Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как да тълкуваме сънищата си? Част 6


Guest Христо

Recommended Posts

Пак сънувах Станимир, ама само като глас, щот` не го знам като образ. Правеше духовен анализ на моето поведение в съня ми. :)

Mоже да ни го споделиш.

Ето ти нащо Библейско за сънищата и крокодилите,.

ПСАЛОМ 43. Началнику на хора. Учение. От Кореевите синове.

19. Сърцето ни не отстъпи назад, и стъпките ни се не отклониха от Твоя път,

20. когато ни съкруши в земята на змейовете и ни покри със смъртна сянка.

ПСАЛОМ 73. Учение Асафово.

12. Боже, Царю мой отвека, Който извършваш спасение сред земята!

13. Със силата Си Ти раздвои морето, във водата строши главите на змейовете;

КНИГА НА ИОВА

ГЛАВА 33.

30. за да отведе душата му от гроба и да го просвети със светлината на живите.

31. Внимавай, Иове, слушай ме, мълчи, и аз ще говоря.

32. Ако имаш какво да кажеш, отговаряй; говори, защото желал бих да се оправдаеш;

33. ако ли не, то слушай ме: мълчи, и аз ще те науча на мъдрост.

……….

14. Бог говори веднаж и, ако това не забележат, още веднаж:

15. на сън, в нощно видение, когато сън наляга човеците, във време, кога дремят на леглото.

16. Тогава Той открива на човека ухото и запечатва Своето наставление,

17. за да отведе човека от някое предприятие и да отстрани от него гордостта,

18. за да отведе душата му от пропаст и живота му от поражение с меч.

…………

Линк към коментар
Share on other sites

Mоже да ни го споделиш.
Ами аз не помня какво точно и толкова съм правел, нито помня какво точно ми е казал, но говореше, че такова поведение било нито духовно, нито много материално. Такива работи.
Линк към коментар
Share on other sites

o.k.

zmei1wm7.jpg

zmei2jx6.jpg

zmej3i4vi3.jpg

Кой змей убива свети Георги? Дали този в себе си?

За почитателите на психологията,публикувам един един цитат от книгата на Пиер Дако "Психология и вътрешна свобода":

..........................................

Жан и крокодилът

- Седемгодишният ми син Жан често прави особен жест с ръка, като че иска да отпъди нещо надалеч от себе си. Като че ли избутва, отблъсква нещо... но какво? Прави го много често, особено вечер. Учудващото е, че няма нищо против да спи сам на загасена лампа. Въпреки че вратата на стаята му остава отворена, никога не ме е викал нощем. Разпитвала съм го, но без резултат...

На въпросите: „От какво се страхуваш? Какво пъдиш?" детето не даваше никакъв отговор. Дали защото наистина не го знаеше, или защото се боеше да разкрие пред самото себе си ужаса, който изпитваше (тъй като по всичко личеше, че става дума за ужас)? Накрая, след като използвахме какви ли не средства (игри, рисунки и др., които впрочем Жан много харесваше), успяхме постепенно да открием какво го тревожи. Ставаше въпрос за огромен крокодил, който се приближаваше към него и се канеше да го погълне. Вероятно си го представяше много ясно, съвсем като жив...

Какъв беше този крокодил? Травмиращ спомен от анимационни или други филми? Майката, възприемана като „поглъщаща" (въпреки че подобно тълкуване би било твърде опростенческо)? Или някое от чудовищата, населяващи колективното несъзнавано на човешкия род, следователно и на децата, бе изплувало на повърхността? Да не би да ставаше дума за кошмарен сън, от който Жан не можеше да се отърве?

В края на краищата той успя да нарисува „своето" чудовище, да го проецира върху лист хартия, вместо да го остави да броди из дебрите на душата му.

След това трябваше да го освободим от породената от фантазма тревожност.

Психологът му обясни, че в Китай например има поверие, според което крокодилите излъчват светлина; за

други народи той е истинско божество, Владетел на земята и т. н. Запозна го - с разбираеми за него думи - със символиката на това животно. Момченцето реагира доста бурно на легендите, разпространени сред някои племена, според които тъкмо крокодилът е създал планините и долините.После Жан ей така внезапно престана да прави онзи жест. Може да се предположи, че положителните и съзнавани „информации" са „размили" отрицателните и несъзнаваните, връщайки на крокодила неутралния образ на един от многото земни обитатели.

Да не подценяваме нищо!

......................................

Това е от една тема, за която събирам материал от около две годишен. Свързано е със сънищата и избрах да го публикувам днес, защото в "мисълта на деня" има псалом за Кореевите синове.

Иначе на Пиер Дако , отворих я книгата и попаднах точно там. Не съм питал нищо.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Много от участниците в темата, в сините петна съзират Духът на Истината. Също в един сън открихме, че конкретно за него детето беше символ на ума. Тогава catch22 изсънува предварително "мисълта на деня", и детето беше от символизма на Учителя.

Магистралата е път за връзка между два свята. Затова виждаш проекцията на небето, именно Царството Небесно.

.........

Аз не съм само тяло. Аз съм сто същества обърнати с гръб едно към друго, за да виждат всичко, за да живея всичко. И отварям врата, която е подарък, да строши мъката. Аз съм Анджелина Джоли. (Бам!)

......

Тялото от Библейска гледна точка са църквите, които са свързани через Светия Дух. А главата на тялото е Христос. Това е като:

"Аз във тях и Ти във Мене, да бъдат съвършени в едно".

"Через единия Дух се кръстихме да сме в едно тяло"

Според мен необходимо е да започнеш да четеш "Завета на цветните лъчи на Светлината". Там ще ги намериш тези Библейски пасажи.

Забелязал съм, че Духът има известно чувство за хумор. Така аз сънувах Хитлер и от думите му се изливаше Слово на изключителна благодат. Почувствах Любовта на Бога и към така общоприети "най-грешни"... И намерих подходящите думи описващи това състояние единствено в Словото на Учителя.

http://www.beinsadou...wtopic=13145=

4 пост. Тогава случайно си намерих и подходящия клип.

Mecholari, много благодаря за това, което написа като коментар на моя сън. Странно, в разговорите ми с познати през целия вчерашен ден, чувах "Истината е че..." След като започнах да броя, чух тази фраза точно пет пъти, даже я видях и написана. На всичкото отгоре вчера беше четвъртък, деня за четене на сините лъчи и това беше първото ми четене от Завета. Не знам дали съм изпълнила всичко както трябва, но отдавна ме глождеше някакво любопитство по отношение на тази книжка. Сигурно има месец откакто се зачудих дали пък да не прочета нещичко, ей така, да видя какво толкова има в нея. Твоят коментар дойде като отговор на това мое питане, едва ли не.

В първия момент написаното от теб ти ми се стори доста отвлечено, но през целия ден нещата, за които си писал се "самодоказваха" чрез съвсем конкретни събития, действия и бездействия, неслучайни съвпадения и не знам как още.

Отново благодаря, имах полза да прочета мнението ти.

Редактирано от Chaos
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което не съм ти казал е ,че отворих Завета да го попитам какво ще каже за твоя сън. И се падна точно Духът на Истината, сините лъчи. Така че, ти си предопределена да го четеш.

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах ,че гледам на дясната ръка на мой ученик и му предсказвах ,а това което нетрябваше да знае му го казах по най правилният начин .

Линк към коментар
Share on other sites

От известно време ме занимава въпроса, дали виденията при хипнагогия могат да се тълкуват като сънища. Много хора ги определят като незначителни и често пъти стряскащи картинки, които проблясват в черната кутия на заспиващия мозък, но не се ли наблюдава същото явление при медитация и хипноза? Защо тези мини видения трябва да се отчитат като незначителни поради своята спонтанност? Според мен, те са важни именно поради краткостта си и липсата на предварителни очаквания. Поне аз съм винаги изненадана как отдръпващото се от външния свят съзнание може да сътвори подобни гледки (моите почти винаги са като картини на Дали). Един дълъг сън със сложен сюжет и много персонажи може и да е по-интересен за интерпретиране, но пък кратките хипнагогни видения не са ли по-честни в своята простота?

Интересно ми е да чуя вашите мнения за това и изобщо, някой опитвал ли се е да тълкува хипнагогия?

Ще опиша моята хипнагогия от снощи.

1. Видях лицето на баба ми като на черно-бяла снимка, но жива. Ясно долавях мимиките. Лицето й беше много младо и тя ми се усмихваше.

2. Един залив, ограден от високи скали. В ляво от мен имаше арка, образувана от скалите. Една голяма златиста птица прелетя през арката и се издигна нагоре, а после настъпи изгрева. / Това ми изпълни душата, приятели!/

Това е.

И Христо, моля се съня ти да не е пророчество за състоянието на здравеопазването ни. То и без това си е анорексично, за къде повече, не знам...

Хаха, и аз си намерих подходящо клипче! Ето го.

Порадвайте се днес, приятели! Хубав ден на всички от мен. :)

Редактирано от Chaos
Линк към коментар
Share on other sites

Вчера писах писмо, в което умувах за почти същото. :)

Като че ли съм разказвала как преди години стоях пред картина заедно с автора й. Описвах виждането си и чувствата, които поражда. Понеже забелязах, че сенките предполагат повече от един източник на светлина, допуснах ,че е рисувал тъй, сякаш второто светило да е самят наблюдател. Тогава той през смях ми каза:Не виждаш ли, че луните са две! Ахнах. Виждайки едната луна и научена, че на небето може да бъде само тя, изобщо не забелязах втората, която беше пред очите ми също. Тази случка много ме накара да се замисля, но и тъй не успявам засега да открия къде в психологията са описани подобни явления.

Затова сега и ти пиша. Опитвам се да разбера защото думата не винаги съвпада с образа. Не знам какво е видението ти, но си мисля ,че е екстатично преживяване на обичайното. Заливът обграден с високи скали приемам, че може да се "нарисува"/ да изглежда, да се види/ и като кладенец. После се сещам, че с думата "кладенче" в детството ми се наричаха зениците. Арката в ляво е ирисът или вратата на окото-клепачът. Златистата птица слънцето.Или/ и душата./"Човешката душа съотвества на Бога, тъй както окото на слънцето."/ Има още една дума, която не е с едно значение- настъпи - начало, започване или стъпване върху. Може би тук вече се наблюдава обратното връщане на субекта.В много стихове очите са слънца или звезди. На мен лично много ми хареса това "настъпване" - "влизане" на/ в изгрева.

Предполагам, че както във всеки сън/ при все че това, което описваш не е точно сън/ бабата си означава старата жена, миналото, опита, непрекъснатата нишка живот, мъдростта или всички ония, които живеят в нас чрез нас. ЛИцето - младо, усмихнато, черно -бяла снимка. Полето в което се пише е бяло, а буквите черни. Изглежда словото те вълнува, усмихва и радва. Аз не мога да продължа нататък в опита, да проникна в думите ти. Сякаш все успявам да допълня/въ-образя/, но никак не и да намеря къде точно да свържа отстоящото. Може би друг ще успее. :) Но и че чувството трудно се равнява с думите. Дано не съм ти го размила с бедността на моите.

И още малко синхроничност.:) Навикнах да чета дипломиран философ. Току -що разбрах, че сме писали по едно и също време на една и съща тема - той от висините на философията, аз като лутащ се човек.

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

Ще опиша моята хипнагогия от снощи.

1. Видях лицето на баба ми като на черно-бяла снимка, но жива. Ясно долавях мимиките. Лицето й беше много младо и тя ми се усмихваше.

2. Един залив, ограден от високи скали. В ляво от мен имаше арка, образувана от скалите. Една голяма златиста птица прелетя през арката и се издигна нагоре, а после настъпи изгрева. / Това ми изпълни душата, приятели!/

Това е.

А баба ти, жива ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

А баба ти, жива ли е?

Не, тя почина отдавна. Всъщност, никога не съм я виждала толкова млада и с такова благо изражение. Много се обичахме с нея, но тя никога не е показвала така явно чувствата си приживе.

Shelter, благодаря за коментара. Права си, думите сякаш поизкривяват образа на видяното и маскират чувството. Понякога си мисля, че служат като щит дори.

И при мен имаше един вид синхроничност тази сутрин. След като пуснах поста си и клипчето в него, отидох да погледна неделната беседа, и какво да видя? Молитвата се казваше "Пътя на живота", а песента започва именно с тези думи: :По пътя на живота всичко може да се случи". Не отбирам много от испански, но това поне мога да си преведа.

Поздрави на всички.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се за синхроничността, която изживявате.

Това, с което аз се занимавам е наблюдение на цялостното звучене на груповите разговори. Т.е. разглеждам темата, в която пишеме като цялостно внушение. И потичането на разговорите в определена посока.

Ако вземеме „халюцинациите“, които хората обикновено подтискат, те са прояви на психиката , с които всъщност не работят. Отричайки възможността да има две луни, едната се скрива дълбоко в подсъзнанието осъдена в своята невъзможност. Това е процес на орязване на информацията от действителността.

Така ,ако вземеме дяволът ,внушението „там няма нищо“ от околните ни кара да спрем да го виждаме.

Понеже аз работя със своите „халюцинации“ на моменти виждам около мене в пространството „сини петънца“. Преди време открих такива във снимка от коридори на египетска пирамида. И осланяйки се на върешното си усещане прецених, че това са мъртви души. Това е и причината Архангел Михаил да бъде рисуван със сини доспехи от някои художници.

Тъй като споменах пророк Данаил, в последната седмица от неговото пророчество, това са времената на княз Михаил. Така че мъртвите ,които ви се явяват, от тази гледна точка ,са в реда на нещата.

В момента споделям какво за мен означава синьото петно от съня на Chaos, освен Дух на Истината.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Mecholari, благодаря, че използва думата халюцинация. Аз се побоях да я напиша. Имах и колебание дали изобщо да пусна този въпрос във форума, защото на друго място бях обявена за дребнава, че отделям внимание на този "ментален боклук". Предполагам, това отношение се дължи до известна степен на факта, че за много хора тези видения са стряскащи. Мнозина споделят, че виждат трупове, сцени на насилие, зложелателни същества и т.н. Явлението е описано добре, но не може да се прочете много по въпроса как може да се използва.

Сега ще дам едно потвърждение на вътрешното ти усещане за "мъртвите души". На погребението на дядо ми видях точно такова малко петно синя светлина при ковчега, което ставаше по-ярко и сякаш танцуваше при запалените свещи. Стана ми странно, чувала съм, че свещите пращят, когато има нечисти сили, но нищо такова не се случи. Отдах го на недоспиването и напрежението от последните дни. Обещах си да се наспя хубаво, казах си да се стегна и сякаш забравих за това светещо петънце. Изобщо не ми е идвало на ума за него досега, камо ли да го свържа с Архангел Михаил.

Как се намират отговорите само!

Линк към коментар
Share on other sites

Отговорите се намират като отстояваш самата себе си.Естествено е, че трябва да обръщаш внимание на собствената си психика.

За златистата птица, потърси в обясненията в Завета, там има нещо златно.

Изгревът в символизма на Учителя е възкачване на Господа в човешката душа и съзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

Хаха, Христовия Дух! Благодарско за препратката. И на първа страница на Завета ги има всичките символи, които видях: Арката, която наистина приличаше на кръст, Слънцето, и Птицата! Как не съм обърнала внимание на тези символи най-отпред!? :

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз седем месеца го четях преди да обърна внимание на един от символите. :)

Интересно е, че Завета ми го подари един символно важен за мен човек. А сега се постарах да намеря снимките със сините петна.. И историята е свързана със сънища и синхроничност.

От вчера къщата на Ванга е открита за посетители.хубаво е човек да я посети и да се потопи малко в атмосферата на къщата на най-голямата българска пророчица.

Отидох лично,дори направих няколко снимки,но когато се прибрах у дома установих,че на една от снимките ,които бях направил на лично изплетено палто от Ванга, има светлинка във формата на кръг.Интересното в това за мен не бе светлинката а това че е обагрена във синьо,защото вече бях заснел такива в една от гробниците непосредствено до Хеопсовата пирамида.

940926_orig.jpg

940938_orig.jpg

Следващата снимка е в едно от подземията до Хеопсовата пирамида.

940960_orig.jpg

Агни, по Великден бях на поклонение на Рупите със символно важен за мен човек. И имаше един момент, когато той ме караше да опиша с 5 качества чисто бяла стая. Спомням си думите, които изрекох "и представям си бялата стая а по стените й сини петна. И взимам една лъжица и започвам да копая ,за да избягам (на диалект- иии...почвам да копам за да избегам)...". А после разбрах, че бялата стая символизира смъртта.

Та това е моето "синьо" свързано косвено с Ванга.

Виж какво открих за синьото в един онлайн съновник :

Синьото представлява честност, мъдрост, рай, вечност, преданост, спокойствие, лоялност и отвореност. Ако този цвят присъства в съня ви, може да символизира вашия духовен гид и оптимизмът ви към бъдещето.

А пък снощи сънувах синьо море и си бях купил място за да си построя къща.

Поздрави

Символно важният за мен човек ме караше да си представя море и да му дам 5 характеристики. След това разбрах, че морето символизира Любовта. А ти си строиш къща там...

А за Ванга исках да запаля свещичка за "помен" в черквата , в пръстта за умрелите. А тя не искаше да се запали и гаснеше, и това мен много ме развесели. Помислих си "Добре, бъди с мен тогава, докато гори тази свещичка" ...и тя се запали.

А по едно време си говорехме със спътника ми, че Ванга казва за себе си, че е преродена египетска принцеса.

Седейки на пейките до гроба й, по едно време не можех да си отворя очите от силната светлина която имаше там.

Тогава още не четях Завета. Но пък спътника ми след време ми го подари.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че с една колежка слизаме по стълбите в университета, това ще е било след изпит, но помня само тази част, където слизаме по стълбите и я питам колко има на изпита, тя ми отговаря, че има 6-ца, след това аз и казах, че имам 5-ца. зарадвах, че сме си взели изпита, като се събудих бях разочарована, че е било само сън, а беше толкова истински. :wacko:

Линк към коментар
Share on other sites

Снощи сънувах ,че гледам на дясната ръка на мой ученик и му предсказвах ,а това което нетрябваше да знае му го казах по най правилният начин .

На мен ми звучи сякаш в теб се помещава и учителя, и ученика. Способен си обективно да погледнеш на нещата от позицията на учител и наставник, за да успокоиш и окуражиш собствения си бунтуващ се ум в реалността. Прилича ми на хармонична връзка между Дух и разум.

Този опит за тълкуване може и да е плод на собствените ми проекции, но даде отговор на въпрос, по който умувам вече втора седмица. Напоследък е много модно да се търсят сънищни водачи, астрални водачи, духовни водачи и не знам какви още. Битува представата, че тези същности са някакви външни същества, които незнайно защо са се нагърбили с мисията да ни направляват в живота и да ни дават наготово правилни решения. Много са ценни, казват, търсят се с помощтта на кактуси, гъби, трева,и по-синтетични субстанции, но аз продължавам да си мисля, че у човека са и напътствието, и следването, и отговорността за решенията. Това ми го показва и този сън.

**************************************************************************************************

Здравей, Ягода. :)

Като прочетох за тези стълби, първата ми идея беше за енергията Кундалини, която се движи нагоре-надолу по гръбначния стълб. Стълбището прилича на виеща се змия, а кундалини най-често я описват като дремеща змия в основата на гръбначния стълб.На два пъти в поста си споменаваш, че слизате по стълбите, после има преход от по-голяма към по-малка стойност (6>5), отново слизане. Дали пък напоследък не си използвала твърде много интелекта и въображението си и сега плавно да се приземяваш, за да приложиш някоя идея на практика?

Ще използвам метода на Shelter да пре-въобразя думата изпит. Ако сменим мястото на ударението, ще се получи изпит. Има идея за нещо усвоено от сферата на въображението и интелекта (и взет изпит), което пренасяш към реалността.

Представа си нямам какво може да символизира колежката ти обаче. Може би е помощник или ключ към определянето на тази идея, не ми се гадае.

И дано все така да си вземаш с петици и шестици изпитите, както в съня.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че по искане на баща ми със се облекъл във военна униформа и отивах някъде да свърша някаква работа. По пътя се срещнах с едни познати и се поздравихме. Чувствах се отпаднал, замаян все едно, залитах.

Стигнах до дома на непознато момиче. Там имаше и други непознати момичета и момчета (с непознатата си бях писал преди това през лаптопа на съквартиранта ми).

Взеха да играят на някаква игра с настъпване, като и аз бях настъпен, без да съм питан искам ли да участвам.

Момичето ме настъпа, взе да се мъчи по - силно да забие обувката си в крака ми, но мен почти не ме болеше и не гъкнах. Тихо ми се примоли (на глас или телепатично, или с поглед) и аз се направих, че викам от болка :"Ааааа...".

УНИФОРМА

- Ако я носиш, ще се радваш на ухажванията на личност от противоположния пол.

НАСТЪПВАНЕ

- Ако сънувате, че настъпвате някого - ще научите тайна; ако вас ви настъпват - пазете се от жена.

http://www.sanownik.com/sanovnik.php

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте приятели,

сънувах, че се някой ме води в учебната база на университетско общежитие. Аз влизам и започвам да се оглеждам. Виждам, че вътре е пълно не със студенти, а с ученици. Те стоят по няколко човека с наставник на маса и всеки един от тях има кръгъл шаблон, който е съставен от различни по цветове пръстени. Имаха задачата да правят специални измервания, като при намерен отговор трябваше да поставят съответното цветно топче (мисля, че беше откъснато от пластелин) върху съответния цветен пръстен и дори и на правилното място, въпреки че върху самите цветни пръстени нямаше никакви означения. Виждам как едно момче се затруднява и отивам при него и му казвам, задачата ти е много лесна, отговорът е... и в един момент осъзнавам, че съм го забравила.

Реших да потърся в интернет информация и намерих това. Втората картинка е точно копие на шаблоните.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах наводнение. Беше нощ, а улиците бяха залети с вода, по улиците газеха котки, бяха мръсни, една мяукаше, отидох да я спася, но тогава се събудих.

Редактирано от Ягода
Линк към коментар
Share on other sites

Напоследък много често ми се случва да чета и пиша в насън. Появяват се и много абстрактни символи, които не са ми познати и не мога и да ги намеря в речниците. Ще опиша накратко сънищата, които ме озадачават в последните дни.

1. Говорех с някакъв роднина на баща ми, който не съществува в действителност. Това беше един сладък шантав чичко по пижама, който ми обясняваше как вселената била създадена за него, за да достигне просветление. Докато говореше, мислите му се изобразяваха на един екран като фрактали и символи. Та един от тези символи приличаше на две спирали, които само се допират, малко като символа ин-ян, но тук спиралите бяха вертикални, също поместени в кръг. Уф, ще се разтърся още, този символ не ми излиза от главата.

Странното в този сън беше, че аз чувах и разбирах думите му, но това, което се изобразяваше на екрана беше много по-вълнуващо и дълбоко от бесните му приказки.

2. Тази сутрин сънувах, че с баща ми сме в някакъв пощенски клон и той трябва да получи един пакет. Аз попълвах бланката вместо него. Не знам защо трябваше да попълня и своето име. Написах го правилно, но колкото и пъти да се опитвах да напиша името на баща ми, все пишех "СЛЪНЦЕ" с червено мастило. Татко най-накрая взе формуляра от мен и се подписа под това име-Слънце.

Линк към коментар
Share on other sites

Сънувах, че аз и някакъв як младеж (познат ми само по физиономия) надъхваме един 11-годишен циганин попаднал зад решетките (бяхме пред килията му). Не искаше да живее, мислеше за самоубийство, оплакваше ни се. Ние му повдигахме духа, говорехме му позитивни думи и той постепенно започна да става по - оптимистичен и постепенно идеята за самоубийство взе да го напуска.

Сутринта пък, като ми звънеше будилникът, незнайно защо си помислих, че имам змия в леглото...та бързо станах... :lol:

Снощи България е победила Холандия с 2:1 във футболен мач. Не, това обаче учудващо не е било сън... :D Трябва да се ощипя, да не би да сънувам. :D

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...