Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Извънземните в моя живот


Виждали ли сте НЛО или извънземни?  

14 гласа

  1. 1. Виждали ли сте НЛО или извънземни?

    • Да, видях НЛО.
    • Да, видях извънземно.
      0
    • Да, виждала съм.
    • Не, но вярвам, че ги има.
    • Не, дори не вярвам в тях.
      0


Recommended Posts

Такова по висше състояние на съзнанието се постига с повече труд и време с водене на чист живот във всяко едно отношение за ,което фактически е и учението на Учителят .

Линк към коментар
Share on other sites

Рядко, точно по време на събуждане, в сравнитено будно и съзнателно състояние, ясно чувам, че някои до мен ми говори на абсолютно непознат език. Понякога дори разбирам смисъла на думите.

Също мисля, че често сънуваме извънземни, но ги виждаме с образ на хора.

Всъщност съм доста убеден, че ние не сме от тук.

Летящи чинии не съм виждал, но ще ми е интересно да видя.

Линк към коментар
Share on other sites

Преди години, още преди да се запозная с мъжа ми, той заедно с един свой приятел са имали на Дунава преживяване с извънземни, или поне - приличащи на извънземни. Не се наемам да твърдя, че непременно са извънземни. Може и да са земни с напреднала технология. Ходили са на риболов и са останали да преспят до реката. През нощта, около 2 часа, са видели как на острова отсреща се приземява летяща чиния, която е привлякла вниманието им с това, че е осветила околността, която дотогава е била тъмна. Освен, че са видели светлината и чинията, (светлината е била силна, като лазерна) направило им е впечатление, че целият ландшафт притихва, става много тихо, не се чуват никакви природни звуци. И двамата ги е обхванало страх и са се свили, не са смеели да мръднат. Чинията се е приземила, а след това е отлетяла също така безшумно. Те не са знаели колко точно време е минало. Загубили са представа за времето. И двамата са видели едно и също нещо и са изпитали едни и същи чувства.

Редактирано от radhika
Линк към коментар
Share on other sites

Казвам ви,че ме подхванаха ръце,чувствах как ме хващат ясно,как натежава тялото ми при повдигането.

Това е сънна парализа. Първия път е страшен, после се свиква. При мен така се получи. Преди няколко дни отново ме навести. При мен преобладават слуховите халюцинации. Отваря се вратата, тропа се на нея. Имаше един период, в който всяка нощ беше придружена със сънна парализа. Оставих пари на нощното шкафче с ясното желание да ги преброя, за да установя дали наистина се гледам отгоре, но нищо не се получи. Виждам се как спя, но погледа ми не може да бъде насочен към други предмети, освен собственото ми тяло. Което ме кара да си мисля, че не се гледам отгоре, а просто знам как изглеждам и си се представям. Описаното повдигане ми се е случвало често. Усещам, че нещо сякаш насила ме дърпа нагоре. Усещам скованост в ченето. Гърдите ми се повдигат нагоре, а брадичката се изпъва назад. Нещо като гърч. При мен това са симптомите. Нужно е да се осъзнае и няма проблеми. Ако човек се уплаши е възможно да изпадне в паническа атака. Забелязъл съм, че ако през деня ми се е случило нещо стресово, натъжил съм се, ядосал съм се силно, то неминуемо нощта ще е съпътсвана от сънна парализа. Може да бъде полезна. Понеже човек е полубуден може да управлява съня си, като вместо кошмар, го превърне в нещо по - весело, въпреки че не може да става дума за кошмар, когато сънуваш осъзнато. Всички знаем, че истинския кошмар започва, след като се събудим.

Не,аз това го получих само веднъж.И то преди повече от десет години.Никога преди това или след това.

Линк към коментар
Share on other sites

в много от сънища ми присъстват, повече преди години и по-редовно от сега, дори до преди 2 години си беше редовно да виждам чинии и други подобни летателни средства.

На физическо ниво много пъти съм виждала странни светлини в небето със странна траектория, дори си спомням имаше една на миналата нова година над Витоша която гледах доста отблизо от терасата.

Извънземните както ги наричаме, не са много по-различни от нас, защо си мислим, че ние сме от земята, никой не е от земята, все пак сме дошли от някъде другаде. Въпроса е кой доколко си спомня от къде е дошъл и дали все още мисли, че е произлезъл от маймуната.

В практиката ми с хипнотичните регресии често се случва да се види участие на летящи чинии, същества които могат да се определят като неземни и всякакви чудати дейности, които извършват. Така че за мен лично това си е доказателство, че ние не сме от Земята и имаме минало на други места, в други измерения. Това разбира се е само предположение, цялата истина няма как да я знаем, а и не ни трябва на този етап, важно е всеки да си изгради концепция, която го удовлетворява и с която може да живее занапред.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 years later...

Най достоверното което съм срещал по въпроса , що е то НЛО . Това са същества и събития на границата , на нашата обикновенна чувствителност . Така наречените по тънки светове , или още духовни светове , съществуващи едновременно с нас . Ако не греша , в следното видео  професора дава обяснения .

LIVE в 8 - Бум на НЛО - проф. ЛЪЧЕЗАР ФИЛИПОВ    

134 244 показвания 4.02.2021 г.
 
Цитат

 

catch22

  •  
  • catch22
  • Участници
  •  43
  • 128 мнения
  •  

Не мислиш ли, че в случая е възможно да си го направила, използвайки собствената си енергия?

 

Познавах човек който така описва свои преживявания : ---

Цитат

Пресичайки релсите се спънах и залитнах напред . Тогава две длани ме подеха отпред , избутвайки до изправено положение . 

В този случай , за мен , собстената вяра задейства собствени сили . За невиждащ е добро обяснение много припокриващо се със  , Бог в мен . Ние не се познаваме , а сме някакъв връх в божественото инженерство .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Едно симпатично обяснение :

п.п.  казвам симпатично :)  . Защото се вписва в картината , дадена от Дънов и Щайнер . И е по своему колоритна 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  Дон Мигел Руис и Кастанеда, говорят също съответно за "паразитите"(нарича ги и богове) и "летачите", които консумират нашата психическа енергия. Няма да пускам материали от Елеазар Хараш, защото Донка се възмущава...

А Учителя в "Будност на съзнанието на ученика", също говори за психическите комари. Друг път ги нарича "дървеници".

Следователно, ако нямате Любов в себе си, всеки може да се качи на гърба ви и да ви смуче като дървеница.
https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=1720&status=1&high=дървеница#result_start

Линк към коментар
Share on other sites

А  в братството има доста  "тунеядци".

Една опасност съществува за окултните ученици, тя се заключава в т.нар. вампиризъм, т.е. изчерпване на жизнените сокове на човека; това могат да правят само ония, които познават окултните закони, но това нещо е абсолютно забранено. Школата, в която сте влезли, абсолютно забранява тунеядството. Изчерпването на жизнените сокове на човека не е нищо друго, освен тунеядство; който си позволи това, той ще носи лошите последствия на своето непослушание. Затова именно окултният ученик трябва да бъде високо просветен, да не злоупотребява със силите, които е могъл да развие в себе си.

https://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=445&status=2&high=тунеядството#2result_396609

 

Линк към коментар
Share on other sites

:) :)  ,,Няма да пускам материали от Елеазар Хараш, защото Донка се възмущава..." :) :)

Все пак не Донка е критерия , нали ?А сериозно нали се стремим да разбираме нещата ? Предполагам че всеки виждаики различно обогатява картината . Мен ме отблъсна отношението на няколко човека . И мисълта , какъв е оратора позволяващ да го боготворят е интересна . Ласкателите са на всякъде .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

преди 19 минути, АлександърТ.А. каза:

:) :)  ,,Няма да пускам материали от Елеазар Хараш, защото Донка се възмущава..." :) :)

Все пак не Донка е критерия , нали ? Предполагам че всеки виждаики различно обогатява картината . Мен ме отблъсна отношението на няколко човека . И мисълта какъв е оратора позволяваш да го боготворят е интересна .

Донка затвори темата за Елеазар Хараш. Дали сайта е загубил от това, Елеазар си работи на други платформи, аз например не спирам да го слушам.

Нещо, което може би вече съм пускал:

Луциферови духове

Тези духове били клас изоставащи от вълната на живота на Ангелите. През Лунния Период те били изпреварили значително голямата част от онези, които сега са най-напредналите от нашето човечество. Обаче не били напреднали колкото Ангелите, пионерите на човечеството на Лунния Период, но били толкова по-напреднали от нашето човечество, че им било невъзможно да вземат плътно тяло като нашето. При все това обаче не можели да придобият знание без употребата на един вътрешен орган - физическия мозък. Те били наполовина между човека, който имал мозък, и Ангелите, които не се нуждаели от такъв. Накратко те били полубогове. Така те се оказали в сериозно положение. Единственият път, по който можели да намерят проводник, чрез който да се проявят и придобият познание, бил човешкият мозък, тъй като те можели да се самопознаят чрез едно физическо същество, надарено с мозък - нещо, което било невъзможно за Ангелите. Както казахме, през по-късната част на Лемурийската Епоха човек не виждал Физическия Свят, както ние го виждаме сега. За него Светът на Желанието бил много по-реален. Той имал сънното съзнание на Лунния Период -вътрешно картинно съзнание. Външният свят не съществувал за него. За Луциферите не било трудно да се изявят на вътрешното му съзнание и да призоват вниманието му към външната му форма, която дотогава той не възприемал. Те му казали как може да престане да бъде само служител на външни сили и да стане свой собствен господар и подобен на Боговете - „познаващ доброто и злото". Те също му изяснили, че за него не е необходимо да скърби, ако тялото му умре, тъй като притежава творческа способност за образуване на нови тела без посредничеството на Ангелите. Всички тия информации били давани с единствената цел да се насочи съзнанието му навън за придобиване на знание. Луциферите извършили това, за да могат самите да се възползват от създаденото положение и да обогатят познанията си посредством придобитото от човека. Те му донесли болката и страданието, които той преди не познавал, но донесли също висшата благословия на освобождението му от външно влияние и ръководство, чрез което го поставили на пътя на развиването на собствените му духовни сили - една еволюция, която би му позволила да се само-изгражда с мъдрост, подобна на оная на ангелите и на другите същества, които го ръководели, преди да прояви свободна воля. Преди да бъде просветлен от Луциферовите Духове, човек не познавал болест, страдание и смърт. Всички те се появили като резултат от неразумното служене с творческата способност и злоупотребата й за чувствено задоволяване. Дивите животни са свободни от болест и страдание понеже размножаването им се извършва под грижите и ръководството на мъдрия групов дух, и то само в онези времена на годината, които са най-благоприятни за този процес. Половата функция е предназначена само за поддържане на видовете и в никакъв случай за задоволяване на чувствени желания. Ако човек беше останал само ръководен от Бога автомат, той нямаше да познава болест, страдание и смърт до ден-днешен; но би му липсвала и мозъчната съзнателност и независимост, които се явили като резултат на просветлението му от Луциферите - „дарителите на светлина", които отворили очите на неговото разбиране и го научили как да употребява неясното си виждане, за да спечели познание за физическия Свят, който той бил предопределен да завоюва. Оттогава насам у човека работят две сили. Едната е тази на Ангелите, които изграждат нови същества в утробата посредством Любовта, отправена надолу за възпроизвеждане; поради това те са поддръжници на расата. Другата сила е тази на Луциферите, които са подбудителите на всяка умствена активност посредством другата част от половата сила, която се насочва нагоре, за да работи в мозъка. Луциферите са наречени още „змии" и са различно представени в многобройните митологии. Повече ще се спрем на тях, когато дойдем до анализа на „Битие". Засега беше казано достатъчно, за да се улесни следването на главната линия по въпроса, водеща ни още по-далеч в изследването на човешката еволюция от Атлантската и Арийската Епоха до ден-днешен. Онова, което се каза за просветлението на Лемурийците, се отнася само за малка част от онези, които живели през по-късната част на Епохата и станали семето на седемте Атлантски Раси. По-голямата част от Аемурийците били подобни на животни и обитаваните от тях форми деге- нерирали в днешните варвари и антропоиди. От изучаващия се изисква грижливо да запомни, че именно Формите са дегенерирали. Има много важна разлика между телата (или формите) на една раса и Егото (или живота), което се въплъщава в тези расови тела.

..........

ПАДАНЕТО НА ЧОВЕКА

Във връзка с анализа на Битие трябва да се добави още нещо по отношение на „Падането", което е гръбнакът и мускулатурата на популярното Християнство. Ако не е имало „Падане", нямаше да има нужда от „план за спасение". Когато в средата на Лемурийската Епоха станало разделянето наполовете (в която работа били активни Йехова и неговите Ангели), Егото започнало по-малко да работи върху плътното си тяло, като изграждало вътрешните му органи. Тогава човек не притежавал сегашното будно съзнание, но посредством половината полова сила той изграждал мозък за изразяване на мисълта, както вече обяснихме. Той бил по-буден в Духовния Свят, отколкото във Физическия; едва виждал тялото си и не съзнавал акта на размножаване. Библейското твърдение, че Йехова приспивал човека, когато трябвало да произведе друго същество, е вярно. В следствие крайно затъмненото съзнание на човека по отношение на заобикалящата го физическа среда, раждането на децата не било свързано с никакви болки и безпокойства; нито се съзнавало загубването на плътното тяло при смъртта, нито придобиването на ново при раждането.

Да си припомним, че Луциферите били част от човечеството на Лунния Период; те са изостаналите от Ангелската вълна на живота и в действителност са твърде далеч напреднали, за да обитават плътно тяло. При все това обаче се нуждаели от „вътрешен" орган за придобиване на знание и можели да работят през един физически мозък, което било невъзможно за Ангелите и за Йехова. Тези духове влезли в гръбначния стълб и мозъка и говорели на жената, чието Въображение, както обяснихме преди, било силно развито чрез обучението на Лемурийската Раса. Понеже съзнанието й било главно вътрешно, за тях се получила картинна представа и тя ги видяла като змии, тъй като те влезли в мозъка й през змиеобразния гръбначен стълб. Обучението на жените включвало наблюдаването на опасните и рисковани подвизи и борби на мъжете (посредством които се целяло да се развие Волята), при което често по необходимост телата били убивани. Смътното съзнание за извършването на нещо необикновено поставяло в удивление въображението на жената. Тя чувствала духовете на ония, които загубвали телата си, но несъвършеният й усет за Физическия Свят не можел да долови физическите тела на тези приятели и по този начин да разбере промяната, която ставала с тях. Луциферите й разрешили загадката, като й „отворили очите". Те й разкрили собственото й тяло и това на мъжа, като я научили как те двамата заедно могат да победят смъртта чрез създаване на нови тела. Така смъртта не ще можела да има власт над тях, защото като Йехова те щели да могат да ги създават по своя воля. Луциферите отворили очите на жената. Тя подирила помощта на мъжа и отворила и неговите очи. Така по един реален, макар и смътен път те за първи път се „познали" и станали съзнателни един за друг, а също и за Физическия Свят. Те станали съзнателни за смъртта и болката и чрез това познание се научили да правят разлика между вътрешния човек и външната обвивка, която той носи и подновява всеки път, когато е необходимо да направи нова стъпка в еволюцията. Те престанали да бъдат автомати и станали свободни, мислещи същества с болка, страдание и смърт като цена на свободата. Така че тълкуването за яденето на ябълковия плод като символ на творческия акт не е пресилена идея и е показано чрез изявлението на Йехова (което не е някакво проклятие, а просто изложение на последствията от акта), че те ще умират и че жената ще ражда децата си в болки и страдания. Той знаел, че тъй като вниманието на човека сега било фиксирано към физическата му обвивка, то загубата и при смъртта щяла да бъде чувствана от него. Той знаел също, че човек още нямал достатъчно мъдрост, за да обуздава страстта си и да регулира половите си сношения според планетните положения, вследствие на което болезненото раждане трябва да последва невежата злоупотреба с функцията. За библейските коментатори винаги било много трудно да разберат какво общо може да има между яденето на плодовете и раждането. Ако обаче разберем, че яденето на плода е символично представяне на половия акт, чрез който човек „се уподобява на Бога", тъй като той познава подобния си и е в състояние да твори нови същества, разрешението е лесно. В по-късната част на Лемурийската Епоха, когато човек си присвоил правото да извършва възпроизводителния акт винаги когато пожелаел, неговата силна воля била тази, която го направила в състояние да върши това. Чрез ядене от „дървото на познанието" през всички времена той бил в състояние да създава нови тела, когато загубвал старите си. Ние обикновено мислим за смъртта като за нещо ужасно. Но ако човек беше ял и от „дървото на живота", ако той беше научил секрета как непрекъснато да витализира своето тяло, състоянието му щеше да бъде още по-лошо. Ние знаем, че телата ни днес не са много съвършени. В ония древни дни обаче те били крайно примитивни. Поради това опасенията на Творческите Йерархии да не би човек да яде също и от „дървото на живота" и по този начин да стане способен да възстановява и виталното си тяло, били напълно основателни. Ако би направил това, той щял да бъде безсмъртен наистина, но никога нямало да може да напредва. Еволюцията на Егото зависи от неговите връзки и ако то не е в състояние да се снабди с нови и по-усъвършенствани чрез смъртта и раждането, застоят би бил неизбежен. Окултната максима е, че колкото по-често умираме, толкова по-добре сме в състояние да живеем, защото всяко раждане е нов шанс. Ние видяхме, че мозъчното знание и съпровождащата го себичност били придобити от човека с цената на силата да твори сам. Той купил свободната си воля с цената на болката и смъртта, но когато човек се научи да си служи със своя интелект за доброто на човечеството, той отново ще спечели духовната си сила над живота и в допълнение ще бъде ръководен от едно вътрешно знание, толкова по-висше от сегашното мозъчно съзнание, колкото последното е по-висше от най-низшето животинско съзнание. „Падането" било необходимо за изграждане на мозъка, но това в най-добрия случай е само един косвен път за спечелването на знание и ще бъде заместено от прекия досег с Мъдростта на Природата, с която човек тогава без никакво взаимодействие ще може да си служи за създаване на нови тела. Ларинксът пък ще произнася „загубеното Слово", „Творческата Заповед", която под ръководството на Велики Учители служела в древната Лемурия за създаване на растения и животни. Човекът тогава ще бъде в истинския смисъл на думата творец, но не по сегашния бавен и труден начин. С подходящо Слово или магическа формула той ще е в състояние да създаде едно ново тяло.

От Космогонията на розенкройцерите

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

преди 7 минути, mecholari каза:
Цитат

 

 

но донесли също висшата благословия на освобождението му от външно влияние и ръководство, чрез което го поставили на пътя на развиването на собствените му духовни сили...........................

. В следствие крайно затъмненото съзнание на човека по отношение на заобикалящата го физическа среда, раждането на децата не било свързано с никакви болки и безпокойства; нито се съзнавало загубването на плътното тяло при смъртта, нито придобиването на ново при раждането........................................

 

Всяко обяснение съдържа някаква истина . След като започнах да преглеждам трудовете на Дънов и Щайнер , се убедих че други оратори са само за различни допълващи картини . Това и те самите го споделят . Те са ценни защото малко по различно разглеждат света . Дават окраска , нужна за различните нужди на различните хора .Голяма грешка е да се надценяваме или подценяваме .  Различни сме в нещата които предстои да разберем .  За наши съвременници , от нашата малко съмнително компетентна позиция , само грешим като създаваме идоли .

Извадих само тези две изречения да допълня нещо . Луцифер (многочленно същество) тогава дал тласък за да създадем този ум който сега употребяваме . Той е наш благодетел . И , Щайнер (по спомен) казва че в бъдеще ние , днешните хора , ще му върнем услугата и ще им  помогнем да преминат напред .Тези от нас , които преминат стъпалото на егото ,ще са тези хора .

Тогава не сме чувствали болка , защото тя е продукт на егото . Но има и още нещо . Тъй нареченото ни физическо тяло , все пак не е моя опитност и ще го кажа по неоределено , тогава не е било същото по плътност . Не сме били още минерални . Според Щайнер ,т.н. изгонване от рая е това начало . Започнали сме да се себеусещаме и градим самосъзнание .Разбира се с помоща на Духовните Йерархии . Успоредно с напредване на този процес , с нарастване способноста  да виждаме извън себе си и осъзнаваме самите себе си като отделни същества .Сме навлизали все по дълбоко в материята . И светът ни , както и телата ни , които изграждаме от обкръжението , Постъпенно преминава от въздухообразно към течно и по времето на ,,Голгота" вече е в днешния си минерален вид .

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...