Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Истина и Проекции в Таро


Recommended Posts

Не знам. Аз някак не мога да определя отношението си към идеята за проекциите.

Всъщност няма абсолютна истина, според мен. Всичко е истина. Няма начин, по който ние да сме обективни към каквото и да е. Ние неизбежно сме някакви и това, което сме виждаме в нещата в света. Под една или друга форма. Светът никога не е такъв, какъвто е. Той /нашият свят/ е такъв, какъвто ние го виждаме. Но това е неизбежно, защото докато сме в телата си, ние изживяваме всеобхватността и цялостта разделно. Изживяваме някакви аспекти от нея. Оцветяваме я със спомени, рани, чувства, любови и какво ли още не. И привличаме ситуации, хора, събития, в които се оглеждаме.

Обективността и цялостността е Божествената гледна точка, която не отсъжда, защото всичко е едно цяло и няма как едно да е черно, а друго да е бяло.

Разбирам какво искаш да кажеш, но не разбирам защо картите да се проявяват проективно. Искам да кажа - разбирам защо ние тълкуваме проективно, но не разбирам защо картите да избират да се появяват като проекция, а не като действителност.

Не знам дали обяснявам добре това, което искам да кажа и ще дам пример. Картите, в които питах за конкурса. Защо аз зададох въпрос за конкурс, а картите избраха да ми покажат, че след като попаднах на снимка на еди кой си, цял ден се автосугестирах по темата и в резулта се доведох до бесен гняв към него.

Редактирано от scorpion_4e
Линк към коментар
Share on other sites

Не знам. Аз някак не мога да определя отношението си към идеята за проекциите.

Всъщност няма абсолютна истина, според мен. Всичко е истина. Няма начин, по който ние да сме обективни към каквото и да е. Ние неизбежно сме някакви и това, което сме виждаме в нещата в света. Под една или друга форма. Светът никога не е такъв, какъвто е. Той /нашият свят/ е такъв, какъвто ние го виждаме. Но това е неизбежно, защото докато сме в телата си, ние изживяваме всеобхватността и цялостта разделно. Изживяваме някакви аспекти от нея. Оцветяваме я със спомени, рани, чувства, любови и какво ли още не. И привличаме ситуации, хора, събития, в които се оглеждаме.

Обективността и цялостността е Божествената гледна точка, която не отсъжда, защото всичко е едно цяло и няма как едно да е черно, а друго да е бяло.

Разбирам какво искаш да кажеш, но не разбирам защо картите да се проявяват проективно. Искам да кажа - разбирам защо ние тълкуваме проективно, но не разбирам защо картите да избират да се появяват като проекция, а не като действителност.

Не знам дали обяснявам добре това, което искам да кажа и ще дам пример. Картите, в които питах за конкурса. Защо аз зададох въпрос за конкурс, а картите избраха да ми покажат, че след като попаднах на снимка на еди кой си, цял ден се автосугестирах по темата и в резулта се доведох до бесен гняв към него.

Когато се наложи да гледаш на болни хора, за болести, няма да имаш никаква опция за проективност.

Така, че всичко си идва на мястото.

Май всички пропускат това. Когато срещу теб има човек и иска да знае болен ли е или не е.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Май всички пропускат това. Когато срещу теб има човек и иска да знае болен или не е.

Не, просто не стигат до там. Ако имат достатъчно морал и отговорност, разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

Май всички пропускат това. Когато срещу теб има човек и иска да знае болен или не е.

Не, просто не стигат до там. Ако имат достатъчно морал и отговорност, разбира се.

Кой не стига дотам?

Я се огледай и виж как зад всеки ъгъл гледа по някой шаман, таровед или гадател и познава болести, каквито няма, но това е друга тема.

Това няма нищо общо с проективността..

Аз говоря за онези неща, за които Таро може точно да прогнозира и точно в това е науката за Таро.

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност, ако трябва да се направи определение за проективност изобщо и в частност в Таро - как би звучало? Какво точно имаме предвид като говорим за проекции?

Линк към коментар
Share on other sites

Достатъчно мнения вече има, въпреки, че повечето отричат проективността.

Докато продължаваме да взимаме мечтата за реалност, винаги ще излизат проективни карти. Проективността в частност в Таро е всичко противоположно на свободата.

Колкото повече си устроен да си подлвастен на общоприетото, толково повече ще проецираш.

В момента, в който почнем да усещаме и да мислим Таро като Таро, тогава и проективността ще намалее - вече мислим за някой друг, не за собствения си живот, който я е важен, я не е.

Защото не винаги е важен.

Линк към коментар
Share on other sites

Има достатъчно мнения, които носят от десет кладенеца вода за да обясняваме защо се появява и кога ще изчезне. Но не и какво точно наричаме проективност.

И така се получава, че всеки си влага нещо в идеята и не съм сигурна, че говорим за едно и също нещо /по мое мнение, разбира се/.

Линк към коментар
Share on other sites

Има достатъчно мнения, които носят от десет кладенеца вода за да обясняваме защо се появява и кога ще изчезне. Но не и какво точно наричаме проективност.

И така се получава, че всеки си влага нещо в идеята и не съм сигурна, че говорим за едно и също нещо /по мое мнение, разбира се/.

Това е без значение, когато картите сами говорят.

Няма и значение кой какво говори и какво си мисли, отново картите са ясни.

Линк към коментар
Share on other sites

Има достатъчно мнения, които носят от десет кладенеца вода за да обясняваме защо се появява и кога ще изчезне. Но не и какво точно наричаме проективност.

И така се получава, че всеки си влага нещо в идеята и не съм сигурна, че говорим за едно и също нещо /по мое мнение, разбира се/.

Това е без значение, когато картите сами говорят.

Няма и значение кой какво говори и какво си мисли, отново картите са ясни.

Да, ако има значение кой какво говори и си мисли, то не би ли значело, че все едно да се опитва да влияе на картите, да променя това, което казват? Ако можеш да влияеш на Таро, то тогава какъв смисъл има изобщо от Таро? Защо да се ползва изобщо тогава, не се ли превръща в нещо друго тогава? Има ли смисъл?

Редактирано от wenst
Линк към коментар
Share on other sites

Ако можеш да влияеш на Таро, то тогава какъв смисъл има изобщо от Таро? Защо да се ползва изобщо тогава, не се ли превръща в нещо друго тогава? Има ли смисъл?

На този въпрос всеки си отговаря сам спрямо нивото си на изучаване на картите, на своето интелектуално ниво и т.н.

Има ли смисъл, няма ли - ако почна да се замислям затова, значи нещо пътя ми към Таро е яко сбъркан и нещо не е наред. За мен има огромен, дълбок и същностен смисъл да се занимавам с картите, за другите - не знам, то си е тяхна работа.

П.С. Не влияе човекът на картите, те на него влияят.

Само, че пак излизаме извън темата с общи постулати и есеистични разсъждения, а не трябва.

Линк към коментар
Share on other sites

вече мислим за някой друг, не за собствения си живот, който я е важен, я не е.

Защото не винаги е важен.

Ивета, смятам, че на този свят сме, за да живеем нашия живот, а не този на другите или имаш нещо друго предвид?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

вече мислим за някой друг, не за собствения си живот, който я е важен, я не е.

Защото не винаги е важен.

Ивета, смятам, че на този свят сме, за да живеем нашия живот, а не този на другите или имаш нещо друго предвид?

На този свят много хора си мислят, че живеят техния живот, каквото и да значи това, само че живеят живота на племето. Последното, междувпрочем, прекрасно е описано в "Тотем и Табу" на Фройд, ясно е аргументирано в тази малка студия на големия психоаналитик.

Иначе, твърде малко хора живеят своя си живот, т.е. изживяват личната си легенда - малцина са.

Но да, имах друго предвид - докато в едно познание няма равенство между рефлексия и психика, няма да има и непроективност.

Линк към коментар
Share on other sites

... докато в едно познание няма равенство между рефлексия и психика, няма да има и непроективност.

Което ми напомни за един уникална история - тази на Алиса :) Не е лошо да се прочете отново и отново. Много неща са казани, топлата вода няма да откриваме тепърва за проекциите, за илюзиите на светивата, за скритите карикатурни, смешни и гротескни образи, които дремят в нас, а ни се мъчим да ги скрием с автоцензура - не става.

aliceinwonderland.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Темата за проективността както стана ясно вече е основна в правилното

разбиране на Таро.Мен специално много силно ме заинтересува в периода

,когато започна 9 пентакли да се разкрива все по-често в гледанията

ми. От една страна намирам това за не случайно, а като показател на

достигане на определен период в личностовото развитие на всеки , а от

друга като етап в развитие в познаването на Таро системата.

Та така ,поразрових се назад в записаните комбинации и имам няколко

типични проективни ,доказали се вече реално в битиен план ,т.е.

Неосъществени

10 чаши, 7 чаши ,паж пентакли -много искам нещо да се случи ,дори ми

се струва реално....но НЕ :))

Кулата, 9чаши , ас мечове - тази показва пък страховете на питащия ,а

субекта на въпроса няма идея от подобни неща

7пентакли,7чаши,крал жезли

Кулата,7чаши,кралица пентакли-въпреки кралицата -7 чаши отново

Рицар жезли, 7 чаши ,крал жезли

Нарочно подбрах тези супер лесни комбинации с втора карта чаши и то

предимно 7 чаши ,за да е по-лесно в началото да се ориентираме по

тази позиция .

И в известен смисъл ще бъда оборена от някои ,които твърдят ,че това

не се нарича проективност ,а просто е начин на тълкуване-така да е и

двете версии са верни .Едно и също е всъщност ,по различен начин го

наричаме.

Ето сега като контрапункт на предните карти ,още една комбинация с

втора позиция чаши,която обаче мисля,че ще се реализира.

Въпроса е конкретен и с кратък срок и въпреки тази отвратителна по

принцип карта-3 чаши ,моят отговор тук е да! :)

Колелото,3чаши,Светът

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам в тази тема ли е правилното място да задам въпроса си. Занимавам се отскоро с Таро- от месец. Ако гледам за няколко различни неща едно след друго, например пет пъти , после се чувствам физически изтощена. Въпросът ми е има ли общо с Таро или може би е вид психосоматична реакция на вътрешния ми страх, че може да е прекалено сложно за мен и да не се справя? Или има друга причена, която не виждам?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Не знам в тази тема ли е правилното място да задам въпроса си. Занимавам се отскоро с Таро- от месец. Ако гледам за няколко различни неща едно след друго, например пет пъти , после се чувствам физически изтощена. Въпросът ми е има ли общо с Таро или може би е вид психосоматична реакция на вътрешния ми страх, че може да е прекалено сложно за мен и да не се справя? Или има друга причена, която не виждам?

 

Възможно е и да идва от двете причини, но пък затова човек се учи. Изобщо не е добре да се хвърлят карти до припадък, особено за едно и също; едно хвърляне е достатъчно и обикновено всяко първо гледане е по-правилно от следващите. Дори и да е за различни неща, необходим е опит, концентрация и яснота по отношение на картите. 

А това, че Таро е сложна наука, определено е така. Но пък, който го е страх от мечки, не ходи в гората :)

Редактирано от Лиула
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Бих искала да попитам ,според вас дали е проекция следната комбинация на въпрос за отношения: Колелото на съдбата,Слънцето и 8 пентакли?

Редактирано от Eleana
Линк към коментар
Share on other sites

С 8 Пентакъла, за мен е съвсем реална. Има шанс нещата да се развият, да се работи по тях, да се разбере преподавания урок.

Пиши след време как са се развили нещата ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Бих искала да попитам ,според вас дали е проекция следната комбинация на въпрос за отношения: Колелото на съдбата,Слънцето и 8 пентакли?

 

Би ли обяснила по-точно какво имаш предвид? Защо и на какво да е проекция?

Линк към коментар
Share on other sites

Начинаеща съм,даже по-скоро прохождаща в тази материя (бях го споменала в една от темите :) ) . На моменти информацията ми идва в повече и исках да съм сигурна,защото четох,че в повечето случаи,когато картите показват нещо хубаво на 90% е възможно да е проекция на мислите и желанията ми...

Линк към коментар
Share on other sites

Начинаеща съм,даже по-скоро прохождаща в тази материя (бях го споменала в една от темите :) ) . На моменти информацията ми идва в повече и исках да съм сигурна,защото четох,че в повечето случаи,когато картите показват нещо хубаво на 90% е възможно да е проекция на мислите и желанията ми...

 

Аз не бих казала, че те показват нещо хубаво, всъщност, по мое мнение тези карти не показват почти нищо.

 

Възможно е да питаш за отношения с някого, когото дълго време не си виждала, и сега сте се засекли някъде - мен на това ми прилича, дори и не буквално, ами просто символично. Не бих казала, че изобщо има някакви отношения в тези карти. Затова те попитах какво имаш предвид.

 

Хубаво е, че питаш и се интересуваш - така се учи :) 

 

Пробвай да си конкретизираш въпроса, когато ситуацията се развие.

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност въпроса ми беше какви ще бъдат отношенията ми с въпросния човек през 2014... Тъй като не е особено конкретен,затова и Таро не ми е отговорило с конкретен отговор...предполагам.От преди около месец започнах с картите, но определено,откакто чета темите във форума много неща ми се изясняват и много се радвам,че го има :) И най-вече,че има кой да ми отговори на досадните въпроси :)

Линк към коментар
Share on other sites

Всъщност въпроса ми беше какви ще бъдат отношенията ми с въпросния човек през 2014... Тъй като не е особено конкретен,затова и Таро не ми е отговорило с конкретен отговор...предполагам.От преди около месец започнах с картите, но определено,откакто чета темите във форума много неща ми се изясняват и много се радвам,че го има :) И най-вече,че има кой да ми отговори на досадните въпроси :)

 

Имай предвид, че такъв период е прекалено дълъг за подобен род въпроси. Пробвай да го конкретизираш и да сложиш някакъв реален срок, ако имаш повод за това :)

Линк към коментар
Share on other sites


×
×
  • Добави...