Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Секс и семейни отношения


Pandora

Recommended Posts

Здравейте !

Търся отговор на това доколко сексът е важен за отношенията в една двойка.И ако двойката има сексуални проблеми,могат ли партньрите в нея да бъдат щастливи?

Омъжена съм от 15 години,но от няколко години съпругът ми има сексуални проблеми.Чувствам се неудовлетворена и изнервена,освен това нямам никакво настроение.Ходили сме по лекари, но няма никакъв резултат.Какво бихте ме посъветвали?Как да подтисна сексуалното желание в себе си ,за да не мисля и не чувствам нужда от секс ?

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

може да опитате с оздравителната програма на М.Норбеков. Той е минал през същия проблем и има чудесни и ефективни упражнения.

Колкото до сексуалната енергия - потискането й е най-сигурния път към множество заболявания....не ви съветвам да се мъчите. И да, качественият секс е основа в хармоничните отношения - не казвам единствено необходима, защото над нея се гради, но съществена! Напълно е възможно да се регулират нещата....вече хиляди хора по света са успели, можете и Вие. Нека не забравяме, като жени, че играем много важна роля за това - Вие бихте могла да му помогнете.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте,

може да опитате с оздравителната програма на М.Норбеков. Той е минал през същия проблем и има чудесни и ефективни упражнения.

Колкото до сексуалната енергия - потискането й е най-сигурния път към множество заболявания....не ви съветвам да се мъчите. И да, качественият секс е основа в хармоничните отношения - не казвам единствено необходима, защото над нея се гради, но съществена! Напълно е възможно да се регулират нещата....вече хиляди хора по света са успели, можете и Вие. Нека не забравяме, като жени, че играем много важна роля за това - Вие бихте могла да му помогнете.

Благодаря ви,опитвали сме какво ли не,но не помага и колкото и аз да се опитвам да се сближа ме отблъсква ,станал е асексуален.

Линк към коментар
Share on other sites

Мне, не е асексуален, отблъсква Ви, защото този проблем го притеснява много повече, отколкото Вас самата. Едва ли ще си признае, че е така; по-скоро ще настоява, че (освен проблема) просто няма и никакво желание за секс.

Не знам какво сте опитвали, но по реакцията Ви и това, което сте написали, си мисля, че и двамата сте се отчаяли и не виждате начин и надежда. А това никак не ви помага. Не зная какъв е проблема, но дори и при физически проблем, често има решение. Ако искате, опишете как и по какви причини според Вас се е случило и какво и как сте опитвали за разрешение на нещата.

Линк към коментар
Share on other sites

Добрият секс не е основата, а чак "черешката на тортата" във взаимоотношенията. Проблемите може да се дължат и на дисхармонии в други сфери от живота на единия партньор ( професионална напр.) или на преценката му за себе си.

Другият обаче винаги може да помогне - тъкмо това е предизвикателството към него и неговият "урок" за учене.

Асексуалността не винаги е проблем. Може да е нормален етап от развитието.

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Емил от Льонеберя

За малко да напиша, че "свалих очилата по метода на Норбеков, но си стоя с тях на профилната снимка - за реноме", но се сетих, че в реалния живот не съм носил никога очила, освен слънчеви... :3d_135:

Но иначе... продължавайте с Мизиризи-киримири-норбекович. Надали бихте сгрешили.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, jul, може ли дадеш пример за едно такова упражнение ? Или просто кратко обяснение в какво се състоят тези упражнения ?

Благодаря.

Здравейте,

може да опитате с оздравителната програма на М.Норбеков. Той е минал през същия проблем и има чудесни и ефективни упражнения.

Колкото до сексуалната енергия - потискането й е най-сигурния път към множество заболявания....не ви съветвам да се мъчите. И да, качественият секс е основа в хармоничните отношения - не казвам единствено необходима, защото над нея се гради, но съществена! Напълно е възможно да се регулират нещата....вече хиляди хора по света са успели, можете и Вие. Нека не забравяме, като жени, че играем много важна роля за това - Вие бихте могла да му помогнете.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, jul, може ли дадеш пример за едно такова упражнение ? Или просто кратко обяснение в какво се състоят тези упражнения ?

Благодаря.

Привет~

Самата оздравителна програма е насочена към целия организъм и има строго определен (бих могла да кажа дори....геометричен :)) ред, в който се извършват самите упражнение, като се поставят акценти и към дадени заболели органи. Много е важно точно това - цялостният подход, подплътен от ВЯРА в успеха. Не мога да опиша просто едно упражнение, защото се запчва със загрявка, преминава се през определен вид дишане, визуализация, работа с емоциите и т.н. нали разбираш...

Аз съм срещала упражненията дадени за мъжете в третата му книга - нар. се "Уроците на Норбеков". Не съм ходила на курсовете му, но съм работила самостоятелно и съм много доволна. Разбира се...в друга насока, предвид пола ми :)... Имам познати....вече доста...които си свалиха очилата - но пак казвам, акцентът не е върху лекуването на един орган, когато цялата система страда и на първо място - психиката. Самият Норбеков казва, че механичното изпълнение на упражненията е 1-2% от цялата програма!

Тук можете да изтеглите книгите:

http://www.spiralata...Type=1&find=��������

Първата е "Опитът на един глупак..." и там разказва подробно своята история, дава основата на упражненията с картинки.

Втората е "Къде на..." и т.н. ще се ориентирате.

Колкото до Пандора - пак стигнахме до вярата. Все едно някой да ти поднесе една връзка с поне 100-на ключа, казвайки, че вратата може да се отвори със сигурност с поне един от тях...ти обаче си опитал 30-на и вече си се отчаял.

Един добър психотерапевт може да бъде безценен, особено що се отнася до това да спомогне да се открият онези фини и скрити блокажи. Тук и жената има роля...при това съществена.

Редактирано от jul
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Чувствам се неудовлетворена и изнервена,освен това нямам никакво настроение.Ходили сме по лекари, но няма никакъв резултат.

Миличка, започни от ника - защо Пандора? Отворила си кутията, а можеш ли да определиш намереното в нея? Може пък да не е чак толкова лошо.

Започни също от цитата по-горе.

От какво си неудовлетворена. Може ли временно да не смяташ това неудовлетворение за толкова важно? Или да намериш начин да се справиш с него?

От какво си изнервена? Заслужава ли си? ( От личен опит - никога не си заслужава. Ако се обърнеш към нещата, които са те изнервяли в миналото и са вече решени проблеми, ще се убедиш също, че не си заслужава. Те или ще се рещат, или няма да се решат, но нервите само пречат.)

Какво би ти създало добро настроение? Направи го.

Впрочем първото и най-лесно лекарство - пей. Непременно опитай. Още сега, веднага. И при всяка възможност, а при невъзможност - наум.

Редактирано от късметче
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Чувствам се неудовлетворена и изнервена,освен това нямам никакво настроение.Ходили сме по лекари, но няма никакъв резултат.

Миличка, започни от ника - защо Пандора? Отворила си кутията, а можеш ли да определиш намереното в нея? Може пък да не е чак толкова лошо.

Започни също от цитата по-горе.

От какво си неудовлетворена. Може ли временно да не смяташ това неудовлетворение за толкова важно? Или да намериш начин да се справиш с него?

От какво си изнервена? Заслужава ли си? ( От личен опит - никога не си заслужава. Ако се обърнеш към нещата, които са те изнервяли в миналото и са вече решени проблеми, ще се убедиш също, че не си заслужава. Те или ще се рещат, или няма да се решат, но нервите само пречат.)

Какво би ти създало добро настроение? Направи го.

Впрочем първото и най-лесно лекарство - пей. Непременно опитай. Още сега, веднага. И при всяка възможност, а при невъзможност - наум.

Благодаря Ви,много сте мила.

Линк към коментар
Share on other sites

Интересно, jul, може ли дадеш пример за едно такова упражнение ? Или просто кратко обяснение в какво се състоят тези упражнения ?

Благодаря.

Привет~

Самата оздравителна програма е насочена към целия организъм и има строго определен (бих могла да кажа дори....геометричен :)) ред, в който се извършват самите упражнение, като се поставят акценти и към дадени заболели органи. Много е важно точно това - цялостният подход, подплътен от ВЯРА в успеха. Не мога да опиша просто едно упражнение, защото се запчва със загрявка, преминава се през определен вид дишане, визуализация, работа с емоциите и т.н. нали разбираш...

Аз съм срещала упражненията дадени за мъжете в третата му книга - нар. се "Уроците на Норбеков". Не съм ходила на курсовете му, но съм работила самостоятелно и съм много доволна. Разбира се...в друга насока, предвид пола ми :)... Имам познати....вече доста...които си свалиха очилата - но пак казвам, акцентът не е върху лекуването на един орган, когато цялата система страда и на първо място - психиката. Самият Норбеков казва, че механичното изпълнение на упражненията е 1-2% от цялата програма!

Тук можете да изтеглите книгите:

http://www.spiralata...1&find=��������

Първата е "Опитът на един глупак..." и там разказва подробно своята история, дава основата на упражненията с картинки.

Втората е "Къде на..." и т.н. ще се ориентирате.

Колкото до Пандора - пак стигнахме до вярата. Все едно някой да ти поднесе една връзка с поне 100-на ключа, казвайки, че вратата може да се отвори със сигурност с поне един от тях...ти обаче си опитал 30-на и вече си се отчаял.

Един добър психотерапевт може да бъде безценен, особено що се отнася до това да спомогне да се открият онези фини и скрити блокажи. Тук и жената има роля...при това съществена.

Благодаря Ви,и психотерапия сме опитвали и сексолози.Всичко е само временно,после пак същото.

Линк към коментар
Share on other sites

Пандора, сексът е с различна важност при различните хора и съответно връзки. Вашия брак не е отскоро, а проблемът е от няколко години. Ако секса преди това и като честота, и като качество :) е бил ок за теб, е разбираемо защо сега ти липсва. Ако пък ти винаги си била с по-висока сексуалност от двамата, значи просто това различие е факт и към днешна дата ситуацията е съвсем крайна. Докато се консултирате и прилагате терапии (само ти знаеш дали преди тези няколко години всичко е било ок и искаш и ти липсва именно този секс), най-лесното е да ползвате безбройните варианти с помощни средства - стимулатори и играчки. Ако и такъв вариант не допада на мъжа ти...новия сексуален партньор не би бил изневяра лично според мен. С нужната дискретност, разбира се.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте !

Търся отговор на това доколко сексът е важен за отношенията в една двойка.И ако двойката има сексуални проблеми,могат ли партньрите в нея да бъдат щастливи?

Омъжена съм от 15 години,но от няколко години съпругът ми има сексуални проблеми.Чувствам се неудовлетворена и изнервена,освен това нямам никакво настроение.Ходили сме по лекари, но няма никакъв резултат.Какво бихте ме посъветвали?Как да подтисна сексуалното желание в себе си ,за да не мисля и не чувствам нужда от секс ?

Аз не успях да разбера, след като сте посетили толкова лекари, проблемът физиологичен ли е или психологичен.

Това е от огромно значение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Не точно сексът, а интимността е важна за брака.

Аз съм имала същия проблем.

Партньорът ми има по-малка потребност от секса от мен. Чувството на неудовлетвореност наистина не може да се опише.

И понеже мъжът изразява своето отношение към своята половинка чрез секса, когато не иска да прави секс, жената се чувства отблъсната, не толкова защото и лисва самият акт, а защото той не я желае - чувства се отхвърлена и самотна.

Мъжът трябва да разбере, че може да задоволи жена си по много начини, нека открият своите, съвети не могат да се дават. Но ако няма желание, към алтернативни средства, ако я отблъсква, това разстройва брака.

Колкото и да се опитва да е вярна жената, тя инстинктивно, от инстинкт за оцеляване търси вниманието на друг мъж. И дори да не прави секс с него, изневярата вече е факт, щом е в съзнанието. Но пък изневяра ли е след като другият се отказал от нея?

Сложно е.

Наистина е важно да се разбере причината. Ако просто няма чувства, никой не може да помогне.

Има ли взаимност, заедно може да се превъзмогне всичко.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Сексът е важен за отношенията, той е един въд връзка, която трябва да се поддържа и съхранява, съответно при проблеми с тази връзка не е хубаво да се тичапри друг/а, а да се намери начин за разрешаването на проблемите. Всичко е до отношения и комуникация, сексът не омръзва, омръзва еднообразието му

Линк към коментар
Share on other sites

Не точно сексът, а интимността е важна за брака.

Аз съм имала същия проблем.

Партньорът ми има по-малка потребност от секса от мен. Чувството на неудовлетвореност наистина не може да се опише.

И понеже мъжът изразява своето отношение към своята половинка чрез секса, когато не иска да прави секс, жената се чувства отблъсната, не толкова защото и лисва самият акт, а защото той не я желае - чувства се отхвърлена и самотна.

Мъжът трябва да разбере, че може да задоволи жена си по много начини, нека открият своите, съвети не могат да се дават. Но ако няма желание, към алтернативни средства, ако я отблъсква, това разстройва брака.

Колкото и да се опитва да е вярна жената, тя инстинктивно, от инстинкт за оцеляване търси вниманието на друг мъж. И дори да не прави секс с него, изневярата вече е факт, щом е в съзнанието. Но пък изневяра ли е след като другият се отказал от нея?

Сложно е.

Наистина е важно да се разбере причината. Ако просто няма чувства, никой не може да помогне.

Има ли взаимност, заедно може да се превъзмогне всичко.

До известна степен е така ,поне погледнато от тази гледна точка е така ,но в такъв случай и жената има отговорност от това да бъде желана ,от друга страна досега не съм бил женен и нямам опит в брачните отношения .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте !

Търся отговор на това доколко сексът е важен за отношенията в една двойка.И ако двойката има сексуални проблеми,могат ли партньрите в нея да бъдат щастливи?

Омъжена съм от 15 години,но от няколко години съпругът ми има сексуални проблеми.Чувствам се неудовлетворена и изнервена,освен това нямам никакво настроение.Ходили сме по лекари, но няма никакъв резултат.Какво бихте ме посъветвали?Как да подтисна сексуалното желание в себе си ,за да не мисля и не чувствам нужда от секс ?

 

 

ми няма как да го спреш иска ти се и това е,по добре говори с съпруга си и използвайте някакво разнобразие... 

Редактирано от didi_ts
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...