Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сън ли е животът на човек


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Днес се замислих за смисъла на живота и за това защо сме тук, в този свят и т.н. Не мога да си обесня някой неща, но сякаш отгоре ми идват някой отговори. Сякаш мъдростта ми наливат отгоре боговете.

Да ви напомня, още Гьоте е писал, че животът е сън.се казва в Загадки нашего Я.

Аз съм това, което мисля.

Аз виждам това, което мисля.

Аз съм това, което виждам.

http://dox.bg/files/dw?a=285b1970e6

Горното клипче е добре да се гледа с VLC - http://www.videolan.org/vlc/

Ако наистина животът е сън, тогава какви изглеждаме като се събудим от този сън. Какви сме всъщност - извънземни потопени в сън или абсолютно нищо.

Зеланд също е писал много по този въпрос и според него всеки човек живее в несъзнателен и твърди хаотичен сън.

Ако човек е убеден, че съдбата е предопределение и не можеш да избягаш от нея, тогава наистина се реализира някакъв предрешен сценарий. Безусловно в пространство­то на варианти съществува отделен поток, по който ще плува корабчето на живота ви, в случай че го оставите на волята на вълните. „Обреченият", мятайки се в своя инфантилизъм, с благоговение вдига поглед към небесата, откъдето като шишарки върху му се сипят „ударите на съдбата": „О, сила на провидението! О, десница на моята орис!" А всъщност на челото ти е написано, че ти, глупако глупав, се намираш във властта на несъзнателния и твърде хаотичен сън, на който сам си се обрекъл.

Какво мислите по този въпрос? Сън ли е животът на човек и ако наистина е само сън, какви сме като се събудим?

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж монахът Джуан Дзъ сънувал, че е пеперуда, една весело хвърчаща пеперуда. Радвал се от сърце и не съзнавал, че е Джуан Дзъ. Но внезапно се събудил, учудил се, че е Джуан Дзъ, и не могъл да разбере следното: дали всъщност той е Джуан Дзъ, който е сънувал, че е пеперуда, или пък е пеперуда, която сънува, че е Джуан Дзъ?!...

Интересното става, когато се научим да контролираме сънищата си. (Не зная дали това има нещо общо с т.нар. "хакери на сънища" - термин, с който доста се спекулира, според мен.) Когато, заспивайки, оставяме някаква част от съзнанието си будно и то поема контрол над съня ни, тогава всичко, което ни се случва насън, е такова, каквото ние искаме да ни се случи.

Във Вселената на нашите сънища има само един закон и това е нашият закон. Кеф ти е да летиш - летиш, кеф ти е да си нинджа - нинджа си, кеф ти е да ходиш по вода - ходиш по вода, Кеф ти е да се срещаш с исторически личности - срещаш се с която си искаш историческа личност, кеф ти е да сънуваш продължението на някой филм или на някоя книга - е, съниваш го такова, каквото те кефи! Искаш да тренираш в манастира Шаолин - тренираш там! Какви ролеви игри можеш да играеш на сън, какви книги-игри можеш да четеш насън - не е истина!

Е, сънищата са коварни и си имат механизъм на противодействие (самозащита? огнена стена?, антивирусна програма?) - доста често ни изхвърлят, когато усетят, че се опитваме да ги овладеем. Най-често се прехвърляме от един сън в друг чрез "фалшиво събуждане". Както си сънуваме и тъкмо сме започнали да контролираме съня си... и изведнъж се събуждаме. Ама толкова реално се събуждаме, че даже не усещаме, че сънуваме нов сън. Сън, над който обаче (все още) нямаме контрол. В този момент е важно да си зададем въпроса: "Аз сега буден ли съм?"

Сънищата са продукт на нашия мозък, но нима целият свят не е пряко отражение на информацията, която нашият мозък получава чрез сетивата и след това обработва и ни представя като "реалност". А и няма двама души, които да виждат света по един и същи начин.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Ти намесваш и осъзнато сънуване. Да, това е добре средство за забавления. например ако имаш сексуално привличане към някой човек от реалния живот, можеш спокойно да изживееш един хубав секс с него в съня си и даже да го накараш да прави каквото ти искаш. Аз съм правил какви ли не чудесий. Е, да, ама в реалността не всичко става така както ние искаме защото материалната реализация е инертна, а от друга страна просто се съмняваме в желанията си.

http://sanovnik.bg/n2-2384-%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE_%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5%D0%BC_%D0%B4%D0%B0_%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC_%D1%87%D1%80%D0%B5%D0%B7_%D0%BE%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D1%81%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%B0

Хакерите на сънищата са единствените хора излезли извън рамките на нашия свят, за човешката матрица става въпрос. Те знаят как се отварят космическите портали, как се манипулира време-пространството и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

Хубаво, ама защо се наричат така? Хакерът на собствените си сънища си ти, в момента, в който се опиташ да ги манипулираш съзнателно или подсъзнателно. А тези хакери на сънища могат ли да хакват и да манипулират нашите сънища или нашите желания?

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Хубаво, ама защо се наричат така? Хакерът на собствените си сънища си ти, в момента, в който се опиташ да ги манипулираш съзнателно или подсъзнателно. А тези хакери на сънища могат ли да хакват и да манипулират нашите сънища или нашите желания?

Хакерите на сънища не могат да повлияят на друг сън, освен на своя. Наричат се хакери на сънища защото могат малко повече неща от обикновените хора. За повече инфо виж тази книга - http://www.helikon.bg/books/18/159405_transsarfing-na-realnostta%3A-portalite-kam-vselenata--hakeri-na-sanishtata.html

Никой не може да повлияе на теб в съня ти,същата работа е и в реалността. Е, черните магове имат разни методи, но едва ли ще се намери някой да манипулира твоето свръхсъзнание.

Линк към коментар
Share on other sites

А с кого воюват те? За какъв легион иде реч?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Прочети книгата.

Хакерите на сънища са владетели на тайнствения свят на сънищата.

Зеланд доста е писал за тях

Древните цивилизации достигнали такова съвършенст­во, че не са им били необходими магически ритуали. Естест­вено, подобно могъщество е създавало много силен изли­шен потенциал. Ето защо подобни на Атлантида цивилиза­ции, откриващи тайните на външното намерение, от време на време са били унищожавани от равновесните сили. Час­тици от тайното знание са стигнали до нас като магически практики, чиято цел е отново да създадат изгубеното. Това обаче са слаби и повърхностни опити, които вървят по лъжли­вия път на вътрешното намерение. Същността на силата и могъществото — външното намерение — си остава загадка.

cosmos10.jpg

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Животът на човек не е сън. Това е метафора, която е необходимо да бъде разбрана. За да се говори за сън в буквалния смисъл на думата, първо човек следва да е постигнал някакво по-висше състояние на съзнанието по отношение на което сегашното ни състояние да изглежда като сън. Но хората още не са постигнали подобно съзнание. Освен това всичко, което ни се случва тук, е обективно действително и носи своите действителни последствия. То не изчезва когато преминем в надземните светове, а това, което правим тук, оказва огромно влияние върху живота ни там. За разлика в сънищата ние не създаваме причини, които да доведат до последствия влияещи върху будния ни живот. Тъкмо обратното: самите сънища се явяват последствие и отразяват подсъзнателните натрупвания в хората (т. нар. лунно наследство).

По въпроса дали и доколко може да се постигне с воля и ум, то в грубо-материалния свят в който се намираме, това е почти невъзможно. Материята от която е изграден този свят е силно инертно и неподатлива за въздействието на ума. За прякото въздействие. Затова имаме тяло чрез което можем чисто физически да въздействаме на материята. Разбира се при определени условия могат да се постигнат умения като левитиране, телекинеза и др., но тези условия се постигат трудно и с цената на дългогодишна умствена, сексуална и физическа дисциплина.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

По въпроса дали и доколко може да се постигне с воля и ум, то в грубо-материалния свят в който се намираме, това е почти невъзможно. Материята от която е изграден този свят е силно инертно и неподатлива за въздействието на ума. За прякото въздействие. Затова имаме тяло чрез което можем чисто физически да въздействаме на материята. Разбира се при определени условия могат да се постигнат умения като левитиране, телекинеза и др., но тези условия се постигат трудно и с цената на дългогодишна умствена, сексуална и физическа дисциплина.

Аз мисля че хакерите на сънища умеят да правят тези неща в нашата реалност. Телепатия, телекинеза, екстрасензорика, виждане на разстояние, виждане през времето.- и т.н.

Обаче над хакерите на сънища съществуват херметичните майстори. Още от зората на древен Египет. Всъщност само напредналите Ментални алхими­ци са били способни да достигнат до степента на силата, необходима, за да се контролират грубите физически състояния, например контролът върху еле­ментите на Природата, предизвикването или спиране­то на бури, предизвикването или спирането на земет­ресения и други мащабни природни катаклизми.

Материята от която е изграден този свят е силно инертно и неподатлива за въздействието на ума.

Тя може да се подчини, но с концентрация и воля всичко се постига. Психичната енергия се получава от единството между душата и разума. Състоянието е като да се слеят мислите и чувствата. Просто не всичко става толкова бързо.

Да предположим, че сте си поставили цел, която от нор­мална гледна точка изглежда трудно постижима или изоб­що неизпълнима. С цялата си душа се стремите към нея, но скептично настроеният разум ви сваля на земята и ви вдава все един и същ въпрос: как, по какъв начин?

И така, съобразно с принципите на транссърфинга на етапа, когато средствата за постигане на целта все още не са ви известни, е необходимо да направите необичайна крач­ка - спрете да мислите за средствата и се съсредоточете върху крайната цел, сякаш тя вече е постигната. Когато въртите в мислите си целевия слайд, слоят на вашия свят се премества в пространството на варианти към сектора, където целта е реализирана.

Преместването е неуловимо, но го има. Нека разумът си се съмнява колкото иска - главното е прилежно да вър­тите в мислите си целевия слайд. Това прилича на нощен полет - движението не се забелязва, но двигателят работи, значи самолетът се движи. По същия начин в главата ви се визуализира целта (двигателят), а отвън подемната сила - външното намерение - дърпа слоя на вашия свят (самоле­та) към крайния пункт.

Кормилото на намерението е във вашите ръце. Всичко ще бъде така, както вие искате.

Всичко става с търпение и умствена работа

Животът на човек не е сън.

Гьоте е писал, че животът е сън.Нещо си се объркал

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Тя може да се подчини, но с концентрация и воля всичко се постига. Психичната енергия се получава от единството между душата и разума.

За да се концентрира нужната психична енергия от волята, тази енергия първо следва да бъде акумулирана. А това става с продължителна умствена, сексуална и хранителна дисциплина. Това означава живот далеч от градовете, балансирана диета изключваща не само месо и алкохол, но и други неща. Това означава никакъв секс, нито мисъл за секс. Това означава пълно спокойствие и равновесие на съзнанието и то не само епизодично, но постоянно. Никакво раздразнение, страх или притеснение, нито прекомерно щастие, и др. разпиляващи енергията емоции. Ти кое от всички тези си успял да реализираш?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Влъшебникът е в нас - http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=13035&hl=

Както казах всичко зависи от единството между душата и разума, осъзнатостта и енергетиката.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо не поставиш линк към тубата.

Но внезапно се събудил, учудил се, че е Джуан Дзъ, и не могъл да разбере следното: дали всъщност той е Джуан Дзъ, който е сънувал, че е пеперуда, или пък е пеперуда, която сънува, че е Джуан Дзъ?!...

Разликата се осеща. Дори често човек се събужда, тъкмо защото я съзнава - като щипането, нереални събития и т.н.

Е, сънищата са коварни и си имат механизъм на противодействие (самозащита? огнена стена?, антивирусна програма?) - доста често ни изхвърлят, когато усетят, че се опитваме да ги овладеем.

Не разбрах защо съня да ни изхвърля, да усеща или противодейства. Това е просто почивка за съзнанието - това е и разликата с будното състояние.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля че хакерите на сънища умеят да правят тези неща в нашата реалност. Телепатия, телекинеза, екстрасензорика, виждане на разстояние, виждане през времето.- и т.н.

Обаче над хакерите на сънища съществуват херметичните майстори. Още от зората на древен Египет. Всъщност само напредналите Ментални алхими­ци са били способни да достигнат до степента на силата, необходима, за да се контролират грубите физически състояния, например контролът върху еле­ментите на Природата, предизвикването или спиране­то на бури, предизвикването или спирането на земет­ресения и други мащабни природни катаклизми.

Къде ги четеш тези неща?

Линк към коментар
Share on other sites

За да се концентрира нужната психична енергия от волята, тази енергия първо следва да бъде акумулирана. А това става с продължителна умствена, сексуална и хранителна дисциплина. Това означава живот далеч от градовете, балансирана диета изключваща не само месо и алкохол, но и други неща. Това означава никакъв секс, нито мисъл за секс. Това означава пълно спокойствие и равновесие на съзнанието и то не само епизодично, но постоянно. Никакво раздразнение, страх или притеснение, нито прекомерно щастие, и др. разпиляващи енергията емоции. Ти кое от всички тези си успял да реализираш?

Той не може, аз не искам m052.gif

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Древните също са писали че животът е сън.

Нали се разбрахме, че древен е синоним на примитивен, а не на умен.

Не помня да сме се разбирали. Древните магове са знаели много неща за устройството на нашия свят и сами са управлявали сънищата си.

Живота е сън.

Линк към коментар
Share on other sites

С такова впечатление останах, защото не оспори аргументацията ми.

Древните магове може и да са поназнайвали всякакви работи. Как се манипуларит тълпите, как се създават суеверия, как се правят евтини номера за плашене и подчиняване на народа. Ако се върнем в миналото и покажем едно огледалце, после ще видиш в бъдещето изковани в камък надписи, как исполин с размерите на планина е свалил Слънцето на земята.

Как достигаш до извода, че живота е сън, все още не казваш. Прочел си го някъде изглежда и това ти стига.

Линк към коментар
Share on other sites

Древните магове са знаели много неща за устройството на нашия свят и сами са управлявали сънищата си.

Живота е сън.

Къде са сега тези древни магове? И защо не правят в настоящето това, което са правили в миналото?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Откъде идват сънищата? Нима са само продукт на фантазията на човешкия разум? Кое е общото между сънуването и реалността? Нека да повдигнем завесата над тайнственото могъщество на древ­ните магове, построили египетски­те пирамиди и други подобни съоръ­жения.

За Станимир

Известно е, че древните магове, усвоили до съвършен­ство изкуството на сънищата, са преминавали в други све­тове целенасочено и завинаги. Физическите им тела също са изчезвали от този свят. Древните магове или са били твърде безразсъдни, или много добре са знаели какво пра­вят. В наше време всяка година хиляди хора изчезват без­следно. Съществува дори версията, че са похищавани от пришълци от чужди планети.

Тези неща са ставали в зората на древен египет. Древните магове са построили пирамидите с помощта на левитиране на камъните в пространството. В наше време тази способност се нарича психокинеза. С помощта на космическите портали са могли да пътуват до други светове. Светове извън границите на нашето въображение, там геометрията е друга.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Известно е, че древните магове, усвоили до съвършен­ство изкуството на сънищата, са преминавали в други све­тове целенасочено и завинаги. Физическите им тела също са изчезвали от този свят.

Значи щом ти желаеш да бъдеш като древните магове, това означава, че искаш подобно на тях на напуснеш нашия свят целенасочено и завинаги? Но от написаното от тебе по-рано разбирам, че ти се стремиш да бъдеш като тях, защото те са можели да контролират напълно този свят - да левитират, да манипулират времето и др. подобни. В крайна сметка в кой свят искаш да бъдеш - в нашия или в този, който въпросните магове са отишли завинаги?

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Христо
Guest Системен

Известно е, че древните магове, усвоили до съвършен­ство изкуството на сънищата, са преминавали в други све­тове целенасочено и завинаги. Физическите им тела също са изчезвали от този свят.

Значи щом ти желаеш да бъдеш като древните магове, това означава, че искаш подобно на тях на напуснеш нашия свят целенасочено и завинаги? Но от написаното от тебе по-рано разбирам, че ти се стремиш да бъдеш като тях, защото те са можели да контролират напълно този свят - да левитират, да манипулират времето и др. подобни. В крайна сметка в кой свят искаш да бъдеш - в нашия или в този, който въпросните магове са отишли завинаги?

Да, могли са да манипулират времето. Защото времето също е енергия, но с други параметри. Те са издигнали пирамидите. Представяш ли си, а цял свят смята че са ги поистроили роби с някакви машини.А след това са напуснали този свят и са отишли в друг, кой знае къде са сега.

Искам да бъда в този свят, но да имам по-голяма власт над реалността. Мисля че ако си издигна нивото на осъзнатостта бих могъл и аз да левитирам в реалността. Лично съм си правил изчисления, но без да е станало факт нищо не мога да твърди. А може и аз да съм прероден древен маг. Още като малък сънувах древните магове, те бяха в съня ми, виждах ги как левитират като богове и т.н. Не мога да го опиша.

Има сведения - наистина неподлежащи на проверка, -че някои от древните магове са отишли вдруга реалност и сега се опитват да предадат на човечеството своето Знание по трансцендентен път.

"Всяка индивидуална човешка душа е уникална, тя трепти с един основен тон, израз е на специфична идея в Божия ум." Откъс от "За пътя на човешката душа", стр. 50. Изказване на Учителя Петър Дънов.

Редактирано от Системен
Линк към коментар
Share on other sites

Известно е, че древните магове, усвоили до съвършен­ство изкуството на сънищата, са преминавали в други све­тове целенасочено и завинаги.

Кому е известно? На мен не ми е известно. Отново те приканвам да споделиш източниците си. И да обясниш къде се корени дълбоката ти вяра в нещо, на което не си бил свидетел, нито си опитвал. Ако някъде го пише, ето на, и аз сега ти пиша обратното. Защо на мен вярваш по-малко?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...