Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

В 19.07.2020 г. at 7:55, kipenzov каза:

Като почнеш да специализираш в дадена област и развиеш професионални умения, това ще донесе по-високо ниво на материална обезпеченост, а с това ще се промени и съзнанието ти

От къде знаеш че не съм започнал да специализирам и нямам определена материална обезпеченост ? :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не забравяй и професионалните умения в областта на специализиране!

При положение, че условията от цитираните ми думи са налични сънищатата ти не биха били със сегашната си насоченост и съдържание!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

             Здравейте, имам следния въпрос. Смятате ли, че хората, с които се запознаваме на сън, наистина съществуват?  Преди малко се запознах с един доста интересен човек / на сън/. Говорехме си обикновени неща, но ми беше много приятно и беше толкова реално.  Изведнъж отваряш очи и всичко свършва....и  остава някаква празнота, защото това приятното няма да се повтори...

            Поздрави! Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Насти, въпросът, който задаваш е доста дълбок и "отива" чак до най-съкровенните кътчета  на убежденията ни. Там всичко е въпрос на чиста, детска, наивна Вяра!

За това от всички "пластове" този го наричат Съкровен( вж.значението на думата и ще си го представиш).

Там е добре да си сама с БОГ, защото това е "ядрото" ти. 

"Съществуват " ли наистина тези "хора от сънищата"? Избери си отговорът и не го споделяй! Не оставяй "чужди" неща в "съкровеното" ти, там ти е "двигателя на колата", която си дошла тук на Земята да се научиш да я "караш"..

На всяко дете му е споделяна "магията на падащата звезда", но с условие да не издава желанието си!!! :3d_043:

Линк към коментар
Share on other sites

                           Едно оооооооогромно благодаря! Много се разчуствах и някак усещам, че това е вярно.

:) Чудя се само как знаеш винаги какво да кажеш?  :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

Така изглежда от твоя гледна точка! ;) не е "винаги"...

Не за друго, а защото имам лична опитност в проблема, пробвал съм различни реакции и съм си установил някаква най-адекватна лична реакция. Споделяйки я с теб се получава резониране, защото в този аспект сме на една вълна и се получава известно качество на комуникация.

С друг човек, който е на друга вълна, няма да се получи така... такова е в живота, "+"ове и "-"уси.

Линк към коментар
Share on other sites

                  Имам и още един сън, за който се сетих. Не знам колко бях голяма, може би към седми клас, но никога няма да го забравя. Беше вечер и аз бях на ръба на една скала, а долу имаше река, до мен стоеше един стар човек с дълга сива брада, облечен в черно. В ръцете си държеше нещо като жезъл. По едно време го вдигна към небето и проговори :

        - Там, горе няма нищо, за тебе!

          Тогава започнаха да падат звезди в реката, той ми посочи на там и каза:

         - Ето това е за теб!

Само това се сещам.

/ И на мен ми е приятно да си говорим - успокояващо ми действа :)/

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Насти, този сън е "мнооого дълбок". Изнесъл е до съзнателното ти възприятие съдържжания, които са част от друго ниво на съзнание, до което непринудената душевност на детето има пряк достъп.

Не мога да си позволя да изкажа моята интерпретация на съня! Прости ми, но това вече е прекалено дълбоко отворено като достъп, а да го коментирам - тази отговорност не мога да понеса сам пред себе си!

Препоръчвам ти да "запазиш" единствено за себе си този сън. Типично по детски да си отделяш време преди лягане и да съзерцаваш звездите!

Собственото ти тълкуване и разбиране в дълбочина на съня само ще си дойде! Само си "отвори ума", забравяйки всичко познато.

Успех!

П.п. припомни си стихотворението на Яворов - "Две хубави очи".

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Насти, бе то като се замислих, бих могъл да ти споделя малко "жокерче", което малко ще "ограничи" свободната ти интерпретация на предносподеления ти сън, но пък се базира на доста изследвания на съновиденията.

Дори в случая ще ти е полезно да прегледаш тази тема - 

Защото в нея сейсал и мона споменават за архехипните сънища, онези "особените", от които е и твоя!

"Жокерчето" е, че в твоя сън имаш - "Река", но реката не е течаща вода, а е "Поток".

"Старецът" е архетипен образ, отразяващ "Мъдростта", а щом е в "тъмни дрехи", значи е "недостижима" към момента на съня, "неосветена от ума ти".

"Скалата", независимо, че е отвесна, стръмна, е "Твърдина", "Позиция", "Гледна точка", която е "високо над Потока", т.е. е съновното място на "наблюдение", от което можеш да "видиш" по-цялостно "нещата".  

П.П. позволих си да коментирам, щото се сетих, че в доста "практики" за себепознание се препоръчва да "се върнем" към детството си. А ти, не знам дали ти е направило впечатление, но се "движиш" в тази насока. Браво! В спомените от детството си можем да "открием доста истини", които като възрастни сме забравили! Успех отново!

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

         Знаех си, че мога да разчитам на теб! :) Благодаря за жокерите!

/ А това за звездите трябва да го направя, и без това ще има падащи звезди, може даже и някое желание да ми се сбъдне/:)

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

По мое мнение, най-красивото душевно+духовно преживяване, което човек може да изпита тук е осъзнаването, че самият той е плод на сбъднато желание!

"Интереси:освен всичко друго и писател :)" - хубав интерес си споделила под аватара ти!

Виж една твоя колежка-писателка какви красиви историики-приказки е написала 

http://neobyatnotogovori.com/index.php?idpub=11&book=1&fbclid=IwAR21wEtX4ykJDUWTdcXBoWpXDAPl0X0BV0DGPcZouqkJDxKeVqKgxynSids

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Сънувах, че с прекия ми началник вървим по някаква улица. Не знаех първоначално накъде. Аз гледах към него докато ходех, той гледаше направо и ми отговаряше, без да ме поглежда. Озовахме се в някаква жилищна сграда, навярно ходел. Отворихме вратата на една от стаите и влязохме вътре. Там беше големия ни шеф. В съня той имаше 7-годишно момченце, което имаше рожден ден. Шефът седна на един стол в скромната хотелска стая, в която беше отседнал. Синът му седна в скута му. Стоях пред тях. Детето ми подаде шоколадов бонбон, за да ме почерпи по случай празника. Взех бонбона и го изядох.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

                 Здравейте, отдавна не съм писала. Надявам се, всички да сте в добро здраве! :)

                  Моля само ако някой има тълкуване на следното да помогне - много често сънувам, че съм без обувки. Както вървя изведнъж се оказвам боса, започвам да търся магазини или други места, от които да си набавя и в повечето случаи не успявам. Това се повтаря доста често в сънищата ми в различни варианти,  не мога да разбера какво означава и затова го споделям.

           Благодаря!

         Бъдете здрави! :)

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 10.09.2020 г. at 23:29, azbuki каза:

Сънувах, че с прекия ми началник вървим по някаква улица. Не знаех първоначално накъде. Аз гледах към него докато ходех, той гледаше направо и ми отговаряше, без да ме поглежда. Озовахме се в някаква жилищна сграда, навярно ходел. Отворихме вратата на една от стаите и влязохме вътре. Там беше големия ни шеф. В съня той имаше 7-годишно момченце, което имаше рожден ден. Шефът седна на един стол в скромната хотелска стая, в която беше отседнал. Синът му седна в скута му. Стоях пред тях. Детето ми подаде шоколадов бонбон, за да ме почерпи по случай празника. Взех бонбона и го изядох.

Шеф-Голем Шеф- Дете- в скута. Прилича ми на цикъл, свързан с карирерното развитие и "освободена мечта" в съня, която преживяваш и "затвърждаваш" с "изядения бонбон". Ах, колко сладък бонобон, но подсъзнанието ти не го изрича, ама "витае", несподелено - "А, струва ли си?". Така или иначе, не описваш нито една емоция, която изпитваш в съня. А те, видът им,  носят по-голямата част от "посланията и отговорите от подсъзнанието ти". 

 

преди 5 часа, nastty каза:

                  Моля само ако някой има тълкуване на следното да помогне - много често сънувам, че съм без обувки. Както вървя изведнъж се оказвам боса, започвам да търся магазини или други места, от които да си набавя и в повечето случаи не успявам. Това се повтаря доста често в сънищата ми в различни варианти,  не мога да разбера какво означава и затова го споделям.

Носим обувки, за да не нараним ходилата си. Ние принципно сме изправени и контакта ни със Земята става в точката на ходилата ни!

Да си без обувки, според мен, е символ на "заземяване", а ти щом си често без тях, а пък и неистово "търсиш магазини, за да си набавиш", би трябвало да е проблеми със "заземяването", които съзнаваш, че трябва да решиш, но тъй като вече в съня си си се лишила от обувки, то значи, че можеш повече, но не го правиш.

"Заземяването" често е просто да живееш живота така, както са условията, без да изпитваш тъга или гняв заради самите условия.

Просто лична интерпретация! Надявам се да ти е полезна!

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

                                          Винаги, всичко ми е полезно. :)

                                              Благодаря! 

Линк към коментар
Share on other sites

                 Чудих се, това дали да го споделя, но реших, че така и така съм започнала... Сънувам много извънземни чинии - може да ви се стори смешно, но това ми се случва  от години. Винаги ги виждам в небето и във всякакви  форми. В повечето случаи около мен има и други хора и аз винаги си помислям, че най-накрая има кой да ги види и да разбере, че са истина, а като се събудя....

           Преди няколко дни сънувах отново. В небето имаше редица от може би седем или осем светли топки еднакво големи. После започнаха да се движат от дясно наляво. Първата остана със същата светлина и големина, другите се смаляваха. Изведнъж последната от редицата се откъсна, започна да се върти и се спусна към мен, като ме доближи съвсем, първо видях някакви разнообразни цветове, после се насочи към челото ми и описа върху него четириъгълник от светлина. Аз не усетих болка само че след малко се превърнах в Клеопатра / нямам претенции да съм била някога Клеопатра, нито пък съм си мислила за тази ,,дама'' и нямам идея, защо се получи така /.  После нещо като светлина ме обгърна и си помислих, че по някаква причина ще ме връщат в онова време. Това вече ме притесни. Обаче, като се огледах след наколко минути, видях една обикновена жена, която стоеше до мен и ми каза, че няма страшно. Бях си в нашето време и май скоро спрях да съм Клеопатра, не помня :)

             Това бяха поредните ми нощни приключения, както казвам винаги по един или друг начин вечер не скучая!

                                   Пазете се и бъдете здрави!

                                

 

Линк към коментар
Share on other sites

Хихихи! Е кво си се чудила?! Ако знаеш колко хора сънуват извънземни, летящи чинии и др.

Някой пък споделят, че са имали и срещи в астрала с извънземни, след като са били засечени 

да наблюдават кораба. 

Ама докат не решат да се покажат в сетивния ни свят, то ще си станат само сънища. Знае ли се дали наистина има извънземни? Аз не мога да го твърдя, независимо, че съм сънувал истории с извънземни!

В някой сънища дори съм имал и прекция на тялото. Дори усещах студа, или вятъра докато тичах. 

В един даже, докато се усетя, че сънувам, тичах, щото бяха пуснали дронове при атакуването на Земята. Ама като осъзнах, че сънувам, скочих на една ниска телефонна кабинка, като тези на Булфон. Седнах отгоре и загледах кво се случва, ама така и се събудих, щото се присетих че сънят ми е вариация на подобни, запчнали като цикъл преди 10 години.

Иначе не знам каква трябва да е символиката на извънземните, еле па корабите им. 

Линк към коментар
Share on other sites

В 22.11.2020 г. at 1:00, kipenzov каза:

Иначе не знам каква трябва да е символиката на извънземните, еле па корабите им. 

Ейййй, на днешно време, при тези интензифицирани потоци, човек да не каже нещо...

Предния пост го споделих, след като бях сънувал за пореден път вариация на споделения в самия пост сън, който съвпадна синхронично с поста на Насти.

Самият сън се състоеше в това, че имаше инвазия на извънземни на Земята.

Но, по-интересна ми беше съзнателната ми реакция в съня, както и, разбира се тоталното "потъване" в свръхреалистичността на преживяването.

Отново екшънът в съня започна след неква обикновена, ежедневна ситуация. Погледнах към Петрич, докато се намирах на улица в Сандански. Ок, ама после в небето видях силуети на летящи обекти. Като се загледах, разпознах хеликоптери. До тук ок. Да, но в един момент един от хеликоптерите избухна както си летеше. В този момент изтръпна цялото ми тяло от страх. И имаше защо...защото в следващия момент видях извънземен кораб да профучава в небето над мен и да "сваля" още почти всички хеликоптери, които виждах.

Иначе осъзнах частично, че сънувам, точно в този момент, но това очевидно стана доста след началото на съня (времето в съня е относително спрямо реалното време докато спя. Най - вероятно сънят ми е бил в рамките на няколко минути по време на последната REM фаза при спането).

Както описах в предния ми пост, този път след мигновения преход до ситуацията на "разчистване" от живи хора, извънземните баха пуснали и дронове, ама такива дето са като роботизирани тостери!!! хихихи.

Обаче преди да излезна по улиците, за да се опитам да направя нещо по въпроса с "тостерите", бях заедно с хора, които все още не сме "прихванати и терминирани". Странното този път ми беше, че и съпругата и децата ми бяха с мен. Някак бях успял да ги доведа до заводското хале, в което се укривахме. Наложи се да се разделя със семейството ми. Съпругата ми се разрева, както тя си може, ама не виждах друг вариант в онзи момент. Излезнах извън сградата и привлякох вниманието на "тостерите" и почнах да тичам по улиците, а останалото от историята на съня вече го споменах в предния пост.

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, kipenzov каза:

Ейййй, на днешно време, при тези интензифицирани потоци, човек да не каже нещо...

А пък тази ми реакция се дължи на съня, който сънувах преди 2 нощи, ама не намерих време да споделя до сега, както и синтезът от "каскадата от сънища", водеща до горе-доле "изкристализиралото" значение на "извънземните" в сънищата.

Сънят, напълно естествено беше "продължение" на предносподеления, ама вече осъзнах синхроничната му връзка с "пожелаването" ми "да разбера" какво е 

В 22.11.2020 г. at 1:00, kipenzov каза:

Иначе не знам каква трябва да е символиката на извънземните, еле па корабите им. 

В смисъл, че не знаех, ама не се усетих да се огранича само до това, а май несъзнателно "изпуснах" и желанието да разбера... и те ти съня..

Този път отново осъзнах, че сънувам, но вече всичко беше по-познато откъм действия, които да предприема.

Оцелелите хора, бяха в сгради. Небостъргачи. Аз също. Излезнах. Но вече не си губих времето да се гоня с "тостери", ами направо започнах да обикалям, за да ... ми май, за да оцелея, ама не си го обяснявах по този начин.. просто обакалях и знаех, че ще се случи нещо, но не знаех точно какво...

Докато не видях, че корабът-майка е в небето. Наблюдавах как с един насочен лъч "прихващаше" хора и ги "дезинтегрираше"... не можех да видя как, но знаех, че ги убиваше.

Бях излезнал на открито пространство. Нещо като огромен площад, далече от небостъргачите, които като обекти позволяваха някакво прикриване от лъча на кораба-майка.

В този момент видях, че проекцията на лъча по площада започва да се движи към мен. Знаех, че трябва да се отдалеча, но бях забавен в движенията си. Започнах да забавям все повече движението си, щото "привличащата" сила на лъча вече ме беше прихванала. Не се сетих, че трябва само с намерение да реализирам желание да се отдалеча.

Нямах вече съзнателна сила да се "отскубна" от лъча, за това реших да се съобразя с положението. Знаех, че е неизбежно лъчът да ме "хване". Преди да се случи това обаче реших, че просто не трябва да поглеждам към източника на лъча, докато съм в потока на лъча.

Ах, колко сме сигурни понякога, че сме напълно подготвени, хихих, та и аз така... ама тоз лъч се оказа бая силен като интензитет. Енергийният поток бе с такава сила, че не издържах да му се противопоставя силово и ....погледнах.

Егаси...цялото ми тяло започна да се тресе от конвулсии. Аз в будно състояние рядко съм изпитвал подобни усещания...се едно те треска ток, ама с егати ампеража...

Докат се тресях обаче се замислих и осъзнах, че това е ... бе не беше нещо друго освен умиране. Осъзнах, че умирам и вече ми стана интересно! 

Обаче след "дезингегрирането", вече доста по-лек, щото го нямаше усещането за тяло се "прехвърлих" в една друга форма на реалност.

Оставих това преживаване и се събудих. Започнах обследване на телесните си усещания. Верно бях изтръпнал почти изцяло, но бързо са раздвижих, обаче без да отварям очи. "Върнах" се замалко в съня, чието преживяване още не беше "приключило", щото ми беше интересно "след смърното" развитие на съня, но горе-доле не ме изненада, и за тва си се събудих напълно, щото някой неща си имат време, а моето е в този свят.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

И ся самата връзка, дето си синтезирах за символиката и значението на "извънземните" в сънищата.

Преди две вечери започнах спор с един човек, в друг форум. Нямаше как, от моя гледна точка, да не се скюскам с него, щото е доста по-образован в научните теми от мен. А без да се скюскат двама непознати мъже, няма как да не прехвърчат "искри истина", а само его-игрички.

В диспута ни яко "ми наби камбаната", ама отбелязването на когнитивната рамка на детинското ми поведение и последващата предпоставка за подобно поведение, доста ме засилиха "навътре". Всъщност осъзнах, че в голяма част от житейските ситуации в социалния ми живот, в които попадам, и не си харесвам реакциите в конкретни събития, се дължат на обусловени от самия мен причини. Че явно е дошло Времето да се променя и да преработя наистина някои модели, които си мислех, че са нещо незначително. 

С две думи, осъзнах, че трябва да "порасна", както казват старите хора и да обърна повече внимание на отговорното отношение и към обществения ми живот, в който от решенията и действията ми зависи и начина на живот на доста други хора, а не само на вътрешния ми живот.

А пък "връзката" с "извънземното присъствие" в сънищата ми към този момент, синхроничността им със динамиката на вътрешното ми развитие към момента ме насочи кам следния извод.

Лъчът,смъртта, бяха "преходът". Нещото, което бива убивано, за да се роди новото нещо. Това ми беше лесно като символика, щото и друг път ми се е случвало да претърпявам микро катарзиси, "трансформиране".

Но пък самото "извънземно присъствие"... това е проекция на по-разумно работещият ум. Просто е символ на "витаещият" във въздуха Разум, който е далеч от мен. Или вече по-практично...носи символиката на разумното поведение, което не проявявам и би ми донесло повече хармония във взаимодействието ми със Света.

Очевидно подсъзнателно вече съм си го сметнал, че така вече не може и трябва качествена промяна. Но пък този извод, след като съзнателно не искам да се променя, ми иде като "съвет" под форма на тематични сънища с обща насоченост.

Та вече смятам, че бих могъл да кажа, от гледна точка на "моята камбанария", че принципно 

В 22.11.2020 г. at 1:00, kipenzov каза:

знам каква трябва да е символиката на извънземните

и за това удебелих шрифта по-горе.

Но все пак това е моя интерпретация, а тя не е меродавна. И всеки може да си я ползва при тълкуването на сънищата си, но е просто една възможност за зареденост на символа "извънземни" в съня!

Надявам се да е полезно това тълкуване на символа!

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Напоследък отново започнах да сънувам сънища истории. Те започват, действието се развива поетапно и в един момент приключва.

Аз се намирам в хотел. В един момент в хотела нахлува терористична група и вземат всички хора в хотела за заложници. Извеждат ни в колона навън от хотела и ни товарят на камиони. Виждам как всички хора са уплашени и доста от тях действат неадекватно. Аз самият съм като тях- постоянно мисля какво ли ни очаква и къде ли ще ни водят. В момента когато минаваме през изхода на хотела, виждам че там има няколко врати, а човекопотока се насочва само към едната. Навсякъде стоят хора с оръжия и следят за хората. Един от тях ме спира и с насмешка ми казва " айде ти - към онази врата" и ми посочва една от другите врати които водят встрани. Решавам, че може би ми помага, като ме отделя от другите хора и ми дава възможност да избягам. Странно но страхът ми ме обърква и аз реално не тръгвам към свободната врата ами се смесвам с колоната от хора . Излизаме навън и виждам как на един голям камион се качват всички хора. Един от тях си мушва главата в някакъв отвор на каросерията на камиона и се хили, но в този момент някакъв люк се затваря и направо му отсича главата. Реално той сам си беше виновен за това. След това вече не си спомням какво се случи.

Идеята залегнала в тоя сън беше, че не можех да определя дали всъщност някой беше решил да ми помогне или това беше просто гавра.

Принципно , мога да открия доста метафори и скрит смисъл в този сън. Но все пак странно за мен си остава как той води до послания които в настоящият момент не са важни за мен. Не мисля, че наслагването на смисъл по отношение на един сън, води до наистина достоверно знание за причината за неговото сънуване. С други думи казано - за един и същ сън може да бъдат измислени различни причини за сънуването му и надали може да се определи точно коя е действително значима.

Линк към коментар
Share on other sites

В 5.03.2019 г. at 22:30, Кон Круз каза:

Отново проблем с мафията. Заложници.

 

Виж ти :)

Аз с още двама души сме в една стая. Заложници сме на един човек. Той често влиза в стаята и говори с нас. Казва ни че ще рани всеки един от нас . Стреля в ръката на един от нас, другия го ранява в крака. Оставам само аз и той ми казва да се разкрача и че ще ме стреля в топките. Аз се ужасявам и в един момент наистина се чувствам все едно всичко е реално- наистина не искам куршум в топките. Премислям какво може да направя , но ме е страх от него . Всъщност след като той ни е наплашил достатъчно, той дори не си прави труда да ни държи на мушка - разчита на нашият страх за да не вземем никакви решения, а да се подчиняваме безпрекословно.

Но в един момент когато той се доближава до мен, аз сграбчвам една химикалка която се намира до мен и му я забивам в окото. Той пада на земята, а аз започвам да го ръгам с химикалката на всяко място ,което се сетя че е смъртоносно. След няколко намушквания все пак го убих.

Линк към коментар
Share on other sites

В 25.04.2020 г. at 14:30, nastty каза:

              Здравейте, снощи сънувах нещо, съжалявам, че не ми беше последният сън и не си го спомням в детайли, но пък явно ми е направило впечатление.  Срещнах се с един мъж/ преди това не се сещам какво е било/ - беше облечен в бял панталон и бяла горница, и си говорехме нещо и аз му казах:

           - Когато сънувам, понякога срещам много добри хора, с които си разменяме данните и си обещаваме да се чуем, и като се събудя, много съжалявам, че не мога повече да ги видя защо става така? 

          А той ми отговори:

        -  Защото не могат да напускат световете където живеят?

         

 

 

Започни да се замисляш дали всъщност това което сънуваш е само сън. Според мен става въпрос за извънтелесно осъзнато преживяване. Прочети нещо по темата и току виж се окаже, че това е твоето поле на изява. Не съм чел другите неща писани от теб. Имаш ли моменти в които докато сънуваш осъзнаваш че сънуваш?

Линк към коментар
Share on other sites

преди 17 часа, dian2n каза:

 

Принципно , мога да открия доста метафори и скрит смисъл в този сън. Но все пак странно за мен си остава как той води до послания които в настоящият момент не са важни за мен. Не мисля, че наслагването на смисъл по отношение на един сън, води до наистина достоверно знание за причината за неговото сънуване. С други думи казано - за един и същ сън може да бъдат измислени различни причини за сънуването му и надали може да се определи точно коя е действително значима.

 Смятам , че сънищата са място за боравене с идеи .Веднъж влязла в главата--повъртял си я там , тя винаги ще е от полза .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...