Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Филм с изкуствен интелект


Guest Системен

Recommended Posts

Guest Системен

Здравейте,

Спомням си преди време, може би 10 години даваха един супер добър филм по БТВ-то. В него ссе разказваше за двама учени създали изкуствен интелект на име Алберт. Алберт може да прониква навсякъде и да има достъп до цялото познание на човечеството - библиотеки, системи, компютри, холограми, уеб камери.

Първо бяха правили опити с мишки и да ги прехвърлят разума в системата на Алберт.

Веднъж единият от двамата учени се запознава с млада красива жена и се влюбва в нея.Неочаквано красавицата разбира че и остава малко живот след като осъзнава че страда от нелечима болест. Тя разбира че ученият има достъп до такава система Алберт и решава да се прехвърли в системата на Алберт като постепенно се опитва да го измести на заден план.

Спомням си че даже ученият и беше замразил главата, а дори и беше я счупил после на пътя след като истинската му жена разбира това. Въобще голям филм беше.

Накрая жената кани мъжа да се присъедини към нея в това пространство на изкуствения интелект и да живеят там вечно. Даже имаше момент когато бяха накарали цял град да угасне.

Как се казваше този филм?

Линк към коментар
Share on other sites

Предлагам темата да се нарича :"Как се казва този филм ?"

Някой знае ли как се казва един филм със Силвестър Сталоун и Сандра Бълок, в който той играе ролята на ченге от 90-те години, което е замразено. По същото време фрийзират и един бандит. През 21-ви век, някъде около 2017г. майче, лошият успява да се размрази, взима си оръжие от един музей (в който са показани оръжията на варварите от 19-ти и 20-ти век, както се изразиха във филма) и тръгва да тормози тогавашните хора (по - фини от днешните, дори ченгетата им са без огнестрелни оръжия). За да се справят с русия негър, отмразяват героя на Сталоун и настава тупаница, като накрая добрия побеждава. По това време вече е имало голямо земетресение...един или два големи американски града може и да са били напълно или донякъде разрушени...Помня че имаше град, чието име е комбинация от имената на два други американски града, та той или е бил напълно нов град, или е бил микс от оцелелите части на два стари граса. Името му беше нещо от сорта на Ню Анджелис. Героят на Сталоун се влюбва в героинята на Бълок (също ченге). По това време вече има болест, по - опасна от СПИН, та хората правят само виртуален секс. Как се казва филмът, гледал съм го като малък и бих искал да го гледам отново...? Всъщност, бих могъл да потърся чрез търсачката ми, но ако случайно не намеря инфо, някой от сайта би могъл да ми помогне. :D Бих искал да го гледам отново.

Системен, не мога да ти помогна за твоя филм.

И на още едно място в сайта съм бил писал за прочутия филм...(и не ми е било за пръв път), трябва да го намеря :

Спомням си една фантастика от края на 90-те години с участието на Силвестър Сталоун. Годината беше 2015 струва ми се - полицаите не носеха огнестрелни оръжия ( май имаха нещо като токови палки) - бяха много любезни, неагресивни, несвикнали на агресия. В тази година във филма (2015г.) почти нямаше престъпност. Но като гледам, филмът не е дал вярна представа, макар че има още 4 г., но едва ли ще се хуманизират чак толкова много отношенията ...

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=12375&hl=%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D1%83%D0%BD#entry153592

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Guest Системен

Предлагам темата да се нарича :"Как се казва този филм ?"

Някой знае ли как се казва един филм със Силвестър Сталоун и Сандра Бълок, в който той играе ролята на ченге от 90-те години, което е замразено.

Аз зная как се казваше - Разрушителят (1993)

Доволен ли си вече

Линк към коментар
Share on other sites

Последното ти изречение ми се струва излишно. :D Благодаря за уточнението (възможно е и сам да съм бил намерил заглавието, но да съм бил забравил). Ще направя справка, благодаря. :) Филмът е по - стар, отколкото си мислех.

Сбъркал съм годината, 2036г. е !:) Ако годината беше 2017г., може би нямаше как светът да е станал толкова хуманен и развит като във филма ( погледнато от днешната ни гледна точка), но за 2036г. шансът е по - голям.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Когато му дойде времето. :D Търся го.

П.п.: Този филм може да са го давали и по Диема+ ...

Тук поне някой ти пише в темата, за разликата от Data.bg. :D

Имам спомен за филм по Диема+, в който като че ли имаше красавица, ревност, екшън, изкуствен интелект, съпруга, учен, друг учен (ученият може и с цайси да е бил, не помня), но накрая унищожиха лошата, имаше и голям екран, на който се виждаше въпросната красавица, когато беше влязла в системата. Май съм го гледал този филм.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 years later...
В ‎6‎/‎23‎/‎2012 at 11:04, Guest Системен каза:

Здравейте,

 

Спомням си преди време, може би 10 години даваха един супер добър филм по БТВ-то. В него ссе разказваше за двама учени създали изкуствен интелект на име Алберт. Алберт може да прониква навсякъде и да има достъп до цялото познание на човечеството - библиотеки, системи, компютри, холограми, уеб камери.

 

Първо бяха правили опити с мишки и да ги прехвърлят разума в системата на Алберт.

 

Веднъж единият от двамата учени се запознава с млада красива жена и се влюбва в нея.Неочаквано красавицата разбира че и остава малко живот след като осъзнава че страда от нелечима болест. Тя разбира че ученият има достъп до такава система Алберт и решава да се прехвърли в системата на Алберт като постепенно се опитва да го измести на заден план.

Спомням си че даже ученият и беше замразил главата, а дори и беше я счупил после на пътя след като истинската му жена разбира това. Въобще голям филм беше.

 

Накрая жената кани мъжа да се присъедини към нея в това пространство на изкуствения интелект и да живеят там вечно. Даже имаше момент когато бяха накарали цял град да угасне.

 

Как се казваше този филм?

Здравей. Току що намерих твоят филм. Бях го гледал по същото време и подобно на теб от години го търся. Филмът се казва "host" или "virtual obsession". 1998г. е излязъл. Велик филм, но необяснимо и за мен никъде го няма и е ниско оценен.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...