Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разширено съзнание


Guest Системен

Recommended Posts

Здравейте,

Какво означава разширено съзнание и може ли то да се използва като средство за постигане на просветление

Здравей Системен,

с наркотици не можеш да постигнеш просветление, с медитация също. Това са само техники, с които се постига измененено състояние на съзнанието.

Какво означава просветлението за теб? Нима си склонен да мислиш, че ще спечелиш нещо от постигането на просветление?! Това е клопка, защото от просветлението личността печели zero. Ако знаеше точно какво е – би ли го искал?

Ако просто и само си съзнателен за момента, в който си тук и сега, съзнателен за тялото, мислите и чувствата си, ако ги наблюдаваш и им позволяваш да бъдат, това е което всъщност ще започне да те води към увеличаване на съзнателността ти или с други думи, до тъй нареченото разширено съзнание. Смятам, че с това отговарям на въпроса ти относно решението да предприемеш първите стъпки.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

По долу има цитат от книга на Зеланд, що е то просветление. За някои хора просветлението означава власт, за други хармония и любов, за трети безсмъртие и вечно съществуване. Безброй са пътищата господни.но самата същност на човека е в избора, няма такива неща карма и прераждане. С просветление според мен може да се нулират преражданията.

Въпроса ми е дали с разширено състояние на съзнанието може да се постигне някакво просветление. И каква е същността на разширеното съзнание, може ли то да има край.

През цялата история на своята цивилизация хората са се стремили приживе да предизвикат у себе си чувството за единение с Космоса. Всички школи за духовно усъвър­шенстване в крайна сметка преследват една и съща цел: да постигнем просветление или, с други думи, да усетим своето единство с този свят, да се разтворим в океана от енергия и същевременно да не изгубим себе си като индивидуална същност.

Какво получава постигналият просветление - да се раз­порежда с цялата енергия на океана на Вселената. Той не вижда принципна разлика между себе си и тази безкрай­ност. Мисловната му енергия влиза в резонанс с енергията на океана. Точно тогава намерението на просветления става тъждествено на външното намерение - тази могъ­ща и непостижима сила, която управлява света.

Линк към коментар
Share on other sites

По долу има цитат от книга на Зеланд, що е то просветление. За някои хора просветлението означава власт, за други хармония и любов, за трети безсмъртие и вечно съществуване. Безброй са пътищата господни.но самата същност на човека е в избора, няма такива неща карма и прераждане. С просветление според мен може да се нулират преражданията.

Въпроса ми е дали с разширено състояние на съзнанието може да се постигне някакво просветление. И каква е същността на разширеното съзнание, може ли то да има край.

Да, може да се постигне просветление с разширяване на съзнанието и то е безкрайно. Ако ми позволиш, ще ти дам няколко малки съвети, опитвай се да бъдеш по-концентриран. Спри да тръсиш отговорите отвън и започни да практикуваш с въпросите си навътре. Опитвай се сам да си отговаряш, търси отговора вътре в себе си, не чакай друг да ти го даде отвън, защото няма да бъде цялата истина. Превърни теорията в практика, за да видиш, кое работи и кое не, кое е вярно и кое не.

За да се слееш с цялата енергия на океана на Вселената трябва да осъзнаеш, че си океана, а не да се възприемаш отделен, като капката, за която вероятно се мислиш в момента, образно казано. Това е разширяването на съзнанието. Когато енергията ти влезе в резонанс с енергията на океана, къде си ти и кой си? Няма никакво разграничение. Единството с океана не оставя място за теб, като отделен от него. Тогава ще видиш,че собственото ти намерение е всичко онова, което ти пречи да си в единството.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

По долу има цитат от книга на Зеланд, що е то просветление. За някои хора просветлението означава власт, за други хармония и любов, за трети безсмъртие и вечно съществуване. Безброй са пътищата господни.но самата същност на човека е в избора, няма такива неща карма и прераждане. С просветление според мен може да се нулират преражданията.

Въпроса ми е дали с разширено състояние на съзнанието може да се постигне някакво просветление. И каква е същността на разширеното съзнание, може ли то да има край.

Да, може да се постигне просветление с разширяване на съзнанието и то е безкрайно. Ако ми позволиш, ще ти дам няколко малки съвети, опитвай се да бъдеш по-концентриран. Спри да тръсиш отговорите отвън и започни да практикуваш с въпросите си навътре. Опитвай се сам да си отговаряш, търси отговора вътре в себе си, не чакай друг да ти го даде отвън, защото няма да бъде цялата истина. Превърни теорията в практика, за да видиш, кое работи и кое не, кое е вярно и кое не.

За да се слееш с цялата енергия на океана на Вселената трябва да осъзнаеш, че си океана, а не да се възприемаш отделен, като капката, за която вероятно се мислиш в момента, образно казано. Това е разширяването на съзнанието. Когато енергията ти влезе в резонанс с енергията на океана, къде си ти и кой си? Няма никакво разграничение. Единството с океана не оставя място за теб, като отделен от него. Тогава ще видиш,че собственото ти намерение е всичко онова, което ти пречи да си в единството.

Може и така да е , но не мога да го разбера как става. Разширяването на съзнанието понякога е опасно,я си представи че се залепя за егрегор и започне да ме смуче и тласка от махало на махало.

Ето какво е писал Зеланд относно океана и капката.

Като илюстрация на раждането и смъртта могат да слу­жат пръските на морските вълни. Отделилата се капка не може да изпитва единство с океана и да получава енергия от него. На отделната капка й се струва, че съществува сама за себе си и няма нищо общо с океана. Но когато пада обратно, осъзнава единството си с него. Капката и океанът се сливат в едно цяло. В своята същност те са едно и също - вода.

Отделната частица вода може да приема различни фор­ми - капка, снежинка, парченце лед, облаче пара. Формите са различни, но същността е една. Частицата не помни и не разбира, че тя и океанът са едно и също. На нея й се струва, че океанът е вълни, пяна, пръски, айсберги, течение, безве­трие... По същия начин й се струва, че самата тя е капка или снежинка, или облаче пара. На частицата й е трудно да види зад всички тези външни прояви общата същност -водата. Нещо познато, но неясно, неуловимо.

По този въпрос библейските текстове ни разкриват ис­тината, изкривена с разбиранията на разума. Твърдението, че Бог е създал човека по свой образ и подобие, е истинско. То обаче обикновено се разбира изопачено. Бог може да при­ема всякакви форми, но същността Му не е в това, че има глава, две ръце и два крака. Ако сравним Бога с океан, а човек с капка, тогава те имат една обща същност - водата.

Според теб просветлението е лесна задача ,но Зеланд твърди че е доста трудна задача. Може би просветленията имат няколко нива. Буда е постигнал най-високата степен, а също и Христос, нещо което можем да кажем че е извън времето и пространството. В книгите на Зеланд се говори за първичната божествена сила която се появява в сливане на душата и разума. - накратно външно намерение. Просветлението е отвъд пределите на ТС, нещо нереално, нещо което не може да се опише...

Докато човек не осъзнае същността и природата на тъждествеността си с океана, външното намерение не му е подвластно. Няма да си поставяме за цел да постигнем про­светление. Това е твърде трудна задача. Но за осъществя­ването на вашите цели не е и необходимо. Не е нужно да се оттегляте в Тибет и там да се занимавате с медитация. Транссърфингът предлага една вратичка, която ще ви поз­воли да подчините външното намерение в малка, но до­статъчна за изпълнение на желанието ви степен.

Принципът на тази вратичка е елементарен. Разумът има воля, но не е способен да управлява външното намерение. Душата е в състояние да усети тъждествеността си с външното намерение, но няма воля. Тя лети в пространст­вото на варианти като неуправляемо хвърчило. За да се подчини външното намерение на волята, е достатъчно да се постигне единство между душата и разума.

Разум и душа - това са основните неща

И какви неща могат да се правят с просветление? До какво ниво ни е властта над реалността. може ли да се лети.

enlightenment.jpg

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Разширяване на съзнанието е невъзможно без изучаване и прилагане на миналия опит - собствен и на човечеството.

Изучавай историята! :3d_039:

Пробвай и чрез просветление (постигане на сатори или на нирвана)!

Опитай и чрез паневритмия...

Не зная дали е възможно човек сам да следи растежа/разширяването на съзнанието си.

Ето няколко интересни четива в тази посока:

http://www.bialobratstvo.info/index.php?option=com_content&task=view&id=5431&Itemid=54

http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-53-39/35-2008-07-27-20-20-43/1480-2008-08-24-06-45-15.html

http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-53-39/35-2008-07-27-20-20-43/1481-2008-08-24-06-45-58.html

http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-53-39/35-2008-07-27-20-20-43/1483-2008-08-24-15-24-31.html

http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-53-39/35-2008-07-27-20-20-43/1475-2008-08-24-06-44-19.html

http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-53-39/35-2008-07-27-20-20-43/1476-2008-08-24-06-44-41.html

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=1834

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

добре добре ясно.

ама не мога да ходя до София, далеко съм аз.

просветлението е твърде трудно нещо в днешно време

През цялата човешка история учените се занимават са­мо с това - опитват се да обяснят как е устроен светът. Този процес ще продължава до безкрайност. Ще се появя­ват все нови и нови модели. Ако застанете пред огледало, държейки в ръка друго огледало, ще разберете защо све­тът има безкрайно множество модели.

Когато се взема за основа една проява на реалността, се получава отделна версия - късче от огледалото. Когато застанем с него пред основното огледало на света, в отра­жението ще видим нов аспект. Като вземем една проява на дадения аспект, отново ще получим отделна версия на ре­алността. И пак от поредното огледалце ще се появи ново, отразявайки се в образа на предишното.

А какъв е светът всъщност?

Можете да опитате да си го представите (ако успеете) с примера на две еднакви огледала, поставени близо едно до друго. И едното, и другото отразяват съседното. И в двете огледала е нищото, отразяващо самото себе си безкрайно много пъти. Черна безкрайност от образи, в които нищото се отразява от нищо. Дали получената картина се поддава на някакво описание в рамките на понятията, с които раз­полага нашият разум? Едва ли.

:3d_009:

Линк към коментар
Share on other sites

Разширеното съзнание е съвкупност от множество качества. Те обхващат цялата верига от получаването на информация чрез сетивата, обработването й, и нейното практическо използване. Всъщност съзнанието съпътства абсолютно всяко действия в живота ни, а разширяването на съзнанието е развитие на умението ни да живеем пълноценно.

Редактирано от Станимир
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Разширеното съзнание е съвкупност от множество качества. Те обхващат цялата верига от получаването на информация чрез сетивата, обработването й, и нейното практическо използване. Всъщност съзнанието съпътства абсолютно всяко действия в живота ни, а разширяването на съзнанието е развитие на умението ни да живеем пълноценно.

Има ли начин да разширя съзнанието си дотолкова че да обхвана глобален мащаб, нещо като глобална телепатия. ака цялата планета. :3d_005:

Линк към коментар
Share on other sites

Има ли начин да разширя съзнанието си дотолкова че да обхвана глобален мащаб, нещо като глобална телепатия. ака цялата планета. :3d_005:

НЕ. НЯМА. Добре е първо да се научиш, да въведеш ред и порядък в собственото си съзнание. Човек не успял да постигне това и да го приложи, по никакъв начин не може да излезе от черупката на собствената си закостенялост. А ние всички сме в някаква черупка.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Това е задача на транссърфинга разбира се.Разшииреното съзнание е нещо което го има всеки човек. А има и още много път. Божествено съзнание, косммическо съзнание, вселенско съзнание и т.н.

Слугите на огледалото уверяват точката, че трябва да се движи по строго определена линия на графиката на функ­цията - не може другояче. И наистина е така, но само в случай че самата точка приема тези условия. Реалността съществува независимо от вас. Докато сте съгласни с това. Не ще успеете да промените целия свят, но отделен слой от него е на ваше разположение. И за тази цел не е нужно да се променяте - достатъчно е да се възползвате от правото си на Създател.

Вече имате дуално огледало - също като духа от лампа­та, който изпълнява всички желания.

Това не е приказка, а реалност, която вероятно е била скрита от вас под булото на всекидневието. За разлика от приказния на огледалния дух не може да се заповядва. Няма смисъл да го молите, както и да търсите съчувствие от него.

Но щом изразите своето намерение, вълшебното огле­дало охотно ще се съгласи: „Добре, добре, миличък." Вие сте истинският Създател на съдбата си, ако имате на­мерение да бъдете такъв. Не предавайте съдбата си в ръце­те на слугите на огледалото!

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Ето няколко книги, посветени на тази тематика:

Джон Бейнс "Звездният човек. Херметическа философия"

http://www.book.store.bg/p10054/zvezdniat-chovek-hermeticheska-filosofia-dzhon-bejns.html

Т. Тихоплавов и В. Тихоплавов "Съзнанието на Вселената"

http://www.book.store.bg/p25039/syznanieto-na-vselenata-t-tihoplav-v-tihoplav.html

А. Чумак "Книга - екстрасенс"

http://www.book.store.bg/p39556/kniga-ekstrasens-alan-chumak.html

Джеймс Редфийлд "Селестинското пробуждане"

http://www.book.store.bg/p35457/selestinskoto-probuzhdane-dzhejms-redfijld.html

"Мистерията 2012"

http://www.book.store.bg/p36625/misteriata-2012.html

Приятно четене!

Линк към коментар
Share on other sites

http://www.hermes-press.com/expanding.htm

Tова също е много интересно, ама е на английски. Ако някой иска, нека го преведе на български.

Линк към коментар
Share on other sites

Намерих едни интересни статии за разширяването на съзнанието. Мисля да ги пусна в нова тема.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Ще видим, чакай първо да ги преведа! Те са 3-4 статии. Мисля, че ще е по-добре да бъдат в отделна тема. Да видя първо резултата, после ще мисля къде да ги сложа...

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

кажи накратко за кво става въпрос. Има ли техника за просветление вътре

Пс. не забравяй да преведеш и откритието на века - трансрегресия

http://dox.bg/files/dw?a=8fb0df86c0

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Мога ли с разширено съзнание да повлияя на друг човек, предмет, енергои-информационна структура, егрегор и т.н. :3d_101:

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

И без разширено съзнание можеш да влияеш на хората. Всеки разговор е манипулация.

Ти искаш да ти бъде отговорено на някакви въпроси - това е манипулация. Аз може да не искам да ти отговоря и, ако ти успееш да ме накараш да ти отговоря на тях, манипулацията ти ще бъде успешна. Ако пък аз ти кажа да си гледаш работата и да ме оставиш на мира и ти ме послушаш, моята манипулация ще бъде успешна. Ако аз знам, че утре ще вали дъжд и ти кажа да си вземеш чадър, за да останеш сух - и това е манипулация. Ако лекаря ти предпише лекарство - и това е манипулация.

<p>А ако питаш за телепа

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Мога ли с разширено съзнание да повлияя на енерго-информационните същности във финия свят.

Много бели направих във фините светове с намерението си. Имам усещането че ще се побъркам.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

кажи накратко за кво става въпрос. Има ли техника за просветление вътре

Пс. не забравяй да преведеш и откритието на века - трансрегресия

http://dox.bg/files/dw?a=8fb0df86c0

Знаеш ли, като те чета и оставам с впечатлението, че според теб е нужно човек само малко да потренира, ей така, механично, също като във фитнеса и хоп, ще се сдобие с разширено съзнание. Пък ако може да изкопчи от някъде някоя хитринка, с която да може бързо и лесно да направи същото, не с малки, ами с никакви тренировки - още по-добре. А дали е така? Знаем, че безплатен обяд няма. Все по един или друг начин човек си заслужава/плаща това разширено съзнание в случая. Замисли се - дори физическото си тяло не може бързо и лесно да оформиш чрез спорт или фитнес, а какво остава по-сложни неща.

А защо да не започнеш именно със спорт или фитнес - калява се и тялото, и психиката, и волята, и духа дори ... Все важни качества и за други неща, като това, което те вълнува. Пък и момичетата ще те харесват повече с такава атлетична, спортна фигура ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

А защо да не започнеш именно със спорт или фитнес - калява се и тялото, и психиката, и волята, и духа дори ... Все важни качества и за други неща, като това, което те вълнува. Пък и момичетата ще те харесват повече с такава атлетична, спортна фигура ;)

Точно с това съм се заел в момента. Тъпча се с храна, спортувам, разохдки, ама мацето липсва.Сексуалната ми енергия кипи, кипи, даже ври отвреме навреме. Мисля че спорта е място където мога да я развия. :king:

Аз разширеното съзнание го имам, незнайно откъде. Мисля че мога да обиколя цялата планета със съзнанието си за доста кратко време. Тези който могат да обхванат цялата Вселената, те са просветлени. Аз съм просто едно малко дете в сравнение с тях., но и това не е малко.

Преди малко си писах с едно момче от Шамбала по скайп, и то ми казва че отговорите са в мен. Постоянно - медитирай, медитирай, медитирай и ще ти го кажат отгоре. Аз уви не съм добър в медитацията, но настина ако човек се вгледа в себе си може да разбере много. За да разберем какво се случва с нас и около нас е достатъчно да обърнем внимание на мислите си.

За да разберем какво се случва с нас и около нас е достатъчно да обърнем внимание на мислите си

Зеланд

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

А ако питаш за телепатично влияние - да си мислиш за мен и аз в този момент да вляза във форума, да видя какво си ме питал и да ти отговоря веднага или да си зарежа другите текстове, за да преведа ПЪРВО твоите (щото за теб те са най-важни), ето това не го вярвам. Това, че аз не го вярвам за теб не е аргумент обаче.

Как искаш да повлияеш на даден предмет? Да погледнеш една вилица и тя да се огъне или да се осуче? Или да започне да лети?

Или да командваш килима, който да литне с теб върху него? Всичко това е възможно само в паралелните реалности на мечтите, въображението и сънищата. За сега.

Ти да не мислиш, че тия неща само ти ги искаш? Ако всичко това беше възможно, хората нямаше да ползват обществения транспорт, а - домашния си килим.

А аз, ако можех с мисъл да влияя на интернета - да не му пада скоростта и да не спира... Ехеееееее! Да, ама - не!

Та - така...

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...