Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Лягането преди полунощ


Guest Христо

Recommended Posts

  • 1 month later...

Години на ред си лягах навреме 22 или 23 часа. Не мисля, че през тези години имах някакво просветление. Дори не се и наспивах и спях и до късно.

През годините в които си лягам към един през нощта, са годините на най-голямото ми развитие. Усилие е за мен да стоя будна по това време, но някак си и буквално, но и на практика ме направи по-будна. През годините в които будувам в полунощ стигнах до прозрения, а и научих много неща от други будни хора. Освен това започнах и да ставам рано.

Така, че не знам. За мен има нещо магично в полунощ. Нито е вчера нито е днес.

От една страна човек трябва да поспи и да осъзнае в тази почивка за ума разни неща, но явно за всеки е индивидуално - който е бодърствал, трябва да се отпусне и обратното.

Но съм сигурна, че времето е особено. Ако съм будна в полунощ дали от умората или друго, съзнанието ми възприема реалността малко размита, може пък да не е просто илюзия, а наистина да се случва нещо в полунощ.

Вярно на другия край на света е обяд, но това не ме притеснява, възприемам от другата страна на земята, нещо като друго измерение. Колкото и нормално да ни се струва, че ако тук е нощ, а там ден, все пак е странно, че половината планета спи, а другата бодърства. Нещо като втора смяна. Нещо като слънцето не може да огрее навсякъде.

Но пък и звездите трябва да се видят, не заслепени от слънцето....

А аз имам спомени и от сънища....

Линк към коментар
Share on other sites

За да бъде здрав,човек трябва да знае кога да ляга и кога да става.По-късно от 12ч.вечерта не лягайте.Изобщо часовете,определени за лягане,са 20,22,или 24.Съвременните хора боледуват,защото не знаят кога да лягат и стават от сън.Някои стават в 4 ч.сутрин.Този час принадлежи на Земята,затова не е удобен.Ако ставате в 2 ч.,това е време на Луната,пак не е удобно.Добри часове са 12ч.в полунощ,1ч.-3ч.-5ч. и 6ч.Някои спят късно, до 9 или 10ч.-това е крайно нехигеинично.Да спи човек след изгрев слънце,то е все едно да го поставят под водите на някой водопад.Опасно е да се се спи денем.За да бъде човек в хармония с космическите течения,главата при спане трябва да бъде към север или към изток. -Начин на живот-Петър Дънов-изд.Астрала

Линк към коментар
Share on other sites

Намерих сланьонъка. Получи се това - https://docs.google....VmUxYkJ5R29IbHc . ...

Попаднах на клип, който се разминава като стойности, но отбелязва закономерността.

Под #3 е отбелязано, че "Всички животни водят еднакъв живот, с приблизително 1,5 милиарда сърдечни удара."

http://vbox7.com/play:9b4a3e5ac7

Линк към коментар
Share on other sites

Изобщо часовете,определени за лягане,са 20,22,или 24.Съвременните хора боледуват,защото не знаят кога да лягат и стават от сън.

По рано от 01:00 не си лягам и пращя от здраве. Здравето е нещо комплексно, за да бъде сведено до такава елементарна рецепта.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Попаднах на класация за дълголетниците в животинското царство. Впечатление прави, как да го нарека, пасивният, бавният начин на водене на живот сред тях.

http://vbox7.com/play:dedc459816

Линк към коментар
Share on other sites

Има резон. Тези, които живеят мирно и спокойно, тези, които са търпеливи и смирени ...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...