Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте :) Зачетох се из интернет в разни статии за ОКР и забелязах, че част от нещата, типични за човек с ОКР ги правя и аз. Например винаги когато излизам от вкъщи и заключвам трябва да проверя дали е заключена вратата точно 3 или 11 пъти. Не мога да заспя ако звука на телевизора е настроен на четно число, трябва да е нечетно и по-точно 7, 9 или 11. Понякога когато топля нещо в микровълновата и то не е стоплено го включвам още два пъти за да станат общо 3. Каквото и да правя трябва да е нечетен брой иначе ме обзема едно неприятно чувство на тревожност и вина, че не съм го направил. Преди близо месец чух едно изречение и постоянно си го повтарям наум, изнервям се от този факт, но не мога да се спра, каквото и да правя. В това състояние съм от както се помня и не винаги периодите са така силни, но понякога просто не издържам да правя всичките тези неща, но не мога и да не ги правя. :(

Линк към коментар
Share on other sites

Можеш, ако посрещнеш страховете, които изникват при неправенето на ритуалите ти! Ако осъзнаеш, че не си някаква набедена от вселената мишена, която видите ли, само чака да направиш нещо четно и край... смърт :) ! Посрещни страха си от смъртта! Посрещни страха си от провала! Намери мъдростта в смъртта - това, което наричаме смърт, е само врата към потенциала на вечността ни! Това не значи да дириш смъртта, не - означава да се допреш до мъдростта на сърцето си! Позволи си провала, за да допуснеш и успеха в живота си! Осъзнай, че когато се отпуснеш, вместо да се провалиш, както очаква подсъзнанието ти, литваш!

Ако имаш осъзнатостта за това, посети за няколко срещи психотерапевт!

Бъди щастлив!

Линк към коментар
Share on other sites

×
×
  • Добави...