Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Левитация


Guest Системен

Recommended Posts

Точно заради вярата! Ако интересът на Системен към левитацията е обвързан с вярата му в Бога, нещо толкова съкровено, по- скоро "бих дала едно рамо", вместо да го обезсърчавам. Допускам, че в Порталът гъмжи от участници с много по- смели мечти, на които просто " не им стиска " да ги споделят, да застанат открито с позицията си, защото......рискове има.

Редактирано от Inseparabile
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

- да пътува във времето

- да лети

- да се телепортира

- да ходи по вода и под вода

- да левитира

- да разделя морето на две

- да превръща камъните в хляб, а водата - във вино

- да скача върху и от покривите на къщите

- да минава през стени

- да заповядва на планините да "скочат" в морето

имам усещането че нарочно го правиш

Линк към коментар
Share on other sites

Не. Не ти се подигравам, ако това си мислиш.

Казвам, че искаш да постигнеш (не)възможното. Невъзможното за един, вероятно е възможно за друг.

Мойсей успя да раздели морето на две, защото вярваше, че ще успее. Той не го искаше за себе си, а - за своя народ.

<p>А египтяните, с техните многобройни богове, не знаеха на кого от тях да се молят, та морските в%

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Има случаи на левитация. Чела съм за св.Преподобна Стойна, която са виждали да се издига на половин метър (ако не се лъжа) над земята. Не ви ли се е случвало да се чувствате по-леки в края на паневритмията? Имала съм такива усещания, а и други са ми споделяли подобни преживявания по време на паневритмия. Смятам, че левитацията спада към т.нар. сидхи, свръхспособности, които се разкриват при напредналите души.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Какво означава напреднала душа? На 10000 години ли

Извинявай Историк, но това вече е подигравателно . мисля че не е уместно да казваш такива неща - - да ходи по вода и под вода

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Не. Не ти се подигравам, ако това си мислиш.

Казвам, че искаш да постигнеш (не)възможното. Невъзможното за един, вероятно е възможно за друг.

Мойсей успя да раздели морето на две, защото вярваше, че ще успее. Той не го искаше за себе си, а - за своя народ.

<p>А египтяните, с техните многобройни богове, не знаеха на кого от тях да се молят, та морските води да не ги залеят. И, докато

Линк към коментар
Share on other sites

Йоан 5:14-15: „И увереността, която имаме спрямо Него е това, че, ако просим нещо по Неговата воля, Той ни слуша; и ако знаем, че ни слуша, за каквото и да Му попросим, знаем че получаваме това, което сме просили от Него.”

ахахаа. то бива бива ,ама ... ти изби рибата. просили ............. .......

Ключовият момент не е "просим", а "по Неговата воля". Ти можеш всичко, НО стига това да е по Неговата воля.

Аз също мога всичко, НО стига това да е законно, да се подчинява на физичните закони и разни има-няма още 1 милион ограничения. Свободното тълкуване на "всичко" от цитата ти подвежда, че едва ли не си поискал нещо и вече ти се тика в устата или на тепсия. А не е така.

Линк към коментар
Share on other sites

Има случаи на левитация. Чела съм за св.Преподобна Стойна, която са виждали да се издига на половин метър (ако не се лъжа) над земята. Не ви ли се е случвало да се чувствате по-леки в края на паневритмията? Имала съм такива усещания, а и други са ми споделяли подобни преживявания по време на паневритмия. Смятам, че левитацията спада към т.нар. сидхи, свръхспособности, които се разкриват при напредналите души.

Според мен очевидците на зелени извънземни са повече от виделите Преподобната Стойна да лети. Това доказва ли съществуването на зелени човечета?

И естествено, че гимнастиката повдига тонуса на тялото. Чак за летене не стига, обаче.

Линк към коментар
Share on other sites

Ако интересът на Системен към левитацията е обвързан с вярата му в Бога, нещо толкова съкровено, по- скоро "бих дала едно рамо", вместо да го обезсърчавам.

И аз бих.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Има случаи на левитация. Чела съм за св.Преподобна Стойна, която са виждали да се издига на половин метър (ако не се лъжа) над земята. Не ви ли се е случвало да се чувствате по-леки в края на паневритмията? Имала съм такива усещания, а и други са ми споделяли подобни преживявания по време на паневритмия. Смятам, че левитацията спада към т.нар. сидхи, свръхспособности, които се разкриват при напредналите души.

Според мен очевидците на зелени извънземни са повече от виделите Преподобната Стойна да лети. Това доказва ли съществуването на зелени човечета?

И естествено, че гимнастиката повдига тонуса на тялото. Чак за летене не стига, обаче.

А има ли зелени извънземни?

Линк към коментар
Share on other sites

Има случаи на левитация. Чела съм за св.Преподобна Стойна, която са виждали да се издига на половин метър (ако не се лъжа) над земята. Не ви ли се е случвало да се чувствате по-леки в края на паневритмията? Имала съм такива усещания, а и други са ми споделяли подобни преживявания по време на паневритмия. Смятам, че левитацията спада към т.нар. сидхи, свръхспособности, които се разкриват при напредналите души.

Според мен очевидците на зелени извънземни са повече от виделите Преподобната Стойна да лети. Това доказва ли съществуването на зелени човечета?

И естествено, че гимнастиката повдига тонуса на тялото. Чак за летене не стига, обаче.

А има ли зелени извънземни?

Колкото и преподобната Стойна лети.

Линк към коментар
Share on other sites

Интернетът ми е зле. Опитах се да напиша това:

Не. Не ти се подигравам, ако това си мислиш.

Казвам, че искаш да постигнеш (не)възможното. Невъзможното за един, вероятно е възможно за друг.

Мойсей успя да раздели морето на две, защото вярваше, че ще успее. Той не го искаше за себе си, а - за своя народ.

А египтяните, с техните многобройни богове, не знаеха на кого от тях да се молят, та морските води да не ги залеят. И, докато се чудеха на кой свой бог да се молят да ги съхрани, докато прекосят Червено море и догонят бягащите египтяни, богът на евреите помогна на своя наод да премине на отсрещния морски бряг и събра морето, за да унищожи преследвачите му.

Господ-Бог отвори път там, където всички пътища свършват.

Научното обяснение е, че това е станало или чрез ураганен вятър, който е отворил проход или - чрез издигане на "мост" от земна маса при разместване на земните пластове.

Опитвам се да кажа, че трябва да се потърси научното обяснение на тези феномени.

---

Може малко да съм попресилил нещата; просто изброих няколко любопитни чудеса, предимно - библейски.

Колкото до ходенето под вода... Първите водолази са от времето на Александър III Македонски (Велики). Извършвали саботажи - потопявали кораби и лодки, подкопавали стени на крайморски крепости, разузнавали...

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Системен, не мисля, че някой участва в темата за да ти се подиграва. На кой не би му харесало да лети.....и колко са тези, които са го постигнали, това е проблемът. Мисля, че само с вяра, идеи и четене не е възможно. Не се отказвай, но на първо време си постави реално постижими цели, направи нещо за тялото и духа си, научи се да ги владееш. Търси подходящо занимание, в което да напредваш "step by step", а непосредствените резултати да ти носят радост и удовлетворение. Какви усилия и колко време са необходими за постигането на това, например:

http://vbox7.com/play:55b9d55c

Редактирано от Inseparabile
Линк към коментар
Share on other sites

Мисля, че само с вяра, идеи и четене не е възможно.

И аз мисля, че (за съжаление) не е възможно да прочетеш една книга (която и да е тя!), да я сложиш под възглавницата си и на сутринта да постигнеш нещо, което до вчера не си можел. Може да си вземеш някой изпит, но да полетиш, за започнеш да плуваш или да станеш нинджа е невъзможно ЕДИНСТВЕНО с четене на книги и гледане на филми. Не става и САМО с вяра, колкото и силна и непоколебима да е тя.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Става с намерение

„Желанията не се изпълняват, мечтите не се сбъдват – реализира се единствено чистото намерение. До реализация довежда не самото желание, а устремеността към желаното. Намерението не е усърдие, а спокойна съсредоточеност и решимост.“

Вадим Зеланд, “Практически курс по транссърфинг за 78 дни”

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Желание, мечта, намерение, вяра, воля, постоянство... - това са само думи от тълковния речник.

Докато не предприемеш нещо, за да постигнеш или достигнеш желаното.

Ако искаш да спечелиш от тотото, пусни фиш! Ако искаш да научиш китайски или японски език, запиши се в университета да учиш китайска или японска филология. Ако искаш да станеш велик боец, започни да треираш някое бойно изкуство. Ако искаш да изкачиш Хималаите, изучавай алпинизма! И така нататък.

А защо ти е да можеш всичко това? За какво ти е да ставаш Супермен или Батман?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...