Jump to content
Порталът към съзнателен живот
Теодора Андреева

Проблеми с развитието на теми от форума

Recommended Posts

Моля темата за 2012 да се отключи, ако е възможно само за привърженици. В Интернет има много места, където се дискутира тази тема. Но не смятам, че в един форум посветен на Учителя в чието учение Новата епоха заема важно място, такава тема не трябва да стои заключена. Възможно е, ако сметнете за необходимо, да бъде модерирана от привърженик на идеята за Прехода.

(Кой ли ще ме чуе? :whistling: )

Сподели това мнение

Някой няма ли да отговори?

Сподели това мнение

Поемам личен ангажимент да огледам внимателно мненията от последната седмица, да почистя темата от всички постове, които се отклоняват от нея или съдържат коментари за други потребители, както и всичко, което нарушава правилата на този форум. След като свърша, ще отворя темата и при всеки опит да бъде оспамена отново, ще бъде затворена за по-дълъг период от време.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Поради натрупването на твърде голям брой страници в старата тема, прецених за разумно да се отдели последният пост от старата тема като първи пост на втората и част. Ще намерите темата тук.

Сподели това мнение

Благодаря. :)

Сподели това мнение

Приятели, наложи се да свалим от форума темата с дискусията на вътрешни организационни въпроси на духовно общество, тъй като всякакви коментари по адрес на актуални личности, организации и общества е забранена в правилата на Портала. Това правило бе заложено при създаването на новата структура а форума, за да следваме съвета на Учителя и да не даваме възможност на никого да одумва и да пълни форума с пикантни подробности за хора и структури, които не могат да вземат отношение по някакви причини.

В мрежата има места, които или разрешават това, или директно са посветени на това, във феисбук - също. Можете да пренасочите интереса и коментарите си там. Ще ги намерите в Гугъл.

Още веднъж моля да ми простите за неудобството и закъснението, с което се наложи да прекъснем този разговор - моля не правете опити да го възобновявате.

Ученикът трябва да има

Сърце чисто като кристал,

Ум светъл като Слънцето,

Душа обширна като Вселената,

Дух мощен като Бога и едно с Бога! (3 пъти)

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Ето - нямаше ме два-три дни и... цяла дискусия - в боклукчийската кофа...

Сподели това мнение

По повод на въпроса на Божидар Зим за промененото заглавие на темата Не можете да приложите силата на волята си, за да узнаете нещо - в Можете ли да приложите силата на волята, за да узнаете нещо?

Когато една тема се поставя във форума, тя би следвало да оставя право и свобода на участниците в нея да изразяват различни мнения и да излагат своите тези и аргументи без да се влияят от тези на останалите участници в дискусията.

Тезата на Божидар Зим

Не можете да приложите силата на волята си, за да узнаете нещо

1. отреждаше на останалите участници във форума ролята на "съгласен" или "спорещ" с автора и с неговата теза, т.е. ги поставяше в зависимост от мнението на автора на темата както по самата теза, така и по техните становища.

2. представлява утвърждение, което доста категорично натрапва на посетителите на началната страница на сайта (не говорим за участници и читатели дори) една спорна теза, която не е базова теза на сайта, а само на един от участниците във форума. Докато това утвърждение е изказано в мненията на участник, колкото и категорично да е то, дори и да съдържа добре разпознаваема комбинация от императив 2л. мн.ч. + отрицателна частица + модален глагол, всичко е ок. Участникът си поема отговорността за своите утвърждения и за ефекта, който цели да окаже на някого. Когато това утвърждение се изнесе като заглавие на тема, отговорността вече се поема и от екипа на сайта.

Сподели това мнение

В заглавието на темата имаше само воля! Тя не допуска различни мнения, защото отрича, няма място за творчество ако щете. За това съм За промененото заглавие.

Сподели това мнение

Донка, ако трябва да бъдем пунктуални, то точно прилагането силата на волята, за да узнаеш нещо, е черна магия....но както ви харесва. Аз вече нямам никакво желание да пиша в тои форум, което означава, че ми е все едно кой какво пише вече!

..рибата се вмирисва откъм главата и явно рано или късно се вмирисва цялата...

Редактирано от БожидарЗим

Сподели това мнение

На мен от самото начало ми е все едно кой какво мисли и какво пише - всеки от нас е свободен. Никога, обаче, не ми е било все едно какво се появява на първата страница на сайта, посветен на Учението и съдържащ най-богатата колекция от материали. И отново ми е все едно кой какво мисли за това и какво решение ще вземе лично за себе си.

Сподели това мнение

На мен често ми е било приписвано, че съм дребнав човечец с раздуто его, но с любезната подкрепа на този форум и артистите ( включвам и себе си, за да покажа, че не искам да обиждам или злепоставям някого) в него разбрах, че май съм доста по-широко скроен от други личности.

Редактирано от Viva Caselli

Сподели това мнение

На мен често ми е било приписвано, че съм дребнав човечец с раздуто его, но с любезната подкрепа на този форум и артистите ( включвам и себе си, за да покажа, че не искам да обиждам или злепоставям някого) в него разбрах, че май съм доста по-широко скроен от други личности.

А защо наричаш болезнената нужда от одобрение широка скроеност?! И страстта към прегрешения и наказания спада към това.

Но пък верно си станал по-широко скроен. Което си е истина, си е истина. Но не се сравнявай с другите хора, защото звучи като "госпожо, госпожо, ама аз съм по-послушен" и е смешно малко :)

Сподели това мнение

Проблемът на повечето пишещи тук е, че си мислят, че всичко знаят. Оттам и тази категоричност на изказа. Модераторите не правят изключение.

Сподели това мнение

Когато някога влязох в този форум точно това ми хареса,че имаше най-различни мнения,което предполагаше оглеждане на нещата от всякъде.Всеки има собствен Път и той е верен за самия него.Почерпила съм много вдъхновение от различни потребители.Темите зациклят,когато има много спам.И съм съгласна,че спама трябва да се чисти.Малко хора пишат,но много четат.И те влизат за да намерят информация и гледни точки,а не спорове от типа Кой е по по най....

Сподели това мнение

Хора, ние сме такива, каквито сме. Имаме и положителни и отрицателни черти. Важното е да се вглеждаме в себе си и да работим, да израстваме. Да, понякога прехвърчат искрици, опитваме до къде е нашата и чужда търпимост ;) , но това е нормално. Будният човек израства и се поправя. :dancing yes: Многообразието е нещо прекрасно, учим се на толерантност и търпимост все пак...

Мисля, че болшинството хора във форума ни са такива-учащи се, будни и мислещи.

Усмихнат ден на всички!

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега