Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пророчества и очаквания за 2012г. - 2 част


Recommended Posts

Та да се върнем на темата с ентусиазъм и добри чувства. :3d_146:

Модераторска бележка: Темата е продължение от Пророчества и очаквания за 2012 г. -1 част. Моля участниците да се отнасят с необходимата толерантност към мненията на останалите, дори и когато те са противоположни на техните Напомням, че цитирането или даването на препратки към медиумични текстове или страници с подобен род информация, не са позволени от правилата на този форум. Всеки цитат трябва да се съпровожда с точен източник, по възможност с линк към него.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за новата тема. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Та да се върнем на темата с ентусиазъм и добри чувства. :3d_146:

Модераторска бележка: Темата е продължение от Пророчества и очаквания за 2012 г. -1 част. Моля участниците да се отнасят с необходимата толерантност към мненията на останалите, дори и когато те са противоположни на техните Напомням, че цитирането или даването на препратки към медиумични текстове или страници с подобен род информация, не са позволени от правилата на този форум. Всеки цитат трябва да се съпровожда с точен източник, по възможност с линк към него.

Супер си!!! :3d_097:

Линк към коментар
Share on other sites

....Христос пита: "Чий е този образ?" Да познаваш образа на човека и да го разбираш, това е цяла наука. Тя е необходима, както за обикновения човек, така и за духовния. Човек трябва, първо да познава себе си. Не с лесно да станеш духовен или да направиш другиго такъв. Човек се ражда духовен, отпосле той не може да стане такъв. То е резултат от дейността на човека отпреди хиляди години. Векове и хилядолетия са нужни да се създаде един духовен човек. Така е създадено и човешкото лице. Ако искате да познаете себе си, носете си по едно огледалце и често се оглеждайте. Разгневиш се, веднага се огледай, да видиш, какви промени стават на лицето. Някога си добре разположен. Пак се огледай. Сравни израза на лицето си в първия и втория случай. Ти си търговец, минаваш за религиозен. Говориш на хората меко, деликатно, всъщност, кроиш лош план. Огледай се веднага в огледалото. На лицето ти се отбелязва не външната деликатна обхода, а скритите лоши намерения. Ако постъпваш често така, тази черта се предава и на бъдещето поколение. Природата пише всичко на човешкото лице. И най-малките промени в човешкия живот се отразяват на лицето. Като констатират тези факти, мнозина се обезсърчават.

Помни: Най-великото нещо в живота е човек да съзнава своите погрешки. Ти мислиш, че си благороден. – Благороден си, но в сравнение с животното. В сравнение със светиите и ангелите, ти си като животно. Кой християнин е готов да раздаде имането си? Всеки ще каже: Да си помисля малко. Когато дойде на земята, Христос раздаде всичкото си богатство на хората, без да мисли, че остава последен бедняк. Той работи между онези, на които раздаде богатството си. Те не го оцениха и, в края на краищата, го разпнаха на кръст. Кои го поставиха на кръста? – Учените равини, първосвещениците. Те Му казаха: Ти си Учител, но не познаваш живота, не си практичен. Ти искаш да разрушиш това, което ние сме съградили. За такива, като тебе, ние имаме кръст.

"Чий е този образ?" Това означава: Чии са тези мисли? На въпроса "Чий е този образ?", се явяват два отговора, две направления. Значи, на кого е правото – на този, или онзи? Така и църквите спорят, коя е на правата страна. Според мене, всички християнски църкви си имат особени школи и воюват помежду си. Как воюват? На думи. Аз наричам това "словесна картечница."...

http://www.beinsadou...=0

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

Този цитат опит за поучение ли е, или чисто и просто оф топик? Не разбирам каква е връзката на горния цитат с темата. Мисля че мястото му е тук.http://www.beinsadou...=0

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Връзката е огледалото и връзката с други учения, които са допълващи се. Е, това е мое виждане, разбира се... :feel happy:

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

"Публикувано: Днес, 09:55

snapback.pngХристо, на 14 май 2012 - 08:35, каза:

Вярата разделя/противопоставя ли хората, руши ли мира по света ? Например Теодора Андреева и shining_star вярват в едно и го отстояват в постовете си. Обаче сиджей и query вярват в друго да речем, или поне не вярват в това и го подлагат на съмнение, опитват се да дадат по - различни гледни точки. И се получават спорове, разделение. Дали пък няма нещо такова и в световен мащаб, даже и в по - груби форми ?

Така и не стана ясно сиджей и query в какво вярват, защото те пишат най-вече в какво не вярват, ако визираш темата за 2012. Нека всеки си вярва в каквото иска.

Освен това аз не съм спорила относно техните различни мнения, забележките ми бяха към липсата на такт и толерантност, преминаващи в грубост. Има съществена разлика.

Ако не вярваш в нещо, няма как да стане за тебе и ще се окажеш прав за себе си.

За себе си мога да кажа че вярвам в неща, за които съм намерила потвърждение както в собствения си опит, така и в многобройни различни източници. Това, което съм прочела, видяла, разбрала, почувствувала, преживяла е изградило в мене една силна опора. И не изпитвам никаква нужда да убеждавам някого да вярва в него, то няма и смисъл, Пътят не е еднакъв за всеки. "

Да отговоря на този ти постинг, но тук. Там темата е за друго.

query вярва, че Преходът тече от доста преди тя да се роди. Вярва, че никой няма да стане свидетел на някакво "сътресение" в неговия живот или в живота на околните. Вярва, че душите, които са по-стари и по-опитни да речем, тези, които имат известен напредък ще продължат да се прераждат на Земята. Останалите души ще продължат да се прераждат на други места, на които да им бъде позволено да се развиват. Вярва, че този Преход ще продължи в следващите стотици години, да не кажа хиляда.

query вярва, че няма да се затрие човечеството или част от него по крут начин и като наказание.

На кратко- вярва, че няма да стане чудо някакво.

И още вярва, че вкопването в илюзии и фантасмагории е опасно за нашето здраве.

Линк към коментар
Share on other sites

И още вярва, че вкопването в илюзии и фантасмагории е опасно за нашето здраве.

А кое нарича query "илюзии и фантасмагории"? И как определя кое е "истина", кое "чудо" и кое "илюзии" и "фантасмагории"? Това аргументи ли са, доказателства ли са? Защо query нарича "илюзии и фантасмагории" вярванията на част от съфорумците, без някой от тях да е квалифицирал нейните по какъвто и да било начин? Защо query продължава да пише в тази тема, след като смята пророчествата и очакванията за 21.12.2012 за "илюзии и фантасмагории"? Който в каквото вярва, това и ще му се случи. Място за нервиране и безпокойство няма.

Не смятам, че вярванията на query са глупости, безмислици, илюзии или фантасмагории, Смятам, че е нейно право да мисли каквото иска, но не смятам, че е редно който и да било да квалифицира вярата на другите за "илюзии и фантасмагории" а съответно собствените си вярвания за изконна истина. Но това вече не е от сферата на вярванията, а в сферата на културата на общуване.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

От горният ти постинг съм съгласна с теб само с едно, че "Място за нервиране и безпокойство няма."

В духа на препоръките за писане в тази тема, те моля, най-човешки, да не забраняваш на хора с различни възгледи да пишат в нея. Това, че ти си заковала една дата на Преходът не означава, че това е смисълът на заглавието ... или греша?

Къде видя, че съм класифицирала твоите и на други хора идеите като фантасмагории и илюзии?! Аз говорех за моят подход към темата за Преходът. Всяко нещо, което не е факт може да е илюзия. То и някои може да спори до зори и за фактите, че са илюзии... За мен думата "вкопчване" е по-важна. Гледам да не се вкопчвам в това, което съм осъзнала за непроверимо на този етап от моите възприятия. Не съм казала нито ред за твоите вярвания. През цялото време говорех за моите и за това, че се опитвам да проверявам доколкото мога всяка своя стъпка или мисъл.

Редактирано от query
Линк към коментар
Share on other sites

Един интересен сайт за 2012 http://www.info2012.org/

Линк към коментар
Share on other sites

Преди малко прочетох това:

Никой в този свят не може да ми направи нищо лошо, без аз да съм се съгласил...

Аз го знам по различен начин: "Никой няма право да ме обиди без мое разрешение."

И изобщо, никой, пък бил то и примитивен туземец на който му се радваме, че е забелязал цикличното местене на Слънцето по небосвода, защото е нямал кабелна телевизия и независимо колко красиво маца по стените на гробищата си с боички, няма право да ми каже кога ще свърши моя свят.

Редактирано от vorfax
Линк към коментар
Share on other sites

Преди малко прочетох това:

Никой в този свят не може да ми направи нищо лошо, без аз да съм се съгласил...

Аз го знам по различен начин: "Никой няма право да ме обиди без мое разрешение."

За какви обиди става въпрос, не разбирам, и какво общо има гореказаното с темата тук?

И изобщо, никой, пък бил то и примитивен туземец на който му се радваме, че е забелязал цикличното местене на Слънцето по небосвода, защото е нямал кабелна телевизия и независимо колко красиво маца по стените на гробищата си с боички, няма право да ми каже кога ще свърши моя свят.

Напълно съм съгласна. Друг въпрос доколко примитивни са туземците и доколко мъдро и цивилизовано е съвременното общество. Не го приемай лично, те не го казват лично на тебе, нито пък те задължават да вярваш. Освен туземците още много хора, включително и съвременни образовани хора, говорят за 2012 като за година на много значителни промени на материално и духовно ниво. За свършек на света говорят неграмотните журналисти от жълтата преса.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Общото е нуждата друг да ти казва какво да правиш или кога да умреш. Обичам да илюстрирам логиката си с примери, които могат да се сторят крайно отвлечени, но и позволят да бъда разбран от този който поне се опитват.

Линк към коментар
Share on other sites

"Публикувано: Днес, 09:55

snapback.pngХристо, на 14 май 2012 - 08:35, каза:

Вярата разделя/противопоставя ли хората, руши ли мира по света ? Например Теодора Андреева и shining_star вярват в едно и го отстояват в постовете си. Обаче сиджей и query вярват в друго да речем, или поне не вярват в това и го подлагат на съмнение, опитват се да дадат по - различни гледни точки. И се получават спорове, разделение. Дали пък няма нещо такова и в световен мащаб, даже и в по - груби форми ?

Така и не стана ясно сиджей и query в какво вярват, защото те пишат най-вече в какво не вярват, ако визираш темата за 2012. Нека всеки си вярва в каквото иска.

Освен това аз не съм спорила относно техните различни мнения, забележките ми бяха към липсата на такт и толерантност, преминаващи в грубост. Има съществена разлика.

Ако не вярваш в нещо, няма как да стане за тебе и ще се окажеш прав за себе си.

За себе си мога да кажа че вярвам в неща, за които съм намерила потвърждение както в собствения си опит, така и в многобройни различни източници. Това, което съм прочела, видяла, разбрала, почувствувала, преживяла е изградило в мене една силна опора. И не изпитвам никаква нужда да убеждавам някого да вярва в него, то няма и смисъл, Пътят не е еднакъв за всеки. "

Да отговоря на този ти постинг, но тук. Там темата е за друго.

query вярва, че Преходът тече от доста преди тя да се роди. Вярва, че никой няма да стане свидетел на някакво "сътресение" в неговия живот или в живота на околните. Вярва, че душите, които са по-стари и по-опитни да речем, тези, които имат известен напредък ще продължат да се прераждат на Земята. Останалите души ще продължат да се прераждат на други места, на които да им бъде позволено да се развиват. Вярва, че този Преход ще продължи в следващите стотици години, да не кажа хиляда.

query вярва, че няма да се затрие човечеството или част от него по крут начин и като наказание.

На кратко- вярва, че няма да стане чудо някакво.

И още вярва, че вкопването в илюзии и фантасмагории е опасно за нашето здраве.

Аз смятам, че всеки има право да ВЯРВА в каквото пожелае и никой няма право да го упреква за вярата му. И в този ред на мисли ... и тази тема май отива към заключване, затова аз предлагам тук да пишат само единомислещи, а другите - стойте и тук, и където пожелаете, но, моля ви, бъдете по-тактични в изказванията си!

Хайде сега едно хубаво четиво от мен, но вече по темата за 2012 :)

http://www.info2012.org/

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Хайде сега едно хубаво четиво от мен, но вече по темата за 2012 :)

http://www.info2012.org/

И от мене малко инфо.

http://indigota.com/....php?board=45.0

http://www.yosif.net...p?lng=bg&pg=981

http://2012-bg.com/2...torm-earth-2012

Модераторска бележка: Мненията, които се отклоняват от темата и са преместени тук.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Рестартиране на мрежата

20 май 2012 г.

След големия успех на Деня на световното освобождение нашите усилия за планетарно освобождение продължават. Този път ние ще се срещнем в групи, големи или малки, индивидуално или по двойки, в точното време на слънчевото затъмнение на 20 май.

Масово ще се обединим и ще визуализираме освобождението на нашата планета от тиранията на нефизически негативни елементи, така че за пръв път в историята си ще имаме шанса да сътворим нашата собствена духовна съдба като свободни същества от светлина на земята и ще се свържем с Източника без препятствия.

На 20 май ще има годишно слънчево затъмнение, когато Луната ще закрие Слънцето пред Плеяди. Мощен лъч светлина ще излезе от Галактичестото Централно Слънце, ще се спусне директно през Плеяди към Земята и ще е напълно заземен по пътя си. Този лъч светлина ще изгори всички препятствия на етерно и астрално ниво и ще засили връзката ни с Източника.

Той ще прегори всички страхови програми и ще рестартира енергийната мрежа около планетата в точния момент когато сянката на Луната ще докосне върха на планината Шаста. След рестартирането ние ще сме в състояние да сътворим нашата духовна съдба със светлина.

За България - 4:30 СУТРИНТА НА 21 МАЙ

victory to the light

Линк към коментар
Share on other sites

"Седемте предсказания на маите" е много хубава поредица, там е обяснен много добре целия процес.

Линк към коментар
Share on other sites

Не е същото. В горния линк се говори за "края на света" в смисъл на катастрофи и унищожение, обичайния ограничен подход на журналистите. Преходът е нещо много повече.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

СЕДЕМТЕ ПРЕДСКАЗАНИЯ НА МАИТЕ - Второто пророчество

Второто предсказание ни известява, че поведението на цялото човечество ще се промени много бързо след слънчевото затъмнение през 1999 г. През онзи ден видяхме в небето да се очертава огнен пръстен. Беше затъмнение, безпрецедентно в историята поради Космическия кръст с център Земята и почти всички планети от Слънчевата система, участващи в него. В позиция бяха четирите символа на зодиака, свързани с четиримата евангелисти, четиримата пазители на престола, които представят Апокалипсиса според св. Йоан.

Освен това сянката, която проектира Луната върху Европа, премина през Косово, после през Близкия Изток, през Иран и Ирак и се отправи към Пакистан и Индия, предричайки години на конфликти и войни. Маите ни уверяват, че след това затъмнение хората лесно ще губят контрол над емоциите си, ще изгубят своя вътрешен мир и толерантност за избягване на конфликтите.

Оттогава живеем в епоха на промени, която ни прехвърля в една Нова ера. Преди разсъмване нощта е най-тъмна. Краят на времената е епоха на конфликти и големи поуки, на войни, разделение и колективно безумие, което ще генерира наведнъж процеси на разрушения и еволюция. Според второто предсказание енергията от центъра на галактиката ще се увеличи и ще повиши вибрациите на цялата Вселена, за да ни поведе към една по-висока перфектност. Това ще предизвика физически промени вСлънцето, Земята и психически промени в човека, в неговото поведение, начина на мислене и усещане. Ще се трансформира моделът на икономическата и социална система, редът и правосъдието, комуникацията. Ще се променят религиозните вярвания и ценностната система. Човекът ще се изправи пред своите страхове, за да ги преодолее, и така ще може да се синхронизира с ритмите на планетата и Вселената. Хората ще могат да видят своята тъмна страна и да разберат кога грешат. Това е първата стъпка към промяна на отношението им, за да постигнат единство и колективно съзнание. Ще се умножат причините, които ни разделят, но и тези, които ни обединяват, агресията, омразата, дрязгите, сблъсъците заради идеологии, религии, морални модели, национализъм.Същевременно повече хора ще намерят вътрешен мир, ще се научат да контролират емоциите си, ще има повече уважение, толерантност, разбиране и единство. Ще се появят хора с голяма вътрешна енергия, екстрасензорни и лечителски способности. Но ще има и измамници, които ще се възползват от отчаянието на другите.

Маите предрекоха, че през 1999 г. ще започне Ерата на Време без Време, един етап на бързи промени, необходими за обновяване на геоложките, социалните и човешките процеси. В края на цикъла всеки от нас ще отсъди сам себе си, когато човекът влезе в Големия салон на огледалата, за да прегледа всичко, което е направил през живота си. Ще бъде класифициран според качествата, които е развил през живота си, начина си на поведение ден след ден, отношението си към другите и планетата. И всичко ще си дойде на мястото. Тези, които съхранят хармонията, ще разберат, че случващото се е процес на еволюция в Универсума. Но ще има и такива, които поради страх и неразбиране ще обвиняват другите или Бог за това, което се случва. Ще се генерират ситуации на разрушение, смърт и страдание, но това ще доведе условия за солидарност и уважение към другите, единство с планетата и Космоса. Това означава, че адът и раят ще се покажат в едно и също време и всеки човек ще живее в едното или в другото в зависимост от своето собствено поведение - в рая, ако имаме мъдростта да приемем с разбиране случващото се или в ада заради невежеството си, за да се учим чрез страданието. Две неразделими сили - едната разбира, че във Вселената всичко еволюира, всичко се променя, а другата е насочена към материалното и захранва само егоизма. В епохата на промяна на Времената ще разполагаме с всички възможности на практика без никаква цензура и морални задръжки, за да може всеки един от нас да се покаже свободно какъвто е. Второто предсказание казва, че ако болшинството човешки създания променят своето поведение и се синхронизират с планетата, ще се неутрализират драстичните следствия, описани в следващите предсказания. Трябва да бъдем в съзнание, защото човек винаги сам избира съдбата си, още повече в тази епоха. Предсказанията са само предупреждения, за да осъзнаем, че е необходимо да променим посоката си, за да предотвратим сбъдването на тези пророчества.

"Преди да пропее петела..." (Марк 14:30 ; Йоан 13:38)

"Преди разсъмване нощта е най-тъмна."

"Хората на Тибет ще загубят родината си, Дхарма ученията ще станат за кратко известни по целия свят, Дзогчен ученията ще пробляснат като светкавица в небето, преди всичко да потъне в мрак"

Според някои учители в момента се намираме в най-последния етап на тази епоха, в която се казва, че са останали само символите на Дхарма. Лично съм чувал това от Н.Св. Кябдже Трулшик Ринпоче.

Иво Калушев

"психически промени в човека, в неговото поведение, начина на мислене и усещане"

Матей 17:15

Господи, помилвай сина ми, защото се луни, и страдае; понеже много пъти пада в огъня, и много пъти във водата.

Когато започнат да изкачат "Самскарите". Това се характеризира с продължителни катарзисни периоди. При Гопи Кришна например те са продължили шест години, при други повече, а при трети по-малко.

В Библията това е описано като "Страшен Съд", част от "Второто Пришествие Христово", през който период е характерно "плач и скърцане със зъби": http://biblia.duh-i-...e=1&tr_search=2), когато под силата на Любовта се трансформира "корена" на човека - първата му чакра (където са страховете, от смъртта, от болести, от самота, от раздели, провали и пр.), която отговаря за материалното тяло и най-вече за костната система, за костния мозък и за стволовите клетки. После това няма болести, тялото е съвсем друго. Възможна е левитацията, телепортацията и пр..

Рамалинга Свамигал описва трансформацията и на физическо ниво: http://www.beinsadou...=120#entry97006

Това са белезите.

"Хората ще могат да видят своята тъмна страна и да разберат кога грешат"

Това е дълбока и силна осъзнатост, будност на съзнанието, при която то само вижда своите недостатъци (виждане на "То" от психоанализата, на подсъзнанието, на "козните на лукавия" - егоизтичното съзнание).

Откровение 21:1

И видях ново небе и нова земя; защото първото небе и първата земя преминаха; и море нямаше вече.

"ще има и измамници"

Матей 24 глава

...

3 И когато седеше на Елеонския хълм, учениците дойдоха при Него насаме и рекоха: Кажи ни, кога ще бъде това? и какъв ще бъде белегът на Твоето пришествие и за свършека на века?

4 Исус в отговор им каза: Пазете се да ви не заблуди някой;

5 защото мнозина ще дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос, и ще заблудят мнозина.

6 И ще чуете за войни и за военни слухове; но внимавайте да се не смущавате; понеже тия неща трябва да станат; но това още не е свършекът.

7 Защото ще се повдигне народ против народ, и царство против царство; и на разни места ще има глад и трусове.

8 Но всичко това ще бъде само начало на страдания,

9 Тогава ще ви предадат на мъки и ще ви убият; и ще бъдете намразени от всичките народи поради Моето име.

10 И тогава мнозина ще се съблазнят, и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят.

11 И много лъжепророци ще се появят и ще заблудят мнозина.

12 Но понеже ще се умножи беззаконието, любовта на мнозинството ще охладнее.

13 Но който устои до край, той ще бъде спасен.

14 И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.

15 Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на светото място, (който чете нека разбира),

16 тогава ония които са в Юдея, нека бягат по планините;

17 който се намери на къщния покрив да не слиза да вземе нещата от къщата си;

18 и който се намери на нива да се не връща назад да вземе дрехата си.

19 А горко на непразните и на кърмещите в ония дни!

20 При това, молете се да се не случи бягането ви зиме или в съботен ден;

21 защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има.

22 И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.

23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;

24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.

25 Ето предсказах ви.

...

Ще се появят хора (вече има доста от тях), които ще притежават способности и ще злоупотребяват с тях. Това ще бъде пикът в т.н. "Трета световна война" дето е започнала вече с психотропни оръжия (например също чрез медите, рекламите и пр.) и с психически способности (сидхи/дарби).

Зов бездны (2009): http://kolibka.com/s...hp?topic=6962.0

http://www.youtube.com/watch?v=VdXEWPWl5Jo

http://www.beinsadou...300#entry166270

http://www.beinsadou...300#entry166303

http://www.beinsadou...300#entry166310

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

— Три степени трябва да премине безмълвникът, за да освободи духа си от греха, а душата му, свободна от затъмнение и веществени склонности, да стане съвършено умна по природа, както е бил Адам до грехопадението. Комуто се удаде да достигне това, той ще види своето възкресение преди очакваното общо възкресение и ще каже с думите на апостола: «В тялото ли съм, или не — не зная.»
из "Трите степени"

Нещата, колкото да засягат Цялото, толкова са и на индивидуално ниво.

http://www.vbox7.com/play:fa77c260

Линк към коментар
Share on other sites

Не е същото. В горния линк се говори за "края на света" в смисъл на катастрофи и унищожение, обичайния ограничен подход на журналистите. Преходът е нещо много повече.

Е, модата е тъкмо към глобална гибел, раждането на Антихриста през 2000, Трета световна война и т.н. Не съм чул пророчество за нов сорт домати, поевтиняване на почивката в Албена или автогол на Световното по футбол. До сега света е свършил няколко пъти според разни пророци и милионите балъци с излишно време. Сега изникнал "прехода" към нещо по-такова и малко по-онакова. Празни приказки. Прехода никога не е спирал, както света не е спирал да се върти. Много неща ще се променят, едни ще се променят към хубаво, други към лошо. Ограничените виждат само едното и правят изводи за Апокалипсис или нови раси и прочие свободни съчинения. Тези, които виждат цялата картинка могат само да кажат "нищо ново под Слънцето". Всичко по вестниците и телевизиите напомня на филм, който вече сме гледали и знаем как свършва. Вълнения тип "ако" са, пак ще се повторя, за хора с много свободно време.

Изобщо изречение започващо с "Пророкуване на примитивен народ с посредствени познания, достигнал до 2-3 факта известни в днешно време от децата в детската градина..." нямам никакво намерение да довършвам. Древен не е синоним на мъдър, а на примитивен. Простеенето по древни открития на топлата вода, прехласването по изгубено могъщо познание и пророчества на народи, които не са могли да предскажат собственото си заличаване по банални причини като сушаво време, са храна за романтични натури със склонност към научната фантастика.

Ще си спестя по-ясните класификации, в случай, че тук има убедени хора, че индианци знаят съдбата му.

Редактирано от vorfax
Линк към коментар
Share on other sites

Изказване на японската принцеса Каору Накамару за 2012 с БГ субтитри.

http://vbox7.com/play:3a30de5de2

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...