Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Енергийно изсмукване - мит или реалност


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Съществува ли такова нещо като енергийно изсмукване, изтичане. Преди време бях си писал с една участничка от интернет форума за индиговите деца и тя ми каза доста неща за мен от разстояние. Тя сподели че над главата ми има голяма дупка на енергиен план и затова съм бил толкова слаб. с други думи енергията изстичала от там, не зная как да го обясня. Аз зная че съществуват неща като енергийни вампири, но дали е възможно ако човек е много болен и така да отстлабва по енергиен път.

За слънчевия сплит, нещо около стомаха вече ми стана ясно на какво се дължи.

Да го кажа по по лесен начин. Все едно си прострелян от куршум и тялото ти кърви, губиш кръв и отслабваш.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Интересно е какво е видяла участничката във форума... За нея това е реалност.

Аз ще ти кажа един мит. :)

“Дисциплината претоварва съзнанието”, каза той, “но под дисциплина не разбирам суров ред. Чародейците разбират дисциплина като възможността да се изправим със спокойствие пред неблагоприятните условия, които не са включени в очакванията ни. За тях дисциплината е волеви акт, който им дава възможност да приемат всичко, което се изпречва на пътя им без съжаление или очаквания. За чародейците дисциплината е изкуство: изкуството да се изправят пред безкрайността без да трепнат, не защото са изпълнени с издържливост а защото са изпълнени със страхопочитание. И така да обобщя - дисциплината е изкуството да чувстваш страхопочитание. С тяхната дисциплина чародейците побеждават ума си: чуждата инсталация.”

В “Магически Паси” четем:

“Шестия център намиращ се на върха на темето беше описван от дон Хуан като нещо повече от аномалия с която той не желаеше да си има работа. Описваше я като нещо притежаващо не кръгов енергиен вихър, както останалите, но махалообразен, движение напред-назад, също като биенето на сърце.

“Защо енергията на този център е толкова различна, дон Хуан?” го попитах.

“Шестият енергиен център”, каза той, “не принадлежи съвсем на човека. Виждаш ли, ние човешките същества сме под обсада ако мога така да се изразя. Този център е бил превзет от нашественик, невидим хищник. И единственият начин да изтощим хищника е чрез укрепване на всички останали центрове.”

“Не е ли параноя усещането че сме под обсада, дон Хуан?” попитах.

“Е, за тебе може би да, но определено не за мен”, отвърна той. “Аз виждам енергията и това, което виждам е, че енергията над върха на темето не се движи както енергията на останалите центрове. Това е движение напред-назад, доста странно и твърде чуждо. Също така виждам, че при чародеец, който е успял да преодолее ума, движението на този център става точно като това на всички останали.”

Чародейците не “мислят”. Те знаят.

Директното познание заобикала съзнанието на летача.

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с темата ти, мога да намеся още Библията, Корана, Учителя, книгите на Александър Александрович и др. източници. Но какво да правя с личното ти разбиране? :)

Мога само да те слушам по въпроса.

Иначе за мен, Влад Савенков е прекрасен енерготерапевт.

Тука иначе искам да споделя размисли върху енергията и Словото. Те са неразривно свързани. Т.е. хората, които имат чувствени и зрителни възприятия за енергията в "по-чист вид" наблюдават един интересен феномен. Той библейски е описан "Думите Ми са Живот, за тези, които ги намират и изцеление на всичката им плът". Т.е. Словото излязло из Бога по един тайнствен начин започва да работи вътре в тебе, лекува душата и тялото ти. Четенето на евангелията и думите Христови е именно този свързващ елемент. Размисълът върху Тях, ги държи в съзнанието, а Енергията, с Която свързват човека е разумна и работи тайно в него.

Никъде не съм видял на друго място такава Светлина, както Тази, Която седи зад Думите на Учителя.

Линк към коментар
Share on other sites

Във връзка с темата ти, мога да намеся още Библията, Корана, Учителя, книгите на Александър Александрович и др. източници. Но какво да правя с личното ти разбиране? :)

Мога само да те слушам по въпроса.

Иначе за мен, Влад Савенков е прекрасен енерготерапевт.

Тука иначе искам да споделя размисли върху енергията и Словото. Те са неразривно свързани. Т.е. хората, които имат чувствени и зрителни възприятия за енергията в "по-чист вид" наблюдават един интересен феномен. Той библейски е описан "Думите Ми са Живот, за тези, които ги намират и изцеление на всичката им плът". Т.е. Словото излязло из Бога по един тайнствен начин започва да работи вътре в тебе, лекува душата и тялото ти. Четенето на евангелията и думите Христови е именно този свързващ елемент. Размисълът върху Тях, ги държи в съзнанието, а Енергията, с Която свързват човека е разумна и работи тайно в него.

Никъде не съм видял на друго място такава Светлина, както Тази, Която седи зад Думите на Учителя.

Словото = 22 = 3 + 7 + 12

22 са големите аркани в Таро, например.

12 са орфеическите мистерии (подвизи на Херкулес).

12 са и астрологическите знаци.

7 са...

3 са...

Бог е Светлина; Светлина безгранична, непостижима. В Него всичко е светлина - единна в единството на Божията природа и неразделена в Личностите. Отец е Светлина, Син е Светлина, Дух Свети е Светлина, Три Лица с една Светлина; проста несложна, извънвременна, съвечна, равночестна и равнославна. Всичко, което е от Бога е Светлина - и самият живот, любовта мирът, истината, Царството Небесно...

И до ден днешен виждаме, че всичко, което е създадено и което съществува на земята и в космоса е материализирана във времето и пространството Божествена мисъл, ...

Всичко, което виждаме с телесни очи, наблизо и надалече, всичко това е Словото Божие, божествената мисъл, осъществена във времето и пространството...

Стоене пред Господа

За пазенето на мира в сърцето, свързвайте и стоенето пред Господа. Това значи непрестанно да имаме в ума си, че Господ ни гледа. С Него трябва да ставаме и да си лягаме, да ядем и да ходим. Господ е навсякъде и във всичко....Господ е сила, която движи живота на всяка твар, устройва порядъка във вселената, дава красота на създанието, промишлява във всичко и пребивава в човешкото сърце. Царят на славата пребивава във всяка твар и в Своите синове.

Старецът Тадей Витовнишки

Ако всеки твой дъх се превърне в молитва,

ще видиш атомите като ангели

и във всеки повей ще чуеш

пърхането на крилете на любовта,

и ще почувстваш във всеки момент

Възлюбеният как притегля те

към своето сърце.

...

Камъкът на трябва в роза да се претвори, за да съдържа всичките градини.

Не е нужно нещата формата си да променят, за да бъдат на Безкрая огледало...

Този свят, Ти каза, е по-луд от най-лудите сънища на лудия.

Врати отварят се с размах във всеки атом, Ти стоиш засмян във всички тях.

Мевляна Руми Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Дванадесет са лъчите на Паневритмията?...

7 са дните в седмицата. Това е и завършен процес.

3 е числото, с което Бог работи.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Дванадесет са лъчите на Паневритмията?...

...

Калу Ринпоче: Двенадцать элементов цепи взаимозависимого происхождения и бардо.

kalurin1a.gif

Една надежда и една надежда само - Твоята Любов.

Една сила и една сила само - Твоята Любов.

Доката всяка клетка не заплаче,

призовавайки Те без да спре, светът върти се само от илюзия в илюзия."

из "Рубай" - Мевляна Руми

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

А Библията за енергията на привличането.

Всичко, което бихте поискали в молитва, вярвайте, че ще получите, и ще ви бъде дадено.

Нека стане според вярата ти.

Ако можеш да повярваш, всичко е възможно за вярващия.

:3d_141: "where the attention goes - the energy flows"

И според Матея: А на утринта, връщайки се в града, огладня;

и видя край пътя една смоковница, отиде при нея и, като не намери нищо на нея, освен едни листа, каза й: занапред да няма вече плод от тебе вовеки. И смоковницата веднага изсъхна.

Като видяха това, учениците се почудиха и казаха: как тъй веднага изсъхна смоковницата?

А Иисус им отговори и рече: истина ви казвам: ако имате вяра и не се усъмните, не само това, що беше извършено със смоковницата, ще извършите, но, ако и на тая планина кажете: дигни се и се хвърли в морето, - ще бъде;

и всичко, що поискате в молитва с вяра, ще получите.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Koгато Господ мисли за нас, Той ни дава Неговата Енергия. Ние мислейки за Него сме в позиция на приемане. Силата изградила цялата Вселена, държейки я в едно непрестанно движение, няма какво да Й дадеш. Можеш само да взимаш от Нея.

Когато дяволът изкушава Христос в пустинята Му казва "Ако си син Божий, кажи на този камък да стане на хляб". Христос в същия момент е гладен след 40 дни пости. Нищо не е ял. Но отговаря:

“Писано е, не само с хляб ще живее човек, но и с всяко Слово Божие!“.

В това изрешение всъщност казва, че Словото Е енергия....

Затова с по няколко хляба, храни 4000 и 5000 човека.

Рибките символизират вече нещо друго. "Мълчете пред Мене!"....

Но тогава ще разбереш първия ми пост . :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

‎"Повечето хора прекарват целия си живот затворени в клетката на собствените си мисли. Те никога не се измъкват от тясната, умотворна, персонализирана представа за себе си, обусловена от миналото.

Във вас, като във всички хора, съществува измерение на съзнанието, което е много по-дълбоко от мисълта. То е самата ваша същност. Можем да го наречем присъствие, осъзнаване, непредубедено съзнание. Според древните учения, това е Христос във вас, или вашата природа на Буда.

Откриването на това измерение освобождава вас и света от страданието, което причинявате на себе си и на другите, когато не познавате друго освен създаденото от ума „малко аз" и то ръководи живота ви. Любовта, радостта, творческата изява и трайният вътрешен мир не могат да дойдат в живота ви, иначе, освен през това неподвластно на стереотипите измерение на съзнанието." Екхарт Толе

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти за споделеното. Същото, от моя гледна точка, Учителя го е казал по друг начин:

Внесете мир и тишина в умовете си, в сърцата си и при тих ум и спокойно сърце се свържете с Божественото съзнание, в което живеете.

Това се постига чрез съзнателна работа върху себе си, всеки отделно и по няколко заедно. Това значи взаимно помагане, с цел да се хармонизирате и да се тонирате. [69]

"Учителя за еволюцията".

Определено ,благодарността и молитвата са плодовете на смоковницата. Ако липсват, просто дървото изсъхва.

Доста интересен библейски пасаж си избрал, защото в него е заключена тайната на сътворчество в действителността. Естествено зад въпроса е и енергията, която ти се предоставя. Изказана е и правилната психическа нагласа.

Аз също срещам хора, които имат чисти енергийни усещания. Те се визуализират в съзнанието да кажем като прозрачно синя река, попадайки в която, се изпълваш с невероятен Мир. Едно такова споделяне от човек, който никога не е чел "Завета на цветните лъчи на светлината" е твърде ценно, защото там под визуализацията на светло синя светлина, се четат следните редове:

"Правдата, сее се с Мир"

"Пътищата й са пътища приятни, и по всичките й пътеки Мир".

Синьото е Духът на Истината, което е определено Енергия и Сила с която се работи...

ИСТИНА

Под думата Истина разбирам: това е правото разбиране, правият метод, в който няма никакви заблуждения, в който няма изключения. Истината – това е закон.

“Първата дума”, стр. 274; 128

Вие още не познавате себе си; когато научите закона на Истината, той ще ви даде власт над материята да разбирате нейните вътрешни съчетания и да усъвършенствате вашия живот. То е законът на движението: Човек да се видоизменява постоянно и да премине от временното към вечното, за да разбере неизменяемата същина на Истината.

Там е заключена и властта над материята.

Малко ученици срещам на Учителя. :)

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

.............

Оставете й свободен пътя. Человек не може да измени съдбата на другите, които нямат вътрешно желание да се възползуват. След като сторите всичко, което вашата длъжност изисква, другото оставете на Господа, Той да уреди бъдещето й. Всеки според каквото му е отредено.

.......

Последното е извадка от писмо на Учителя. Смятам, че е извънредно важно уточнение за личното Му отношение.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

http://sebepoznanie.com/vselena/paralelniversii/

Eто нещо наистина интересно.

„В Универсалната Вселена съществуват неизброими вселени и неизброими планети, и неизброимо всичко се преповтаря и пресъздава неизброимо много пъти.“ Мартин Еймис

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...