Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Истина и Проекции в Таро


Recommended Posts

Въпросът, който отдавна ме вълнува. Смятам, че е основен в гледането с Таро и дори нещо, с което трябва да се започва още от началото на всяка практика.

Кога Таро отразява реалната ситуация и кога картите са проекция на питащия, негативна или пожелателна, няма значение, капанът е винаги опасен.

Ясно е, че за здраве, както и други жизнено важни въпроси, Таро няма да подведе никой, който може да разчете правилно посланието на картите. Само че всеки от нас задава много по-често далеч по-обикновени въпроси, което пък не значи, че нямат своята важност. Дали ще е за работа, образование, любов, или който каквото си поиска, винаги искаме съвет. Понякога, обаче, виждаме в картите най-големия си страх или пък сбъднати най-големите си мечти, като това се оказва нищо повече от една проста и същевременно катастрофална проекция.

Мисля, че на всеки се е случвало. Появява се 6 жезли, или Светът, или комбинация от карти, които "предвиждат" прекрасно бъдеще, в последствие се оказва, че такова нещо няма, така могат да се появи и компания от другия полюс - Дявол, 8 меча, Страшен съд дори, или нещо, което е образ на страха на гледащия. При всеки случай клопката е налице, а не знам дали и доколко всеки един от нас я улавя, и доколко иска да я улови.

Основният въпрос е много банален - как можем да различим истината от лъжата. Само преди това искам да уточня, че не говоря за неправилно разтълкувани комбинации, всички останали теми във форум Таро малко или много засягат този въпрос, смисълът на тази конкретна тема е различен, а именно, как при една реалистично изглеждаща комбинация могат да се уловят следите на една проекция.

Мои лични примери (чакам корекции или критики, все едно), подмамващи карти са, например, Глупакът, 7 чаши (тя е хлъзгава и специфична, това е ясно), Слънцето, 10 пентакли, Асо пентакли на първа (макар и невинаги), дворцова карта, която изобразява питащия на средна, Императрица. Кулата на първа с някакви ужасяващи карти след това би могла да е знак за страха на този, който пита, и затова да се появява там, дори Страшният съд би могъл да бъде точно това на трета, макар и рядко.

Докато карти, които сочат, че и въпросът и отговорът са сериозни, по мои наблюдения са 9 пентаки, на която и да е позиция, Асо пентакли на втора и трета, понякога и на първа, също и Папата - падал ми се е в много смела комбинация, в която е значел моя мечта (7 жезли, Глупакът, Папата), но това не е проекция, това е буквален образ на ситуацията, и заради Глупакът преди това. Като се изключат подобни комбинации не мисля, че той би могъл да бъде подвеждащ.

Но всичко, което написах са бързи хрумвания, има какво още много да се каже по темата. Ще повторя само още веднъж, че не говоря за неправилно разтълкувани карти, говоря за подвеждащи, илюзорни комбинации и как те могат да бъдат... Разконспирирани :)

Линк към коментар
Share on other sites

Ами те, хората, си казаха. Опит трябва.

Аз затова и се отказах да гледам на картите на нещо, което може да ми помогне, освен за да си видя собствените страхове и драми отразени. Това, разбира се, е ужасно депресиращо, когато самият ти си в депресия, защото окончателно не виждаш и лъч светлина. А ако си ОК - идеално. И картите казват така и тогава се засилваш по пързалката и с двата крака в пропастта :3d_146:

Не знам само по този начин как ще стигна до опита, обаче!

Линк към коментар
Share on other sites

Кога Таро отразява реалната ситуация и кога картите са проекция на питащия, негативна или пожелателна, няма значение, капанът е винаги опасен.

Основният въпрос е много банален - как можем да различим истината от лъжата. Само преди това искам да уточня, че не говоря за неправилно разтълкувани комбинации, всички останали теми във форум Таро малко или много засягат този въпрос, смисълът на тази конкретна тема е различен, а именно, как при една реалистично изглеждаща комбинация могат да се уловят следите на една проекция.

Но всичко, което написах са бързи хрумвания, има какво още много да се каже по темата. Ще повторя само още веднъж, че не говоря за неправилно разтълкувани карти, говоря за подвеждащи, илюзорни комбинации и как те могат да бъдат... Разконспирирани :)

Проекцията е обратно пропорционална на точната прогноза и в този смисъл, проекцията е и неправилно разтълкувана комбинация. Всичко започва с един момент, наречен самопознаване, осъзнатост, знаене кои сме, какво можем и най-вече какво не можем. Звучи клиширано и познато, но в действителност е очевиден факт. Инфантилността в очакванията се отразява и по инфантилен начин и в комбинациите от карти.

Ученето на науката от и за себе си върви паралелно и с ученето на науката за Таро.

Сега, конкретно:

Сигурен знак, че комбинация не е проективна е наличието на тежки карти, като Обесеният, Отшелникът и Страшният съд. Като се замисля за Обесеният, никой не си пожелава да живее в затвор, нали? Всеки си мечтае за Слънцето, за един поднесен на тепсия Светът, ако може с една вечна 2 чаши ...

Лесноразличими проекции и техните огледални образи, са ясновидими при гледане с обърнати карти, там инструментариума на Таро е по-богат и дава повече възможности да се отсее истина от лъжа. При условие, обаче, че картите се владеят: и правите, и обърнатите изключително добре. Т.е. това е условие sine qua non.

Наличието на чаши, особено на втора позиция, говори за откровена фантасмагория, особено 10 чаши. Много може да се говори затова. Чашите са основен препъни камък при проективни комбинации, точно защото са подвеждащи.

Средните позиции, ключовите позиции в гледания и с повече от три карти, са оня пътен знак, по който може да се ориентира всеки - ако там има стабилни карти, указващи не само състояние, но и преходност, говори за непроективност, а за фактологичност.

В следната комбинация от карти има ли според вас проективност или няма?

Крал чаши, Умереността, 7 чаши

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

На мен ми звучи едновременно и като предупреждение и като съвет, но не и като проекция. Мисля така заради Умереността. Тя е основното послание тук. Предупреждава, че ако не спреш да емоционираш и да се оплиташ в чужди( или в собствените) мрежи, ще останеш с празни ръце. Тук Таро е в ролята на добър и мъдър приятел, който те сваля на земята. Аз имам спомени от 7 чаши - неприятни. Има хора, които си я пожелават, без да съзнават, че тя няма нищо общо с реалните действия и от там нататък остават изолирани и нещастни. Няма нищо по-лошо от това една подредба да завършва с тази карта, за разкош в комбинация с Крал чаши. Страховита заблуда, която ще смачка и на-смелия мечтател. ...

Но Умереността..... тя е на точното място...

Редактирано от adina
Линк към коментар
Share on other sites

В следната комбинация от карти има ли според вас проективност или няма?

Крал чаши, Умереността, 7 чаши

Според мен няма проективност тука и то заради Умереността, която е като център в тази комбинация. Нищо, че има чаши, Умереността е заковала определен факт.

Линк към коментар
Share on other sites

Комбинацията, която пуснах е встрани леко от дискусията, но и вътре в нея.

Тя е от примерите, които са изключения в Таро.

Умереността с карти от боя чаши около себе си никога не е проективна и няма как да бъде. Говорили сме затова, че Умереността с чаши говори за проблем, при който нещо е в повече и текат болестни процеси - дали физически или умствени, все едно.

Въпросът съм задала аз, но друг хвърли карти. Въпросът се отнася до това още колко време определен човек ще живее и ще се мъчи.

Какво показват картите: отдавна не стои въпроса за физическата смърт, човекът вече е в други светове, плава вече по Стикс, но първо с духа си, след което тялото ще го последва.

...

Дискусията е много добра, защото е основополагаща за гледането и разбирането на Таро.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Кога Таро отразява реалната ситуация и кога картите са проекция на питащия, негативна или пожелателна, няма значение, капанът е винаги опасен.

Сега, конкретно:

Сигурен знак, че комбинация не е проективна е наличието на тежки карти, като Обесеният, Отшелникът и Страшният съд. Като се замисля за Обесеният, никой не си пожелава да живее в затвор, нали? Всеки си мечтае за Слънцето, за един поднесен на тепсия Светът, ако може с една вечна 2 чаши ...

Замислих се дълбоко защо, всъщност, да не са проективни тежки карти. Аз в момента, както вече станах банална, съм в такова душевно състояние, че ако има едно "черно" нещо наоколо, просто няма начин да не видя него. Не ми харесва, но явно трябва да определя отношението си към самосъжалението, или може би границата на самобичуването и самообичането.

Тогава какво им пречи на картите да отразяват моята чернилка, аналогично на чашите, когато съм псевдощастлива и носеща се на розови облаци. Нали идеята на проекцията е, че не отразява реалната ситуация, а нашите собствени настроения, страхове, пристрастия.

Възможно ли е?

Линк към коментар
Share on other sites

Замислих се дълбоко защо, всъщност, да не са проективни тежки карти. Аз в момента, както вече станах банална, съм в такова душевно състояние, че ако има едно "черно" нещо наоколо, просто няма начин да не видя него. Не ми харесва, но явно трябва да определя отношението си към самосъжалението, или може би границата на самобичуването и самообичането.

Тогава какво им пречи на картите да отразяват моята чернилка, аналогично на чашите, когато съм псевдощастлива и носеща се на розови облаци. Нали идеята на проекцията е, че не отразява реалната ситуация, а нашите собствени настроения, страхове, пристрастия.

Възможно ли е?

Те я отразяват, твоята чернилка, това е очевидно.

Тук не говорим за проективност, а за неразбиране на посланието.

Понякога картите бетонират състояния, душевни състояния, без да дават изход.

Изводът е: акцентирай, страдай, научи и стани.

Ако можеш.

Всъщност, задвайки си точно тези въпроси в самото начало на срещата ти с Таро, указва, че имаш сърце за картите и най-вече сърце да СЕ понесеш.

Отвъд проективността.

Често страданията не ни учат на нищо, в твоя случай, ни учат на търпения и на последователност. На изграждане на бентове от вяра в себе си и усилие да постигнем устойчививост в един неустойчив и измамен от обещания свят, където само човекът има значение :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

След определена случка с мъжа, когото обичам, попитах картите какво е неговото отношение към това, което направих.

Картите бяха Колелото на съдбата - Колесницата - Луната и допълнително 10 меча и Дяволът.

Струва ми се, че картите са проективни, защото първо отразяват начина по който "взех за повод" едно събитие, отидох при него и направих нещо (Колелото и Колесницата). Луната вероятно отразява моите мечтания за него, които обаче се оказа, че явно са само в моята глава. 10 меча и Дяволът вероятно изразяват моето тотално свършило търпение и искрена (и много физическа) страст към него :wub: . Освен това дали повтарянето на Дявола е признак за проективност в този случай? Като имам предвид, че се появяваше и в други комбинации, когато ставаше дума за мен?

Освен това - възможно ли е проективността да се проявява, ако някой друг изтегли картите. Ивета, повод за това питане са картите, които се появиха преди няколко дни за неговото отношение към мен е възможно да са изразявали моето желание да е така. Едва ли. Сигурно ти имаш своя начин да разбереш, ако е било така. Може би търся под вола теле, но по принцип дали е възможно? Не ми се струва логично, защото проекциите би трябвало да са следствие от лоша връзка с картите поради твърде силно желание нещо да е някак си. Това не би трябвало да може да се получава, ако картите са изтеглени от друг човек, защото той е обективен по отношение на бедния човек, измъчван от страсти и какво ли още не :unsure: И все пак? Възможно ли е чуждата енергия да влияе? Особено, ако използващия картите не е особено опитен или "устойчив"?

Линк към коментар
Share on other sites

След определена случка с мъжа, когото обичам, попитах картите какво е неговото отношение към това, което направих.

Картите бяха Колелото на съдбата - Колесницата - Луната и допълнително 10 меча и Дяволът.

Струва ми се, че картите са проективни, защото първо отразяват начина по който "взех за повод" едно събитие, отидох при него и направих нещо (Колелото и Колесницата). Луната вероятно отразява моите мечтания за него, които обаче се оказа, че явно са само в моята глава. 10 меча и Дяволът вероятно изразяват моето тотално свършило търпение и искрена (и много физическа) страст към него :wub: . Освен това дали повтарянето на Дявола е признак за проективност в този случай? Като имам предвид, че се появяваше и в други комбинации, когато ставаше дума за мен?

Освен това - възможно ли е проективността да се проявява, ако някой друг изтегли картите. Ивета, повод за това питане са картите, които се появиха преди няколко дни за неговото отношение към мен е възможно да са изразявали моето желание да е така. Едва ли. Сигурно ти имаш своя начин да разбереш, ако е било така. Може би търся под вола теле, но по принцип дали е възможно? Не ми се струва логично, защото проекциите би трябвало да са следствие от лоша връзка с картите поради твърде силно желание нещо да е някак си. Това не би трябвало да може да се получава, ако картите са изтеглени от друг човек, защото той е обективен по отношение на бедния човек, измъчван от страсти и какво ли още не :unsure: И все пак? Възможно ли е чуждата енергия да влияе? Особено, ако използващия картите не е особено опитен или "устойчив"?

Аз не съм модератор, нито оторизиран цензор на мнения, но тъй като аз започнах темата и на няколко пъти уточних за какво е, и за какво не е, не мога да се сдържа да наблегна отново, че тя не е за това, за което ти си писала, и това го отнасям към теб и към всеки, който желае да се включи - темите, естествено, са за всички.

Всеки идва тук с въпроси и търси отговори, и 99% от тях са свързани с мъже, но не е тук мястото. Има отделна тема, съсредоточена върху тази полемика :)

Не приемай нищо лично и нападателно (както сочи пък друга, поразително идентична статистика на 99% от участниците тук, които силно, бързо, и с много страст се засягат, и после силно, бързо и с много страст се оплакват на всеослушание :3d_019: - обичайните заподозрени, нежни души :) ), аз просто искам да си запазя автентичната идея на темата.

П.С. Това за "нежните души" е закачка, която не отнасям към теб - редовните читатели тук са добре запознати с малките ни, авантюристични схватки, които поддържат духа на форума бодър и в добро настроение :)

Редактирано от Lifetime
Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, че замърсих темата ти! Откровено казано всеки път, когато реша да пиша, първо се чудя в коя тема. Второ на кого няма да се хареса този път. И трето - как точно да се уча, ако не мога да се пробвам и да задавам въпросите, които се появяват в моята глава.

Това, че обяснявам ситуацията е, защото смятам, че няма как да има адекватен отговор на нещо, ако не е ясно за какво става дума. Разбира се, може би, вие, напредналите в Таро, разпознавате проекциите и отговорите изобщо без въобще да ви е нужно това. Което означава, че или трябва да спра да питам, или да се опитвам да събера опит по някакъв друг начин, но не и опитвайки се да общувам с картите. Съжалявам, че моите теми не са достатъчно възвишени, но аз съм простовато същество и това са въпросите, които са ми интересни.

И не, не съм се засегнала. Това да го уточня още преди да ми бъде обяснено, че съм докачлива или начинаеща, егоистична или каквото и да е. Имам твърде много въпроси и се опитвам да разбера отговорите. Знам, че ще трябва да събера собствен опит, но на този етап, това е начина, който ми е достъпен.

Моля, ако е възможно, модераторът да изтрие мнението ми, което не е подходящо за темата.

Линк към коментар
Share on other sites

Извинявай, че замърсих темата ти! Откровено казано всеки път, когато реша да пиша, първо се чудя в коя тема. Второ на кого няма да се хареса този път. И трето - как точно да се уча, ако не мога да се пробвам и да задавам въпросите, които се появяват в моята глава.

Това, че обяснявам ситуацията е, защото смятам, че няма как да има адекватен отговор на нещо, ако не е ясно за какво става дума. Разбира се, може би, вие, напредналите в Таро, разпознавате проекциите и отговорите изобщо без въобще да ви е нужно това. Което означава, че или трябва да спра да питам, или да се опитвам да събера опит по някакъв друг начин, но не и опитвайки се да общувам с картите. Съжалявам, че моите теми не са достатъчно възвишени, но аз съм простовато същество и това са въпросите, които са ми интересни.

И не, не съм се засегнала. Това да го уточня още преди да ми бъде обяснено, че съм докачлива или начинаеща, егоистична или каквото и да е. Имам твърде много въпроси и се опитвам да разбера отговорите. Знам, че ще трябва да събера собствен опит, но на този етап, това е начина, който ми е достъпен.

Моля, ако е възможно, модераторът да изтрие мнението ми, което не е подходящо за темата.

Очевидно не разбираш от приятелски отправена забележка и чувство за хумор. Честито, попадна в 99%.

Докачливостта ти е прекалено явна. Аз бях изключително внимателна и изчерпателна, но, уви, и това не било правилният подход :) Може би някой очаква да му се застане на челна стойка, аз пък по-скоро се замислям за една здрава лопата :) Така и така вече си се засегнала, няма да давам повече обяснения, касаещи чувството ми за хумор.

Щом ти е толкова обидно, пиши където си поискаш, и така. То всеки мисли и вярва, че на него нещо много специално му се полага, различно от на другите. Аз приключвам всякакви дискусии с теб, парадоксално, преди да съм ги започнала.

Успех с изучаването на картите!

Линк към коментар
Share on other sites

"Ние, хората, приличаме на затворници в една пещера. Така сме приковани, че можем да виждаме само стената в дъното на пещерата. Далеч зад нас гори огън, а между нас и огъня минава път, по който хора носят различни предмети: вещи, статуи, фигури на животни. Някои от носещите говорят, други мълчат. Ние, окованите, виждаме само сенките, които се отразяват в дъното на пещерата; чуваме само думите, които някои от сенките произнасят. Ала може да се случи така, че някой от окованите да се освободи. Тогава той ще може да обърне погледа си и ще види, след болката от светлината, действителните предмети. Естествено, освободеният може и да не понесе болката, и да предпочете да си съзерцава това, на което е свикнал - сенките; може да се противи, рече ли някой да го освобождава. Но може и да излезе от пещерата и да види най-истинската светлина - тази на слънцето. Тогава той ще прозре причината, поради която някои неща стават сенки и ако му се наложи да се върне в пещерата, сигурно ще поиска да сподели с останалите затворници истински видяното, ще заспори с тях и дори ще иска да ги освободи, за да ги приобщи към благодатта на светлината. Те първо ще му се изсмеят, а след това, остане ли непреклонен в желанието си да ги освобождава, биха го и убили. "

Платон (Държавата, 7-ма книга, Митът за пещерата)

Та така е и с Таро - видимата част са картите с техните образи, нашите проекции и отношение към случващото се, нашата ужасна пристрастност и неспособност да се отделим от любимите образи-патерици, невъзможността ни да отсеем сянката от съществото, от същността.

Много често, онова което идва да се случи е представено само от зараждащи се идеи, това са искри и огньове, ехо и отглас на тепърва пораждащо се бъдеще, което ние приемаме и превеждаме за вече случващо се битие, но не е така.

Видимият свят е само отблясък на истински съществуващото - първообраза на нещата; докато видимият свят се възприема сетивно и в голяма степен е чисто случаен, преходен, движещ се, то има и едно друго възприемане, благодарение на което можем изобщо да виждаме - това е умопостижението, мисленето, виждането на нещата откъм "гърба им", т.е. откъм тяхната същност. Тя е непроменлива и съответно - съвършена; тя е техният истински образ, т.е. "идея". Но тъй като така идеите биха били безброй, колкото са и видимите неща, то би следвало да има едно такова "единство, в което да се разтвори всяка видимост и което да бъде само умозримо и истинно в съвършен смисъл.

Кое е това единство, коя е тази истина? Колкото повече улучваш времето, в което се случва нещо и можеш да отразиш дали се ражда сега, родено ли е вече, и кога ще даде плод, толкова по-малко ще се питаш - проективно ли е Таро, не е ли. Медиаторът си ти, не някой друг измислен персонаж и ако не познаваш себе си, вината е у теб, не в Таро.

Изводът какъв е:

Проективността често е компенсаторна и тя е толкова по-компенсаторна, колкото повече Сянката не е интегрирана и приобщена към реалнослучващото се, не към пожелаваното. Когато битието в Таро отговаря на нашето лично битие (и обратно), проблем с проективността не съществува.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност "магическото" познание е заключено само с ключа на собствената ни незрялост и липса на мъдрост. Колко просто и колко отчайващо непостижимо едновременно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Теглих тези дни карти на въпрос дали ще се получат едни пари и излязоха

ХІ Справедливост, 3 Чаши и 6 Жезли...

В първия пост Lifetime казва, как 6 Жезли често излизат като проективна карта за успех, но си мислех, че тук Справедливостта заземява нещата...Колко съм се объркала :3d_131:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте момичета:)

Искам да ви попитам за една комбинация,която виждайки я знаех отговора, но се случи точно обратното.

Комбинацията беше кулата, паж меча, 6 пентакли. Въпросът ми беше дали ще получа едно обаждане на определен ден. Като я видях и си казах, да, кулата наистина рухна, но сега е времето нещата да се изяснят и помирят. Но обаждане нямаше.

На 1ва позиция приемам 6 пентакли, че може да показва моето желание, но на последни позиции ми дава отоговор. Все повече появявайки ми се 6 жезли или 6 пентакли започвам да се убеждавам, че ми говорят за проекция. Може би ако имаше в комбинацията слънце или паж чаши щях да се усъмня, но тук картите ми бяха стабилни...неразбирам защо става така, а и въпросът не е задаван често...

Линк към коментар
Share on other sites

Има какво да чистиш в отношенията си с този човек, това по Кулата. Тук има и повторение на ситуация, предполагам. Има неща, които не знаеш, за които не предполагаш дори, намираш се в нещо като затъмнение. Паж меча ти казва, внимавай.

Трябвало е да обърнеш повече внимание на пажа. Той е индикация, че не знаеш нещо, нещо което е скрито от теб. 6 пентакли може би е била твоето очакване да ти се обади човекът.

Редактирано от Лора Витанова
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, Лора :) но искам да те попитам още нещо..

да, след като е минало и се върна към картите може би ше търся друг смисъл, но ако ти видиш тези карти и имаш въпрос, ще има ли обаждане, и като завършваща карта имаш 6 пентакли, би ли могла да кажеш не, няма да има. И кое би те навело на мисълта, че 6 пентакли като завършваща означава очакване? Аз ако я видя на 1 или 2 ра позиция спрямо останалите карти, бих се усъмнила, че не дава отговор, а отразява желание, но на последна позиция не.

Поздрави :3d_064:

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време бях попитала подобен въпрос и излезе 6 пентакли на трета, е тогава разбрах, че тя е била моето очакване, нещото да се случи :) .

Нали знаеш, че понякога Таро не отговаря и може да ни препрати някъде си, без изобщо и да разберем.

А ти имаш преди 6 пентакли, Кулата с Паж меча, понякога хубавите карти губят значението си :) .

Линк към коментар
Share on other sites

6 пентакли не дава положителен отговор на въпрос с да и не :) Тя не е проекция тук. За обаждане или съобщения винаги ми излизат жезли. 6 пентакли има друго значение в контекста на зададеният ти въпрос. Както каза Жур, паж меч е ключът - ти не си наясно какво става, липсва достатъчно инфо и 6 пентакли ти "казва", че за теб е по добре да не ровиш. 6 пентакли е подарък, подкрепа , но след паж меч- за теб е по-добре да не знаеш, спестява ти се:)

Линк към коментар
Share on other sites

Кога Таро отразява реалната ситуация и кога картите са проекция на питащия, негативна или пожелателна, няма значение, капанът е винаги опасен.

Това ми звучи като "Ако позная е заради картите, ако не позная не е заради картите." m122.gif

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Все повече се убеждавам, че в Таро няма проекций. Има по-скоро лошо зададени въпроси и неясно, неправилно тълкуване. Проекцийте са в смисъл на едно изкривено, субективно тълкуване. Но аз още изследвам пътят и утре може да съм убедена в друго :)

Линк към коментар
Share on other sites

Има :) Осъзнатите хора сами осъзнават заблудите си.

Избери си някой близък около теб и го накарай да ти хвърли карти вместо теб на същия въпрос за които смяташ, че може и да проектираш очакванията си. Сравни твоите изтеглени карти и изтеглените от другия човек. Изводите са за теб.

Линк към коментар
Share on other sites

Таро/Нашето подсъзнание неправи разлика между моментна проекция и дълговременна проекция и двете могат да се превърнат в реалност стига да ,,работим'' в тази посока. В този смисъл картите никога! незаблуждават никого те просто отразяват вълната на която сме стъпали и посоката към която сме поели във следващия миг ние може да фокусираме мисълта си в нова посока и картите моментално ще отразят това. За да избегнем това лъкатушене между нашите временни проекции и дълговременни проекции за които ,,работим'' несъзнателно и съзнателно за да се превърнат в реалност - точно тези които са най-възможни по отношение на бъдещето няма универсална формула а и с всеки съзнателен опит да избегнем това лъкатушене ще се фокусираме още по-силно върху временните проекции..(наричани от някой заблудите на Таро..). Единственото което ни остава на помощ е вътрешния усет надхвърлящ количествено и качествено езиковите възможности на Таро съчетан с задълбочена логика за да разберем за какво иде реч..

Друго - в процеса на общуване с картите Таро се изгражда невидима връзка нещо като ,,невербална комуникация'' чрез която човек може да схваща понятия, които са изцяло индивидуални и в никакъв случай общовалидни. Повтарянето на на едни и същи комбинации от карти човек може да асоциира с първото тълкувание което е направил на дадена комбинация. Оттам нататък картите/подсъзнанието запомня тълкуванието което прави съзнанието и всяка карта придобива и ново индивидуално значение. Така картите придобиват нови значения и комуникацита с тях се oбогатява (казано математически възможните дискретни стойности на всяка карта нарастват).

От това следва, че неможем да говорим за карти или комбинация от карти, които демонстрират общовалидна временна проекция а само индивидулна такава, която е от значение само за нас и не би трябвало да ,,предлагаме'' на други хора (или ако я предлагаме да бъде в много широк за тълкуване вид (при който личното тълкуване е само начална стъпка), което на практика превръща обсъждането на гледането с Таро за събития в бъдещето в духовно-философски размисъл за живота, което е и дълбоката цел на Таро/Нашето подсъзнание - цел доста различна от тази на нашето съзнание :)

Редактирано от Галио
Линк към коментар
Share on other sites

Съгласна съм. Няма проекции в картите.Има "неточни" интерпретации. Много често се случва, когато сами си интерпретираме карти по тема, за която вече си мислим,че знаем всичко.

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...