Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Срещи на Портала - лято 2012!


Recommended Posts

Това са "Белите къщи", също в Малко Търново, виждала съм ги като съм се разхождала до парка , но не съм влизала ,но те са също съвсем нови, наскоро ги построиха.Ето малко инфо:http://www.belitekashti.com/

Предлагам и да си направим програма, какво ще правим през двата дни, защото има твърде много уникални неща за гледане, всепак ще има хора и с коли.Аз май ще остана повече от два дни, хем да видя баба ми.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Пътувам от София с коля, ако сме две преспивания ще е супер, все пак наистина е доста път. Разбира се може да се разберем и да сме няколко човека в кола.

От скоро във форума, но ми се иска да дойда. Имате ли нещо против и ако има организация на хора от София с коли да се включа и аз?

Ще се радваме.

Линк към коментар
Share on other sites

Пътувам от София с коля, ако сме две преспивания ще е супер, все пак наистина е доста път. Разбира се може да се разберем и да сме няколко човека в кола.

От скоро във форума, но ми се иска да дойда. Имате ли нещо против и ако има организация на хора от София с коли да се включа и аз?

Ще се радваме.

Благодаря Мария:) Ако някой има свободно място в колата моля да ми пише, за да го запълним-:)

Линк към коментар
Share on other sites

Не мога да си позволя скъпите места, но ако е възможно къщичките за които спомена Ина с радост ще ползвам. За колата за сега сме аз, Криси, Мария-София и next2u. Има време и за промени разбира се.

Нека все пак се уточни датата и да се организираме. :3d_137:

Линк към коментар
Share on other sites

Квартири могат да се уредят чрез туристическия център най- лесно. Ще говоря и с баба ми, кои нейни съседки ще се навият и така.

Линк към коментар
Share on other sites

Разчитам и на Диляна да сътвори маршрути, защото аз отдавна не съм ходила по гората, просто защото е нямало с кой.Да не говорим за гъби, което аз обожавам.Хахах. Ще стане, просто трябва добре да се помисли.Уникално преживяване ще бъде.

Аз познавам много добре местността около с. Граматиково, а баща ми е от планинските хора там и знае всяко камъче из горите. Зоната около М.Търново ми е непозната, но това няма значение, защото говорим за много малко разстояние - около половин час с кола е между М.Търново и с. Граматиково.

Едно от местата на които съм водила доста хора и бих ви завела с удоволствие е Индипасха. Силно място , измервано многократно и определено като място - Порта. Моите лични усещания там са уникални. Това е като гора в гората, но на по - ниско ниво. Там е един от лечебните извори с живи свидетели за ефекта. Самото ходене до там е прекрасно. Тръгва се от м. Качул. Само това мероприятие е за около ден, като включва минаването през други красиви места. А и самата гора не е за пренебрегване. За разлика от Рила местността е равна. Много приятна за ходене пеш, не е уморително дори за нетренирани и начинаещи планинари, за деца. Разбира се два дена са крайно недостатъчни за място на което има кой, къде да ни разведе, но ..... това е :)

Линк към коментар
Share on other sites

Квартири могат да се уредят чрез туристическия център най- лесно. Ще говоря и с баба ми, кои нейни съседки ще се навият и така.

Мисля,че е по-добре да спонсорираме местните ,отколкото търговците на легла.....

И все пак дали не можем да навестим Бастет?

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Кой както реши за спането, има всякакви възможности.

Трябва да се обадим в туристическото бюро и да се види какви квартири има.Аз от моя страна също мога да поема няколко човека и да попитам хората от нашата улица или други близки и роднини .

Ето тук има различни маршрути:

http://www.malkotarn...=19&isubtype=36

Има водач от туристическото бюро, който ще ни придружи до всяка една точка.

Уникална е местността Мишкова нива, която е малко по- дълъг пешеходен преход, но мястото е забележително от архитектурна гледна точка, това е древно светилище, с историческа стойност.

Ето и телефоните на туристическия център.

тел.: 05952/ 30 17

0886/ 647 201

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Мария, с Градище е малко сложно.

Това е селищe на самата граница с Турция и е секретен район.

Още от времето когато е била открита гробницата по времето на Тодор Живков районът е изолиран и недостъпен.

Може да направим опит да говорим с гранична полиция, познавам хора там, ако се получи....... :) Но като цяло районът е пазен. Мисля че от музея в М. Търново предлагат нещо но..както казах , аз познавам друга зона. Предполага се, че точно там е кивота с една определена информация, и ако не е, не знам защо още След откритията на Людмила Живкова районът се затвори. Но има и много други интересни неща и места :)

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

За Бастет и Градище само в историческия музей могат да дадат информация, не фигурира в маршрутите, които предлагат , и знам че само с разрешение на гранична полиция и придружители можем да отидем там.Както казва Диляна мястото е пазено.

Линк към коментар
Share on other sites

Но можем да отидем до други позволени и също уникални маршрути, само трябва да изберем.

Редактирано от Inatari
Линк към коментар
Share on other sites

Брей Божидаре и ти ли ще дойдеш? Ще се запознаем май най- накрая , хаха.

Линк към коментар
Share on other sites

Оо,Божидаре,драго ще ни бъде!

Това е още една кола от София.

Знам за Градище,но не мисля,че е толкова сложно ,с Турция сме в безвизов режим от 10год.,минавам границата по 5 пъти годишно в тези10г.,гарантирам ви го.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_090: Eхаааааааааа, заформя се як купоооооон! Сега, ние ще си пъхнем палатката за всеки случай, а тя няма да пречи, ако решим на баба на гости да останем (която и да е баба - нямаме претенции). С нас може да вземем още един човек от Хасково или повече, но засега е тайна. нека сам си признае. Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Обаче трябва да се обадим в Туристическото бюро дами и господа и да се вземе информация за квартирите и маршрутите, след като разбира се си изберем такива.Хах нямам търпение вече , лудницааааааааааааааа. :3d_039:

Линк към коментар
Share on other sites

Чух се с Розалина на скайп,може би и тя ще дойде.Хасково набира силаааа :3d_108:

Линк към коментар
Share on other sites

Да, идеята да бъда заедно с всички вас ,в непознато и притегателно кътче от България ,все повече ми харесва .

Нека онези приятели, които ще се придвижват от най-далече , да си кажат предпочитанията и да се помисли как биха се разположили във времето различните идеи. Поздрави

Линк към коментар
Share on other sites

Ако не ми прескочи котка път и мен ме бройте, еййй. За 28/29.Ама ще се уточняваме в движение, има цял месец дотогава, живот и здраве.........

Линк към коментар
Share on other sites

:3d_090: Eхаааааааааа, заформя се як купоооооон! Сега, ние ще си пъхнем палатката за всеки случай, а тя няма да пречи, ако решим на баба на гости да останем (която и да е баба - нямаме претенции).

Донче, имате официална покана за палатка в нашия двар :3d_146: . Синът ми миналото лято спа 5 дена на палатка в двора, защото в къщата му беше скучно,та е изпитано, но и тя е широко отворена за гости.

Ина, относно екскурзоводите, за единия ден ви подарявам себе си във вид на екскурзовод :) , ако групата има желание да посети мястото за което писах. Пътят може да бъде съкратен значително с кола, но може и пеш, като се минава през много хубави местности + истории :)

За Градище, също мога да съдействам \ или поне да се опитам\ за разрешение и човек, който да ни закара, но това е под въпрос, защото не зависи от мен като цяло.

Хубаво е обаче, като за начало да се определи дата, за да може всеки да разпредели ангажиментите си.

Линк към коментар
Share on other sites

Ами Диляна на мен ми се струва много интересно това място, за което спомена, ще се радвам да ни заведеш, но ще трябва да тръгнем от Малко Търново.Дали с коли или пеш според мен ще решим на място, защото все - още не се знае колко човека ще бъдем , колко коли ще има и дали всички ще се съберем в тях.Това предлагам да направим втория ден,защото ще си отнеме цял ден.

А първия ден като пристигнем може някакъв по- кратък маршрут или да се разходим из Малко Търново и да се съберем в някое от заведенията всички да си направим импровизирана среща, след като всички са се настанили.

Аз се притеснявам за настаняването, защото още от сега трябва да се обадим за информация за свободни квартири- къщички.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди благодаря! Дали ще ми повярваш, ако ти кажа, че още от самото начало виждах нашата палатка, разпъната в някакъв двор. Дори вече се канех да питам дали няма някой по-свободен двор за нея. Обаче сега аз не мога да разбера - ти в Малко Търново ли имаш двор или в Граматиково? Второ, опитът от Трещеник показва, че е нужен някакъв "сборен център" - място, където по естествен начин да се събираме без да зависим от маси, заведения, да сме на сравнително широко място, но не съвсем пред очите на хората...( и с огън, естествено - Емо без огън не може вечер)

Ами мисля, че вече се очерта датата - събираме се петък - 27.7. (след един месец) Който има желание и възможност се уговаря с домакините и може да пристигне и в четвъртък вечерта. Оставяме на домакините да обмислят занимания за петък, събота и неделя до обяд. Разбира се, който не може да пристигне в петък, се присъединява в събота. В неделя - 29.7 - след обяд всеки си прави сметката кога да се изтегли. Който иска, уговаря се, може да си тръгне и на другия ден.

Нека домакините кажат какво мислят за тези дати :)

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм в селото. \на 30 мин с кола от града\

Ако ще сме в М. Търново за настаняване не мога да съдействам, мога да се ангажирам да организирам цялата събота.

Събираме се на Качул с храна за цял ден, може подходяща и за огън. Водя ви на 1 - 2 места от там , палим огън по обяд в гората почиваме и така до късния следобяд или вечерта. Местности Кукулят, Индипасха, ходене покрай р. Велека - може и с кола по- голямата част, може и пеш , местността е равнинна с хубав горски път. Това е.

За настаняване в града, трябва да съдейства Ина.

Аз днес заминавам за там с една група от 10 човека от Варна, но съм ги организирала за селото.

Ще разбера на място как стои въпроса с Градище и гробницата на Бастет и в понеделник, ще мога да кажа повече и по- конкретно по въпроса. Ако може да се издейства, да ни пуснат мога да ви закарам с човек и до там в неделя, например. И за разлика от миналата година, когато ви изгупихме с GPS в Рила :3d_146: тук мога да ви водя със затворени очи.

Познавам гората на изток от М.Търново от другите страни ми е непозната. Така че за местата, които са непосрседствено до града не мога да съдействам.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

28/29-ти юли? Това е събота и неделя, нали? Късметче, кога беше прана терапия семинара?

Линк към коментар
Share on other sites

Ами аз съм ви изписала цялата информация. Има всякакви маршрути, написала съм и телефоните на Туристическия център.Всеки трябва да се обади да попита за свободни квартири, това няма как да свърша аз от името на всеки форумец.Публикувала съм и информация за хотели, ако никой не иска да е в тях, то трябва да попита в туристическото бюро за свободни квартири, където са обявени, просто.

Ще намерим кой да ни покаже пътят за Качул, ако вуйчо ми е там може също да покаже пътят. Но аз съм пешеходец, а не шофьор.

Аз познавам гората непосредствено до Малко Търново, може да си направим и пикник някъде, но това ще решим на място.

Сега е важно всеки да се обади за свободна квартира.Аз също ще се обадя до Туристическия център.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...