Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

             Да много често знам, че е сън. Има мнооооого неща писани от мен - първо започнах с това, че излязох от тялото си по време на сън и много се изплаших, подробно е описано и други неща. И понеже не знаех какво да правя, от страх не можех да заспя , потърсих помощ в интернет и открих този сайт,  а тук много добри хора ми помогнаха с разбиране и съвети! И всяка вечер сънувам поне по няколко съня, но споделям само тези, които ми се струват по необикновени.

         Снощи например сънувах апокалипсиса. Нямам идея откъде ми дойде. Намирах се в нещо като висок тунел, но вече бях стигнала до края, и залязох. Изведнъж малко ми прилоша. Пред мен имаше две момчета, докато ги погледна и те се строполиха на земята, тогава някак осъзнах, какво се случва. Нещо все повтаряше - това е апокалипсиса. Наоколо всичко беше в руини и в небето се движеха някакви машини, които унищожаваха хората. Аз си помислих, че трябва да спася семейството, но не можех да се движа, сякаш някой ме спираше. И така се събудих...

 

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

В 16.11.2020 г. at 10:50, nastty каза:

                 Здравейте, отдавна не съм писала. Надявам се, всички да сте в добро здраве! :)

                  Моля само ако някой има тълкуване на следното да помогне - много често сънувам, че съм без обувки. Както вървя изведнъж се оказвам боса, започвам да търся магазини или други места, от които да си набавя и в повечето случаи не успявам. Това се повтаря доста често в сънищата ми в различни варианти,  не мога да разбера какво означава и затова го споделям.

           Благодаря!

         Бъдете здрави! :)

 

 

Може би нещо те притеснява ,. Търсиш защита или удобство .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

                               Здравейте, отново ще пиша , за съжаление, пак няма да е нещо положително. Отново сънувах лошата сила. Не знам как точно да я определя. Първо усетих, че има нещо лошо в мен / много точно не си го спомням/ нещо, което ме натискаше в една точка и ми причиняваше болка, започнах да се моля и то изчезна. Веднага след това се озовах седнала на ръба на нещо като каменна стена. Наоколо нищо не се виждаше, а до мен от ляво беше седнала една жена, която познавам в реалния живот, аз се обърнах към нея и и казах:

                      -  Не можеш да ме заблудиш, ти не си истинска.

                         Тя постепенно изчезна, превърна се в злия дух и той се всели в мен. Отново ме притискаше в една точка и ми причиняваше болка. Започнах да казвам всички молитви и клетви, които ми дойдоха на ум. През цялото време бях много изплашена, много беше страшно, не знам след колко време, но успях да го изгоня. Тогава сънувах, че се събуждам и си търся шишето със светената вода, но духът направи така, че то да изчезне. И най-накрая се събудих наистина. Отворих очи, много ми се спеше и пак ги затворих  и лошото чувство пак продължава, след няколко опита така, ми стана ясно, че няма да се получи и напълно се разсъних. Станах, взех си светена вода, напръсках леглото и възглавницата, сложих под нея един, осветен на Божи гроб, кръст, наредих си няколко икони и си направих кръст на челото с миро и след всички тези предпазни мерки най-накрая благополучно заспах.

                   В ежедневието нещата са горе-долу нормални и нямам кой знае какви притеснения, по принцип, като ми е по натоварено, се случват такива сънища, защо пак пристигат идея нямам. :)

                                 Поздрави на всички! Бъдете здрави!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

                                            Стана още по-страшно, преди една вечер, както си спя усещам, как някаква ръка ми дърпа одеала. Много се изплаших. Опитах  се да се събудя, за да си докажа, че това не е истина и си мислех, че съм будна, но всъщност продължавах да спя. И това също  продължаваше и като че ли ръката ставаше все по-реална, въпреки че не можех да я видя, но знаех, че е нещо много лошо. Скоро наистина се събудих. Но от тогова вече направо не смея да заспя.

                                             Обградена съм с икони със светена вода, казвам молитви, всичко правя само дано се размине.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Реалното което има значение е страха . Няма значение как и защо .Посоката на разсъждения да е за безмислието на страховете . Като човеци не е нужно да реагираме със страх а със някакво разбиране в посока решаване на проблеми . НО това може да стане само ако страха стане неосезаем . Да е толкова мъничък , че да не пречи .

За човек който няма представа как се работи със формули , мога да се поясня на лично .

Цитат

само дано се размине.

????                 На практика реално е онова което човек допуска в мислите си .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

                             Щастлива съм да съобщя, че  най-накрая всичко при мен се оправи, благодаря на безкрайно на Александър Т. А., за съветите, помощта и всичко останало!

Редактирано от nastty
Линк към коментар
Share on other sites

                                            Снощи сънувах, че сайтът отново  е достъпен, много се радвам, че сънят ми се сбъдна!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

                  И тук да напиша, много не се появавам защото при мен нещата горе-долу вървят добре. И освен това мисля, че трябва да спделям по важни и странни неща. Отново благодаря на всички от сайта, които взеха проблемите присърце и ми помогнаха.

                 Не твърдя, че съм открила топлата вода, но искам да споделя, може да е полезно за някого. Освен всички защити, които си правя, най-важни са спокойствието и положителните емоции преди заспиване  -  смятам, че те преборват 90 процента от тъмните сили.

               Бъдете здрави и сънувайте само красиви сънища!       

            ,,Интересни са ми тези прекъсвания ? '' - това към мен ли е отправено? :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

 Снощи сънувах, че сайтът отново  е достъпен, много се радвам, че сънят ми се сбъдна!

 

Цитат

нтересни са ми тези прекъсвания ?

Прекъсванията в достъпноста на това място . Обикновенно не съм в настроение за търсене на конспирации .Но веднъж подлъжеш ли се да разследваш , става както с всеки навик . И в случая отчитам невероятната мисъл ,, Защо и кой ще хаква Портала ? "   :)  :)  

Линк към коментар
Share on other sites

                     Разбрах, благодаря! По принцип тук всичко е толкова положително. Не виждам на кого би му попречило това, но пък хора всякакви. Не знам каква е била причината, но много ми липсваше. Не си спомням, но явно ми се е налагало да споделя нещо. Както и да е, свършило е - сега да гледаме напред. :)   

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Когато отивах и разговарях с Учителя след това пишех в тетрадката си „Днес, на еди коя си дата бях при Господа". Години по-късно чух от него следното: „Между мене и Бога разлика няма да правиш". Това много рядко го казваше и е само за онзи, който разбираше и който го схващаше по дух. Имаше и други начини за общение по дух с Учителя и Той можеше да даде някое подобно преживяване на ученика. Учителят веднъж каза: „Когато някой ме сънува на сън знай, че това е емблема на Божественото". А аз го сънувах, че той ми поднесе цветя в една ваза. Вероятно това бе един отклик на моята душа към Божественото. Днес тези неща са много прости за обяснение, но тогава бяха много трудни за разбиране. Те и днес трудно се разбират. Много пъти Учителят не делеше себе си от Бога. Не делеше себе си от Божествения Дух, който беше в него и нямаше такъв ученик, който в една и друга форма да не го е усетил, да не го е видял, да не го е разбрал, че това е изявление и проявление на Божествения Дух. Говоря за учениците, а не за слушателите в салона на Изгрева. А ученици са онези, чиито съзнание се намира в полето на свръхсъзнанието, т.е. те имат връзка с Божественото, те са направили връзка между човешкия свят и Божествения свят и чрез тази връзка протича Божието благословение върху тях и чрез тази връзка се осъществява обмена между човешката душа и Божествения Дух.

https://beinsa.bg/izgrev_s.php?s_type=phrase&id=1348&status=1&high=Между мене и Бога разлика няма да правиш#result_start

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

                Здравейте!

Отдавна не съм писала, но пак продължавам с голямото сънуване.

Снощи сънувах, че се оглеждам в едно огледало и виждам, че косата ми е почти побеляла. И си викам, как съм стигнала до това без да го забележа. Как мислите какво означава.

     По отдавна имах неприятна  среща, но не съм споделила. Сънувах, че е тъмно и аз се намирам в една селска къща. Бях сама и наоколо никаква светлина, но не ми беше страшно, обаче си помислих, че все пак, ще е по-добре ако се прибера. Изведнъж както си бях в стаята, се озовах на леглото. От дясно се отвори нещо като врата появи се светлина и излезе някаква фигура с черно наметало и качулка и започна да ме притиска към леглото. Лицето му беше нещо като маска. Но успях да се събудя.

      Ситуацията в момента не е напрегната и не се тревожа, и така ми стана чудно, откъде пак се взе това нещо.

                     Поздрави! Бъдете здрави! Весели празници и красиви сънища! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Привет и хубав ден .

Благодаря за повода да си спомня две неща от беседите .Второто е съвет да оставим на страна нещото с което в момента не можем да се справим . Едно насилие във вид на безмислена упоритост може само да влоши не да разреши .А всяка задача веднъж поставена пред човека се решава/работи , къде съзнателно , къде несъзнателно . И една почивка дава свобода на несъзнателното да работи на спокойствие .

А първото е , една формула за прогонване на нещо страшно . Така изречени думите са мои по един спомен от детството , от сънуването . Тогава ми се каза да стисна юмрук и го протегна/ударя в противната посока . Стинатия юмрук е събиране и насочване на волята като защита , не нападение . Поставянето на юмрука по този начин изтласква всичко на далече . Ръцете ни са едно чудо на което не отдавааме нужното внимание . Ръцете дават сигурност на алпиниста да виси на един два пръста до като се катери , както на неврохирурга да прави най финни операции . Реалните им възможности могат да се използват в духовните области . Да не забравяме че крайниците в минералия свят са материализираната воля .

Линк към коментар
Share on other sites

В 14.12.2021 г. at 15:14, nastty каза:

                Здравейте!

Отдавна не съм писала, но пак продължавам с голямото сънуване.

Снощи сънувах, че се оглеждам в едно огледало и виждам, че косата ми е почти побеляла. И си викам, как съм стигнала до това без да го забележа. Как мислите какво означава.

                      Поздрави! Бъдете здрави! Весели празници и красиви сънища! :)

Според тълковника на Теун Марес, главата оэначава интуитивна менталност, а белия цвят ( в случая ня косата ) - мир, или нуждата от мир.

Затова те подканям да прочетеш тази книга: https://petardanov.com/forum/243-интуицията-гласът-на-душата/

Тя е по Учителя.

Учителя обръща внимание на други места на начина, позицията, в която спиш. Например аз когато спя на дясната си страна съм по-предразположен към кошмари. Но за жените е обратно, например в книга на Тензин Римпоче пише за стойката при спане,че канализира праната. Затава според мен си получила натиск към леглото.

ТИБЕТСКА ЙОГА НА СЪНОВИДЕНИЯТА И СЪНЯ

Тензин Уангял Римпоче

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

                                   Благодаря  за отговорите!

      По принцип не мога да кажа, че спя на която и да е страна, защото спя много разпокъсано - 20-30 мин. сън, поразбуждам се, обръщам се на другата страна и пак така :), иначе със свити крака. И затова много от сънищата, не си ги спомням. Веднъж ми се случи нещо, което не ми се беше случвало :)  -  сънувах куплет от стихотворение. И много се стараех да не го забравя, защото ми хареса и успях.  

                                   А книжката ще я потърся. Благодаря! :3d_109::3d_106:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...