Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Kитайско и корейско кино


Recommended Posts

Тъй като вече има тема "Японско кино", реших за заглавие вместо "азиатско" да напиша "китайско и корейско" - може би ако има интерес към темите и никой не е против, модераторите впоследствие да ги обединят.

Всъщност, то си има цял български сайт и форум за източно-азиатските кино и култура, но ми е интересно дали и тук в нашия портал :) има любители на тези филми? Ако има, ще се радвам, да споделим размислите и чувствата си, които те предизвикват у нас, а и който иска да препоръча филмите, които най-много са го впечатлили... въобще да споделяме на тази тема. Аз лично гледам много азиатско кино - очевидно :) иначе нямаше да започна дискусията. Даже вече ми е трудно да препоръчам само "няколко" филма :)

Очаквам с нетърпение да пишете (който има интерес към това, разбира се)! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей отново, catch22 :) Който харесва японско, и корейското му грабва окото :) Аз досега избягвам да гледам сериалите им, че съвсем да не се вманиача, само игралните филми, но този, който предлагаш изглежда достоен :), ще го потърся и дано не са сто серии, че ще проговоря корейски накрая :) Благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Catch22, май само двечките имаме някакъв интерес по темата! :) Нищо, ще ти пиша в лични съобщения, ако искаш, като гледам някой хубав филм! :) Радвам се, че се отзова. Светъл ден! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Тази тема непрекъснато я чета като "китайско и корейско вино" и все си викам - бе какво вино имат пък тия!?

Хаха :D, не знам за виното, специално корейците май най-много соджу пият :)

Линк към коментар
Share on other sites

Преди време научих, че Холивуд произвежда поне 1000 филма годишно. После научих, че Индия също произвежда над 1000 филма годишно и се изненадох ! Обаче след това научих, че Китай произвежда ...над 12 хиляди филма годишно !! Тези са машини !

Линк към коментар
Share on other sites

И Южна Корея е гигант в киното - страшен бум са в момента на изток, а и все повече хора на запад обръщам поглед към тях :)

Линк към коментар
Share on other sites

Но е важно и качеството. Аз досега май само веднъж съм гледал сериозно японски филм. Бях малък, не помня заглавието. Тук съм описвал филма, но не ми беше посочено. Току виж и ти си го гледала. Героинята - стара фризьорка, описваща живота си на своя внук. Разказът и започва за времето, когато е била на 6-7г... Говори ли ти нещо ? Бих могъл още да посоча.:) Харесваше ми филмчето.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Май не съм го гледала, сещаш ли се заглавието да го потърся? :) А иначе за качеството - аз лично смятам, че азиатското кино вече е с по-голямо качество от холивудското - в Холивуд просто май им се изтъркаха сценариите, на изток още не са се изтъркали (поне за моя вкус) - а качеството чисто технически, вече не отстъпва по нищо на западните филми, даже правят и по-добри ефекти в по-големите си продукции...Е, не искам да залитам в крайности, разбира се, че в общия кюп имат сигурно и големи бози, и направо долнопробни филми...няма какво да се прехвалва едно нещо, и при тях е, както навсякъде :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...