Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рециклиране на битова електроника, дрехи и други


Recommended Posts

Здравейте,

Тази тема ме мъчи от известно време и в крайна сметка се реших да поставя въпроса и пред вас.

Онзи ден ми се развалиха слушалките... Развалят ми се и клавиатури, мишки, електрически кани...

Но не мога да ги изхвърлям, просто нещо не ми се получава... :wacko:

Трупам някои от нещата където/ако ми остане място и само чакам удобна възможност да ги дам за поправка, или може би да ги оставя някъде, надявайки се че живота им ще се удължи някакси.

Може би някои от вас са чели, че голямата част от електрониката, която ползваме е създадена така че да се развали след определен период от време.... за да може ние, като потребители да продължаваме да купуваме нови и нови уреди, увеличавайки приходите в съответния бранш. И, разбира се, това е за сметка на постепенното изхабяване на ресурсите на планетата и превръщането и в едно огромно бунище, тъй като съответните браншови монополисти не правят нищо, за да възстановят ресурсите, които са изхабили (или поне да ги пестят). Ноооо..... мисля, че тези неща са повече от ясни на всички.

Та, да се върна на оригиналната ми тема и въпроси:

Рециклирате ли?

Как рециклирате?

Какво рециклирате?

Изпитвате ли вина, когато изхвърляте битова електроника (или други, трудно разграждаеми предмети)?

Виждали ли сте Софийско бунище? (горещо препоръчвам, между другото)

Ако рециклирате, и сте от София, моля ви да споделите впечатления за фирми, които се занимават с това, било то за електро уреди, дрехи, или каквото ще да е друго. Много ще съм благодарна. :smarty:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 years later...

Виждал съм селско бунище , на 500 жители едното а има и други 2 села . Вече взеха да го зариват иначе бе ............. Добре че е свлачище в ровина . Някъде 200/200 м. изсипвани отпадъци на купчинки . Долу се валят всякакви неща , а леките са по околните дървета .Повече са боровете и с височината си скриват гледката .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...