Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Истина и Проекции в Таро


Recommended Posts

Разбира се, че има проективност в картите, която пък води и до неточно тълкуване. Това са скачени съдове. Колкото повече се познават, толкова повече проективността им намалява.

Това е особено видимо при начинаещи и обхваща периода до третата година, може и повече, зависи от конкретния човек. Конкретни примери ще дам, понеже виждам, че вие не се аргументирате с карти: боя чаши с Големи Аркани (от уж добрите) винаги говорят за проективност, за огледало на собствената илюзия и за това, че искаме да приемем мечтата за действителност. В крайна сметка тълкуването е невъзможно, защото е безпочвено, освен само да кажеш на питащия - я се осъзнай и слез на земята :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная дали е точно проекция, но аз нали "тренирам" напоследък с картите също, все повече се улавям, че картите отразяват точно въпроса, а това, че въпросът е един такъв никакъв :) си е единствено камък в градината на питащия. Същото е и примерно с радиестезичното махало. То си отговаря точно, аз обаче разбирам чак след това, че отговорът е бил верен, а просто аз не съм уточнила въпроса си.

Та, опитвам се да внимавам, въпросите да са много ясни, конкретизиращи всички параметри, да няма разни неща "по подразбиране"; щото те за мен се подразбират, но по принцип - не.

А проекция ли е също или нещо друго, не знам, но и когато човек задава въпрос, тегли карти, те нещо или не му харесват, или не ги е разбрал, но пак задава същия въпрос и пак, и пак и ... започват да излизат едни карти, не ти е работа :)

Линк към коментар
Share on other sites

Не зная дали е точно проекция, но аз нали "тренирам" напоследък с картите също, все повече се улавям, че картите отразяват точно въпроса, а това, че въпросът е един такъв никакъв :) си е единствено камък в градината на питащия. Същото е и примерно с радиестезичното махало. То си отговаря точно, аз обаче разбирам чак след това, че отговорът е бил верен, а просто аз не съм уточнила въпроса си.

Та, опитвам се да внимавам, въпросите да са много ясни, конкретизиращи всички параметри, да няма разни неща "по подразбиране"; щото те за мен се подразбират, но по принцип - не.

А проекция ли е също или нещо друго, не знам, но и когато човек задава въпрос, тегли карти, те нещо или не му харесват, или не ги е разбрал, но пак задава същия въпрос и пак, и пак и ... започват да излизат едни карти, не ти е работа :)

Ами така е. Те картите си излизат така, както трябва. Просто хората вечно не са доволни и ги разчитат така, както на тях им се иска. Картите са си просто едни карти. Обаче за хората е непосилно да понесат сами свободата си и винаги трябва да я поставят в ръцете на нещо или някой друг. Днес картите рашават съдбата ти, утре нещо друго и така вечно успокоени, че нещо друго решава вместо нас. А и кой ли би могъл сам да променя съдбата си? Тежко бреме е това :)

Линк към коментар
Share on other sites

Трябва да има уточнение: проективността и това дали дадени карти ни харесват или не, няма връзка. Много често точно онези карти ни хaрeсват са подвеждащи, защото са именно проективни. Има го и обратния случай – уж плашещи карти проектират страховете ни. Докато стигнем до дадена истина и картите да отразяват точната ситуация, пък и ние правилно да я разберем, изисква много време.

Още нещо, има случаи и то не редки, когато картите не са това, което трябва да е. Защо? Просто е – Таро има собствена система за защита и действа като бомба с часовников механизъм и се задейства, обръща се по-точно към собственика на картите; това е добре да се знае също. Тук няма оправия, просто картите умират, като тотално престават да бъдат проводник на каквото и да било познание, но от разстояние въздействат и то зловредно. Но това е друга тема, просто споменавам. Таро не само помага, може и да пречи при неправилна предиспозиция спрямо него. Просто си уважавайте картите, не казвам да гледате на тях като на теменос винаги, но имайте едно наум.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Още нещо, има случаи и то не редки, когато картите не са това, което трябва да е. Защо? Просто е – Таро има собствена система за защита и действа като бомба с часовников механизъм и се задейства, обръща се по-точно към собственика на картите; това е добре да се знае също. Тук няма оправия, просто картите умират, като тотално престават да бъдат проводник на каквото и да било познание, но от разстояние въздействат и то зловредно. Но това е друга тема, просто споменавам. Таро не само помага, може и да пречи при неправилна предиспозиция спрямо него. Просто си уважавайте картите, не казвам да гледате на тях като на теменос винаги, но имайте едно наум.

А кое е това, което може да принуди картите да се държат така?

Кое би могло да бъде неуважение към картите?

Линк към коментар
Share on other sites

Самата липса на чувство за уважение, може да го наречеш и благоговение също. Липсата на чувство за благоговение към нещата и живота на другите се прехвърля и тук и няма как да не усещат и те заедно с теб, след като си решил веднъж да задълбочаваш връзката си с тях. Откъсването после може да дойде трудно и болезнено. Едва ли ти казвам нещо, за което не би се досетила и сама.

Линк към коментар
Share on other sites

Още нещо, има случаи и то не редки, когато картите не са това, което трябва да е. Защо? Просто е – Таро има собствена система за защита и действа като бомба с часовников механизъм и се задейства, обръща се по-точно към собственика на картите; това е добре да се знае също. Тук няма оправия, просто картите умират, като тотално престават да бъдат проводник на каквото и да било познание, но от разстояние въздействат и то зловредно. Но това е друга тема, просто споменавам. Таро не само помага, може и да пречи при неправилна предиспозиция спрямо него. Просто си уважавайте картите, не казвам да гледате на тях като на теменос винаги, но имайте едно наум.

А кое е това, което може да принуди картите да се държат така?

Кое би могло да бъде неуважение към картите?

Само едно нещо - непознаване на човешката писхика, на собствената.

Нека не бъдем герои в абсурден филм и нека не искаме невъзможни неща за себе си, а да видим кои сме, какво можем и за какво ни бива. Просто е.

Т.е. да не лъжем нито себе си, нито другите. Когато не знаете нещо, кажете - не зная, не давайте излишни надежди никому. На себе си също. Заниманията с Таро са свръхотговорна задача, дано това се осъзнае.

Линк към коментар
Share on other sites

Също е добре да се добави, че трябва да се поддържа едно почитно разстояние между теб и картите. Да не се привързваш прекалено много към тях. Те са да кажем, просто един способ, една играчка, с която се занимаваш сега и я изследваш и си играеш с нея, за да те занимава и да филтрира онази необуздана ярост, която се надига по-някой път в нас. Това продължава известен период от живота ти, но няма да е вечно и непрестанно. Някой ден ще трябва да ги оставиш и да започнеш да се занимаваш с други неща. Ако си много привързана към нещата, то отскубването и промяната ще бъдат болезнени. Това е повече към тези, които са потънали в една по-дълбока връзка с картите и трябва да са наясно за този капан, който стои пред тях.

Иначе винаги могат да се правят стъпки към знанието и важно е да бъдем благодарни за това, което ни се разкрива и да го преодоляваме. Няма нужда да се стремим да го завладеем.

Линк към коментар
Share on other sites

Моля, придържайте се към конкретната тема.

Анализи и умозаключения по принцип не са желателни, още повече, че вече в няколко мнения на различни потребители няма спомената и една карта.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Пак ще напиша, че не вярвам Таро да проектира нагласи и отношение. Как да ти дам пример Иве с проективни карти или комбинаций, като такива нямам. Преди доста време имаше една комбинация Страшният съд Кралица Жезли 6 жезли - набедена за проективна и то защото отговорът бе отрицателен за момента, но в последствие (след около година-две) нещата се получиха и си бе абсолютен триумф, с много упорство от страна на Кралицата, разбира се :). Страшният съд просто наистина позабави изпълнението на 6 жезли. Което от друга страна е по-скоро проблм с разчитане на времето, отколкото на самото послание.

Добре, ако хубавите карти са проективни, то защо да не са такива и "страшните"? Нали проекцийте са в смисъл на очаквания или субективно разбиране.

Аз досега не прочетох тук за проективна комбинация, която да се отдели от действителността като проективна, защото не е адекватна по смисъл със случващото се.

И защо Слънцето, например да е проекция. Това е чудесна карта, която да осветлява даден въпрос, води до осъзнаване и проблясък за нещо, което не е било ясно до момента. Ако разглеждаш Слънцето само като изпълнител на желания, успехи и вечно щастие, то няма как да не изпаднеш в заблуждения. Затова съм 100% съгласна, че картите трябва да се познават много добре и да се разглеждат многоспектърно.

Та идеята ми е, за да има полезна дискусия по този въпрос, нека някой публикува въпрос, проективна комбинация и реално развитие на ситуация. Нещо което се е случило и да му направим анализ.

Линк към коментар
Share on other sites

Пак ще напиша, че не вярвам Таро да проектира нагласи и отношение. Как да ти дам пример Иве с проективни карти или комбинаций, като такива нямам. Преди доста време имаше една комбинация Страшният съд Кралица Жезли 6 жезли - набедена за проективна и то защото отговорът бе отрицателен за момента, но в последствие (след около година-две) нещата се получиха и си бе абсолютен триумф, с много упорство от страна на Кралицата, разбира се :). Страшният съд просто наистина позабави изпълнението на 6 жезли. Което от друга страна е по-скоро проблм с разчитане на времето, отколкото на самото послание.

Добре, ако хубавите карти са проективни, то защо да не са такива и "страшните"? Нали проекцийте са в смисъл на очаквания или субективно разбиране.

Аз досега не прочетох тук за проективна комбинация, която да се отдели от действителността като проективна, защото не е адекватна по смисъл със случващото се.

И защо Слънцето, например да е проекция. Това е чудесна карта, която да осветлява даден въпрос, води до осъзнаване и проблясък за нещо, което не е било ясно до момента. Ако разглеждаш Слънцето само като изпълнител на желания, успехи и вечно щастие, то няма как да не изпаднеш в заблуждения. Затова съм 100% съгласна, че картите трябва да се познават много добре и да се разглеждат многоспектърно.

Та идеята ми е, за да има полезна дискусия по този въпрос, нека някой публикува въпрос, проективна комбинация и реално развитие на ситуация. Нещо което се е случило и да му направим анализ.

Не проецира Таро, проецираме ние.

Слънцето само по себе не значи нищо зкато карта за гледане, значи за други методологии в Таро.

Търсиш проекции - целия форум е пълен с подобни комбинации. Много комбинации са проективни, да не кажа 90% от тях. Това е моето мнение, а то не е от вчера, какъвто е и моят с Таро. За съжаление е така.

Просто общуването с Таро не е на нужното ниво, но това е друга тема.

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето само по себе не значи нищо като карта за гледане, значи за други методологии в Таро.

Може ли пояснение тук, че не разбирам, какво имаш предвид?

Линк към коментар
Share on other sites

Слънцето само по себе не значи нищо като карта за гледане, значи за други методологии в Таро.

Може ли пояснение тук, че не разбирам, какво имаш предвид?

Много е просто: направи анализ в проценти колко от комбинациите, които си виждала тук, но и в други форуми, където е присъствало Слънцето като карта, са били впоследствие означими, така както уж книгите по Таро, убеждават.

Какво е Слънцето според нас, и какво е то в действителност - са две различни неща, но още и противоположни неща.

В много редки комбинации Слънцето наистина е Слънце-то.

Обикновено е мимикрия на Сянката, т.е. на Дявола.

Линк към коментар
Share on other sites

Ивета, тук във форума има ли теми за

други методологии в Таро.

може ли линк към повече инфо относно това @->

Линк към коментар
Share on other sites

Ивета, тук във форума има ли теми за

други методологии в Таро.

може ли линк към повече инфо относно това @->

Има препратки за това, за което питаш във всички онези теми, които са заключени във форум Таро.

Поради един много прост факт - картите Таро не са само инструмент за предсказване на бъдещето, особено на личното битие в качеството му на низ от егоистични желания.

Да се върнем на проекциите, от които не сме излизали :)

Линк към коментар
Share on other sites

Търсиш проекции - целия форум е пълен с подобни комбинации. Много комбинации са проективни, да не кажа 90% от тях. Това е моето мнение, а то не е от вчера, какъвто е и моят с Таро. За съжаление е така.

Просто общуването с Таро не е на нужното ниво, но това е друга тема.

Добре де, но все пак. Ти самата си казвала за някои от момичетата тук, колко са добри. Ако и при това положение 90% от комбинациите са проективни откровено казано абсолютно не виждам смисъл изобщо човек да опитва да разбере картите. Аз лично за себе си, в контекстта на това, не виждам никакъв шанс да се справя дори и след 100 години.

Тогава отиваме в другата тема, в която ти казваш, че в България няма с кого да се говори за Таро. Ами явно няма и да има. Защото просто е невъзможно.

Линк към коментар
Share on other sites

Търсиш проекции - целия форум е пълен с подобни комбинации. Много комбинации са проективни, да не кажа 90% от тях. Това е моето мнение, а то не е от вчера, какъвто е и моят с Таро. За съжаление е така.

Просто общуването с Таро не е на нужното ниво, но това е друга тема.

Добре де, но все пак. Ти самата си казвала за някои от момичетата тук, колко са добри. Ако и при това положение 90% от комбинациите са проективни откровено казано абсолютно не виждам смисъл изобщо човек да опитва да разбере картите. Аз лично за себе си, в контекстта на това, не виждам никакъв шанс да се справя дори и след 100 години.

Тогава отиваме в другата тема, в която ти казваш, че в България няма с кого да се говори за Таро. Ами явно няма и да има. Защото просто е невъзможно.

Нещата отново са прости, преди изобщо да се опитваме да разбираме Таро като нещо външно на нас и т.н., е задължително да разберем себе си. Това ще убие всякаква проективност.

Бъди наясно със себе си, ти, тя или той и няма да има никакви проблеми с разбирането и на Таро. От друга страна, процесът е взаимен - Таро ускорява процеса, но ако си достатъчно съобразителен да не натоварваш картите с Аз-а си и да вменяваш на картите свои характеристики.

Всичко отнема много време, но народа бърза, интересно закъде?

Докато онези, които се занимават с Таро, продължават да се занимават само със себе си, да не четат нищо, да не се интересуват от чужди съдби и бития, няма да има промяна. Мъглата ще продължава да съществува, Алиса в страната на чудесата ...

Линк към коментар
Share on other sites

Само че разбирането на себе си, според мен, е доживотен процес. В момента, в който разбереш едно, тръгваш към следващото неразбираемо. И така, докато изживееш себе си като цялостно и завършено същество, съдържащо всичко в себе си. Т.е. Бог. Т.е. докато сме живи и в телата си, априори, не сме разбрали себе си изцяло.

Малко помпозно прозвуча, но нещо не ми се получава намирането на правилните думи днес. Не знам...

Всъщност вчера по повод на това, което писахме в темата за Големите Аркани си мислех, че вероятно връзката между тях е точно "описание" на пътя на разбирането на всеки един "аспект". На всеки един "цикъл на разбиране" - дали конкретен аспект или конкретния живот като цяло.

Може би, шансът е в готовността да разбереш себе си, а не в крайния резултат. Той ми се струва невъзможен.

Линк към коментар
Share on other sites

Само че разбирането на себе си, според мен, е доживотен процес. В момента, в който разбереш едно, тръгваш към следващото неразбираемо. И така, докато изживееш себе си като цялостно и завършено същество, съдържащо всичко в себе си. Т.е. Бог. Т.е. докато сме живи и в телата си, априори, не сме разбрали себе си изцяло.

Малко помпозно прозвуча, но нещо не ми се получава намирането на правилните думи днес. Не знам...

Всъщност вчера по повод на това, което писахме в темата за Големите Аркани си мислех, че вероятно връзката между тях е точно "описание" на пътя на разбирането на всеки един "аспект". На всеки един "цикъл на разбиране" - дали конкретен аспект или конкретния живот като цяло.

Може би, шансът е в готовността да разбереш себе си, а не в крайния резултат. Той ми се струва невъзможен.

Проблемът е следният: много преди да се захване с Таро, човек трябва, задължително е даже, да има вече интелектуални устои, самочувствие, че умее да контролира живота си и че е силен индивид. Това идва от осъзнаването на проблемите, от осъзнаването за това, че за всичко сме виновни ние, не сляпата съдба или някой лош човек. Обръщайки ситуацията: първо Таро да ми помогне, после аз ще се постарая - не работи, защото е фалшива. Оттук идват и проблемите на повечето хора, занимаващи се с картите. Имат свръхочаквания, имат лъжливи надежди, компенсаторността, сиреч проективността, са налице.

Осъзнаването на факта, че си сам, но и не-сам, намирането на баланса между интелекта и решимостта, на това, че всичко в живота е усилие, не е златен дъжд от небето, е един мост към Таро. Но това е само началото на пътя.

Досега никой не споменава, че усещането за Таро е и дарба, освен усилие. Защо пропускаме този може би основен факт. И, когато дарбата липсва като основна предиспозиция, е добре всеки да си отговори какво иска от картите, доколко го иска и защо го иска. Всеки сам да определи докъде иска да стигне в познанието си за Таро, какво самият той може да даде на Таро, т.е. картите да му отнемат. Нали се сещате - няма познание без жертва :)

Затова, че се учим цял живот, ами вече мисля, че това е клише, човек около 30-те отдавна трябва да е осъзнал какво иска, защо го иска, какво може и какво не. И да е готов да се промени и то на 180 градуса, ако ситуацията го налага.

Това отново е свързано с проективността. Време по 100 години за лутане никой няма, защото това е углавно престъпление към собствения ни живот. АКо някой иска да излезе над водата, трябва да се научи да плува, дори и това научване да му струва живота. Пак ще е победил, няма да е затънал сред компенсации и патерици и условности между дали, може би, едва ли не, някой ден, ще поживеем, ще видим.

Нека видим днес, за да поживеем утре.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Е, значи аз имам още време да се осъзнавам. Не мога да не се зарадвам на това :) Малко мрачно взе да става наоколо, но... какво друго може да стои зад тъмнината, ако не светлина. Темата е много интересна и аз лично доста полезни неща открих за себе си. Благодаря ви и продължете интересният разговор.

Линк към коментар
Share on other sites

Точно тръгнах да си редактирам мнението, за да напиша повече. Всъщност не смятам, че този човек може да бъде Крал точно. На мен ми прилича повече на Паж Чаши - мъж, който е недостатъчно зрял за да използва други свои качества, освен първосигналната мъжественост. Някой, който няма проблем да получи каквото му е нужно без да предлга някакви равнопоставени отношения. Няма земната грижа на Крал Пентакли, нито пък неговата упоритост, а дори и инат. Няма изисканата игра на съблазняване и сътворяване на водна, мечтана дори и не съвсем реалност на Краля Чаши. Няма огнената мощ и незачитане на Краля Жезли. Няма студената решимост на Краля на Мечовете.

Може би бих могла да помисля как биха изглеждали тези мъже и да потърся "образи", ако това е подходящо.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо беше този въпрос, това са твои проекции :)

Преди всичко това е олимпийски шампион по плуване. Т.е. борец и състезател. Типични мъжки качества.

Ние върху подобни хора или ситуации надграждаме своите проекции, както и върху всичко - може да е гей, може да не е. Богат или беден. Той е красив и това е очевидно, а ние проецираме върху него собствената си представа за красота, личното си чувство на малоценност или свръхценни мисли.

Когато го видях, казах - красив, няма общо с моите проекциии или представа за хубав мъж, това е реален човек, както и картите са. И той очевидно е красив - прост факт.

Усещането за истината е, че тя не е проективна - тя е такава, каквато е. Може да е просто паднал есенен лист и той е лист, не е нищо друго. Освен есенен лист. Т.е. когато виждаме нещо - да назовем това нещо с единствената конотация, която то може да понесе като означаемо.

Няма крал, който да е нито красив, нито грозен, няма и Таро, което да определи това - това сме ние и нашите проекции.

Затова беше този експеримент.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...