Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Индийско кино?


krasimira12

Recommended Posts

Здравейте,не можах да намеря друга такава тема и затова реших да започна тази

Какво мислите за индийските филми и актьори?Кой беше последния хинди филм ,който гледахте?Споделяйте на воля :)

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм фен :3d_039: филмите им рядко са просто щастливи, но не натоварват. По отношение на актьорите не задълбавам в мисли :3d_146: , но се набива на очи яката пластика при еднотипен хирург, която тресе цялата женска част от боливуда.

Не съм сигурна за последния филм, но май беше Кахаани.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се,че вече има отговори по зададената от мен тема,MEGGI този със сигурност ще го гледам,а аз последно гледах "Fanaa (Слепота) -страхотно филмче и Gadjini -той малко екшън се пада но има разтърстваща любовна история :)

Редактирано от krasimira12
Линк към коментар
Share on other sites

И аз да се включа , много харесвам индийските филми. Последно гледах Бодигард с участието на Салман Кхан и Карина Капур , готино филмче беше . А друг много стар филм с доста драматична история е Клетва на младежта препоръчвам ви го.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз по едно време харесвах индийско кино и изгледах доста филми - най-хубавия индийски филм, който съм гледала е "Jodhaa Akbar" - а Акбар е името на един от царете на някогашно идеално царство (някъде го четох).

Редактирано от Преслава Петрова
Линк към коментар
Share on other sites

Други много хубави филми са си класиката в жанра:

Umrau Jaan

Om shanti Оm (предполагам всички са го гледали :) )

Rab Ne Bana Di Jodi

http://youtu.be/bau8I9DzeYw

Линк към коментар
Share on other sites

Малко за император Акбар Велики- много интересна за времето си персона. Можете да прочетете малко тук ;http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BA%D0%B1%D0%B0%D1%80_%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8

Той прави много реформи, една от които е свръзана и с религията, но за съжаление е твърде напредничав за времето си.

Линк към коментар
Share on other sites

И още няколко :)

Delhi 6

Veer Zara (много тъжен беше):

http://youtu.be/BpkpXrub-PE

И My name is Khan - много хубав и с послание. А също и Ra One - отново с по-голяма идея от вечния индийски любовен епос :)

Иначе индийското кино е голяма драма, човешка любов, сълзи и още сълзи... :) по-мъчителен любовен филм от прословутия "Devdas" не съм гледала, измъчих се, а той е по известен епос :)

Редактирано от Преслава Петрова
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Индийското кино е велико, без да го идеализирам! То може да научи човек да обича и живее истински и мисля, че това направи с мен. Индийската музика е божествена, най-нежната и красива която е стигала някога до ухото ми. Любими филми:

 

 Veer and Zaara(2005)

 Jodhaa Akbar

 Mohabbatein

 Bhoothnath

 Kisna: the warrior poet

 Guru

 
  Любими песни:
  

 

 

 

   Преди време една много добра моя приятелка, занимаваща се с Рейки, ми каза че се е върнала назад във времето, за да провери дали сме се срещали и друг път. И така, видяла ме е като известен индиец. Смятам, че е вярно, защото от преди това да науча си чувствам Индия като майка. :)

Редактирано от Владислав88
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

"Paap" (2003 г.). Paap - "грях", в превод от хинди.

Филмът е индийски, важно място в историята заема будизма, резюмето му е на английски език, аудиото му е двуезично : като цяло тихо звучащо хиндуистко и нормален звук - превод на руски, субтитрите са на български. Интересно съчетание. Тук таме липсва превод на някои реплики, но част от тях ги разбрах въпреки скромните ми познания по руски.

Друго нещо, което ми се стори любопитно във връзка с филма : главната мъжка роля се изпълнява от актьор, приличащ на българския футболист Благой Георгиев (Благо Джийзъса).

По принцип не гледам индийски филми. Попаднах на този, докато търсех филми, свързани с прераждането. Намирам го за стойностен и подходящ за сайта : препоръчвам Ви го. Представлява история за престъпление, бягство, любов и още нещо - казано с малко думи. Историята не ме разплака, но ме разчувства... Не ми се случва с всички филми, които гледам...

 

 

Линк за изтегляне от замундата : http://zamunda.net/details.php?id=98750

 

Филмът онлайн, без превод : http://www.youtube.com/watch?v=0DwIq-voXNU

 

Внимание ! Текстът по - долу разкрива част от сюжета.

 

Главната героиня се казва Kaya (ролята се изпълнява от актрисата Удита Госвами). Кая е будистко момиче, живеещо в село Спити (в сайта има дама с такъв никнейм - явно е гледала филма и го е харесала). Баща и (Мохан Агаше) е решил, тя да стане монахиня в близкия манастир, смятайки че това е най - доброто за нея. Един от ламите, изпраща Кая в Делхи, за да доведете момченце, за което ламата вярва, че е превъплъщение на будистки водач, живял във въпросния манастир. Кая намира детето Лахмо (така се казва предполагаемият аватар в настоящия си живот). На връщане към селото, момченцето става свидетел на убийство на полицейски служител. Полицейският офицер Шивен (Джон Ейбрахам) е назначен да разследва случая. Той забранява Лахмo да напуска града за голямо негодувание на Кая. Шивен научава, че някои полицейски служители са замесени в убийството... Той успява да избяга с Кая и Лахмо в Спити. Между Кая и Шивен, разцъфтява любов. Бащата на Кая не одобрява тяхната любов, защото смята, че романтичните чувства са грях. Kая започва да се разкъсва между любовта си към Шивен и това да изпълни бащиното желание да постъпи в манастир.

 

 

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Awarapan (2007)"

Филмът разказва историята на един мъж на име Шивам (Emraan Hashmi), който търси радостта от живота, но намира само болка и самота. В опит да се скрие от миналото си, той работи за престъпния бос Малик (Ashutosh Rana), който е собственик на верига хотели в Хонг Конг. Един прекрасен ден Малик му дава задачата да следи любовницата му Рима (Mrinalini Sharma) и в случай, че хване момичето в изневяра, заповядва да я убие. Но Шивам не изпълнява заповедта...

http://zamunda.net/details.php?id=176244&fav=true

 

Филмът е хубав, но субтитрите му са...зле (общо казано). Все пак, разбрах повечето неща. Ако някой е добър в хинди, би могъл да жертва време и сили и да му направи по - добри. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

"Karam" (2005).

Във филма се разказва историята на наемния убиец Джон, който заедно с колегите си застрелва полицай, съпругата му и по - голямата от двете им дъщери (без това да е планирано). Убиецът е потресен от случилото се и взема решение да се откаже от убийствата. Решава да се ожени за своята приятелка Шалини и да започне на чисто. Но нещата се развиват, не така както му се иска...

Линк : http://zamunda.net/details.php?id=99451

 

 

"Valley of Flowers" (2006).

 

Резюме : През най-високите планински проходи на Хималаите,безстрашният Джалан и неговата банда преживяват нападайки невинни пътници,следвайки свои собствени кодове на честта и делейки заграбеното по равно ...докато не се появява мистериозната красавица Ушна.Тя се присъединява към бандата и бързо печели уважението на членовете и,както и сърцето на главатаря.Колкото по-силна става любовта им,толкова по-зле се отразява това на отношенията с останалите.Скоро Джалан и Ушна остават без поддръжници и от обикновените материални грабежи преминават в опити да пресекат нещо по-голямо – границите на свръхестественото и мистиката по пътя към безсмъртието.Съдбата разделя двамата безсмъртни...за да ги върне отново след столетия в съвременно Токио.
 

 

Ушна (огън) е жена без "център на вселената"...

 

Линк : http://zamunda.net/details.php?id=115066&fav=true

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

"Raaz" (2002).

Санджана и съпругът и Адитя отиват на вилата им в Ооти, за да се опитат да спасят разпадащия им се брак. Но почивката им се превръща в кошмар, след като Санджана започва да чува зловещи женски писъци. Наоколо броди дух. Адитя крие тайна, която може да го тласне от живота към смъртта.
Линк към коментар
Share on other sites

"Raaz: The Mystery Continues" (2009).

Реплика от филма : "Хората отиват в храмовете, за да срещнат Господ. Те носят неговата снимка в чантата си. Закачат я в колата си. Но никой не носи Господ в сърцето си." Има много истина в това изказване.

 

Доволен съм от "Raaz 2" ! :thumbsup2: Бях останал малко разочарован от "Рааз 1". Вторият филм от поредицата, определено е по - добър ! :) Този филм е антиатеистичен, но той е и отрицание на още едно лошо нещо, което е значим фактор в живота на човечеството от край време, но няма да спомена какво е то...В представената история има освен паранормални явления, напрежение, неизвестност, хубава музика,също така и мъдрост !

 

Линк за теглене : http://zamunda.net/details.php?id=159376&fav=true

 

 

Част от сюжета : Мрачният художник Притхви , преживява мистериозни и тревожни видения за моделката Нандита - жена, която никога не е срещал. Виденията продължават и след като я вижда за пръв път. Притхви предупреждава Нандита, че картините, които той рисува и в които присъства нейният образ, не са обикновени картини, а предсказания за чакащи я неприятности...Първоначално, Нандита отказва да му повярва, смятайки го за неин ексцентричен фен. Скептичното момиче преживява животозастрашаващи инциденти, които отварят очите и за света на паранормалното...Една от картините на художника я представя като мъртва. Единственият начин тя да промени злочестата си съдба е да успее да разгадае мистерията с помощта на Притхви, с риск това да я отчужди от приятеля и - репортера Яш (рационален атеист, отказващ да повярва в предчувствията на Притхви).

Редактирано от Кон
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...