Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Срещи на Портала - лято 2012!


Recommended Posts

Да, не участвах на предварителните обсъждания, преди това бях на море и си мислех, че и ти като домакин ще си с нас и ще го обсъдим, ще ни опишеш предимства и недостатъци на преходите. Но ти се появи в последния момент и си казала на първите няколко от групата "хайде!" . А знаеш ли какво каза по този повод водачката ни за Бастет - че на този 5 километров чер път към Индипасха доста коли коли са чупили кардан, е аз не счупих но колата ми е за ремонт, ако това те интересува де...

Кажи Диди, какви ти бяха личните предпочитания за да пренебрегнеш "Мишкова нива"?

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

А рисувахте ли? Направихте ли си арттерапевтичен сеанс?

Линк към коментар
Share on other sites

Да ,имаше изпитание наречено лош път. Не е справедливо да се упреква който и да е за това ,а най-малко Диди ,която ни отдели цял ден от времето си и направи всичко възможно да прекараме хубаво.

Добре е ,че Александър сподели очакванията и разочарованията си ,та всеки ,който има желание да организира или да посети една подобна среща, да знае че и в срещите не всичко е цветя и рози . Има и такива недоразумения и препятствия.Свързано е с нашите предварителни очаквания и с това ,че все пак ние не се познаваме и за кратко правим опит да бъдем малка общност .

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Арт занятие имаше и беше с много професионализъм водено от Ина. В него най-вече участвах аз и още Илианчето и Крис, но дори да отчетем само това, което открих и отворих аз за себе си, стига колкото за цял клас. Другите май предпочетоха свободните разговори, но това е нещо напълно нормално - всеки си има своите приоритети и очаквания. Моите лични бяха преизпълнени на 200%.

Вече писахме с Илиана в темата за сухия пастел. В момента си събирам мислите и впечатленията за още няколко теми във форума за визуалните изкуства. Имам и какво да споделя в няколко теми от подфорума за Паневритмията и в другия за педагогиката, и за ... ох толкова са много... . Само се моля за търпение, защото от днес съм си пак "белка в колесе" в английския и сега ми е на първо място да си осигуря материалите за групата с малките утре - нямам търпение да приложа и проверя в часа по английски нещо, което научих от Ина и нейните съвети и отношение към мен.

Да добавя специална благодарност на Диди и на нейните прекрасни деца, които носят спокойствието и светлината и мъдростта на своите родители, както и детското им излъчване и игривост и любознателност. Беше невероятно изживяване да общувам с дъщеричката и така ми се искаше да се гмурна с тях в бързея, но като една леличка госпожа се задоволих само да крача като щъркелка около тях и да се наслаждавам на тяхното наслаждение.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Кажи Диди, какви ти бяха личните предпочитания за да пренебрегнеш "Мишкова нива"?

Явно е станало голямо недоразумение.

Ходенето до Мишкова нива, не зависеше от мен, по програма трябваше да е в петък, аз дори не знаех, че не сте ходили, на края на деня го изкоментирахме с Ина. Не съм настоявала по никакъв начин за Индипасха, дори попитах предния ден, колко човека искат да дойдат, защото предположих, че не всеки ще иска.

За счупени коли не знам, ходили сме с много хора с различни коли и до сега не сме имали инцидент, вече повече от 10 години, затова си позволих да предложа да отидем с колите, още повече, че аз също бях с моята. Като въпреки това предупредих, че е горски път и всеки да прецени.

И аз като Роза ти благодаря за коментара, той ми даде доста теми за размисъл относно воденето на групи. Не ми се беше случвало до сега.

Приемете моите извинения за причиненото неудобство - към шофьорите на колите.

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Да ,имаше изпитание наречено лош път. Не е справедливо да се упреква който и да е за това ,а най-малко Диди ,която ни отдели цял ден от времето си и направи всичко възможно да прекараме хубаво.

Добре е ,че Александър сподели очакванията и разочарованията си ,та всеки ,който има желание да организира или да посети една подобна среща, да знае че и в срещите не всичко е цветя и рози . Има и такива недоразумения и препятствия.Свързано е с нашите предварителни очаквания и с това ,че все пак ние не се познаваме и за кратко правим опит да бъдем малка общност .

Да, Роза, който поема ангажимент да организира и бъде домакин на подобна среща, трябва да бъде с гостите си през почти цялото време, както Инчето, а не само за няколко часа и то "бързайки". Казвам го за да се поучим от грешките си, а не да ги повтаряме. Възхитен съм и от водачката ни на гробницата на Бастет. Предварително и много подробно ни описа маршрута и разказа много детайли за Бастет и виденията, до взривяването и!?... и последиците за тези които са я взривили!

Ето и миг от творческата атмосфера:

027950512.jpg?r=0

Линк към коментар
Share on other sites

Кажи Диди, какви ти бяха личните предпочитания за да пренебрегнеш "Мишкова нива"?

Явно е станало голямо недоразумение.

Ходенето до Мишкова нива, не зависеше от мен, по програма трябваше да е в петък, аз дори не знаех, че не сте ходили, на края на деня го изкоментирахме с Ина. Не съм настоявала по никакъв начин за Индипасха, дори попитах предния ден, колко човека искат да дойдат, защото предположих, че не всеки ще иска.

За счупени коли не знам, ходили сме с много хора с различни коли и до сега не сме имали инцидент, вече повече от 10 години, затова си позволих да предложа да отидем с колите, още повече, че аз също бях с моята. Като въпреки това предупредих, че е горски път и всеки да прецени.

И аз като Роза ти благодаря за коментара, той ми даде доста теми за размисъл относно воденето на групи. Не ми се беше случвало до сега.

Приемете моите извинения за причиненото неудобство - към шофьорите на колите.

Разбирам че ти е за пръв път и не ти се сърдя. Грешката си е и моя, че колата ми е по-ниска от обичайното. От одиране по тръните обаче не можа да се спаси и колата на Донка. Не можах да се добера до по-точна информация, ти се появи в последния момент и не изчака поне 1 минута всички да обсъдим, промяната в маршрута, а си казала: "след мен". Между другото това е общовалиден Бг манталитет, с който уви, водя голяма борба пак да свиквам след 12 години живот в Унгария. Обобщавайки, виждам как тук мнозинството са индивидуалисти и всеки си тегли в различни посоки.

Линк към коментар
Share on other sites

Има специални снимки от гробницата,но ще ги пусна по-късно .За сега обмислям дали да е в отделна тема за Бастет,тъй като имам интерес към темата от много години. Виждат се много неща,но не от всеки.Това ще стане след Рила.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Александър, приемам забележките ти, те са важни за мен, въпреки че са плод на доста недоразумения в предаването на информацията.

Но все си мисля, че щеше да е по - истинско, ако това го беше споделил с мен още там, имахме доста време, докато бяхме на реката.

Там се демонстрира друго поведение и сега да си кажа честно ми е леко неприятно от това. Тук е доста показно и не знам каква точно е целта, може би да ме порицаеш в нещо, но не знам в какво.

Още един път ти се извинявам лично за причинения дискомфорт, с което ти предлагам да приключим с тази насока в темата , за да не разваляме атмосферата, ако искаш да споделиш още нещо по този въпрос, моля те направи го на лични ще ти отговоря.

Може би е добре да се пусне тема "Team building" - Тийм билдинг, защото наравно с посещение на разни интересни местенца би било хубаво да помислим и за това. Защо се случват разни неща, като например всеки се втурва напред по пътеката в гората, изоставяйки другарчето Розалинка, която не може да ходи бързо като нас?...

Линк към коментар
Share on other sites

Алекс,групата се спря и екскурзоводката ме попита дали искам да бъда изчаквана.Аз отказах.Движа се бавно,със собствен ритъм в планината ,защото така обичам.Мога и по бързо,обаче нали и ти ме лекува,нямаше как в тоя случай да бъде другояче.Освен това Донка и Креми веднага заеха междинна стража между мен и групата(както се прави в такива случаи),така,че всичко беше о.к.

Ако ми позволите да обобщя ,мисля,че наистина натрупахме за два дни,преживявания и доста ценен опит.Ние българите трябва да се научим да разговаряме ,но в момента на действието.След това не върши работа.Хайде лека вечер от мене на всички тук.До скоро.

Редактирано от Розалина
Линк към коментар
Share on other sites

Александър,от 11човека,ти си единствения недоволен...................Без коментар.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Аз искам да благодаря на всички, които дойдоха и заедно посетихме невероятни места и усетихме невероятната атмосфера на Странджа и родния град на майка ми Малко Търново.

Благодаря на Донка за импровизирания транспорт на отиване и изключителната опитност за духа и тялото Паневритмия. Благодаря на всички присъстващи за този прекрасен енергиен танц, който изиграхме в тези два дни.За мен тези сутрини бяха изключителни.Мисля, че успях да се докосна до всеки, т.е. всеки беше позитивен и ме допусна до себе си и компанията си без никакви прегради.

Бих се радвала, ако Донка сподели истински успешния си опит в колажа, който мисля, че заслужава вниманието на всички съфорумци.

Впечатленията са толкова много, че не знам откъде да започна, хах.Но истината, е че се чувствам благодарна към всеки, който беше там. Усещам всички много по- близки и ще се радвам да се видим пак, в която и точка на България да решим.Поздрави!

Мисията завърши успешно и всеки има участието и приноса за това!

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо интересно за Странджа и Бастет:

http://tv7.bg/spodel...ails&id=9348792

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Утре на 27 октомври - излет на Белинташ !

Тема; Среща на плодовете на Бога с плодовете на природата !

Носете си музикални инструменти и песнопойките, ще ви потрябват !

Мир и Любов .

http://bg.wikipedia.org/wiki/Беланташ

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...