Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Срещи на Портала - лято 2012!


Recommended Posts

gallery_377_242_56871.jpg

gallery_377_242_19212.jpg

gallery_377_242_88017.jpg

Това беше лято 2011, на Трещеник - който беше там, никога няма да го забрави! Благодаря на всички за нощта край огъня, за разговорите по рилските пътечки и сред клековете, за смеха и усещането, че съм с много, много близки хора!

Едно пиленце ми пропя, че има супер интересни идеи за 2012! Сега вече усещам как малкото порталче в мен нетърпеливо потропва с краче и вече сънува планината.

Споделяйте идеите си, приятели!

Място?

Дата?

Програма?

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Идеята е повече от страхотна .Аз ви предлагам да си направим пленер по рисуване, обещавам, че много ще помагам и ще се забавляваме с цветовете под ръка , на хладина !Хахаххаха!

Единственото място , което ми хрумва и където гората ми е позната е Малко Търново , знам всички гори и боровата и дъбовата гора, знам как се стига пеша и с кола.

А освен това аз имам и баба там и може да се уреди въпросът със спането много лесно при уникални условия, къщите са великолепни , хората от Малко Търново също. Уникална е Странджа през лятото. Нах- дъхавата лятна планина с повече от 200 вида гъби , цветя и зеленика. Аз вече се увлякох, но просто предлагам един много уханен вариант.Поздрави на всички порталци!

Линк към коментар
Share on other sites

Ех Ина как ми уцели района :) любимо.

Тази събота и неделя съм с група от 10 човека там до М.Търново в Граматиково, ще ходим по подземни манастири и енергийни места. Но винаги имам време и за още. :)))

Линк към коментар
Share on other sites

Енергийните места не ги знам, само гората и града , но толкова ще се радвам да сме заедно, Диляна , супер, давайте !

Линк към коментар
Share on other sites

Никога не съм била там - кой тръгва за Малко Търново???

Има ли място за палатки, което да е близо до някаква хижа или място за преспиване?

Нещо повече за транспорт до Малко Търново за тези, които не са с кола?

Линк към коментар
Share on other sites

За хората без кола , могат да хванат влак или автобус до Бургас и оттам има маршрутки до Малко Търново .Познавам доста хора, които биха приели гости в къщите си, които са уникални срещу скромно заплащане.За предвижването в планината могат да се правят преходи пеша по различни маршрути, а могат и с кола има път за шофиране.

Линк към коментар
Share on other sites

Ние с Емо идваме когато кажете - на палатка сме, така че сте ни на гости край огъня!

Линк към коментар
Share on other sites

И аз не съм ходила в Малко Търново, а имам желание.

Ако е събота/неделя, сигурно ще дойдем, може би дори целокупно-семейно :)

Дата не предлагам, аз съм наблизо, които са по-далеч, са с предимство - казвайте!

Линк към коментар
Share on other sites

Илиянче, какво значи края на юли в дати?

От предишни срещи имаме опита, че са нужни поне 3 седмици толеранс до датата на срещата, за да могат всички желаещи да съобразят личните си планове без да се налага да отменят друг ангажимент. Това означава най-рано 13-15 юли, после 20-23 и края - 27-29 юли.

Линк към коментар
Share on other sites

За мен е важно да е след 16-17 юли. Най-добрия вариант ми е 27-29, но и 20-23 става. Все пак нека всички кажат и да намерим нещо средно, което да е добро за всички.

Линк към коментар
Share on other sites

При мен днес има нова информация - юли май се очертава натоварен, ще мога едва в края на месеца, т. е 28/29, което устройва и Илиянчето.

Редактирано от Диана Илиева
Линк към коментар
Share on other sites

Привет,

Не съм обсъдила със семейството, но 28 - 29. юли изглеждат добри и за мен.

Колко ще е хубаво пак да си поприказваме и да сме заедно!!!

:3d_097:

Линк към коментар
Share on other sites

Колко ще е хубаво пак да си поприказваме и да сме заедно!!!

A във форума не сте ли пак заедно, макар - и във виртуална среда - и не разговаряте ли?

Линк към коментар
Share on other sites

[A във форума не сте ли пак заедно, макар - и във виртуална среда - и не разговаряте ли?

Не толкова пълноценно колкото на живо.. :3d_135:

Друго си е да усетиш душата..... Някои форумни заядливци са всъщност много приятни и чувствителни хора...., което никога не бих разбрала само ако им четех постовете..

Редактирано от Криси
Линк към коментар
Share on other sites

Аз за сега съм свободна на 21-22 или на 27-28, ако не ми се отмени ангажимента за 29.07.

Донче, относно палатката, Странджа не е подходяща планина за палатка :), поне за района за който си говорим. Аз знам само едно място на което ходим на палатки местността Качул \между М.Търново и Граматиково\ , и то долу до самата река на плажа в събота и неделя, когато има и други хора. Планината е дива, няма обособени еко пътеки и е добре да се движи човек само с човек, който я познава, има доста змии на определени места, които се избягват. Има доста особености. Краят на юли и целият август по принцип не се препоръчват, заради специфичните мушици, които влизат в очите на цели рояци. Легендата казва, че Странджа крие много тайни и затова пуска мушици на летните пътници, за да не могат да видят голяма част от тях :))))). Но се преживява. Затова и в този сезон се стои главно край реката, което е приказно, между другото. Предложението на Ина за къща е добро. Аз лично ще съм до М.Търново в Граматиково, но ще се присъединя.

Линк към коментар
Share on other sites

Всичко, което Диляна казва е така.Местността Качул също е близо до Малко Търново.Като малки сме ходили и пеша.Хах

За палатките, Странджа е камениста по откритите места, единствено вътре в гората, където е много прохладно има дебели сенки, ми хрумва също , че може да се разпъне палатка, но пак би било много усойно.

Засега варианта с преспиване в къщи май е най- добър. Иначе много ще се пръснем.

Диляна в Граматиково, Донка на палатка в Качул, някакси трябва да се посъберем.

Разчитам и на Диляна да сътвори маршрути, защото аз отдавна не съм ходила по гората, просто защото е нямало с кой.Да не говорим за гъби, което аз обожавам.Хахах. Ще стане, просто трябва добре да се помисли.Уникално преживяване ще бъде.

Линк към коментар
Share on other sites

Я колко сме готини....Идеята много ми харесва,датите са добри,но два дни са малко,пък пътуването до там е доста.Има ли някой с кола от София,да се организираме?Чакам отговор от Орлин,че с него пътувахме чудесно миналата година.Добре еда сме на едно място,защото времето заедно никога не достига.

Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Пътувам от София с кола, ако сме с две преспивания ще е супер, все пак наистина е доста път. Разбира се може да се разберем и да сме няколко човека в кола.

Редактирано от Слънчева
Линк към коментар
Share on other sites

:3d_053:Готова съм.Нека отидем до Градище,да навестим Бастет!Това ми е мечтаааа.. Редактирано от Мария-София
Линк към коментар
Share on other sites

Разгледайте и този сайт.http://www.malkotarnovo.yes.bg/bg/

В него има доста информация, включително и за цялата местност, близките села и т.н.

Освен това има и телефони на туристическия център, който смятам, че може да ни е полезен.

Линк към коментар
Share on other sites

Линк към коментар
Share on other sites

Това е един хотелски комплекс, който е в центъра, представлява комплекс от къщи за гости, супер луксозни, с басейн, шезлонги и т.н, не съм влизала вътре, но всички казват , че били супер, който иска може да отседне и там с всички удобства.

http://house.bildnix.com/index.php?pid=1

Линк към коментар
Share on other sites

Пътувам от София с коля, ако сме две преспивания ще е супер, все пак наистина е доста път. Разбира се може да се разберем и да сме няколко човека в кола.

От скоро във форума, но ми се иска да дойда. Имате ли нещо против и ако има организация на хора от София с коли да се включа и аз?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...