непостилани с пот и траверси

денонощия и години.

 

На съставите и депата ни

ти съосие чисто внуши ни –

калибрирай душите, разклатени

от сергии и адски машини!

 

Аз препускам, дълбоко блиндиран.

Изтребители-клюки налитат.

Често моя маршрут е миниран

или враг управлява стрелките.

 

Братя мои, дано се опазите

от завои, които обръщат,

и от чумата, от заразата

във тунел да си правите къща!

 

И тунелите, и мостòвете,

са родени да ги потрисам.

Да престанете да ги тровите –

те не са депа за мотриси!

 

Е, с баща ми понякога влачиме

и състави за всякоя гаричка –

с пасажери от РЕП-а до мача

и от биричката – до скаричка…

 

Аз съм влак. Ешелон от приятели.

Карам два или двеста вагона.

Ако имам и сродни двигатели,

ще издърпаме двеста милиона!

 

2-8.10.1998

 

Автор: ,?

Бургас

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте.Тази нощ сънувах нещо,което доста ме изплаши.Сънувах някаква жена,която ми гледаше на ръка.Каза ми че линията на живота ми е прекъсната и че ще претърпя катастрофа при която или ще продължа живота си или ще умра.Реших че говори за един инцидент които имах преди време,казах ѝ го,но тя отвърна че не говори за него.Предстоят ми доста пътувания тази година и ми се иска да вярвам че е заради стреса.

Редактирано от truetomyself
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.Тази нощ сънувах нещо,което доста ме изплаши.Сънувах някаква жена,която ми гледаше на ръка.Каза ми че линията на живота ми е прекъсната и че ще претърпя катастрофа при която или ще продължа живота си или ще умра.Реших че говори за един инцидент които имах преди време,казах ѝ го,но тя отвърна че не говори за него.Предстоят ми доста пътувания тази година и ми се иска да вярвам че е заради стреса.

 

Няма нищо особено в съня ти.

Отреагираш страхове. Всеки нормален човек сънува подобни сънища и то по много, особено, ако му предстоят повторения.

Което значи, че те не са напълно осъзнати.

 

А врачката с ръката е концептуален архетип и няма нищо страшно.

Свиркай си и не търси знаци там, където такива няма.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах как пътувам с цел и стигам до океана, стоя на висока скала, гледайки надолу водата. До мен се появява малко момче и ми казва, трябва да скочиш във водата и да се гмурнеш на 3 м дълбочина. Там ще намериш вратата, в която трябва да влезеш. Аз скачам и започвам да се гмуркам, виждам подводната врата, но в този момент изпадам в паника, че няма да ми стигне въздуха и тръгвам да изплувам. Момченцето се появява до мен под водата и ми казва, вярвай ми, всичко ще е наред. Аз успявам да преодолея страха си и отварям вратата и виждам много тесен тунел, в който трябва да вляза, който може да побере тялото ми само в легнало положение. Решавам да рискувам и влизам плувайки, но вече останала без въздух. Подводната врата се затваря, а аз започвам да се давя. Изведнъж водата в подводния тунел се отдръпва и аз си поемам въздух, изпълзявам навътре и се озовавам в голяма подводна пещера. Чувам стъпки и се появяват няколко човека, които ми изглеждат като герои от приказките. Най-големият човек излиза напред и ми казва, това беше, справи се, сега може да излезеш от другия тунел и ми показва подземен тунел, който води до повърхността.

Може ли някой да ми даде насоки за съня? Благодаря предварително.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

 

ако може да ми помогнете с разсъждения за 2 съня, много бихте ми помогнали. Сънувани са 2 поредни вечери.Благодаря предварително.

 

1ви сън

 

Аз съм в гора, в планината и вървя по пътека нагоре. В гората е пълно с мечки, има майки с малки, големи мъжки и ги виждам навсякъде. Те също ме виждат, но ме приемат и си следват техните пътища. Аз се страхувам, но умерено.

 

2ри сън

Аз съм в планината, в комплекс, с непознати хора. Решавам да отида някъде, където няма никой и излизам извън комплекса. Там, в гората, виждам мъж, който изпълнява някакъв ритуал или магия. Той държи в ръката си правоъгълен кафез, пълен с плъхове, вади ги един по един, разглежда ги и ги прибира. Аз се приближавам и го питам какво прави. Той ми отговаря, добре че дойде, за да ми напомниш за опашката. Аз го питам, какво има предвид и той вкарва при плъховете една сива, наплашена котка и си тръгва с кафеза.

Аз влизам вътре в комплекса и изведнъж пред мен се появява една лисица. Тя се втурва към мен и се качва на раменете ми. Аз изтръпвам и лягам бавно на земята по очи, като й казвам, слез. Тя, обаче, отказва. Тогава се приближава една жена, навежда се, взима лисицата и ми казва, сега можеш да станеш.

 

 

Ще може ли да ми помогнете с тълкуването и на тези два?

Линк към коментар
Share on other sites

 

Здравейте,

 

ако може да ми помогнете с разсъждения за 2 съня, много бихте ми помогнали. Сънувани са 2 поредни вечери.Благодаря предварително.

 

1ви сън

 

Аз съм в гора, в планината и вървя по пътека нагоре. В гората е пълно с мечки, има майки с малки, големи мъжки и ги виждам навсякъде. Те също ме виждат, но ме приемат и си следват техните пътища. Аз се страхувам, но умерено.

 

2ри сън

Аз съм в планината, в комплекс, с непознати хора. Решавам да отида някъде, където няма никой и излизам извън комплекса. Там, в гората, виждам мъж, който изпълнява някакъв ритуал или магия. Той държи в ръката си правоъгълен кафез, пълен с плъхове, вади ги един по един, разглежда ги и ги прибира. Аз се приближавам и го питам какво прави. Той ми отговаря, добре че дойде, за да ми напомниш за опашката. Аз го питам, какво има предвид и той вкарва при плъховете една сива, наплашена котка и си тръгва с кафеза.

Аз влизам вътре в комплекса и изведнъж пред мен се появява една лисица. Тя се втурва към мен и се качва на раменете ми. Аз изтръпвам и лягам бавно на земята по очи, като й казвам, слез. Тя, обаче, отказва. Тогава се приближава една жена, навежда се, взима лисицата и ми казва, сега можеш да станеш.

 

 

Ще може ли да ми помогнете с тълкуването и на тези два?

 

Здравей!

Мисля, че следните цитати от книгата на Клариса Пинкола Естес - "Бягащата с вълци" ще са ти от полза при тълкуването на първия ти сън.

 

"В митовете планината понякога се разбира като символ, описващ равнищата на съвършенство, които човек трябва да постигне, преди да се изкачи на следващото ниво. Най-ниската част - подножието на планината, често представлява стремежът към осъзнаване. Всичко, което става в подножието, се възприема от гледна точка на съзряващото съзнание. Средната част на планината често се мисли като трудната част от процеса, която поставя на изпитание познанието, усвоено на по-долните равнища. По-високите части представляват задълбочаването на познанието. Там въздухът е рядък и е нужна издръжливост и целеустременост, за да изпълниш задачите. Планинският връх представлява срещата с абсолютната мъдрост, например в митовете, в които старицата живее на върха, или в тази приказка - старият мечок."

 

"От гледна точка на психето мечката може да се разбира като способност за регулиране на човешкия живот, особено на емоционалния живот. Мечата сила е способността за циклично движение, бдителност или тих зимен сън, който възобновява енергията за следващия цикъл. Образът на мечока учи, че трябва да поддържаме равновесие в емоционалния си живот, че е възможно едновременно да сме свирепи и щедри. Човек трябва да пази територията си, да поддържа границите си, да разтърсва небето, ако се налага, и все пак да е достъпен и великодушен."

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Снощи сънувах някакъв мъж, който ми се караше и единственото, което запомних беше - "Мислиш се за много интересна, но накрая и ти ще се разложиш и Земята ще те изяде!"

Предполагам, че щом беше мъж, може да представлява анимусът, но защо ми говореше така злобно и какво точно значат думите му, още се чудя  :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах някакъв мъж, който ми се караше и единственото, което запомних беше - "Мислиш се за много интересна, но накрая и ти ще се разложиш и Земята ще те изяде!"

Предполагам, че щом беше мъж, може да представлява анимусът, но защо ми говореше така злобно и какво точно значат думите му, още се чудя  :3d_146:

Ако в съня "каквото и да е" може да означава каквото и да е, дали думите, които описват съня не "бягат" покрити от общовалидността им?!

Често, когато разказвам собствените си сънища съм забелязвала, че използвам някак неуместно/ но и неизбегнимо/ думите.

Лесно би могло да спомена вече прочетеното,че зад агресивният Анимус стои жена /Злата майка, мащехата, вещицата,проектираната сянка/, че в подобни ситуации будният Аз преминава в депресивна позиция, да напомня за алхимичния стадий "гниене", но и аз, както теб предполагам.

Различното е, че мен ме интересува не, защо мъжът от съня говори злобно, а защо земята е написана с главна буква, а и още, какво или кого ще изяде земята и дали "изяде" означава  хранене. В съня се говори за край, който се поставя ведно със заплаха - "ще се разложиш". Интересното доминира.То лежи, покрива друго. Ето защо си мисля, че тук думата  "разложиш" не означава разделяне на съставно или преминаване от едно в друго, а лишаване от "ложе", т.е. от господстващо място. То нали много приказки започват с напускане на дома. А Земята "изяжда" за да роди отново.

Тъй продължавам с опитите си да разглеждам сънищата.  Толкова ми е интересно, че увлечението ми вече прилича на сънуване наяве. Навярно! :)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

 

Снощи сънувах някакъв мъж, който ми се караше и единственото, което запомних беше - "Мислиш се за много интересна, но накрая и ти ще се разложиш и Земята ще те изяде!"

Предполагам, че щом беше мъж, може да представлява анимусът, но защо ми говореше така злобно и какво точно значат думите му, още се чудя  :3d_146:

Ако в съня "каквото и да е" може да означава каквото и да е, дали думите, които описват съня не "бягат" покрити от общовалидността им?!

Често, когато разказвам собствените си сънища съм забелязвала, че използвам някак неуместно/ но и неизбегнимо/ думите.

Лесно би могло да спомена вече прочетеното,че зад агресивният Анимус стои жена /Злата майка, мащехата, вещицата,проектираната сянка/, че в подобни ситуации будният Аз преминава в депресивна позиция, да напомня за алхимичния стадий "гниене", но и аз, както теб предполагам.

Различното е, че мен ме интересува не, защо мъжът от съня говори злобно, а защо земята е написана с главна буква, а и още, какво или кого ще изяде земята и дали "изяде" означава  хранене. В съня се говори за край, който се поставя ведно със заплаха - "ще се разложиш". Интересното доминира.То лежи, покрива друго. Ето защо си мисля, че тук думата  "разложиш" не означава разделяне на съставно или преминаване от едно в друго, а лишаване от "ложе", т.е. от господстващо място. То нали много приказки започват с напускане на дома. А Земята "изяжда" за да роди отново.

Тъй продължавам с опитите си да разглеждам сънищата.  Толкова ми е интересно, че увлечението ми вече прилича на сънуване наяве. Навярно! :)

 

Shelter, благодаря за тълкуването  :) !

Даде ми ценни насоки за размисъл и всичко това - само от едно запомнено изречение  :) .

Продължавай все така, за мен ще е удоволствие да чета анализите ти.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

сънувах, че съм на погребението на Петър Дънов. Беше като в черно-бял филм (от онова време), усещането - като да ми е оказана чест да присъствам на изпращането на такъв свят човек. Моля, ако ви хрумва нещо, споделете. Благодаря ви от все сърце!

Редактирано от moon water
Линк към коментар
Share on other sites

Продължавам да си мисля, че не малка част от съня се промушва между образите в него и думите, с които са обговорени. Като да има отстояние, което променя значението в съзнанието. Сякаш светлина се пречупва.

"Погреб" има друго значение -  място за съхранение. В съня видяното е  като черно-бял филм. Словото се вижда с черни букви по бели листа и е от "онова време", защото вчерашното присъства същото и днес.  А нали светуването ни е и благодарение на "изпратеното" от миналото  в днес,  от "светите хора".

 Иначе - вероятно има нещо много важно за теб, което би могло да се поразрови, В първия вариант, който сварих да прочета имаше заменено "и" с "й" в Беинса. Сега в редакцията е написано  Петър Дънов. Какво ли се е случило преди поправката!?:)

Линк към коментар
Share on other sites

В моите мисли определено неща като сбъркано "и" с "й" звучат не на място. Отвъд логиката. Обясненията са хаотични, няма да използвам друга дума, за да не внушавам разни персонални отношения.

Опитът да тълкуваш проявленията на несъзнаваното със съзнателна и подчинена на логиката и символния способ (езика) методика, е далеч от действителността. 

А относно самия сън: усещането, което си изпитал/а е в релация със съзнателните ти мисли към Петър Дънов. От тази гледна точка, и не само, е възможно да проектира твоето виждане за авторитет, за подчинение спрямо авторитарна личност. Друг е въпросът каква е ролята ти в такива архетипни, базови поведенчески взаимоотношения. Най-вероятно търсиш опека в сакралния архетип или мита за него.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Привет! Благодаря shelter! Ценни и смислени асоциации и насоки. Не беше ми хрумнало, че "погреб" е място за съхранение; странно ми беше противоречието между  усещането в съня (по-скоро неутрално, "учуденост", че аз съм там) и логичната мисъл наяве, че това е тъжно събитие, раздяла с нещо - в случая духовни дарове. 

Не съм дъновистка,  но уважавам Учителя и го усещам по някакъв начин близък. Затова и съвсем спонтанно ми дойде да напиша "Учителя (Беинса Дуно)"; споменавали са ми, че самият той е казвал, че Петър Дънов е име с тежка вибрация и сякаш му забивали пирони в гърба всеки път, когато го нарекат така. После размислих, че всъщност аз не съм  свързана с това учение (както е видно и от грешката с "Й" то :)) и не съм му ученичка, за да го наричам така. 

Наистина сякаш светлина се пречупва....и не отсега.   Имаш дара на силна интуиция и символно мислене! Пази го! Благодаря ти. 

 

Благодаря и на теб, Димитрина. "Усещането, което си изпитал/а е в релация със съзнателните ти мисли към Петър Дънов" - това не го разбирам, освен съвсем буквално. Ако ми е съвременник и ме поканят на такова събитие - да, чест ще е за мен, защото не съм нито от близките, нито от учениците му, в същото време ще ми е тъжно, че напуска физическата си форма. Да, авторитет е за мен, възможно е и в отношенията си с авторитети (за мен)  да не се възползвам от живата мъдрост, която мога да почерпя от тях, пропускайки шанса да последвам нечий добър пример. Авторитет и авторитарна личност и подчинение нямат пресечна точка в моя свят, изключват се естествено взаимно. 

Да търся "опека в сакралния архетип или мита за него" - това за мен е суха фраза без смисъл. Бих казала, че вярвам в Бога, но си връзвам камилата здраво :). Архетипът е нещо, което се живее донякъде осъзнато  или не - тогава ни владее и контролира.  Сакрален архетип - не зная какво точно имаш предвид; аз го разбирам като архетип на Цялостната личност и в тази връзка какво по-прекрасно от това да сме в осъзаната връзка с него и да го живеем, да сме в резонанс със собствената си Божественост, 

Линк към коментар
Share on other sites

Много от смятаните за осъзнати процеси, всъщност изобщо не са осъзнати. Какво за теб е божествено, например (с главно Б)? Аз съм писала догадки, понеже човек тълкува сънища в контекста на собственото си битие. Предисторията и момента около появата на съня са важни. 

Щом можете да правите такъв подробен разбор на сънища, защо изобщо питате за мнение у форума? Аз поне не виждам намеса на лични емоции и отношения, за да се чувства някой неразбран.

Редактирано от Димитрина_
Линк към коментар
Share on other sites

Какви лични емоции и отношения....Благодаря за мнението, полезно ми беше; и двата коментара ми помогнаха да си сглобя някаква картинка. Все пак имам право и на собствено мнение и разбиране, към което ме подтикнаха все пак и твоите догадки. Без тях нямаше да се впусна в размислите по-горе и това никак не е малко за мен.

 

Наистина не знам какво влагаш в "сакрален архетип", затова пък споделих как аз възприемам това понятие - като архетип на Цялостната личност - да си във връзка и в синхрон с нея, да живееш своето призвание е чудесно, но малко хора го постигат; това имах предвид под това да живееш собствената си Божественост. Абстрахирай се от думата, ако не ти харесва, на мен ми харесва да я пиша с главно Б, защото сакралните неща будят уважение :).

 

А по отношение на осъзнатите и неосъзнатите процеси - съзнателен ли беше тоя заядлив тон и към двете ни с shelter и какво стои зад него :). Въпросът е съвсем  добронамерен и отговор не чака.

 

 

Ако знаех всичко, немаше да питам у форума ;)

 

Поздрави!

Редактирано от moon water
Линк към коментар
Share on other sites

 

В моите мисли определено неща като сбъркано "и" с "й" звучат не на място. Отвъд логиката. Обясненията са хаотични, няма да използвам друга дума, за да не внушавам разни персонални отношения.

Опитът да тълкуваш проявленията на несъзнаваното със съзнателна и подчинена на логиката и символния способ (езика) методика, е далеч от действителността. 

А относно самия сън: усещането, което си изпитал/а е в релация със съзнателните ти мисли към Петър Дънов. От тази гледна точка, и не само, е възможно да проектира твоето виждане за авторитет, за подчинение спрямо авторитарна личност. Друг е въпросът каква е ролята ти в такива архетипни, базови поведенчески взаимоотношения. Най-вероятно търсиш опека в сакралния архетип или мита за него.

 Почти след всичко писано от мен, добавям че това, което правя не нито тълкуване, нито анализ. Просто споделям хрумванията си. Възможно е съвсем погрешно да съм се опитала да съотнеса сънуваното, с единственото, което разполагах като факт. Написаното от moon water и междувременната поправка, направена от самата нея. затова и ги свързах. Чудя се, дали ще бъде интересно, ако споделя как отговори моето несъзнавано в нощта след този твой отзив!?

Виждах как в корема ми се появяват движещи се подутини. Бях абсолютно сигурна, че в него има жива жаба, и че тя се е развила от погълната костилка на кайсия. До мен стоеше лекар в бяла манта и още една жена, която не познавах.Лекарят държеше две костилки - на праскова и от кайсия. Аз поглъщах месестата останала част от плода. "Дори и да е вярно твърдението ви, че жабата в корема ви се е появила и се развива от костилката, която сте глътнала, това не е възможно, защото тя е в ръката ми, както и другата от праскова. Дали не страдате от колит или лошо храносмилане!?" Това бяха думите му, а аз въпреки тях, бях дълбоко убедена, че жабата е вътре в мен. В съня лекарят беше взел образа на действителен такъв. Името му е Димитър.

Линк към коментар
Share on other sites

 

 

Дали не страдате от колит или лошо храносмилане!?

 

Това сериозно ли беше? Ако аз трябва да перифразирам тази кратка извадка-цитат, бих добавила "психика".

Или на кратце - иди се прегледай! 

Какво остава някой да ти вярва на тълкуванията, момиче. Колкото паралелите и достоверността на един съновник са истинни, толкова и твоите излияния. 

Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем сериозно. Никога не съм писала с цел някой да ми повярва. Исках да се уча. Мислех си, че не злоупотребявам с търпението на форумците, но изглежда съм сгрешила. Спирам излиянията.

Линк към коментар
Share on other sites

А защо да не ти вярва? В разкодирането на сънищата трудно може да се говори за универсална "истинност" и "достоверност", радар за това е усещането на сънуващия. Доколкото виждам, хората потърсили насока, са ти благодарили и споделят, че насоките ти са ценни за тях.

Да, няма как да се харесаш на всички и това е нормално, свят голям, хора шарени. Това не означава, че в теб има  проблем. И в тази връзка е и усещането ми за съня ти, появил се след "отзива' на Димитрина. Ти си дълбоко убедена, че жабата (проблемът) е вътре в теб, докато докторът предполага, че е колит или лошо храносмилане - т.е. трудност в "смилането" на нещата. Какво ти е трудно да смелиш - неодобрението, критиката...? Никът ти също навява символика - убежище, приют - от какво се пазиш, как се защитаваш, къде намираш убежище. 

 

Поздрави!

Редактирано от moon water
Линк към коментар
Share on other sites

Съвсем сериозно. Никога не съм писала с цел някой да ми повярва. Исках да се уча. Мислех си, че не злоупотребявам с търпението на форумците, но изглежда съм сгрешила. Спирам излиянията.

Глупости! Не се връзвай на всяка малоумна приказка, много моля! Изключително ми е интересно всеки твой анализ или както искаш го наречи. Гледам- и на сънувалите им е интересно и ти благодарят. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...