Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Guest Христо

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6

Recommended Posts

В 19.07.2020 г. at 7:55, kipenzov каза:

Като почнеш да специализираш в дадена област и развиеш професионални умения, това ще донесе по-високо ниво на материална обезпеченост, а с това ще се промени и съзнанието ти

От къде знаеш че не съм започнал да специализирам и нямам определена материална обезпеченост ? :)

Сподели това мнение

Не забравяй и професионалните умения в областта на специализиране!

При положение, че условията от цитираните ми думи са налични сънищатата ти не биха били със сегашната си насоченост и съдържание!

Сподели това мнение

Здравейте, имам следния въпрос. Смятате ли, че хората, с които се запознаваме на сън, наистина съществуват?  Преди малко се запознах с един доста интересен човек / на сън/. Говорехме си обикновени неща, но ми беше много приятно и беше толкова реално.  Изведнъж отваряш очи и всичко свършва....и  остава някаква празнота, защото това приятното няма да се повтори...

Поздрави! Бъдете здрави!

Сподели това мнение

Насти, въпросът, който задаваш е доста дълбок и "отива" чак до най-съкровенните кътчета  на убежденията ни. Там всичко е въпрос на чиста, детска, наивна Вяра!

За това от всички "пластове" този го наричат Съкровен( вж.значението на думата и ще си го представиш).

Там е добре да си сама с БОГ, защото това е "ядрото" ти. 

"Съществуват " ли наистина тези "хора от сънищата"? Избери си отговорът и не го споделяй! Не оставяй "чужди" неща в "съкровеното" ти, там ти е "двигателя на колата", която си дошла тук на Земята да се научиш да я "караш"..

На всяко дете му е споделяна "магията на падащата звезда", но с условие да не издава желанието си!!! :3d_043:

Сподели това мнение

Едно оооооооогромно благодаря! Много се разчуствах и някак усещам, че това е вярно.

:) Чудя се само как знаеш винаги какво да кажеш?  :)

Сподели това мнение

Така изглежда от твоя гледна точка! ;) не е "винаги"...

Не за друго, а защото имам лична опитност в проблема, пробвал съм различни реакции и съм си установил някаква най-адекватна лична реакция. Споделяйки я с теб се получава резониране, защото в този аспект сме на една вълна и се получава известно качество на комуникация.

С друг човек, който е на друга вълна, няма да се получи така... такова е в живота, "+"ове и "-"уси.

Сподели това мнение

Имам и още един сън, за който се сетих. Не знам колко бях голяма, може би към седми клас, но никога няма да го забравя. Беше вечер и аз бях на ръба на една скала, а долу имаше река, до мен стоеше един стар човек с дълга сива брада, облечен в черно. В ръцете си държеше нещо като жезъл. По едно време го вдигна към небето и проговори :

- Там, горе няма нищо, за тебе!

Тогава започнаха да падат звезди в реката, той ми посочи на там и каза:

- Ето това е за теб!

Само това се сещам.

/ И на мен ми е приятно да си говорим - успокояващо ми действа :)/

Сподели това мнение

Насти, този сън е "мнооого дълбок". Изнесъл е до съзнателното ти възприятие съдържжания, които са част от друго ниво на съзнание, до което непринудената душевност на детето има пряк достъп.

Не мога да си позволя да изкажа моята интерпретация на съня! Прости ми, но това вече е прекалено дълбоко отворено като достъп, а да го коментирам - тази отговорност не мога да понеса сам пред себе си!

Препоръчвам ти да "запазиш" единствено за себе си този сън. Типично по детски да си отделяш време преди лягане и да съзерцаваш звездите!

Собственото ти тълкуване и разбиране в дълбочина на съня само ще си дойде! Само си "отвори ума", забравяйки всичко познато.

Успех!

П.п. припомни си стихотворението на Яворов - "Две хубави очи".

Редактирано от kipenzov

Сподели това мнение

Насти, бе то като се замислих, бих могъл да ти споделя малко "жокерче", което малко ще "ограничи" свободната ти интерпретация на предносподеления ти сън, но пък се базира на доста изследвания на съновиденията.

Дори в случая ще ти е полезно да прегледаш тази тема - 

Защото в нея сейсал и мона споменават за архехипните сънища, онези "особените", от които е и твоя!

"Жокерчето" е, че в твоя сън имаш - "Река", но реката не е течаща вода, а е "Поток".

"Старецът" е архетипен образ, отразяващ "Мъдростта", а щом е в "тъмни дрехи", значи е "недостижима" към момента на съня, "неосветена от ума ти".

"Скалата", независимо, че е отвесна, стръмна, е "Твърдина", "Позиция", "Гледна точка", която е "високо над Потока", т.е. е съновното място на "наблюдение", от което можеш да "видиш" по-цялостно "нещата".  

П.П. позволих си да коментирам, щото се сетих, че в доста "практики" за себепознание се препоръчва да "се върнем" към детството си. А ти, не знам дали ти е направило впечатление, но се "движиш" в тази насока. Браво! В спомените от детството си можем да "открием доста истини", които като възрастни сме забравили! Успех отново!

Редактирано от kipenzov

Сподели това мнение

Знаех си, че мога да разчитам на теб! :) Благодаря за жокерите!

/ А това за звездите трябва да го направя, и без това ще има падащи звезди, може даже и някое желание да ми се сбъдне/:)

Редактирано от nastty

Сподели това мнение

По мое мнение, най-красивото душевно+духовно преживяване, което човек може да изпита тук е осъзнаването, че самият той е плод на сбъднато желание!

"Интереси:освен всичко друго и писател :)" - хубав интерес си споделила под аватара ти!

Виж една твоя колежка-писателка какви красиви историики-приказки е написала 

http://neobyatnotogovori.com/index.php?idpub=11&book=1&fbclid=IwAR21wEtX4ykJDUWTdcXBoWpXDAPl0X0BV0DGPcZouqkJDxKeVqKgxynSids

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега