Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Guest Христо

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6

Recommended Posts

В ‎4‎.‎10‎.‎2018‎ г. at 8:30, АлександърТ.А. каза:

А може и  друго :) . Какво ще кажеш за пребиваването си тук .Тренираш мускули които имаш . Може с тежка , а може ли с лека раница ? Изхода е зад ъгъла :) , може и да почака

Интересно, но в случая не е това.

Сподели това мнение

Този сайт е посветен на Учителя, и според мен какво би трябвало да направи един човек, който в собствената му психика, например тук, конкретно в съновидение ,попадне на символа на числото четири. Би трябвало да потърси всичко казано от Учителя за това число. Аз например имам "Книга за Числата" I и II том, и там попрочетох за символизма на числото. Но например, в ето този сайт:

http://petardanov.com/search.php?q=четири&submit=ТЪРСИ+В+БЕСЕДИ&s_type=all

може да се търси по ключова дума във всички беседи на Учителя. Така проверявайки символизма се декларира едно сериозно отношение, воля за разбиране и не на последно място доверие към Учителя, което в последствие би трансформирало погледа, виждането, защото всички би трябвало да търсят как Бог вижда нещата. Това е разширяване на съзнанието, а самият Бог е мярката. Човек трябва да признае своето невежество, за да може да върви напред...

Редактирано от mecholari

Сподели това мнение

Улицата водеща нагоре е с име свързано с православната религия, а тази водеща надолу е свързана с личност, която сънувах наскоро и която е критикувала свещениците.

Сподели това мнение

Критиката в учението на Учителя, по принцип е деструктивна. Той казва, че трябва да държим за хората в съзнанието си по една добра черта, защото за това , което се мисли расте и зрее. Мъчна задача е да изнасяш погрешките на хората, и според Учителя, мислейки за тях и по този начин свързвайки се с тях, неизбежно има  един процес на "заразяване и окалване". Придобиваш същите недостатъци. А може би те са си вътре в теб, и трябва да изчистиш тяхната проява в собственото си поведение, за да не те "докосват" и от вън. Така знаеш кой си и какъв си , и за какво се бориш. Тогава негативното отношение отвън не би те засегнало.

Преди години си говорих с един свещеник, който беше направил ревизия на по-високостоящи от него. И като открил злоупотреби, за награда го понижили в сан. Така че , добродетелни и съвестни хора има навсякъде, и добрата новина е , че Бог проповядва абсолютно на всички. Обаче, Той е скрит, крие се зад всичко, което ни докосва. Не винаги разкрива методите за нашето възпитание. Зад всички същества, които контактуват с нас е скрита Неговата Воля. В Библията например е описан момента на "грабване". Например, Откровение 12 глава 5 стих

и нейното чадо бе грабнато и занесено при Бога, дори при Неговия престол.

Така, че не се притеснявай, ако някой някъде те носи. Може да нямаш силата да отидеш там сам. Иначе като легнеш да спиш, ако искаш се ограждай. Има формули от Учителя "Господи, отивам горе да се уча, да се моля, да работя. През това време огради тялото ми с Твоята Сила и Светлина и го пази от всякакви лоши влияния."

Сподели това мнение

преди 3 часа, mecholari каза:

Този сайт е посветен на Учителя, и... Така проверявайки символизма се декларира едно сериозно отношение, воля за разбиране и не на последно място доверие към Учителя... Това е разширяване на съзнанието, а самият Бог е мярката. Човек трябва да признае своето невежество...

Не, така се декларира липса на въображение.

Това не е разширяване, а ограничаване на съзнанието.

Сподели това мнение

В 6.10.2018 г. at 15:26, Alexeo каза:
Цитат

Така проверявайки символизма се декларира едно сериозно отношение, воля за разбиране и не на последно място

Не, така се декларира липса на въображение.

Това не е разширяване, а ограничаване на съзнанието.

Точно обратното .Сверяваш собственото си въображение . Като го правиш в будност( значи разбираш),  се разширява съзнанието . Покрива твоето и чуждото разбиране

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

В ‎4‎.‎10‎.‎2018‎ г. at 8:21, Кон Круз каза:

Днешните ми сънища са ми някак смътни.

Двете най - интересни неща, които сънувах са че виждам как към небето (отдолу е планина) се издигат 2 души, току що приключили земния си път. Едната е на жена, облечена в розова старинна рокля (някаква графиня), а другата е на малко момченце, което тя държи за ръка. Жена ми и детето ми (каквито нямам).

После сънувах, че съм в някаква малка, мрачна хотелска стая. На леглото пред мен лежи някакъв 50-60-годишен гологлавец, който в случая се явява нещо като "господар на кармата"... Предстои ми ново прераждане и трябва да избера между няколко варианта. Казвам му: "Искам да се родя като мъж."

Сънищата, които носят някакво послание, в повечето случаи са ярки.  Ярки картини, ясни звуци, силни чувства.

Това, което си описал, повече прилича на впечатления от прочетена литература, пречупени през проблемите и желанията ти.  Отново се вижда мотивът за неудовлетвореност и предстояща голяма промяна.  

Сподели това мнение

:)  при него предстоящата промяна е постоянна . :)  И си мисля , дали не си ги измисля нарочно :) .

Сподели това мнение

Не съм много сигурен, но мисля, че 2 пъти сънувах Алексео. Не за пръв път ми се случва да сънувам човек от нета (и не за пръв път такъв, който не съм виждал).

Първо бях в някаква театрална зала. Щях да гледам постановка. Местата за зрителите бяха неосветени. Сякаш представлението щеше да започне всеки момент. Не можах веднага да си намеря мястото... Имам предвид, че имаше свободни места, но докато се спра на едно от местата (това на което щях да остана до края на спектакъл), се махнах от 1-2 други места. Имам много смътното усещане, че седалката на която бях седнал не беше съвсем нормално разположена, а сякаш беше встрани от другите и беше обърната наляво, но не чак толкова, че да не мога да гледам нормално (тоест не беше в стандартното успоредно положение на сцената). На сцената се бяха качили разни хора (свързани с пиесата). Но самото представление не беше започнало. Повечето бяха актьори, нещо се суетяха. Сред тях имаше висок млад мъж с черна коса (не къса, нито дълга; като цяло права, средна по обем да го кажем). Имам смътния спомен, че смятах този режисьор за Алексео.

После вече съм сигурен, че го сънувах (за мен не е трудно да сънувам някого). Бях си у нас. Алексео беше поне 60-годишен, висок, слаб, белокос мъж, леко мургав, с леко криви зъби. Вършеше нещо при един шкаф с дрехи в стаята ми и говореше, а аз бях до него и просто го наблюдавах. Не знам какво точно правеше и говореше. Може да е ремонтирал шкафа.

Сподели това мнение

Здравейте! Надявам се и бих била благодарна някой по-запознат да ми помогне с тълкуването на сънища.

От известно време насам сънувам превозни средства - всякакви - автомобил, автобус, трамвай, влак, самолет. Но най-често са самолети и влакове и обикновено се опитвам да ги хвана. Винаги бързам и е на косъм да ги изпусна, но в крайна сметка ги хващам и се успокоявам. По-често се возя във влакове, а самолетите ги гоня и бързам за тях (виждам вкл. и летищата), но почти никога не виждам крайната дестинация. Преди години, преди да сменя местожителството си, пак често сънувах превозни средства, след като се преместих спряха. Сега нямам намерение да се местя, а мотивът в сънищата (превозни средства) се повтаря често - може би всяка седмица или на 2 седмици. Очевидно се опитват да ми покажат нещо, но наистина не разбирам какво.

Ако е от значение - понякога се сънувам и в училище - в класните стаи, в които наистина съм учила, с учителите ми, често става въпрос за изпити. Този тип сънища са по-рядко от превозните средства, но и те не са 1 или 2. Явно имам да уча житейски уроци, ако правилно го тълкувам, но не знам какви.

Ще съм ви благодарна, ако някой може да ми даде насоки по темата. До скоро :)

Сподели това мнение

В 8.10.2018 г. at 11:41, Alexeo каза:

Сънищата, които носят някакво послание, в повечето случаи са ярки.  Ярки картини, ясни звуци, силни чувства.

Интересно, че при мен е точно обратното. 'Обикновените' ми сънища са ярки и динамични, а по-специалните са 'поорязани' от детайлите чисто визуално, т.е. не са съвсем като 'обикновените', които са като картините от живия живот. Относно чувствата - не мога да намеря разлика. Може би при всеки човек е различно.

Annie5, съжалявам, че не мога да помогна с тълкуване на твоите сънища.

Сподели това мнение

преди 3 часа, Annie5 каза:

……..

Според мен, вътрешно усещаш, че времената са много динамични, времето отлита безвъзвратно и трябва да хванем "превозното средство". Самата Земя е един прекрасен космически кораб, който ни носи във Вселената. Тя е живо същество и си повишава вибрациите. И ние трябва да работим върху себе си, за да не останем от общото развитие. Има окултни школи, които казват, че във всяка еволюционна вълна има изоставащи, и ако изостават твърде много могат да останат за друга еволюционна вълна, която обаче ще бъде след милиарди години. И на тях няма да им е приятно това положение, но се налага за да не пречат на останалите. За това в сънищата се явява момента на учене, училище.

Да се научиш да бъдеш спокоен е също гигантски урок. Всеки трябва да разреши сам задачите в живота си, уповавайки се на Бога и търсещ Неговата помощ.

Редактирано от mecholari

Сподели това мнение

Преди известно време...имах един по - особен, по - рядък тип сън (бих го сравнил по особеност и рядкост с онзи с циганина ясновидец). Допускам, че може да е било налице нещо като телепатия...Защо ли? Прочетете и ще разберете.

Сънувах една книга, която ме заинтригува, но нямаше да си купя, защото струваше цели 74 лв. На корицата, в която силно преобладаваше черният цвят беше нарисуван някакъв закачулен монах (в средата, в горната част на страницата). По - надолу, други няколко закачулени монаси и пред тях запален свещник (от тези с три поставки): светлината от свещите беше слаба. Като автор беше посочен някой си Григорий..., не помня другите имена. А заглавието беше нещо от сорта на: "Повикът на Бога". Разлистих книгата, но нямам спомен от онова между кориците.

Имах съзнанието, че авторът е описал своя мистичен път. След събуждането ми се сетих за Григорий Распутин: "святият дявол" на Русия, който се борел да прогони греха с грях.

Потърсих информация за числото 74. Попаднах на руска статия: ""Число 74=7+4=11, учителя скрывающегося во тьме." ("...учителят се крие в тъмнината"). В съня ми имаше изображение на монаси, намиращи се в тъмнина. Интересното е, че авторът на цитираната статия се казва Павел Григорьевич Ширяев: https://shiryaevpavel.ru/znachenie-chisla-74.html.

Григорий е старогръцко име, което означава буден.

Сподели това мнение

преди 5 часа, Annie5 каза:

Здравейте! Надявам се и бих била благодарна някой по-запознат да ми помогне с тълкуването на сънища.

От известно време насам сънувам превозни средства - всякакви - автомобил, автобус, трамвай, влак, самолет. Но най-често са самолети и влакове и обикновено се опитвам да ги хвана. Винаги бързам и е на косъм да ги изпусна, но в крайна сметка ги хващам и се успокоявам. По-често се возя във влакове, а самолетите ги гоня и бързам за тях (виждам вкл. и летищата), но почти никога не виждам крайната дестинация. Преди години, преди да сменя местожителството си, пак често сънувах превозни средства, след като се преместих спряха. Сега нямам намерение да се местя, а мотивът в сънищата (превозни средства) се повтаря често - може би всяка седмица или на 2 седмици. Очевидно се опитват да ми покажат нещо, но наистина не разбирам какво.

Ако е от значение - понякога се сънувам и в училище - в класните стаи, в които наистина съм учила, с учителите ми, често става въпрос за изпити. Този тип сънища са по-рядко от превозните средства, но и те не са 1 или 2. Явно имам да уча житейски уроци, ако правилно го тълкувам, но не знам какви.

Може да става дума за вътрешно (душевно) пътуване. До уроци, както си се досетила.

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

Има такъв автор в братството. Той има 45 книги със Осияния по 300 стр, Казва се Григорий Жорж Кьосев, а се е прекръстил на Григорий Ватан. Ватан е древният език, на който Учителя дава песни и формули. Григорий разказва личния си път и своите Богообщения. Аз лично съм му прочел 40 книги но не бих повторил да му ги прочета пак по причини, които нямам желание да споделям. 

http://neobyatnotogovori.blogspot.com/p/blog-page_12.html

http://toyonus.com/01-Bulgarian/07.Osiyaniya ot Elma - knigi PDF i nay-novi/

Редактирано от mecholari

Сподели това мнение

преди 16 часа, Кон Круз каза:

Може да става дума за вътрешно (душевно) пътуване. До уроци, както си се досетила.

преди 18 часа, mecholari каза:

Според мен, вътрешно усещаш, че времената са много динамични, времето отлита безвъзвратно и трябва да хванем "превозното средство". Самата Земя е един прекрасен космически кораб, който ни носи във Вселената. Тя е живо същество и си повишава вибрациите. И ние трябва да работим върху себе си, за да не останем от общото развитие. Има окултни школи, които казват, че във всяка еволюционна вълна има изоставащи, и ако изостават твърде много могат да останат за друга еволюционна вълна, която обаче ще бъде след милиарди години. И на тях няма да им е приятно това положение, но се налага за да не пречат на останалите. За това в сънищата се явява момента на учене, училище.

Да се научиш да бъдеш спокоен е също гигантски урок. Всеки трябва да разреши сам задачите в живота си, уповавайки се на Бога и търсещ Неговата помощ.

Благодаря ви и на двамата! Явно имам какво да уча и да развивам на духовно ниво, но сама трябва да стигна до там ... което е най-трудното. Съзнателно се опитвам да бъда по-добър човек, а също и да развивам духовното си Аз, но явно не е достатъчно и трябва по-упорито.

Сподели това мнение

Не е нужно да се пренапъваш. Може сънищата просто да са отражение на вътрешните ти трансформации, а не знаци, че не вършиш достатъчно.

Сподели това мнение

Днес сънувах, че наблюдавам риболов в язовир с мътна вода. Един рибар извади малка риба - целуна я и я пусна пак във водата. След това извади нереално огромна риба (в търбуха и би могъл да се побере едър мъж). По - дълга беше от 2 метра. И сочна. Тази риба нямаше да бъде върната във водата...

Сподели това мнение

преди 6 часа, krasidim1 каза:

Аз пък сънувам човек към когото имам чувства да извършва полов акт с някаква жена и аз ги наблюдавам...луда работа :D

Този сън бих ти го разтълкувал на 4 очи.

Сподели това мнение

Сънувах, че се намирам в някаква пустиня. Нощ прохладна е. Пясъкът е светлосив. Наблюдавам от няколко десетки метра, как различни хищници (лъв, тигър, мечка, вълк...) се нахвърлят върху един мъж и го разкъсват.

След това бях у нас и седях върху един шкаф. Чудех се, защо след като лъвът е цар на животните, тигърът е по - рекламиран по един или друг начин.

Сподели това мнение

С една висока руса и слаба жена-дух вървяхме към оня свят!

Игра на въображението ми? Реално събитие, случило се докато физическото ми тяло спи? Ако е игра на въображението ми - има ли някакво значение (и ако "да" - какво е то) или става дума просто за безсмислици (резултат от книги, филми)? Шелтър, другите - какво мислите? Сънувах този сън през зимата. 

В приятно топъл слънчев ден, вървя по непозната улица. Незнайно в кой град. Мисля си за пътуването на душите. Сещам се за някакъв коментар, който уж Станимир от този сайт бил написал. Коментарът е нещо от сорта на това, че слабо еволюиралите духове не могат да изминават големи разстояния във вселената.
Свивам в ляво и застигам висока, слаба, руса, светла жена, с къса коса, на средна възраст. Висока поне 185 см.
Започва да припява някаква соц естрадна песен от нейната младост. Наоколо се носи музиката на тази песен. По едно време осъзнавам, че тя е дух. Обаче виждам, че хората не забелязват и мен също. Тоест, че и аз също съм дух. Тоест, починал съм и вървя. С нея вървим, но накъде?
Вика ми отиваме към отвъдното. И с пръст сочи надолу към земята. Зачудвам се защо сочи надолу, а не нагоре?
- Отвъдното не е ли на небето? - питам я аз и соча нагоре.
Не ми отговори. Помислих си, че може да сме се запътили към ада. Но се сетих, че в царството на Хадес в древногръцката митология е имало всякакви души (и добри, и лоши). Тоест, не е задължително да попадна в някакъв ад.
Продължавам да вървя с нея. Разни хора с които се разминаваме подхващат въпросната социалистическа естрадна песен. Един пее, друг свири я на китара. Викам и: "Телепатично ли им внушаваш да изпълняват песента?!" Не ми отговори.
Последното, което си спомням е как аз съм се озовал от другата страна на жената. Бях и първоначално от лявата страна. Спираме за малко при някакво заведение, намиращо се от дясната ми страна. В полумрака виждам близките на жената, облечени в тъмни дрехи. Скърбят за нея. Тя не изглежда никак нещастна. Аз нито се радвам, нито страдам, че съм умрял. Само малко се притесних като посочи надолу...Отминахме заведението. Сънят свърши.

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

В ‎10‎.‎10‎.‎2018‎ г. at 12:14, Annie5 каза:

От известно време насам сънувам превозни средства - всякакви - автомобил, автобус, трамвай, влак, самолет. Но най-често са самолети и влакове и обикновено се опитвам да ги хвана. Винаги бързам и е на косъм да ги изпусна, но в крайна сметка ги хващам и се успокоявам. По-често се возя във влакове, а самолетите ги гоня и бързам за тях (виждам вкл. и летищата), но почти никога не виждам крайната дестинация…

Сънищата говорят за повишена тревожност и напрегнат период в живота, с отговорности и важни решения, с които ще се справиш.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега