Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Огледалото


Милкана

Recommended Posts

Чувала съм ,че ако се извърши определен ритуал ,човек ,може да види "вечния си любим " там ,другата половина от душата му . ...

А Андерсен е разказал толкова много за любовта с тази приказка ,че едва ли човек може да обхване всичко .

"На огледалото винаги се е гледало като на “точка на сингулярност” или космическо пресичане на две съседни измерения, която дава възможност за съзнателен достъп до другия Свят. Считало се също така за напълно реално човек да може да изчезне в дълбините на огледалото или че астралната същност може да излезе от него и да отнесе човека в тайнствения Свят на огледалата."

Моята най-добра приятелка ми разказа следното:"Оглеждайки се в огледалото, виждам образа на друг човек, преливайки с моя. Най- вече очите...сякаш през моите очи гледа той и аз виждам тези очи, наблюдавайки ме , от огледалото. Трудно ми е да го опиша ...Първоначално се стреснах- едва успях да различа своя собствен лик. В последствие свикнах да се оглеждам в тези мили очи.

Познавам човека. Усещането е за ... Безвремие.Оглеждайки се в очите му , по-скоро потъвайки в тях, дълбоко в себе си знам, че той и аз сме едно .''

Леко ще се отклоня от темата като споделя, че аз лично имах усещането, че през очите на едно 5 годишно дете ме гледа друг човек чийто образ смътно различавах, но той ме наблюдаваше и сякаш мислено разговаряхме.

Имал ли е някой подобни опитности? Бих се радвала да сподели :feel happy:

Интересно , интересно , нещо ти е казала приятелката ти . Аз колекционирам подобни неща в паметта си . Така , че благодаря . :3d_093:

Линк към коментар
Share on other sites

От очите на всяко дете особено до 3 год възраст гледа друг.

На мен ми се случва друго ,децата до 3 години ме Виждат.Незнам как точно да го обясня ,но винаги когато наблизо край мен има деца на 1 ,2 год аз може да съм зад витрина или някъде където обикновенно няма пряка видимост засичам как ме гледа някой дечко усмихнат и с блеснали очи.Погледите са "говорещи "дълги и усмихнати.Много е приятно.

Мисля че там човек може да се "огледа"най- добре.Детето не може да излъже.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз и човекът от невидимия свят , огледалото връзка или граница , врата , отражение или просто парче стъкло , както реших да иронизирам човешката ни същност в началото . Оглеждането в огледалото ,/не само стъкленото , но и това човешкото огледало- очите на другите /, какво ни дава , какво ни кара да попитаме , да разберем ?

Моят любим е в този свят.

Когато бях по - малка , имах чувството ,че моят любим е някъде зад огледалото или в него . Но сега , поглеждайки се аз знам , че моят любим също е роден сега , той е в този свят. Единствено си подготвям ума за него , заставайки пред огледалото . Обичам да се гледам в огедалото движейки се . Не обичам да заставам пред него и все още не съм се замисляла защо това е така ?

Редактирано от Инатари
Линк към коментар
Share on other sites

Чудех се къде да ги сложа моите "мисли" и защото тия дни казах:"Каквото вътре,такова и вън"реших,че щом тук са: мисли ,светове, форми,сякаш и мястото им да е при тях.

Преди години си спомням имаше един израз:"Да се чувстваш груви."Пак си го има,но дали е известен?!:)И защото немалко хора биха дали стотици примери на, какво е да се чувстваш груви,със сигурност и моето обяснение ще е само притурка.А бих дала и аз доста повече от едно.Та то е -като да вървиш на педя от земята.Или да се оставиш да те носи.Това същото груви.

Събуждам се и понеже си имам щастието да нямам много ,което "трябва" да правя,се заглеждам в плата,с който обичайно денем е покрито леглото :)знам как и психолозите наричат това,което ще опиша/парейдолия/,но удоволствието да ти се случи,пак ще определя като груви.Вглеждам се в шарките и ...те "оживяват".Онова,което досега никакво послание не ти е изпращало,проговаря.В нищо незначещите геометрични линини,виждаш картина.И то тъй ясна,че можеш да измислиш и какво се случва в нея.Чувала съм,че въпросното "разстройство"на възприятието,не всички определят като такова,че то е възможно за хора с богато въображение т.е. на такива,за които образният тип мислене е по-характерен.Та моето "огледало" е такова.Върху онова,което е отвън,става едно "друго".И то е само мое -пренаражедане на видимото,чрез което се "проумявам".Колкото повече научавам,толкова по-добре се разбирам.Като че ли,не само виждам ,което е в мен - вън,но се и опитвам да разбера защо "картината"е точно тази.

Подозирам една причина и тя е:)"голям кеф" вече в неделя.Все се чудя и защо точно,някоя музика ни въздейства,а друга никак.И завиждам на всеки,който не пита като мене подобни мешавици,а може да музицира.:)

Редактирано от shelter
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

"Какви лица ли отразило

ревниво пази огледалото

то сякаш е един прозорец

отворен в друг, предишен свят"

Атанас Далчев

Какво е скрито зад огледалото ?

Какво наистина представлява мистерията на огледалото?

Още великият китайски мъдрец и мистик Лао-Дзъ казвал, че можем да опознаем света, без дори да излезем от прага на стаята си. И е бил прав, защото, където и де се намира човек, на открито или в затворено помещение винаги съществуват безброй възможности за връзка с тайните на Космоса. Достатъчно например е да се усамотим и да се съсредоточим в образа си в огледалото, за да се съзрат скритите бездни на метефизиката. По-чувствителните хора впрочем трудно издържат на по-продължителното взиране в собствения си огледален образ, тъй като много скоро ги обхваща тръпка на ужас и страх от раздвояването на личността.

Същевременно никой никога не може да се види в огледалото такъв, какъвто го виждат околните. Странно и тайствено въздейства огледалното кръстосване на посоките, когато дясно се превръща в ляво и обратно. Дясно и ляво се идентифицират с добро и зло. Дясната страна винаги е добрата и силната. Исус Христос винаги седи от дясно на Господа.

Аналогични паралели са съществували още в античните култури. Ритонът обикалял сътрапезниците от ляво на дясно, в залата за пиршества се пристъпвало най-напред с десния крак, а когато към края на пира изкукуригвал петел, домакинът премествал пръстенът си от лявата ръка на дясната.

Едва ли всичко това би било само суеверие. И до днес в народните вярвания съществуват подобни правила: прекръстиш ли се с лява ръка, кръстният знак се обезмисля, станеш ли сутрин от леглото с левия крак, през деня няма да ти върви и т.н.

Може да се направи паралел между огледалото и астралния свят. В астралния свят дясното и лявото са разменени точно както в огледалото и именно с това сходство се обяснява защо смразяващи тръпки побиват по-чувствителните натури при по-продължително вглеждане в огледалото.

Прочути произведения на изкуството са посветени на магията на огледалото. Във фантастичните си разкази Е.Т.А.Хофман предава знаменитата история за „изгубения огледален образ“, превърнал се по-късно в популярната „Ария на огледлото“ на демоничния Доктор Дапертуто от операта „Хофманови разкази“. Теодор Щорм разказва историята на едно още неродено, а по-късно преждевременно починало момче, чийто образ най-напред се появява в едно старо огледало. В този случай „Огледалото на Киприян“ насочва към паралела между огледалния и астралния свят и показва, че изглежда именно астралният свят е обиталище на неродените, и на мъртвите. Артър Конан Дойл също пише за едно старо огледало, изобразило убийството на Рицио в присъствието на Мария Стюарт.

Множество магически повествувания разказват за крачката отвъд стъклената стена като път към астрала.

ТАЙНАТА НА ОГЛЕДАЛОТО Е СРОДНА С ТАЙНАТА НА СМЪРТА

Portrait_of_Edward_James.jpg

Портрет на Е. Джеймс, 1937, Рене Магрит

Огледалото ни показва как изглеждаме самите ние, как изглежда светът от другата страна.

Според някои екстрасенси, много силна е магията на огледалата. Когато са ги измислили, хората дори не са предполагали, че създават едни от най-тайнствените вещи. Всичко, което се е отразило веднъж в тях, няма да изчезне безследно никога. Огледалото помни всичко. Още през средните векове учените и маговете са изказали догадката, че огледалата не само отразяват видимия свят, но са и тясно свързани с невидимия, не само копират нашия външен облик, но и получават, възпроизвеждат и създават информация за нашия вътрешен свят.

Огледалото не е просто неодушевен предмет и част от мебелировката. То участва в живота и енергетичния обмен вътре в дома, поради което изборът на място за огледалото и начинът на обръщане към него е много важен. Неправилно разположеното или "обидено" от неправилно отношение огледало може да повлияе негативно върху благополучието на дома, здравето и душевния комфорт на неговите обитатели. Обратно - правилно разположените огледала не само помагат за преодоляването на отрицателните въздействия, но и позволяват помещението да се изпълни с жизнена енергия. Именно затова и магиите с огледала са толкова силни.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой може ли да обясни по-обстойно поверието ,че не е хубаво да се огреждаш в счупено огледало, и че счупването на огледало е лоша поличба.

Линк към коментар
Share on other sites

Някой може ли да обясни по-обстойно поверието ,че не е хубаво да се огреждаш в счупено огледало, и че счупването на огледало е лоша поличба.

Не знам точно, но определено има нещо общо с фън шуй и тълкуването на острите ръбове и насочването / пречупването на енергиите.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Ако човек учи застанал пред огледалото, или ако брои пари пред огледалото, има ли вероятност това да доведе до увеличаване на ученето му, парите му ? В един вестник, във връзка с Фън Шуй, бях чел, че не било хубаво в спалнята срещу леглото на партньорите да има огледало. Понеже то ще отразява образите и така ще се получат четири човека. И можело това да увеличи вероятността за изневери между двата реални образа ( партньорите дето имат огледало до леглото си). Ако изричаш нещо гледайки в огледало, след това огледалото ще връща ли тази информация към теб ?

"Здравей, стари ми приютеля от огледалото" - казах аз. Но сянката отдръпна своята ръка и рече : "Не аз съм твое отражение, а ти си мое."

Велимир Хлебников

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 8 months later...

За мен огледалото е предмет магически. Всъщност аз виждам в него обратното на това което виждат другите, като ме гледат - това което виждам в ляво за другите е в дясно.

Всъщност аз самата се чувствам като огледало. Когато общувам с хората, се чувствам със всеки различна, ако в някой човек преобладава някое качество, това е особено осезаемо.

Най-ми е странна да се чувствам безчувствена. Това за мен е много странно, защото аз съм твърде емоционална. Но когато общувам с някои хора се чувствам безчувствена. Опитвам се да проявя някакво чувство, но не ми идва от вътре, както обикновено не ми идва да не изпитвам чувство.

Затова след като се наблюдавах години наред как се променям при общуването с различни хора, видях, че приличам на огледало - отразявам това което виждам или по-точно това което усещам за другия.

Какво става, когато едно огледало се изправи пред друго?

Когато се вгледам в огледалото инам чувството, че не долавям образа си, да виждам някакво физическо тяло, но не го възприемам, виждам само моменти на проблясък.

Не знам това дали е добре или лошо, дали говори за мен, че съм безхарактерна или универсална. Мисля, че ми харесва да съм такава, каквато съм.

След като съм осъзнала, че съм човек огледало, ми се иска да науча да насочвам така това огледало в общуването си с хората да да им показвам светлината.

Редактирано от Деанна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...
В 21.06.2006 г. at 20:56, Орлин Баев каза:

Спомням си откъс от книга на Кастанеда. Дон Хуан учи Карлитос на древна техника. Застажат двамата над поточе. Карлос държи в ръцете си ръчно направено от него огледало, тоест огледало поставено в направена от него рамка. Двамата хващат здраво огледалото, навеждат се и ги потапят в ручея. Дон Хуан наставлява Кастанеда да гледа в огледалото по специфичен начин. След малко възприятието за реалността на двамата се променя, те се свързьват с друг свят и призовават от него неорганично същество, дух. Огледалото обаче се чупи при преминаването на духа и така той остава в капан на другата(нашата реалност). Ето такива ми ти работи.

В много книги, а в последните 100 години и филми огледалото се разглежда като магическо пособие, врата между световете, връзка между измерения. Сигурно на много от вас им се е случвало нощем когато станат по нужда да избягват да поглеждат в огледалото, нали?

:hmmmmm:

Да.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...