Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Guest Христо

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6

Recommended Posts

В последните месеци взех по - малко да си помня сънищата. А още преди това взеха да стават по - скучни. Повече от година вече летя на сън максимум 1 път на месец-месец и половина (на всичкото отгоре и тези ми сънища станаха по - невзрачни). Преди години летях поне веднъж в седмицата.

Сподели това мнение

Днес сутринта сънувах, че е нощ и се намирам пред земния бабиндом. В двора лампи не светят. По силуета разпознавам по - младия ми първи братовчед, който се задава по сравнително тясната пътека и вика: "Мусолини, Мусолини!" Кап. Списаревски би го разкритикувал този сополанко чуждопоклонник. :D

След това бях в друг град, непознат. Отново тъмно. Виждам един познат, каратист. Политам над него (алелуя). Той ме видя.

После сънувах, че в стаята ми има някакво животинче приличащо на гущерче. "Пантерата" ми черна се спусна срещу този звяр, който не успявах да хвана и изхвърля навън.

Сподели това мнение

Сънувах, че държа детето си и 5 празни бели, хубави и ненамачкани листа хартия в ръката си и си мисля в съня си, няма болест има нови начала. Няколко дни преди това се чудех дали не съм болна от нещо, защото има някакъв вирус и болни около мен. След съня усещането за болест беше изчезнало. Можете ли да ми помогнете с мисли по съня?

Сподели това мнение

В ‎13‎.‎3‎.‎2019‎ г. at 12:09, mecholari каза:

Сега, след около месец моя близка ще завърши обучение за "развитие на супер мозък", много техники за запомняне, като бонус в края ще бъде как да си запомняме сънищата. Обещавам тогава, защото се интересувам живо, да я споделя и напиша тук тази техника.

Обещах на nastty, но разбира се в долните редове може да няма нищо, което тя вече да не знае. Това е свободен превод от Английски:

Запомняне на сънища, Джим Куик

Сънищата са недооценена привилегия. Когато говориме за човешкия мозък – вие се учите цял ден. И докато спите обработвате тази информация и решавате проблеми. Подсъзнанието не спира да работи докато спите. То продължава да работи върху проблемите и иска да ги разреши.

Нашият модерен свят е пълен с култура , изкуство, литература , изобретения, които са измислени по време на сън. Например „Вчера“ на Бийтълс е сънувана от Пол Макартни, както и Мендалеевата таблица от Мендалеев, „Франкейнщан“ също, шивашката машина и др. Пълно е с такива примери. Въпроса е какво сънувате вие през нощта и какви проблеми решавате по време на сън? Проблемът е, че се събуждате и ги забравяте. И сега ще ви дам шест ключа как да запомняте сънищата си. Не е нужно е да използвате всичките шест. Запомнете думата “Dreams”. Както обикновено това е акроним.

D е decide , т.е. „вземи решение“. Искам да решите предварително, че ще запомните сънищата си. Това важи всъщност за всичко, което искате да запомните. В решението има много сила.

R-то е record, записвайте ги, имайте си дневник за сънища. Дръжте дневника си до леглото и имайте винаги под ръка химикалка и лампа. Самото записване се отчита от мозъка, че това е нещо важно. Може да записвате и гласово, на компютър или диктофон.

E –то е eyes, какво имам предвид пред „очи“. След събуждане дръжте очите си затворени, защото когато ги отворите, навлизат всякакви разсейващи неща и изместват съня. Припомнете си го в това положение.

А – afirmations, са потвърждения, тук става въпрос за вътрешния диалог. Той ни е полезен някога, понякога не и умът ви винаги подслушва вътрешния диалог. Затова ежедневните ви потвърждения трябва да бъдат от типа: „Аз имам мощни сънища, силни сънища“ или „Аз ще запомням сънищата си“, или когато става въпрос за осъзнато сънуване, за да можеш да управляваш сънищата си, което е невероятно, защото можеш да изживееш прекрасни фантазии и научиш много нови неща, докато тялото ти и ума ти почиват. Това, което искам да направите е, да затвърдите, че ще имате вдъхновяващи силни сънища, които ще служат на по-висшето ви „Аз“, които ще си спомняте и още каквото пожелаете като формула и затвърждение. Тези формули работят, защото като тръгнете с определена нагласа към нещо , преди да си легнете, като например „да стана по-рано утре“, или „трябва да стана в 5“ и се събуждаш в 4:58 преди алармата, това се случва защото сте поставили силна нагласа предварително.

Един от начините, да се научите да сънувате съзнателно е през деня да се питате често „това сън ли е?“, и този въпрос ще изскочи и докато спите, и ако отговорът е „да“, значи сънувате съзнателно.

M e manage , „управление“ и тук става въпрос на управление на спането, защото не можеш да имаш никакви сънища, ако не спиш. Не използвайте електронни устройства час – два преди лягане. Спете в хладна и тъмна стая. Един от любимите ми методи за управление на съня е да медитираш преди да заспиш.

S – Share , да споделиш сънищата си, защото когато споделяте сънищата си с други хора, създавате усещането в себе си, че това е нещо важно. Така става по-лесно запомнянето им, защото това се превръща във фокусна точка на вниманието.

Поздрави за довиждане.

Сподели това мнение

Благодаря много, полезно ми е! :)

Само искам да споделя, нещо, което сънувах и ми се стори по-странно. Наскоро сънувах отдавна починалата ми баба, яви ми се пак като жива, но аз осъзнавах, че е починала и за това я попитах:

- Нали вече си умряла, как правите, така че да живеете отново?

Но тя не ми отговори.

Редактирано от nastty

Сподели това мнение

В 8.04.2019 г. at 15:00, catch22 каза:

Сънувах, че държа детето си и 5 празни бели, хубави и ненамачкани листа хартия в ръката си и си мисля в съня си, няма болест има нови начала. Няколко дни преди това се чудех дали не съм болна от нещо, защото има някакъв вирус и болни около мен. След съня усещането за болест беше изчезнало. Можете ли да ми помогнете с мисли по съня?

Здравей catch22 виждам че е минало доста време от както си писала, но ще се опитам да споделя мислите си за твоя сън. 

Аз мисля че става въпрос за нова работа или стара работа на нов пост или проблем който е разрешен и отваря нова страница в живота ти. Бели листове, хубави, ненамачкани, нови начала остава само да почнеш да пишеш историята си на тях. Но мисля че по скоро става въпрос за завръщане на работа от дълго отсъствие и това те радва и вълнува. 

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега