Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ПР ИЛИ нещо подобно


Recommended Posts

Здравейте! Искам да ви разкажа моята история.Сега съм на 21 години .Моля за съвет какво ви е мнението: Като започнах средното си образование всичко с мен беше супер.Първата година две имах лек страх защото все ме тормозеха не много но съм се притеснявал защото все ме мокреха късаха ми чантата и прочие.Както и да е после всичко спря към 10 клас започнах да се разбирам с почти всички. Тогава започна един проблем не ми стигаше въздуха все трябваше да се прозявам насила да се облекчи този задух и той не беше постоянен но беше гадничко когато се появи.И така 11 клас да е било когато се случи първата ми паник атака. Пуших марихуана и пих едно кафе.После седнах да пия 1 кола в центъра на градчето. Имаше много хора в центъра имаше концерт някакъв. Изведнъж почувствах задух сърцебиене изпитах нужда да избягам станах и казах на приятелите ми че отивам да се разтъпча . Като станах имах чувство че ще падна всеки момент сядах от пейка на пейка.Едвам се добрах до едно такси и газ до спешното.Много време седях отвън и се чудех какво да им казвам после влязох и им казах какво изпитвам те май се досетиха но аз не си признах и така ми дадоха някакво хапче и се успокоих и се прибрах и си легнах ала цяла нощ се въртях но все пак съм заспал. На другия ден бях като парцал пак вървях като пиян и имах чувство че ще падна явно много съм се стресирал.Някак си всичко се нормализира и так изкарах 11 -12 клас остана само малко задух понякога.И така започнах да уча Висше задочно. Първата година нищо само задух и то не постоянен както преди.Сега 2011 година септември като се прибрах в къщи започна един страх и замайване нз от какво доктора ми даде сироп мента глог и валериан и се успокоих но не достатъчно.2012 година януари ИМАХ ЕДИН СЛУЧАЙ НА ПРЕПИВАНЕ.НА ДРУГИЯ ДЕН СЕ ПОЧУВСТВАХ ЗЛЕ ИМАХ СЪРЦЕБИЕНЕ И ГЛАВОБОЛИЕ НЕ МОЖЕХ ДА МИНА 10 МЕТРА И ИМАХ ЧУВСТВО ЧЕ ЩЕ ПАДНА ВСЕ ЕДНО СЪМ ПИЯН И ТАКА 3-4 ДЕНА САМО ЛЕЖАХ ПОСЛЕ СЕ ПООПРАВИХ. Отидох за зимния семестър в града в който уча(Вел.Тър) и реших да ида на психиатър защото постоянно се чувствах уморен и пак имах период в който все си мислех че ще припадна имах сърцебиене и така казах и че според мен имам страх и се чувствам зле и бях чел че това са симптоми на ПР тя се съгласи без много да ме разпита и ми даде някакви инжекции но аз нз какви бяха .АЗ и казах че няма кои да ми ги бие в момента и тя каза като се прибереш в града си да ти ги бият.за момента ми изписа транксент . на мен не ми вдъхна доверие и не съм пил и едно хапче. Сега месец Май пак препих и пак имам страх да не припадна онзи ден имах главоболие и замаяност това е в общи линии а и понякога имам лоши мисли но те са рядко. не съм пил никакви хапчета освен валериан.аа и да кажа 2010 имах рисково секс преживяване и близо 1 година съм се тревожил да не съм хванал някоя болест като спин или трипер но си направих иследване и вс е ок падам си малко хипохондрик не работя нищо помагам на нашите на село имам жилище в града дали трябва да си намеря работа за да не мисля за тези неща.Благодаря предварително !!!

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност имаш едно по-тревожно и хипохондрично мислене. Въпроса лежи изцяло в полето на психологията и не мисля, че психиатър и лекарства могат трайно да ти помогнат. Удачно е да се видиш с психолог поработите малко за формирането на едно по-спокойно отношение за живота.

За работа-аз съм привърженик на пословицата ,,Залудо работи, залудо не седи".Труда играе огромна роля за нашето психично здраве.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...