Jump to content
Порталът към съзнателен живот
vorfax

Какво е достатъчно да бъде наложен бан на потребител от форума

Recommended Posts

За Емил , не коментирам, защото Донка помоли за това в началото на темата. Това е една етична граница.

Тъйкато сега имам повече време и пиша постоянно във форума, забелязах всички тези неща, които вече изкоментирах.

Това са неща, които не намирам за добри и полезни.И за себе си и за другите.Много хора престанаха да пишат именно заради тези ежедневни, "смели и откровени" разговори, които за едни са интересни/ тук визирам 4 човека/, но за 45 не са.Това също е етична граница.

Аз не бих искала да се сваля нивото на този форум, да става обикновен, да става ежедневен.

Аз съм тук от 2006 година, защото е необикновен, това е Портал за съзнателен живот.

А защо е необикновен е дълга тема, която може би не интересува публиката в момента, затова няма да коментирам.

Сподели това мнение

Всички правим грешки. Предполагам, че никой не е действал с преднамерена зла умисъл.

Историк, извинявай но информацията ти е само за малък отрязък от време - около 2 месеца, ако знаеше колко грешка - прошка имаше за тези години... а нали грешките са, за да си извлечем поука, а не обратното.

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

Истината е, че все още живеем по интереси, не по братски, тъй че такива разногласия са нормални... За това и казах, че горе, където сме души сме прекрасни, на земята си ръмжим и учим...

Различни нива на съзнание, различни хора, различни интереси... Всеки може да си научи урока, колкото му е възможно в момента и, колкото иска...

Заобикаляйте големите камъни, като водата... Чистата вода отмива тинята и носи живинка...

jul, поздрави за постовете.

Редактирано от Слънчева

Сподели това мнение

Vorfax, ако имах голямо его, така както ти си внушил че е истината за мен, аз нямаше да се опитвам да водя някакъв конструктивен диалог с теб, но доколкото си спомням ти не ми отговори сериозно, каза че надценявам твоите кучешки възможности.

Аз имам да ти прощавам доста обиди, но кажи ми има ли смисъл, след като ти не правиш никакво усилие да си коректен към мен или да се опиташ да разбереш моята гледна точка без да я критикуваш, а именно да погледнеш обективно върху нещата.

Аз не искам да си развалям настроението, като се сетя за предишни караници, защото това не ми захранва егото, а напротив уронва достойнството ми, разваля настроението ми и просто имам единствено неприятни спомени, именно защото много етични граници бяха нарушени.

Сподели това мнение

Inatari Много прецизен анализ, възхищавам ти се:

"...Това са неща, които не намирам за добри и полезни.И за себе си и за другите.Много хора престанаха да пишат именно заради тези ежедневни, "смели и откровени" разговори, които за едни са интересни/ тук визирам 4 човека/, но за 45 не са.Това също е етична граница.

Аз не бих искала да се сваля нивото на този форум, да става обикновен, да става ежедневен.

Аз съм тук от 2006 година, защото е необикновен, това е Портал за съзнателен живот.

А защо е необикновен е дълга тема, която може би не интересува публиката в момента, затова няма да коментирам."

Редактирано от Alexander

Сподели това мнение

Това е недопустимо, никой не е дошъл в Портала, за да бъде обиждан или нагрубяван от даден потребител, това е пространство за духовни интереси и тук това не би трябвало да се допуска, според мен би трябвало да има санкции към такива хора.

Ето защо аз предлагам да ме накажат, а котката да я реабилитират.

Сподели това мнение

Ворфакс, преди няколко дни, на презентация в НДК разговарях с едно момче, което ми се стори много симпатично. После си казах " Ами ако това е Ворфакс, живият, не виртуалният, чиито очи виждам..." Когато не знаеш нищо или почти нищо за някого, когато не чуваш гласа му, да, това може лесно да отключи враждебност или антипатия. Колкото до атмосферата в Порталът, убедена съм, че не трябва да бъде стерилна и неистинска, като че ли е по- безобидно да грешим и да си прощаваме. Аз съм категорично против крайните мерки- някой да бъде издухан, вместо да се изтрие мнението му заедно с предложение да размисли. И нали в педагогиката санкциите се степенуваха, имало ли е предупреждение? Питам, защото и при мен има какво да се желае, когато става дума за дисциплина. И Христо го няма,..... то не остана с кого да се скараш. Ми дайте да гласуваме, това са живи хора! И аз се фръцнах за няколко дни, но, признавам, не ми беше никак леко.

Редактирано от Inseparabile

Сподели това мнение

И особено ако човекът е бил провокиран. ;)

Така, правилно, и тъй като провокаторът на практика съм аз, то предлагам моята глава срещу другите две. Става ли?

Не става! :rolleyes:

Сподели това мнение

Благодаря лельо.

А ако котката хипотетично се извини за стореното? Несъмнено при така изложените факти следва да има санкции, но форумните правила предвиждат и други наказания. Ще се съгласиш ли с мен, че не бива 5 минути да съсипват нещо градено с месеци? Някак не е справедливо, поне за мен е така.

Към темата има особен интерес, днес дори видях 18 потребителя в нея. За какво е бил той, глад за екзекуция? Едва ли. Какво са искали да видят, кое ги е вълнувало? Може би, че всички ние заслужаваме втори шанс. Може би, че тук можем да получим прошка, за разлика от живота в който живеем. Може би за да се застъпим за онзи, който е прекрачил границата, дори да нямаме обяснение защо. Може би?

Сподели това мнение

Проблемът е, че много хора приемат модераторските мерки като наказания. Те не са. Те са предпазване на потребителите от по-нататъшни нарушения и за предоставяне на спокойна среда за останалите. Както дръпвате детето от горещата печка, защото то явно не умее да се пази само, а после ще вдигне на крак цялата къща и ще страда и то и всички останали. Те са проява на уважение - неуважение към личността на потребителите е да ги оставим да събират негативните мисли и отношение и не само... на своите колеги по форум заради своите изцепки или просто личен фриволен стил.

Всеки може да пише на администраторите (след налагането на подобни мерки само админите вземат решения за промяна на статуса) и да участва отново, със спазване на правилата. Никого не сме гонили, всеки приемаме на чисто и не правим капитал от миналото.

Само че нека това не става с лавинообразно "наказателно" към сайта регистриране на нови потребителски акаунти под различни имена с агресивни подбуди. Така в момента се опитва да се "върне" единият от потребителите. Благодарение на неговите "наказания" към сайта и екипа, сега временно е спряна възможността на всички нови потребители да се регистрират при нас. Ето така ни "уважава" той всички нас - и екипа и всички пишещи тук.

Също връщането на стар временно отстранен потребител не означава, че ние сме приели като нормални неговите предишни схващания за отношение към форума, екипа и сайта. Точно обратното.

Сподели това мнение

Guest wenst

Добре, добър урок се получи. Защо се получава така? Защото хората бързат да виждат лошото в другите. Едните стоят и гледат със съмнение на другите и дават път на лошото в тях. Другите и те така стоят и правят и накрая се стига дотук и двете страни да се изпокарат. И двете страни губят. Да бяха разумни, да бяха слушали Учителя да видят по нещо добро в другия най-напред, нямаше да се стигне до тука. Щяха да дадат път на доброто да се прояви в тях и щеше да има събиране, а сега има изваждане. Това е да се върви по пътя на любовта, а сега така, всички тук се поставят да вървят по пътя на изпитанията и страданията.

Сподели това мнение

Има надежда само там, където има желание да се поиска прошка.Прошка се дава на тези, които я искат искрено, искат я вътре в сърцето си.А в противен случай се казва по живо, по здраво, всеки по пътя си.

Сподели това мнение

бббббааааааннннннн... бббббааааааннннннн... бббббааааааннннннн....

Става за мантра... Интересно! :)

Еклесиаст 1:14

Видях всичките дела, що се вършат под слънцето; И, ето, всичко е суета и гонене на вятър.

Еклесиаст 2:1

Аз рекох на сърцето си: Ела сега, да те опитам с веселба, Затова се наслаждавай с благо; И, ето, и това беше суета.

Еклесиаст 2:11

Тогава разгледах всичките дела, Които бяха извършили ръцете ми, И труда в който бях се трудил; И, ето всичко беше суета и гонене на вятър, И нямаше полза под слънцето.

Еклесиаст 2:15

Тогава рекох в сърцето си: Каквото постига безумния Това ще постигне и мене; Защо, прочее, бях аз по-мъдър? За туй рекох в сърцето си, Че и това е суета.

Еклесиаст 4:4

Тогава видях всеки труд и всяко сполучливо дело, Че поради него на човека завижда ближния му. И това е суета и гонене на вятър

Еклесиаст 4:7

Тогава изново видях само суета под слънцето.

Еклесиаст 6:11

Понеже има много неща, които умножават суетата, То каква полза за човека?

Еклесиаст 7:6

Защото какъвто е шумът на тръните под котела, Такъв е смехът на безумния. И това е суета.

Еклесиаст 8:14

Има една суета, която става на земята: Че има праведни, на които се случва според делата на нечестивите, А пък има нечестиви, на които се случва според делата на праведните. Рекох, че и това е суета.

Еклесиаст 12:8

Суета на суетите, казва проповедникът, Всичко е суета.

...

13 Нека чуем краят на цялото слово: Бой се от Бога и пази заповедите Му, Понеже това е всичко за човека;

1 Йоаново 5:3

защото ето що е любов към Бога: да пазим неговите заповеди; а заповедите Му не са тежки.

Римляни 13 глава

7 Отдавайте на всички дължимото: комуто се дължи данък, данъка; комуто мито, митото; комуто страх, страха; комуто почит, почитта.

8 Не оставайте никому длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другиго, изпълнява закона.

9 Понеже заповедите: "Не прелюбодействувай"; "Не убивай"; "Не кради"; "Не пожелавай"; и коя да било друга заповед се заключават в тия думи: "Да обичаш ближния си както себе си".

10 Любовта не върши зло на ближния; следователно, любовта изпълнява закона.

Пиша много бавно! Буква по буква.

Затова бива и да се чете бавно, буква по буква. Докато се чете (бавно), бива да се разумява.

Има един много важен въпрос: "Защо?"

Защо пиша?

Защо чета?

Защо участвам (по този начин) в подобен вид взаимоотношения?

Защо?

Пиша много бавно! Буква по буква... бавно...

Сподели това мнение

Към темата има особен интерес, днес дори видях 18 потребителя в нея. За какво е бил той, глад за екзекуция? Едва ли. Какво са искали да видят, кое ги е вълнувало?

По темата няма да пиша, Донка е обяснила много добре всичко, пък кой какъв прочит му прави си е личен въпрос.

Подобни теми изскачат от време навреме, има друга в която аз съм била многословна, пописахме, пописахме, мина ни.

Но искам да отговоря на горните ,цитирани въпроси.

Защо е актуална темата? - защото е сеирджийска и друг път съм го обяснявала.

За да се коментират подобни теми, не се изискват знания, опит, нито кой знае какъв интелект. Просто влизаш и плюеш, срещу някого, да го наречем културно - протестираш. Проблемът е в това, че всички теми станаха такива в един момент. Минавайки през форума, виждаш точно това, сеирджийско поведение, няма я информираността, няма го обмяната на опит, споделена лична опитност. Това именно е целта на сайта, а не "куклювски" истории.

Преди 1-2 години за мен този форум беше книга, влизах с въпрос и излизах обогатена, с нови знания, с нова информация. Тези хора вече не пишат. Няколко от тях се опитват да поддържат това ниво в малкото време което имат - защото тези хора са ангажирани и активни личности.

Ние в момента с тази тема сме седнали да обсъждаме , и то с огромна сериозност, нечие клоунско поведение.

Аз следя редовно тези форуми, влизала съм не веднъж в пряк диалог с единия от коментираните потребители и знам, че той сега чете и е примрял от удоволствие, че толкова хора се занимават с неговата особа, без да си дава сметка, че никой всъщност не се интересува от него, а от сеира.

Този пост може да прозвучи на някой много грубо, моите извинения за което, но и на мен ми е много грубиянско поведението на хора, които видимо нямат никакво уважение към това виртуално пространство.

Сподели това мнение

Не съм прочела кой, какво е казал в последно време.

Но

Христо е единствения човек тук, който поставя по едно "плюсче" за кураж на хора, пишещи първата си тема за помощ. Разбира се, много хора после пишат в нея, но той дори и да няма, какво да напише като коментар- слага едно плюсче, за да види авторът и, че някой е съпричастен /макар и без реална помощ/, защото знаете, че често първите отговори закъсняват.

Редактирано от query

Сподели това мнение

Не съм прочела кой, какво е казал в последно време.

Темата в голямата си част е преекспонирана, защото потребителите не са запознати с цялостната картина.

Голяма част от проблемните постове са изтривани преди да станат видими за голяма част от четящите, теми пуснати умишлено обидни, лична кореспонденция.

След като част от тези неща не са известни на четящите и пишещите, се взема отношение върху нещо, което не е познато в дълбочина.

Съответно, дискусията става безсмислена за едната страна в единия момент.

След като се е взело такова решение, значи е имало основателни мотиви, а не е хрумка на някого.

Сподели това мнение

didi_ts, искам да коментирам думите ти. Пишеш, че темата била сеирджийска и това е провокирало интереса към нея. Ами не съм съгласен. Къде е сеира в нея? Къде са кирливите ризи? Къде е зрелището? За това ли пишем в нея? Или думите на леля накрая обрисуващи в общи линии неприемливото поведение могат да нахранят някой в Портала със задоволство? Съмнявам се.

"Форумите са отживелица" - така ми каза един познат преди година. Комуникацията в реално време се разви, Интернета вече не е чудо, а ежедневие, свободния достъп до информация обезмисли много въпроси и т.н. и т.н. Въпреки всичко, оазиси като това място съществуват запазили своят идеализъм. Гледаш с носталгия назад и търсиш изкупителни жертви. Кажи ми честно, това място по-хубаво ли ще стане с една котка по-малко?

Ние в момента с тази тема сме седнали да обсъждаме , и то с огромна сериозност, нечие клоунско поведение.

Ето тук отново не съм съгласен. Коментираме теб и мен. Коментираме докъде стигат границите ни на толерантност, какво сме научили след тоновете информация, с която сме се къпали и отмила ли е тя първичното в нас. Аз не съм против наказанието, а против крайностите. Ако ти мислиш с крайности, само тогава мненията ни се различават.

Сподели това мнение

Guest miro91

Мнението на Кирил Чурулингов от темата за Ретрограден Меркурий - допусната грешка и невъзможност да бъде поправена:

"Някои неща, които е добре де се направят при ретрограден Меркурий :

1) преосмисляне на плановете

2) преразглеждане на възможностите

3) реорганизиране на приоритетите

4) ревизия на намеренията

5) обновяване на философия , цели, амбиции

6) възобновяване на минали отношения

7) пренаписване на биографията

8) преоценка на бюджета

9) преоткриване на себе си

Успех !"

Сподели това мнение

Обсъди се лошото, а кой е видял в човека плама, добрината, благородството, находчивостта, ума... Сещам се за по-малкия си брат навремето. С една глава по-нисък, слабичък, ребрата му се броят, но като се разпали целият става червен и крещи, че ще ме набие. Държа му ръцете, викам му да спре, че не мога цял ден да го държа и ще се наложи да го натупам, ама той продължава. Като ми писне му дръпвам един бой и готово. Всъщност не можех да му се сърдя, от няма и къде го натупвах. Та, заплахите от страна на нашия баннат приятел аз възприемам по същия начин. Емоции!

Сподели това мнение

Няма добри и лоши хора, има добри и лоши постъпки.

Защо се коментират само лошите постъпки, а добрите се забравят?

Не противоречи ли това на Учението?

Сподели това мнение

Гост
Тази тема е затворена за писане.