Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разширено съзнание


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Тази сутрин се събудих раноо, имах сън и ти се появи в него. Все неща за текстовете за превод ставаше дума. ;) ;) ;) ;)

Може би това не е случайно. Имайки факта че пиша малко след теб.

Ето ти отговор за летящото килимче, огънатата лъжица и лампата на Аладин.

Светът на фентъзито не е измислен, той съществува реално, но на метафизично, нереализирано ниво. Едва ли е възможно да се попадне там, тъй като за въплъщаването на всичко, намиращо се в него, в нашата действителност се изисква голям разход на енергия. Това не означава, че сценариите и декорите на този свят не могат по принцип да бъдат реализирани. Свръхестествените събития и герои са нереални само спрямо настоящата действителност, както Слънцето е нереално нажежено спрямо Земята. С други думи, светът на фентъзито, както и светът на сънищата, се намират в сектори от пространството на варианти, които са твърде отдалечени спрямо текущите - твърде дълго е да се „лети” до тях.

Зеланд знае всичко.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

И без разширено съзнание можеш да влияеш на хората. Всеки разговор е манипулация.

Ти искаш да ти бъде отговорено на някакви въпроси - това е манипулация. Аз може да не искам да ти отговоря и, ако ти успееш да ме накараш да ти отговоря на тях, манипулацията ти ще бъде успешна. Ако пък аз ти кажа да си гледаш работата и да ме оставиш на мира и ти ме послушаш, моята манипулация ще бъде успешна. Ако аз знам, че утре ще вали дъжд и ти кажа да си вземеш чадър, за да останеш сух - и това е манипулация. Ако лекаря ти предпише лекарство - и това е манипулация.

Едно добълнение от Worfax (казано е в друга тема и по друг повод):

Форумите са място за дискусия, а не - за съгласие. Аз се опитвам да убедя теб, а ти се опитваш да убедиш мен. Съгласието е цел, но не непременно - крайна цел на общуването ни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...