Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Guest Христо

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6

Recommended Posts

В ‎10‎.‎10‎.‎2018‎ г. at 14:50, User123 каза:

Интересно, че при мен е точно обратното. 'Обикновените' ми сънища са ярки и динамични, а по-специалните са 'поорязани' от детайлите чисто визуално, т.е. не са съвсем като 'обикновените', които са като картините от живия живот. Относно чувствата - не мога да намеря разлика. Може би при всеки човек е различно.

"Поорязани в детайлите" е различна характеристика от това, което съм написал, така че не е точно обратното.  Изглежда не си имала от типа сънища, които имам предвид.  

Редактирано от Alexeo

Сподели това мнение

В ‎9‎.‎10‎.‎2018‎ г. at 17:49, Кон Круз каза:

Не съм много сигурен, но мисля, че 2 пъти сънувах Алексео. Не за пръв път ми се случва да сънувам човек от нета (и не за пръв път такъв, който не съм виждал).

Първо бях в някаква театрална зала. Щях да гледам постановка. Местата за зрителите бяха неосветени. Сякаш представлението щеше да започне всеки момент. Не можах веднага да си намеря мястото... Имам предвид, че имаше свободни места, но докато се спра на едно от местата (това на което щях да остана до края на спектакъл), се махнах от 1-2 други места. Имам много смътното усещане, че седалката на която бях седнал не беше съвсем нормално разположена, а сякаш беше встрани от другите и беше обърната наляво, но не чак толкова, че да не мога да гледам нормално (тоест не беше в стандартното успоредно положение на сцената). На сцената се бяха качили разни хора (свързани с пиесата). Но самото представление не беше започнало. Повечето бяха актьори, нещо се суетяха. Сред тях имаше висок млад мъж с черна коса (не къса, нито дълга; като цяло права, средна по обем да го кажем). Имам смътния спомен, че смятах този режисьор за Алексео.

После вече съм сигурен, че го сънувах (за мен не е трудно да сънувам някого). Бях си у нас. Алексео беше поне 60-годишен, висок, слаб, белокос мъж, леко мургав, с леко криви зъби. Вършеше нещо при един шкаф с дрехи в стаята ми и говореше, а аз бях до него и просто го наблюдавах. Не знам какво точно правеше и говореше. Може да е ремонтирал шкафа.

Много интересно! :)  

Ти си ми симпатичен, сигурно и това има значение (за по-лесната подсъзнателна комуникация).

Сподели това мнение

Сънувах, че д-р Тодор Първанов наблюдава свой колега психиатър, който се маймуносва. Първанов гледаше към колегата си със сериозен и леко тъжен поглед.

Сподели това мнение

Снощи бях на 2 различни почивки - 2 различни съня. Интересното при втория е, че мъжът ми (бяхме с него на почивка) ми припомняше 'спомените' от цялата предходна седмица от почивката. Нещо от сорта: ние предната седмица не бяхме в това бунгало, а беше едно друго и т.н. с описание. Най-интересното беше, че описвайки ми детайлите от луксозното бунгало, полека-лека тези 'спомени' се 'възвърнаха' и реално изживях (на бърз каданс и тях) и си 'спомних' за 'предходната' седмица и другото луксозно бунгало. Не ми се беше случвало до сега точно това.

На сън съм си припомняла друг сън, или съм се ориентирала в градове въз основа на стари сънища - това, да, ок. Обяснявала съм стар сън на друг човек, докато сънувам - това, да, ок.

Но друг да ми обяснява и на база това да си 'спомня' - за първи път ми се случва.

Много ясно, че не ми се ставаше от сън - все пак бях на 2 различни почивки, едната от които повече от 1 седмица.

Със сигурност имам нужда от истинска почивка :)

Сподели това мнение

Преди време сънувах прачичо ми и пралеля ми. Във въпросния сън бяха полуживи и се оживотвориха в разговор с мен, заради моето присъствие. Мъжът стана на крака, а бабичката придоби по - свеж вид и достатъчно заякна, че с моя помощ да може да седне в леглото си. Аз се почувствах по-малко енергичен, но доволен, че съм им помогнал да се почувстват по-добре. Прачичо ми направо излезе от стаята. Толкова се беше подобрил. Може наистина да са присъствали в съня ми и да съм им дал от енергията ми...?

Кой има дава. Кой няма - взима. :D

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

Поех вина за чуждо убийство

Поех вина за чуждо убийство. Не ми е в стила някак. Макар че е много по - вероятно да поема чужда вина, отколкото да натопя някого. :D

Сънувах, че съм в... лудница. Нито като лекуващ, нито на посещение... :D Някаква жена от лудницата (майка на две деца) беше извършила убийство (в лудницата). Друга жена (моя приятелка, млада хубавица, явно луда) реши да я спаси от възмездие и каза на един доктор, че тя е извършила убийството. Докторът беше облечен в бяла престилка и беше досущ като индийското "Брат Пит" Шакрукх Кхан. За да защитя жената се приближих до доктора и казах, че всъщност аз съм извършил убийството. :D Той ни погледна и двамата. Не го изрече, но си помисли нещо от сорта на: "Нали знаете, че и двамата може да отидете на електрическия стол." Не се стреснах. Все пак реши да ме тества дали аз съм убиецо. Показа ми някакъв вестник, който аз не виждах. Там беше написано името на убитата. Уж гледах към името и го четях, но не го виждах... Обаче се преструвах, че го чета. Понеже беше написано на чешки и с латински букви, а аз чешки не знам го прочетох малко бавно. Името беше "Агнйеша". Хората по принцип не си признават вината, а аз не си признах невинноста. Бях готов да умра заради чужд грях.

Сподели това мнение

Цитат

Поех вина за чуждо убийство.

Много интересен сън.  

Показва, че в ситуация, която няма да очакваш или разбираш, доста неясна за теб, ще се почувстваш виновен, или по-скоро отговорен, заради случилото се с близък човек.

Името означава "агнец", което се свързва с невинност.  Би могло да се тълкува, че ще се почувстваш непряко отговорен за загубената невинност/целомъдрие на близък човек.

Сподели това мнение

преди 7 часа, Кон Круз каза:

Преди време сънувах прачичо ми и пралеля ми. Във въпросния сън бяха полуживи и се оживотвориха в разговор с мен, заради моето присъствие. Мъжът стана на крака, а бабичката придоби по - свеж вид и достатъчно заякна, че с моя помощ да може да седне в леглото си. Аз се почувствах по-малко енергичен, но доволен, че съм им помогнал да се почувстват по-добре. Прачичо ми направо излезе от стаята. Толкова се беше подобрил. Може наистина да са присъствали в съня ми и да съм им дал от енергията ми...?

Кой има дава. Кой няма - взима. :D

Ще възродиш нещо старо в живота си, от което си се бил отказал - може да бъде връзка, приятелство, начинание или нещо друго.  Хубаво показва сънят.

Сподели това мнение

Сутринта сънувах, че си стоя пред компютъра (сбъдна ми се :D ). Гледам (в съня) в ляво от мен някаква чанта на сестра ми. И чантата бива повдигана нагоре надолу (леко отлепяна от земята) от невидима сила - дух някакъв. Не знаех, че днес сестра ми ще идва. Дойде.

Сподели това мнение

Току-що, Кон Круз каза:

Сутринта сънувах, че си стоя пред компютъра (сбъдна ми се :D ). Гледам (в съня) в ляво от мен някаква чанта на сестра ми. И чантата бива повдигана нагоре надолу (леко отлепяна от земята) от невидима сила - дух някакъв. Не знаех, че днес сестра ми ще идва. Дойде.

Това е хубав пример за странния начин, по който сънищата могат да носят посланията си.  Езикът на сънищата са асоциациите и символите, а те са нееднозначни.

В случая, чантата е нещо много лично, особено за жените, и затова може да символизира човека (но може да символизира и друго).  Асоциацията лесно може да бъде направена, защото първото, което ти идва наум за тази чанта е, че тя е нейна.  А движението на чантата символизира пътуването, пристигането на сестра ти.

Някои от символите могат да бъдат лични и затова е много полезно за разбирането на собствения език на подсъзнанието сънищата да се свързват с последвалите събития, точно както ти си направил.  Така с времето става все по-лесно да се четат бъдещите послания.

Сподели това мнение

В съня с лудницата има един тънък момент. Лудите не носят наказателна отговорност... :D Който момент обаче не осъзнавах в съня.

Неволен защитник на непознат

Сънувах, че с някакъв непознат мъж вървим нанякъде (имам смътното усещане, че сме били в града на покойната ми баба). В съня ми беше познат. Няколко негови приятели и познати (но не мои) го повикаха по мобилния телефон, били загазили. Отиваме с този мой съновен познат на мястото на проблема. Подкреплението за обадилите се се оказа по - голямо, отколкото те са очаквали (вместо един, двама помагачи). Проблемът обаче са поне 15-тина мъже (сред тях нямаше хилави или дебели) облечени в панталони приличащи на войнишки. Някои от тях бяха с черни слънчеви очила и черни блузи. Отбор изпечени хулигани.

Имаше разговор. Не виждах разговарящите, но така ми се струва. Логично беше. Иначе защо само да седим и да се гледаме, вместо да се почнем (или онези да ни подгонят). :D  Един от моите (част от които бях станал неволно) струва ми се говореше с главатаря на по - голямата група в опит да се стигне до мирно разрешаване на спора (какъвто и да беше той). Аз си седях спокойно и гледах срещуположната и видимо по - силна група. Вместо да избягам, призовавайки и онези с които бях да сторят същото... :lol:

Радвам се, че не се стигна до бой, защото щях да се видя принуден да използвам моята "super power" и щях да ги смажа тези нехранимайковци (при това без да знам защо). Разминах се с натрупването на лоша съновна карма, част от изплащането на която можеше да остане и за следващ съновен живот.

Сподели това мнение

Кон Круз, трябва всичко да записваш и после може книга с кратки разкази да издадеш. Много е приятно, когато на сън имаш 'super powers'. И аз съм така: мога всичко на сън - летене, мощна телекинеза, свръх сетивност, сещам се веднъж как 'намалих' по размер един лош човек и той се побра в ръката ми и му се скарах, че така не е редно да прави. Много е забавно.

Сподели това мнение

Определено си те бива. :D Ако се срещнем в някой сън, не бих желал да влезем в конфликт (даже е по - добре да обединим силите си за нещо позитивно). Но да знаеш, че ако решиш да премерим шпаги (макар че едва ли ще искаш, защото това е по - типично за мъжете), няма да ти е никак лесно. :D Летенето ми е като детска играчка (стигнах веднъж до края на Вселената). Свръх сетивност? Не знам какво визираш точно, но съня с лудницата имах телепатия в някои моменти (по принцип не я владея, но може би в следващи сънища ще ми се усили). Телекинеза не помня да съм проявявал. Промяна на физическото тяло на човек - веднъж превърнах първия ми съквартирант в муха, която избяга от квартирата (преди това го бях прекарал през други трансформации). В един сън пусках огнени лъчи от очите ми. Веднъж бях предизвикал наводнения в Северозападна България. Та ако се засечем в страната на сънищата, по - добре би било да не ставаме врагове, защото околните може доста да пострадат по време на битката ни. :D

Сподели това мнение

:) Няма как да се засечем в страната на сънищата, защото те са индивидуални. И няма как да 'мерим шпаги', защото аз променям съня само ако някой се опитва да ми 'навреди' или ще има 'инцидент'. Гледам да не се меся съзнателно в съня, за да ми е интересно.

Под свръх сетивност, например да надникна някъде на сън. Наистина е трудно да се обясни.

Сподели това мнение

Тоест, развила си умението винаги да сънуваш осъзнато? :)

Има хора, които се сънуват и се оказва, че са имали един и същи сън по едно и също време.

Сподели това мнение

Винаги - не, не мога да го твърдя, защото не си спомням всичките си сънища за една нощ. Най-много до 3 на вечер съм си спомняла. 'Осъзнато' - колко да е осъзнато, като гледам да си оставя подсъзнанието да си отработи каквото има да си отработва от деня като емоции и информация. Да кажем - коригирам и управлявам ако ми се наложи, което се доближава много до дефиницията за 'осъзнато сънуване'.

Сподели това мнение

преди 23 часа, Кон Круз каза:

В съня с лудницата има един тънък момент. Лудите не носят наказателна отговорност... :D Който момент обаче не осъзнавах в съня. 

Това е нещо, което съзнанието ти знае, но не непременно подсъзнанието ти.  Подсъзнанието не мисли логически и борави с по-древна информация или пък с материал от лични преживявания.  Така че вероятно този момент в случая няма значение.  

Сподели това мнение

Добър вечер, лейдита и джентълмъже.

Относно идеята за издаване на книга, която ми даде User123 - мислел съм си го. Не искам да се самоподценявам, но не съм сигурен, че много хора биха си я купили... :D

А сега малко да ви уплаша... :P 

Срещата ми с белия братко Хараш

Може би беше в началото на годината настояща (или към края на миналата), когато се срещнах за пръв и последен засега път с брат Елеазар Хараш (накратко 5-yo от Варна). Преди да кажа какво точно се случи, ще уточня: нямам нищо против него. Възприятието ми за него е неутрално. Чел съм негови текстове, слушал съм лекции (най - вече). Интересни неща говори. Даже веднъж си бях поръчал негови книги без да искам, но отмених поръчката, защото нямах достатъчно желание да ги чета. Не мога да потвърдя или отрека огромната част от казаните неща, но по отношение на някои съм бил несъгласен или поне са ми се стрували със съмнителна достоверност. Изпитвам някакво уважение към него - изглежда умен и чист човек.

Срещата ми с брат Хараш беше неприятна за мен (за него не знам - може и да е приел станалото с любов или неутрално). Намирах се на долния етаж в бабиндом. Бях облечен целия в черно. Хараш - седнал на дивана, а аз срещу него се намирам и без усилие левитирам. Гледам го отгоре как обяснява нещо на невидима за мен публика (не чувах какво). Може да е имал астрални слушатели. Каза в даден момент нещо, с което не бях съгласен (подразних се). Май не бях във възможно най - спокойното си състояние.. Наежих се като леопард (буквално). С двете ми ръце направих жест като на хищник показващ ноктите си (свих си пръстите), направих и хищническа гримаса (бях готов да се стрелна надолу и да впия зъби и нокти в слабото му праведно тяло с риск да си счупя зъб). Гуру Хараш не реагира враждебно. Гледаше ме спокойно с небесносините си очи и му се размина оглозването без упойка от хищния Кон. След това него го нямаше вече (може би се телепортира нанякъде). Богу Хвала, че не ми каза нещо навъпреки, защото можеше да натрупам такава тежка карма, че да трябва да я чистя и в бъдещи съновни животи.

В стаята се бяха събрали мъже, които си бяха устроели банкет. Насядали около съединените две малки маси. Отрупали ги с ядене и пиене. Аз вече стъпил на пода, оглеждам ги строго изпод вежди с леко наведена глава. Ако не ме лъже паметта ми, в лявата част на масите (мое ляво) беше седнал Валери Симеонов. Сякаш ги критикувам задето пият алкохол. Но тази ми строгост беше привидна, беше шега (всъщност не ги критикувах). Не ги критикувах, но и не ги насърчавах да пият. Бях неутрален.

Замислих се на какво още може да се дължи съня ми с Хараш (освен на това, че да речем съм се почувствал леко подразнен от някои негови думи преди време...). В една своя лекция той казва така: "Спомням си, един овчарин, и той ми разказа една случка: много силен вълк – а той си пази овцете, има една сопа. Каза: „Ако я хвърля, дали ще го уцеля – после какво ще стане?“. Прав е. Никога не носех и малка пръчка, защото това е капан. Туй означава да си изоставил Бог и Словото и да разчиташ на някакво външно оръжие – то е както като носиш патерица. Означава, че прехвърляш енергията на патерицата и краката ти започват да стават все по-слаби: т.е. трябва да вярваш в Бога докрай. Не казвам, че само вяра е достатъчна. Но няма да забравя това – и известно време, мисля, че се свестявах, защото беше много рядка среща... както и да е." Край на цитата. Разказът продължава с това как е успял да се спаси от вълци благодарение на силната си концентрация. Тоест, без използването на физически средства, а с мисълта си, с вярата си. (http://predisorderly66.rssing.com/chan-61058818/all_p25.html.)

Преди година, припомняйки си разказа му за срещата му с вълците си помислих, че би било интересно да се направи ето такъв експеримент. Не вълци, а аз да го нападна, а той да се опита да ме спре чрез техниката, която е приложил спрямо вълците... И да видим какво ще се получи като резултат... :DСтрува ми се, че съня ми в който му се ежех на Елеазар го сънувах именно след мисълта ми за такъв експеримент (вероятността да е точно така я определям като "огромна")! Дали пък не се е вмъкнал в съня ми, за да ми покаже, че може и с мен да се справи благодарение на силната си вяра?! :)

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

Мария, Мария, Мария-Хуана

Сънувах, че отново съм студент. До края на следващия ден искам да изкарам някакво обучение на открито, при преподавателка, която преподава и физическо възпитание (денят след сънувания беше последния възможен). На терена, на който се води обучението имаше чакъл. Като че ли дисциплината беше свързана със строителство.
Имахме физическо, но учителката не можех да я видя. Излязох навън да я търся (нищо, че имахме час по физическо). Качих се на една близка поляна (изкуствена явно), намираща се на десетки метри от земята (между нея и земята имаше празно място, нямаше склон - скочиш ли, пребиваш се). Взех да тичам волно по зелената трева, чието име беше марихуана. Желанието ми беше от аромата на множеството стръкове да се упоя. Надявах се, че ръководството на вуза няма да ми направи проблем задето тичам по тази поляна.
После вече отново бях долу в сградата, в която е физкултурния салон. Стори ми се, че учителката която видях е точно тази, която ми трябва, но не бях напълно сигурен. Все пак и казах, че искам до утре да изкарам някакво обучение, което тя дава. Не можах да го назова. Не ми обърна внимание.

П.П.: Никога не съм се друсал, нямам и намерение да го правя.

Сподели това мнение

Съкровище голямо

Сънувах, че наблюдавам мястото на някаква древна битка. Мястото: морски бряг. Битката може да се каже, че е приключила, почти... Била е между римски отряд и някакво (варварско по римски казано) племе. Един облечен в тъмни дрехи воин от племето се оттегляше притеснен с лице към приближаващите се към него римски войници Плътно зад воина, също изтегляща се с лице към врага се придвижваше облечена в бяло принцеса.

На брега на морето имаше поне две лодки нафрашкани със златни монети (може би плячката на римляните). Гледах ги как се приближават хищно към победените, в опит да вземат още по - голям трофей... Воинът-защитник обаче беше готов да се бие до смърт, за да защити своята господарка.

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

В стил филма "Ефектът на пеперудата"

Героите на филмите от поредицата "Ефектът на пеперудата" променяха разни събития, връщайки се назад във времето, но после пак получаваха незадоволяващи ги резултати. Резултати, наглед не по - добри от онези случили се преди намесите им.

Сънувах, че се намирам в някакъв мрачен студен склад с циментов под и осветяван от изкуствено осветление (не усещах студ, но така възприемам мястото). Беше нощ. Там бяха още (но не ме виждаха) телевизионния сатана Луцифер Морнингстар и неговата несъществуваща сестра. Сестра му искаше да постигне безсмъртие (явно плътско, защото тя като дух си е безсмъртна). Там беше и полицейския инспектор Дан Еспиноза (когото Луцифер нарича "инспектор кретен"). Незнайно защо, сестрата на Л.М. смяташе, че ще постигне безсмъртие убивайки полицейския инспектор. Тя насочи към него убийствен лъч енергия, който ако го беше достигнал щеше да го прониже поради високата си температура.
Луцифер (работещ като консултант за лосанджелистката полиция), за да спаси своя колега, забави времето и отклони сестриния лъч вдясно. Мисля, че лъчът попадна в един бял пътнически самолет, който до преди това не бях забелязал и който беше паркиран/приземен в помещението. Пътниците започнаха трескаво да напускат превозното средство. Мярнах една руса жена (може би стюардеса).
Не знам доколко действието на сатаната опитващ се да стори добро беше свързано с трагедията, но със сигурност имаше връзка (мисълта ми е, че самолетът може да е паднал и част от хората да са пострадали заради падането му). По някакъв начин получих информация, че петима души от самолета са загинали и не знам си още колко са ранени. Беше избегнато по - малкото зло (смъртта на полицая), но се стигна до по - голямо. Макар че няма как да сме напълно сигурни, кое от ставащото в живота е в действителност по - малкото зло. Нещата не винаги са такива, каквито изглеждат. Бог знае най - добре.

Сподели това мнение

Цитат

пак получаваха незадоволяващи ги резултати

Бог знае най - добре.

С този ум , базиран на логично , хронологично говорене . Не можем да обхванем нещата дори и за един момент . Липсва достатъно време :) . Когато успеем да спрем този ум , както е в съня . Информацията се ,,вижда" веднага  и е ограничена единствено от вниманието .

Сподели това мнение

Сутринта сънувах, че съм си купил червено Ферари. Макар да не ми е мечта/фантазия/желание, беше ми приятно.

Помислих си нещо от сорта на: "Много яка кола. Но пък е тесничка. Някои хора си купуват луксозни, но и по - просторни автомобили."

Не стига, че съм си взел Ферари (макар навярно и на старо), ами и кусур намерих бързо. :D

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

Нежелани елементи. По божие допущение.

17 ноември 2016 г.

Пребих с крушета поне двама души у дома

Аз и баща ми влизаме у дома и установяваме, че вуйчо ми и още двама са узорпирали къщата ни. Сбихме се с тях. Пребих вуйчо ми и един от другите, а баща ми се справи с третия. Избягахме, за да не ни спипа полицията. След това сънувах, че не съм бил с баща ми, а с още двама у дома и сме им нанесли побой на въпросните лица и полицията ни издирва. Аз и другите двама, бяхме в голяма университетска зала. Влязоха полицаи, но не можаха да разберат кои са тези, които търсят. След това сънувах, голям портрет (в цял ръст) на Дънов. Някой каза, че ние тримата (които ни търсеше полицията) сме...му ученици, но не сме от най - прилежните и затова сме си позволили да набием онези хора (нещо такова).

17 ноември 2018 г.: Изгонихме ги по божие допущение и не бяхме заловени по божие допущение.

17 ноември 2018 г.

Непознат на долния етаж

Сънувах, че е нощ, тъмна като очите на изкусителна арабска принцеса и хладна като острието на меча на Азраил - ангелът на смъртта. Намирах се в нашия двор. На една бяла стена, на която по принцип има прозорец, а не врата - сега нямаше прозорец. Имаше врата, бяла врата (като снега, който ни чака съвсем скоро). Отворих тази врата. Долу на етажа ги нямаше майка ми и баща ми. Живееше някакъв непознат. Кой беше той, не зная. Не беше чак злодей, но не му беше чиста работата. Като отворих бялата врата, онзи (спящ в близката стая) се събуди и видя да види какво става. Съдейки по станалото по - нататък, явно се е бил настанил у дома против волята ми. Мисля беше някакъв мошеник.Този път не изгоних натрапника собственоръчно. Друг ми свърши мръсната работа. Този друг беше онзи дето върши мръсната работа на Бога. :DТогава се появи Луцифер Морнингстар (целият в черно). Той сграбчи без жал стреснатия натрапник и полетя заедно с него. Издигнаха се малко над покрива на къщата. Тогава дяволът, по божие допущение телепортира себе си и другия мъж в някакво адско пространство, където държейки го здраво за ревера го наплаши още повече правейки му разни страшни гримаси. Не помня да го е върнал, но съм сигурен, че го е сторил и че онзи си е събрал багажа по най - бързия начин.

Редактирано от Кон Круз

Сподели това мнение

Адското пространство, което видях е трудно да го опиша. Не беше много мрачно. Не помня да видях черен цвят. Не съм го оглеждал, защото вниманието ми беше върху дявола и сплашвания от него. Помня лилав цвят (но не бих могъл да се закълна, че е бил доминиращ). Имаше различни цветове. Намираха се във въздуха. Никъде не виждах земя. Нямаше мрак, но имаше хаос струва ми се. Видях някакви малки вихри. Въздушни завихряния с много малък диаметър (няколко десетки сантиметра), които бяха видими за мен, защото бяха визуализирани с черни линии образуващи концентрични кръгове. Бих свързал обстановката с хаос.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега