Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

За какво има да се оправдаваш?!?!?! Невежество в кое си проявила?!?!- че то има ли знаещ и ако може с диплома в ръка да е  в сънотълкуването?! Но няма да споря с теб- мисля има достатъчно хора, които са ти благодарили за "невежеството", така че сама да прецениш дали случайна малоумна реплика/реплики биха били от толкова огромно значение за твое решение. Твоя воля! :)

п.с. ако спреш да показваш на открито "невежеството" си, ще ми липсваш. чистосърдечно го казвам.

Линк към коментар
Share on other sites

Момичета, смекчете тона, моля ви :)

Всеки има право да говори както мисли и както смята за правилно, всеки има правото да не се оправдава, ако е сигурен у себе си.

Критиката е полезна, все едно дали я мислим за правилна или не.

 

Колкото до тълкуването на сънищата, докато собствената Сянка се проецира в тълкуването за други сънища, то реално тълкуване няма, т.е. тълкуване на символа в неговия надличностен контекст, а има само проективност.

Затова емоциите са излишни и генерират единствено акумулиране на борби на сенки.

Приятна вечер и настроение ви пожелавам :)

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявам се, единствено на модератора, ако това е нарушило добрия тон на форума. 

Ала моя основна цел също е да показвам на хората доколкото е възможно истината, дори това за някого да е неосъзната заблуда. А за да кажа, че определен потребител има неверни тълкувания и странни реакции, значи имам почерпани сведения от своя кореспонденция. Просто е като черно на бяло. 

Лек ден.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, повода да ви пиша е един кошмар от тази нощ, а именно смъртта на моето малко момиченце, чувството е ужасно, преди години имах сънища свързани с децата ми т.е. преди да забременея сънувах децата си и трите, едно от които загубих веднага след съня ( спонтанен аборт) а двечките ги сънувах месец - два преди да забременея и знаех от какъв пол ще бъдат. Затова и сега се притесних много от този сън, четох че е свързано със страховете ни, но много ме разстрои този сън.

Още един сън,който не ми дава мира от 3 години насам и то защото в съня ми беше казано - като станеш на 39 тогава- а аз станах на 39 тази година. Та съня ми е - сънувах дядо ми, който е починал, баба ми и баща ми които са живи да лежат на една голяма спалня, опитвайки се да вляза при тях баба ми не ме пусна да ги видя и тогава ми каза  - Като станеш на 39 тогава ! Според вас какво послание ми носи този сън?

Линк към коментар
Share on other sites

Sanuvah, che se namiram v magazin za sladoled. Imashe mnogo vidove, ogledah gi nqkolko pati bqha neobichaino golemi ot tezi v realnostta :D nakraq si haresah edin s vania i shokolad na klechka. Izqdoh go, i si platih na kasierkata. :D Kak go izlapah vse edno ne bqh vijdala sladoled dosega. :) Kakvo oznachava sanq, nqkolko pati sanuvam, che qm shokoladi i bonboni. :) v realnostta ne gi obiham mnogo. Chudeh se kakva e prichinata pak v sanishtata taka sladko da si pohapvam?:) izvinqvam se za latinicata, no pisha ot telefo, koito ne poddarja kirilica.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Извинявам се, единствено на модератора, ако това е нарушило добрия тон на форума. 

Ала моя основна цел също е да показвам на хората доколкото е възможно истината, дори това за някого да е неосъзната заблуда. А за да кажа, че определен потребител има неверни тълкувания и странни реакции, значи имам почерпани сведения от своя кореспонденция. Просто е като черно на бяло. 

Лек ден.

Публикувано: 30 юли 2013 - 13:06 Темата е "Таро и сънища". Постингът е твой.Споделям го като факт. След една година сънят се "разиграва" наяве, но вече персонажите са други. Сякаш е анаморфоза.!?

Линк към коментар
Share on other sites

Sanuvah, che se namiram v magazin za sladoled. Imashe mnogo vidove, ogledah gi nqkolko pati bqha neobichaino golemi ot tezi v realnostta :D nakraq si haresah edin s vania i shokolad na klechka. Izqdoh go, i si platih na kasierkata. :D Kak go izlapah vse edno ne bqh vijdala sladoled dosega. :) Kakvo oznachava sanq, nqkolko pati sanuvam, che qm shokoladi i bonboni. :) v realnostta ne gi obiham mnogo. Chudeh se kakva e prichinata pak v sanishtata taka sladko da si pohapvam? :) izvinqvam se za latinicata, no pisha ot telefo, koito ne poddarja kirilica.

Здравей Треликардия,

според мен сънят ти е показал много ясно какво точно означава.Означава че получаваш някакви големи облаги в живота за които си плащаш /плащаш не означава - възмездие /Може би със свободно време ,личен живот или други такива неща.А може да си си платила отпреди и си ги заслужила.

Друго тълкувание на сънят ти е - ако си на диета и изтезаваш тялото си и го лишаваш от удоволствието от храната - възможно е то да сигнализира за това.Щом не обичаш сладолед и бонбони на яве може да ти е паднала захарта и да имаш нужда от сладко.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, повода да ви пиша е един кошмар от тази нощ, а именно смъртта на моето малко момиченце, чувството е ужасно, преди години имах сънища свързани с децата ми т.е. преди да забременея сънувах децата си и трите, едно от които загубих веднага след съня ( спонтанен аборт) а двечките ги сънувах месец - два преди да забременея и знаех от какъв пол ще бъдат. Затова и сега се притесних много от този сън, четох че е свързано със страховете ни, но много ме разстрои този сън.

Още един сън,който не ми дава мира от 3 години насам и то защото в съня ми беше казано - като станеш на 39 тогава- а аз станах на 39 тази година. Та съня ми е - сънувах дядо ми, който е починал, баба ми и баща ми които са живи да лежат на една голяма спалня, опитвайки се да вляза при тях баба ми не ме пусна да ги видя и тогава ми каза  - Като станеш на 39 тогава ! Според вас какво послание ми носи този сън?

Здравей Ивомира,

от това което си написала не е ясно какъв е бил точно сънят.Ако можеш да го разкажеш по подробно.Обикновенно сънища свързани с децата ни не винаги се отнасят за тях самите,а за работата или бизнеса.Може да сънуваш собственото дете или дете което в сънят ти е твоето но не е на яве.Възрастта на детето отговаря на годините на работата ти /не буквално горе долу визуално/.

За вторият сън може да означава че на тази възраст ще научиш нещо важно или ще имаш промяна в живота си /не смърт разбира се /.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънят е от началото или средата на миналата седмица.

Бях в непознат град, но живеех в него.Къщите - като ония постороени в наченката на миналия век.Изискани и достолепни. Часове на укротен предпролетен  следобед. Светлината - бистър лазур, из който трепкаха като ръснат аромат след ефирен шал, багрите  на преминалата по улиците  Еос. В такива моменти единствения отчетливо доловим звук би бил на висока малка камбана. Чувах ли го или знаех неизменния му час!?

Стаята ми беше на височината на четвърти етаж. Недалеч, срещу си виждах къща в розовееща охра. Високо и силно дърво, чиито клони обещаваха листа, заслоняваше голям прозорец. Знаех в съня си, че е на стая, на  църковно настоятелство. Не я виждах  цялата. Ъглите сякаш си почиваха безмълвно в  махагонов сумрак. Нямаше хора, но биха могли всеки момент да се върнат. Което виждах беше камина. Правоъгълна, нито по-голяма, нито по-малка от необходимото за стаята. Рамката й - лишена от разточителност - сив, почти  бял, гладък мрамор. Чист ръб и до него последователен наниз сфери, тъй издълбани в камъка, че  можеха да се обхванат с окръглена длан. Върху хоризонталната й част равномерно раздалечени, може би около дузина изваяни от същия мрамор чаши. Ниско "столче" преминаващо в разцъфтял релеф на  симетричени венчелисти, нагоре плавно  се стесняваха, а после и разширяваха  хармонично в "златна пропорция" . Чашите бяха пълни с пръст, а в нея жив бръшлян. В камината нямаше огън, защото наоколо беше топло. Любувах се, но си и помислих какво би станало с протегналото се растение през зимата, когато  би бил запален. Реших, че  ще бъде толкова силен, колкото е нужно като топлина за  вейките.

 

Дълго и самоотвержено се опитвах да проумявам съновното, пишейки  нелепите си хрумвания, като през цялото време съм се надявала  някой друг да прояви  оплътено със сериозни знания отношение. 

Няма да прибавям никакви мои догадки, но  имам нужда от по - мощ и я очаквам.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънят ти ми навява мисли за завръщане към природата. Хората са напуснали вече изкуствения свят, който са опитали да създадат, следвайки  животните и птиците. Останали са само опитите им да пресъздадат част от природата - животът се заражда в пръстта, а не в камъка.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънят е от началото или средата на миналата седмица.

Бях в непознат град, но живеех в него.Къщите - като ония постороени в наченката на миналия век.Изискани и достолепни. Часове на укротен предпролетен  следобед. Светлината - бистър лазур, из който трепкаха като ръснат аромат след ефирен шал, багрите  на преминалата по улиците  Еос. В такива моменти единствения отчетливо доловим звук би бил на висока малка камбана. Чувах ли го или знаех неизменния му час!?

Стаята ми беше на височината на четвърти етаж. Недалеч, срещу си виждах къща в розовееща охра. Високо и силно дърво, чиито клони обещаваха листа, заслоняваше голям прозорец. Знаех в съня си, че е на стая, на  църковно настоятелство. Не я виждах  цялата. Ъглите сякаш си почиваха безмълвно в  махагонов сумрак. Нямаше хора, но биха могли всеки момент да се върнат. Което виждах беше камина. Правоъгълна, нито по-голяма, нито по-малка от необходимото за стаята. Рамката й - лишена от разточителност - сив, почти  бял, гладък мрамор. Чист ръб и до него последователен наниз сфери, тъй издълбани в камъка, че  можеха да се обхванат с окръглена длан. Върху хоризонталната й част равномерно раздалечени, може би около дузина изваяни от същия мрамор чаши. Ниско "столче" преминаващо в разцъфтял релеф на  симетричени венчелисти, нагоре плавно  се стесняваха, а после и разширяваха  хармонично в "златна пропорция" . Чашите бяха пълни с пръст, а в нея жив бръшлян. В камината нямаше огън, защото наоколо беше топло. Любувах се, но си и помислих какво би станало с протегналото се растение през зимата, когато  би бил запален. Реших, че  ще бъде толкова силен, колкото е нужно като топлина за  вейките.

 

Дълго и самоотвержено се опитвах да проумявам съновното, пишейки  нелепите си хрумвания, като през цялото време съм се надявала  някой друг да прояви  оплътено със сериозни знания отношение. 

Няма да прибавям никакви мои догадки, но  имам нужда от по - мощ и я очаквам.

Здравей Шелтер

незнам дали съм права ,но сънят ти ми остави усещане за някаква хармония.Детайлите които описваш и явно са ти направили впечатление ми говорят че или си много прецизна като личност или се занимаваш с творчество.Елементът със камината и бръшляна ме навяват на мисълта че те вълнува или безпокои старостта.Може би си размишлявала за нея но не те плаши,а и сънят показва че за теб тя ще бъде /колкото е нужно като топлина за вейките/.Мисля че сънят ти е отговор на някакви твои размишления и си видяла твоето бъдеще по начин отговарящ на личността ти.

Камината може да има и друго значение,например женските репродуктивни органи,но сънят показва че и там нещата са наред.

Но мисля че е по скоро първото.

Дано съм успяла да ти помогна или поне да ти дам някаква насока.

Линк към коментар
Share on other sites

 

Сънят е от началото или средата на миналата седмица.

Бях в непознат град, но живеех в него.Къщите - като ония постороени в наченката на миналия век.Изискани и достолепни. Часове на укротен предпролетен  следобед. Светлината - бистър лазур, из който трепкаха като ръснат аромат след ефирен шал, багрите  на преминалата по улиците  Еос. В такива моменти единствения отчетливо доловим звук би бил на висока малка камбана. Чувах ли го или знаех неизменния му час!?

Стаята ми беше на височината на четвърти етаж. Недалеч, срещу си виждах къща в розовееща охра. Високо и силно дърво, чиито клони обещаваха листа, заслоняваше голям прозорец. Знаех в съня си, че е на стая, на  църковно настоятелство. Не я виждах  цялата. Ъглите сякаш си почиваха безмълвно в  махагонов сумрак. Нямаше хора, но биха могли всеки момент да се върнат. Което виждах беше камина. Правоъгълна, нито по-голяма, нито по-малка от необходимото за стаята. Рамката й - лишена от разточителност - сив, почти  бял, гладък мрамор. Чист ръб и до него последователен наниз сфери, тъй издълбани в камъка, че  можеха да се обхванат с окръглена длан. Върху хоризонталната й част равномерно раздалечени, може би около дузина изваяни от същия мрамор чаши. Ниско "столче" преминаващо в разцъфтял релеф на  симетричени венчелисти, нагоре плавно  се стесняваха, а после и разширяваха  хармонично в "златна пропорция" . Чашите бяха пълни с пръст, а в нея жив бръшлян. В камината нямаше огън, защото наоколо беше топло. Любувах се, но си и помислих какво би станало с протегналото се растение през зимата, когато  би бил запален. Реших, че  ще бъде толкова силен, колкото е нужно като топлина за  вейките.

 

Дълго и самоотвержено се опитвах да проумявам съновното, пишейки  нелепите си хрумвания, като през цялото време съм се надявала  някой друг да прояви  оплътено със сериозни знания отношение. 

Няма да прибавям никакви мои догадки, но  имам нужда от по - мощ и я очаквам.

Здравей Шелтер

незнам дали съм права ,но сънят ти ми остави усещане за някаква хармония.Детайлите които описваш и явно са ти направили впечатление ми говорят че или си много прецизна като личност или се занимаваш с творчество.Елементът със камината и бръшляна ме навяват на мисълта че те вълнува или безпокои старостта.Може би си размишлявала за нея но не те плаши,а и сънят показва че за теб тя ще бъде /колкото е нужно като топлина за вейките/.Мисля че сънят ти е отговор на някакви твои размишления и си видяла твоето бъдеще по начин отговарящ на личността ти.

Камината може да има и друго значение,например женските репродуктивни органи,но сънят показва че и там нещата са наред.

Но мисля че е по скоро първото.

Дано съм успяла да ти помогна или поне да ти дам някаква насока.

 

 " Изпиха виното сватбарите.

   Последното.

   До капка.

   Невкусила екстаза от венчилото,

   заплакала смъртта. 

   Горчиво

   засияло слънцето,

   извило гръб,

   потънало в нощта.

   На сутринта,

   по билото на хълма,

   от капналата мъка

   поникнала лоза."

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, 

 

сънувах майка ми и баща ми тази нощ. Пътувахме пеша, движихме се по границата на някаква непозната страна, цялата от камък и скали. Имаше стена и трябваше да си проправим път. Имаше някакви артефакти, нещо като каменни храмове навсякъде, имаше и упътващи знаци, които се опитвахме да разберем. По принцип имам и брат, но той не присъстваше в съня ми. Бяхме само тримата, облечени в някакви отшелнически дрехи. Имахме инструменти за разбиване на скали в себе си. И бях с усещането, че много дълго време сме пътували, докато стигнем до тази каменна страна. Няколко пъти се събуждах и се опитвах да продължа съня си, тъй като беше много образен, но не се получи. Ще се радвам някой да анализира моя сън. Мерси!

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

По принцип имам и брат, но той не присъстваше в съня ми. Бяхме само тримата, облечени в някакви отшелнически дрехи. Имахме инструменти за разбиване на скали в себе си.

Това, което ми хрумва, гледайки тази част от разказа ти е : с майка ти и баща ти, може да сте били семейство и в предишно въплъщение. Поради отсъствието на твоя брат, допускам следното : ти и твоите родители с нещо се отличавате от брат ти, имате нещо, което той няма. Може би и тримата имате занимания в дадена област, а той - не ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сънувах странни сънища.

 

1. У дома имаше две непознати момчета. Родителите ни ги нямаше. Говореха си с мен и със сестра ми. Не съм видял кога са влезли. Не бяха агресивни. Нормално се държаха. Но не бях и радостен, че са при нас. Надявах се, ако тръгнат да правят нещо лошо, да се справим с тях. Не изглеждаха опасни.

 

2.

 

 wolf-and-woman-woman-wolf-lobo_larg1.jpg

 

Намирах се в една от залите на университета, в която има стъпала. Аз и някакво непознато момче, лежахме един до друг на стълбите. Много близо до нас, облегнати на дървената преграда с решетки (монтирана пред парното), стояха две непознати момичета. Едното не го виждах добре, но знаех, че е там. Тази, за която ще стане дума по - нататък, не беше сама.

Другото момиче беше чернокосо, с права коса, ниско и миловидно, на възраст най - много колкото мен. Не виждах добре лицето на другото лежащо момче, но смятах, че е по - красив от мен, както и че тя (чернокосата), ще избере него. Другото момче мълчеше. Започнах да си говоря с другото момиче. Тя взе да ми се радва. Качи се върху мен, прегърна ме (макар че бяхме непознати). После и двамата бяхме прави. Намирахме се при някакъв несъществуваш в действителност изход на залата. Хората, като че ли се разотиваха. Тя излезе от изхода. Не я последвах.

 

3. Намирам се на предната седалка в автомобил. В ляво от мен, шофира жена - похитителка (не помня как изглеждаше, но беше с европеидна визия). На задната седалка - мъж и жена. Мъжът - негър, похитител (стои зад мен). Зад шофиращата - другата жена (руса, с начупена коса, висока, 30 и няколко годишна, също заложник). Имах чувството, че чернокосото момиче и русата жена всъщност са едно и също лице.

Негърът беше насочил пистолет към мен. Бях се обърнал към него. Хванах му ръката и я извадих извън колата (прозорецът беше отворен). Той произведе изстрел. Опитваше се отново да насочи оръжието към мен. Извиках на русата : "Простреляй го в рамото !" Тя, вече извадила пистолет, изпълни желанието ми. Черният изпусна пистолета си на пътя.

Но след малко, по някакъв начин , той успя да настъпи единия ми крак. Навярно левия. Болеше !.Казах му да ме пусне - не пожела. Русата също не ми помогна.

 

4.

 

View.jpg

 

Аз, русата (която всъщност е чернокосото момиче), някакво малко русо момиченце и някакъв доктор се намираме в нещо като хижа. Беше малко мрачно в стаята. Докторът, нареди на русата да си вдигне тениската. В дясно зад жената се намираше момиченцето (навярно дъщеря на споменатия мъж). Малко след като тя си вдигна тениската и си показа корема на доктора, момиченцето с любопитно я приближи и се вгледа в корема и. Докторът се намираше някъде в ляво от мен, но не го виждах.

В следващия момент, аз и момиченцето (може би и лекаря, но не го виждах), вървяхме през някаква заснежена гора. Мисля, че търсехме жената. По едно време, бях застанал на място (момиченцето и доктора ги нямаше около мен). Наблюдавах русата, която отиваше нанякъде. Беше облечена цялата в бяло и имаше вълча муцуна.

Достигна до място, където се беше събрала малка група мъже (те също не ме видяха). Като се събудих си помислих, че са тираджии. Не знам защо. Може би защото близо до тях имаше камион. Но по - вероятно е да са били ловци. Бяха облечени с ловджийски дрехи. Те убиха жената - вълк. Не видях как се случи.

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

напоследък сънувам стаята си но по друг начин - дори една нощ сомнамбулствах уж до тоалетна но в съня тоалетната беше където реално е стационарния телефон добре че се събудих навреме - и други познати са ми казвали че сънуват хладилника като WC ама и на мен ми се случи

 

Също на няколко пъти сънувам че на тавана има една врата - хем съм любопитна хем не смея да я отворя от страх че може и нещо лошо да се крие там

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте сънувах странен сън от който се събудих малко разстроена но не мога да си го обясня Моля ако може някой да ми помогне във тълкуването

Сънувах че трябваше да си купим жилище със мъжа ми но аз трябваше да съм на работа и нямаше начин да се освободя Затова аз му се доверих и го оставих сам да свърши тази работа След работа нямах търпение да видя жилището което вече беше купил Когато влязох във него се ужасих беше ужасно мръсно и мизерно и искаше много голям и скъп ремонт Вътре се разхождаше една огромна котка със малко котенце и старите стопани - възрастни хора бяха също там и въртяха хитро очи и се подсмихваха тайничко Мойта котка пък беше привлечена като магнит от огромната котка и постоянно ходеше след нея и се опитваше да суче За капак мъжа ми се опитваше да сложи някаква тръба на терасата за да отклони някаква вода която идваше от съседния имот който беше автомивка и който беше заградил част от терасата на нашия имот Тогава се сетих че същия този имот се предлагаше преди 1 година и имаше някакъв спор със тази автомивка Попитах стопаните като им показах че съм запозната със ситуацията Те отговориха че е така Тогава ги попитах как е решен този казус а те ми отговориха че мъжа ми във момента го решава Изпитах невероятен гняв Попитах мъжа ми за колко е купил жилището Той ми отговори - за четиридесет и три хиляди лева Аз възкликнах - КАКВОООО нямаше ли други та точно тая мизерия Той ми каза че не е имало Аз го попитах -тогава не се ли опита да се пазариш за цената Той ми отговори - нали знаеш че аз не мога да се пазаря И се започна една кавга Аз се чувствах предадена че не е оправдал доверието ми че това е жилище и не се купува всеки ден и не е килим да кажеш не ми харесва повече и да го смениш че това е дългосрочна инвестиция и трябва да се подхожда отговорно и т н В крайна сметка сделката беше направена и трябваше да се примиря но аз не исках затова отидох при семейната ни адвокатка Тя ми каза че имам няколко варианта - 1 ви вариант да го ремонтираме макар и скъпо и да си живеем в него 2ри вариант със малко средства да му направим козметичен ремонт и да го продадем тоест да набутаме някой друг и 3ти вариант да водим дълги години дела за да развалим сделката и да си върнем парите Почувствах се отчаяна защото нямахме пари за нито един от вариантите и се разплаках и се събудих

 

Във действителност във живота ми във момента нямаме такава ситуация затова съм затруднена във тълкуването на съня Благодаря предварително за помоща

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Понеже се занимавам с футбол и сънувах такъв сън наскоро. Видях пред някаква къща двама много известни футболисти на Реал Мадрид и исках да се снимам с тях на телефона си. Те се съгласиха, но когато правихме снимката телефона ми се развали опитвах се,опитвах се и се събудих. Някакви мнения?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз имам един сън, който сънувах преди година, но още "живее" ярко в съзнанието ми.

 

Накратко:

Аз съм безтелесен наблюдател. Намирам се в тъмна стая, в която има гол мъж и гола жена. Мъжът се насочва към жената, за да прави секс с нея. Малко преди мъжът да доближи жената, друг мъж влиза в стаята и извиква "О, Боже!!", след което панически се обръща, излиза, тичайки, и хлопва вратата. След като излезе от стаята, голите мъж и жена бяха разпънати на кръст, а когато голият мъжът се опитваше да каже нещо, се оригваше.

 

Сънят се случи ден, след като прочетох една книжка по психология. Единственото, което ми идва на ум по съня, е, че ситуацията описва изтласкване на подсъзнателен импулс, който се сблъсква със свръхаза ми и се изкривява.

 

REAL_person:

Къщата често е символ на душата, АЗ-а. Счупеният телефон вероятно символизира неувереност в себе си/недобре функционираща част от личността. Повече не смея да кажа. Препоръчвам ти да прочетеш "Тълкуване на сънищата" на Пиер Дако. Има я в замунда.

Редактирано от San D
Линк към коментар
Share on other sites

Преди време доста пишех тук и тълкувах сънища и не съм имала навика да споделям своите.

Но пък този ще споделя :)

 

Сънувах, че съм на остров, като турист. Беше есен. На острова нямаше нищо друго, освен магнолиеви дървета - хиляди, милиони магнолии. Изключителна красота.

В центъра на острова се намираше музей, в който отново магнолията беше царицата - картини с магнолии, всякакви артефакти само с магнолии. Пред една врата се бяха насъбрали много възрастни хора - мъже и жени. Старци и старици - отваряха вратата и повече не се връщаха назад.

Чудех се какво правя с тях ...

 

Тръгнах си, излязох извън музея и отново природата ме порази - на всяка крачка, вляво или вдясно - само магнолии. 

Казах си - "Най-после открих моят остров! Най-красивото място на земята!"

 

Не публикувам съня си, за да се тълкува или анализира. 

Искам да споделя с вас тази красота и усещане за вечност, безвремие, тъга (в смисъла на Дзен), кръговрат на живота, но и свобода. 

 

Инак всеки може да пусне търсачката и да разбере на какво са символи магнолията, острова, вратата, старците и стариците :)

 

Приятна вечер.

Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък сънувам хубави апартаменти където живея - страхотно обзаведени - един беше в центъра на Манхатън - вярно сутерен но много баровски обзаведен като за дизайнери (каквато е мойта професия) много арт - пък и съвсем на центъра - излизам и съм в центъра на града - друг път сънувам страхотен апартамент на покрива на висока сграда къдео имаше и басейн с фонтани до него. и басейна беше мой :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Преди време доста пишех тук и тълкувах сънища и не съм имала навика да споделям своите.

Но пък този ще споделя :)

 

Сънувах, че съм на остров, като турист. Беше есен. На острова нямаше нищо друго, освен магнолиеви дървета - хиляди, милиони магнолии. Изключителна красота.

В центъра на острова се намираше музей, в който отново магнолията беше царицата - картини с магнолии, всякакви артефакти само с магнолии. Пред една врата се бяха насъбрали много възрастни хора - мъже и жени. Старци и старици - отваряха вратата и повече не се връщаха назад.

Чудех се какво правя с тях ...

 

Тръгнах си, излязох извън музея и отново природата ме порази - на всяка крачка, вляво или вдясно - само магнолии. 

Казах си - "Най-после открих моят остров! Най-красивото място на земята!"

 

Не публикувам съня си, за да се тълкува или анализира. 

Искам да споделя с вас тази красота и усещане за вечност, безвремие, тъга (в смисъла на Дзен), кръговрат на живота, но и свобода. 

 

Инак всеки може да пусне търсачката и да разбере на какво са символи магнолията, острова, вратата, старците и стариците :)

 

Приятна вечер.

 

Седмица на смърт. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

имам показателни сънища от край време... но не мога да ги тулкувам правилно.А те са предупреждение.

Сънувах  последователно 3 съня, които са свързани със това което се случи по -късно. Сънищата ми не са в последователни нощи. В рамките на месеци са.

Първият сън беше плашещ.
Хаос по улиците, бягащи хора, мръсотия  и найлони разхвърляни навсякъде. Ние бягахме с децата... и се опитвахме да прескочим канавки в които имаше найлони. Погледнах ръцете си. Пръстените ми ги нямаше / пръстените са брачна халка, годежен пръстен , и пръстена от родителите ми/  Подължихме да бягаме. Не знам накъде. Прескачайки поредната канафка с найлони видях пръстените си - счупени и лежащи на найлона. Найлоните са бели. После се пренесох в стая от жилището на свекърите. Там до една масичка стоеше свекърва ми и един възрастен мъж. Знаех, че е комшия, но не познах лицето му. На максата имаше коричка хляб и 2 кокълчета пилешки , без месо. Свекърва ми посегна и взе коричката хляб.  Аз стоях и ги гледах отстрани.
Реших,  че този сън показва страхът ми да не остана сама, без семейство и да нямам пари за хляб.
нищо не последва след този сън, но смятам , че е свързан със всичко по нататък.
Следващият сън - озадачаващ

Леглото ни , само че в къщата на майка ми. Обърнато е с главите към прозореца. В него сме аз и мъжът ми. На завивката лежи змия. Не ме е страх от нея, но не ми е приятно да е там. Не ме плаши, просто не я искам до себе си. Тя усети това и слезе от леглото...замина. Аз станах и започнах да чистя. И убодох ръката си на един от зъбите и който лежеше на пода. Повиках бърза помощ, но тя не дойде... защото не знаели каква е змията...
Тук реших че е застрашен бракът ми , от хора , които са пряко свързани с домът ми / семейството...
Малко по-късно свекърва ми получи удар. Възстанови се до толкова , че да става седнала на леглото. И с помощ да стане до изправено положение. Свекър ми се грижеше основно за нея, а ние вечер, и събота и неделя.
Третият сън беше категоричен. Но аз не се вслушах в него. Ако бях... може би...

Телефона ми звъна , а ние бяхме на почивка... далече. Вдигнах и се обади свекърва ми. Попитах я какво се е случило, а тя ми отговори "падна" попитах - "Ти ли" тя каза: "не, татко ти"
В този момент знаех, че е мъртъв. Не исках да тълкувам съня, не исках да го споделям с никого... Месец по късно направихме резервации за Алпите. 10 дни преди заминаването , тръгнах с колата да си купя яке. Отваряйки вратата ударих лошо главата си. Много лошо. Пробих я с ръба на вратата. От дясно... Яд ме беше на себе си, че не внимавах! Никога не съм се удряла по такъв тъп начин. С такъв замах, и толкова силно...че главата ми се носеше в облаците 2 дни. 3 дена по късно.. свекъра падна с колелото. Удари си главата - от дясно... закарали са го в бърза помощ, и не са знаели кои са децата му. На нас ни се обадиха няколко часа по късно свидетели на случилото се , да проверим в бърза помощ дали е той. Той беше. Мъжът ми остана с него в отделението , защото беше много ударен и с комоцио. Но адекватен, мислещ и с акъла си. Трябваше да го изпишат след 3 дни... но зълва ми не пожела да го вземе при себе си, след като разбра че ние отиваме на почивка... Направи скандали, наговори купища зли думи и обиди , създаде интриги мужду нас с мъжът ми / змията може би/ и поиска да мине през нервно отделение, да му се направи допълнителен скенер... и т.н. Вместо да го изпишат в добро състояние, започна новата клинична пътека. Отделенията не се координираха помежду си/ не знаеха какво да правят? като когато зъбът ме убоде/ ... и го приспаха... Комбинация на неправилни лекарства или кой зане какво... вече не мога и да мисля... истината е че той така и така не се събуди.
Ето вече 10 дни откакто изпратихме най - добрият човек, когото познавах...а се чувствам виновна и не мога да си простя, че не обърнах внимание на всички тези предупреждения...

Това е моята история... с лош край...
Една нощ , докато той спеше...  сънувах светец, помолих го , татко да се събуди. Обещах му, че ако направи това - параклис ще му построя, в негова чест. Не бях чувала за този светец. Не съм от най-вярващите , и дори не знаех че на следващият ден е Харалампиев ден. Същата вечер , успяхме да го събудим за час. Поиска вода, и ми каза нещо... но аз не го разбрах. Повтори го 2 пъти... но аз не чух... толкова беше слаб и немощен. Помолих го пак да ми каже...но той само поклати глава...
Има още нещо в тези сънища, нещо , което още не се е е случило... и искам да разбера този път. Защото някой ме предупреждава, а аз не умея да "прочета" посланието...

 

Редактирано от LostRose
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...