Jump to content
Порталът към съзнателен живот
vorfax

Какво е достатъчно да бъде наложен бан на потребител от форума

Recommended Posts

Добра идея:) тази за доброто

искам да помахам на Котето и на Христо за това, че винаги са имали желание да се включват и откликват на потребителските теми ( и да създават такива). Тук все чувам, че "едно време" имало "едни хора", които ама много били разбирали, ама вече не пишели. Мерси на гореспоменатите, че са писали.

Сподели това мнение

Ина:

...Но кажете, не ви ли дразнеше този постоянен ежедневен разговор, който течеше във всички теми? Все пак всяко публикувано мнение трябва да има смисъл и полза за всеки, който го чете. И регистриран и нерегистриран потребител на форума.Как стана така, че всички теми се напълниха с един постоянен спам, това се питам аз, това е много далеч от цялостната концепция на Портала за съзнателен живот.

По-скоро е Флуд (flood - наводнение, потоп) - заливане на форума и темите с безсмислени, едносрични и/или повтарящи се постинги, на моменти преминаващ в "Чат" - личен разговор между двама или повече потребители, размяна на реплики. Във форума има Чат "стая" , странно защо не се използва.

Сподели това мнение

О, пардон, излизам! При такова посрещане... благодаря за което. Няма да вляза скоро не защото съм много умна, а защото не намерих приятелската атмосфера, която помня отпреди. Човек с името си се представя за приятел, а с псевдоним е лесно да иронизира.

Сподели това мнение

Благодаря на Латинче за примера!! Нали затова се трият постовете, в които доброто и умно дете се пени, крещи и сипе глупости - за да не остане лошото от него. Нали затова се ограничават правата - за да не се самонаранят ритащите и крещящите потребители. А форумът е отворен за всеки, който иска да се върне - но не като победител в битката срещу "мама", а като разумен приятел на всички тук. Но Ина е права - той сам трябва да поиска.

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

Мнението на Кирил Чурулингов от темата за Ретрограден Меркурий - допусната грешка и невъзможност да бъде поправена:

"Някои неща, които е добре де се направят при ретрограден Меркурий :

1) преосмисляне на плановете

2) преразглеждане на възможностите

3) реорганизиране на приоритетите

4) ревизия на намеренията

5) обновяване на философия , цели, амбиции

6) възобновяване на минали отношения

7) пренаписване на биографията

8) преоценка на бюджета

9) преоткриване на себе си

Успех !"

Благодаря! Точно тези неща направихме като екип и то точно в началото на ретроградната фаза. Надяваме се всеки от нас да си ги направи лично за себе си.

Сподели това мнение

Така е, забелязах, че в известна степен сме манипулирани на лични съобщения, но с дата от вчера човекът има статус със старите заплахи. Аз не подкрепям такова поведение.

Сподели това мнение

"Та, Тайните учение, са толкова тайни, че всички говорят за тях и навсякъде. Сакралността, доколкото я е имало, е тотално маргинализирана и десакрализирана. Булото на Изида някак грозно е паднало, свалено и разкъсано от любопитството на една, жадна за зрелища, тълпа. И в този смисъл, аз лично приемам понятието Тайни учения, по-скоро като архаизъм, отколкото като реална система от sub rosa* познания за битието и небитието."

Публикувано: 15 октомври 2011 - 09:30 от Ивета

Сподели това мнение

Не ми е приятно това, че и мен като Латина донякъде са ме манипулирали на лични съобщения, но сама съм си виновна.

Не одобрявам такова поведение.

Сподели това мнение

miro91 (Христо) "Пътя към познанието, минава през страданието."

"...В последните дни на 1944г на Изгрева дойде човек. Той дотича запъхтян. Бързаше.

- Кажете на Учителя, че искам да говоря с него! Цял живот се беше колебал между Божествната школа и света. Сега беше направил своя избор.

- Кажете на Учителя че искам да говоря с него.

Учениците съобщиха на Учителя: един човек иска да говори с Вас.

Учителя мълча дълго, после промълви:

- Кажете му, че концертът свърши.

И пак повтори тихо: - Концертът свърши вече..."

източник: Изворът на доброто стр.11

Сподели това мнение

Не сте били манипулирани. Обяснено е над твоя пост. На вас ви е била дадена възможност да влизате в новия профил на Христо и да четете какво е писано на модераторите. Две от вас дори са влезли в профила му, като той не знае дали са прочели и написаното към модераторите. :) Няма манипулация. Може би не е било редно да ви замесва, но ви е писал, каквото е вярвал. Не е манипулирал.

Доколкото си спомням, Учителя съветва да не вземаме страна в чужди спорове, а да оставим страните сами да се разберат.

Спирам да пиша в темата.

Отношението ми към Христо си остава най-добро.

Сподели това мнение

Всяко публикувано мнение трябва да има смисъл и полза за всеки, който го чете - и за регистриран, и за нерегистриран потребител на форума.

Не ви ли дразни този постоянен ежедневен разговор, който тече във всички теми? Как стана така, че всички теми се напълниха с един постоянен спам, това се питам аз, това е много далеч от цялостната концепция на Портала за съзнателен живот. Всичко затъпява и става някакви купчини от думи, които са далеч от всякаква повдигнатост на ума и духа и отразяват дребния ум, дребните страсти. Не може да пишат само 3-ма или 4- ма човека и да въртят целия форум около ежедневните си разговорки, просто няма никакъв смисъл форумът да се нарича Портал за съзнателен живот. Много хора престанаха да пишат именно заради тези ежедневни, "смели и откровени" разговори, които за едни са интересни (визирам 4-ма души), но за други 45-има не са.Това също е етична граница.

Аз не бих искала да се сваля нивото на този форум, да става обикновен, да става ежедневен.

Смисълът е всеки да може да сподели най- доброто от себе си свободно и всички да съжителстват в това пространство като добри познати, хайде да не е приятели, но поне познати.

И дори когато има спор, няма смисъл от обиди и грубости, така единствено се обслужват низките ни страсти. Аз дори като цяло не виждам нищо здравословно в спора, защото всеки си има собствен път, всеки е свободен да избере живота си такъв какъвто е.

Дори когато съм се опитвала да водя някакъв конструктивен разговор с някои съм получавала единствено някакъв несериозен неангажиращ отговор, дори и присмех, или изобщо не са коментирали казаното от мен, което означава, че за тях то не е от значение.

Ако искаме да оставим във форума само идеалните събеседници, които ни кефят, а да изгоним останалите... ще останем сами със себе си.

Всеки допринася за развитието на форума така, както може, всеки е най-полезен в различна, някаква своя си област и тъкмо в това се крие чарът на средище като това - че картината тук е пълна.

Събрани сме заради общи интереси и общи търсения, но не можем да спрем да бъденм индивидуалности. Всеки гледа от своята камбанария, пречупва света през своята призма и понякога постъпва по начин, за който и не подозира какви последствия може да има.

Ако не можем да задържим хората край себе си, ако не търсим начини да преодолеем трудните моменти, неразбирателството, дори - и обидата, с какво се различаваме от най-низшите същества?

По-важно от това да храним егото си и да се вживяваме в ролята на съдници и последна инстанция е да се научим да се приемаме такива, каквито сме - с добрите и с лошите си качества. Мирът не е следствие от съществуването на идеално общество, съставено от перфектни граждани. Разбирателството се гради върху умението да приемаме чуждите слабости с разбиране, вместо - със съдене. Историята е показала, че това не е лесно.

Вместо да се питаме какво ще изгуби поредният изпъден потребител, да се замислим за това, от какво лишаваме форума с неговата липса.

Сещам се за една мисъл: "Глупак е не този, който греши, а онзи, който повтаря грешките си.". Нека посочим грешките си, за да се научим да не ги повтаряме, вместо просто да наказваме. Иначе ще се окаже, че нищо не сме научили...

За щастие потребителите на който и да било форум са различни, всеки е индивидуален и затова комуникацията с толкова хора е интересна, стига да не се общува с грубости и обиди. Умението за цивилизовано общуване с всякакви хора (онлайн и офлайн) се формира трудно. Формира се единствено чрез (почти) постоянно общуване с много хора. По време на общуване хората влизат в различни роли, използват различни "маски"... Един общува само с устата си, друг - само с поглед казва много, а трети не може да каже и едно изречение, без да жестикулира и без да подскача... Хората могат да бъдат срещнати на много места - у дома, на улицата, в градския транспорт, в магазина, на работа, в училище, в университета, в казармата, на спортна тренировка, на групова психотерапия... И така - нататък.

Онлайн те се срещат най-общо казано "в компютъра":

- В чат програми (mIRC, ICQ, Skype, Odigo...),

- B сайтове за запознанства,

- B най-различни по тематика форуми,

- B социални мрежи (Facebook, Google Plus, Twitter, Linkedin, Flickr, Friendster, Orkut, Bebo, Netlog, Myspace, Hi5, Mylife...)

- В онлайн игри (от Diablo, през World of warcraft, Lineage, Silkroad online, Titan quest, Sacred, Guild wars и други подобни - чак до Second life.)

А общуването "в компютъра" има своите специфики; доста по-различно е от общуването in vivo; на живо. Макар да има и общи неща между двата вида общуване.

Та, така... Хората сме различни, всеки е индивидуалност, всеки има своите интереси. Именно поради това общуването с другите е ценно; понеже можем да научим много от всеки свой събеседник. Всяко общуване е двупосочно, всеки може да научи нещо от другия. Това се отнася и за педагогическото общуване - учителят може да научи нещо и от учениците си. Колкото и знаещи да сме, не можем да знаем и да помним всичко.

Разбира се, ако можехме да сме си самодостатъчни, щяхме да общуваме единствено с най-милото си - със собственото си отражение в огледалото. И понеже не сме самодостатъчни, се нуждаем от общуването с другите хора.

Не знам за какъв ежедневен спам в почти всяка тема иде реч. Колкото до "извисените" и "духовните" теми, в тях не е писано от години. Напоследък виждам, че в някои от тях отново се появи дискусията (по скоро се появиха нови мнения, а действителна дискусия липсва). Лесно е да се замеряме взаимно с цитати, но липсва личното мнение след тях. А така постингът изглежда недовършен. Все едно, че някой сектант е наизустил 100-200 изречения от "Библията" и ги цитира с повод и без повод. Ама - без много-много да е разбрал наизустеното.

Не знам кои са тези 3, 4, или 5 потребителя, които спамят, нито останалите 40-50, които се дразнят от това. Обаче ще споделя какво се случи в един друг форум, в който пишех по много в продължение на няколко години. В един момент много потребители бяхме прогонени оттам - с мотива, че това, което ни е интересно да дискутираме, не представлявало интерес за администратора и за няколко модератори около него. Някои бяха баннати, на други им триеха новите мнения и теми, трети бяха принудени сами да напуснат поради "елитарността" на този форум. Днес славата му лежи на стари лаври, макар да има отвреме-навреме някоя интересна дискусия. И кое, мислите, било интересно на админа и модераторите? Ами - да броят болтовете по корпуса на камиони, танкове, кораби, локомотиви и самолети, да си мерят параметрите на танковите дула и разни други такива неща. И сега си говорят сами, понеже са си самодостатъчни. Останалите мигрирахме в друг форум, където се чувстваме на мястото си. Оставям на вашата интелигентност да разпознаете двата форума, за които говоря. Няма да споменавам имената им.

Но внимавайте и тук да не стане така - да останат 10, 20 или 30 "съзнателни", "духовни" и "извисени" персонажа, които ще са си самодостатъчни и ще си приказват някакви неща, които интересуват само тях. А останалите потребители да спрат да пишат, а после - да спрат и да четат. И да мигрират завинаги на някое по-интересно място.

Да, всяко мнение трябва да бъде съдържателно и ценно само по себе си. Но не всеки може да пише по този начин. Обаче би могъл да се научи, ако пожелае.

Не може това, което интересува един, да бъде интересно на всички. Има моменти, в които една тема или няколко теми се дискутират по-усърдно. В друг момент ще бъдат други. Всеки се интересува от различни неща. Един се интересува от Учението, друг - от картите Таро, от астрологията и от нумерологията, трети - от психотерапията онлайн, четвърти - от наука, псевдонаука и образование, пети иска да научи как да разшири съзнанието си и да полети, следващият иска да попита нещо... Хубавото е, че интересите се развиват и интересуващият се днес от едно утре ще се заинтригува от друго и ще започне да пише в други теми и раздели.

Тук сме се събрали хора с някакви общи интереси и с общи търсения. Разбира се, всеки има и други интереси извън демонстрираните тук. Всеки от пишещите потребители дава своя отпечатък върху форума. Форумът е това, което е, заради вече написаните (и все още ненаписаните) теми и мнения на потребителите, регистрирани в него.

Елитарното ниво на форума се постига с много труд, с много писане в него на уникални и интересни за много хора (и пишещи в него, и само четящи). Обаче това предполага наличието на някакъв елит, който да поддържа такова ниво на теми и дискусии. Това може да са както управата на форума - модераторите и администраторите, така - и група потребители. Или - и двете споменати групи заедно. Но този елит трябва да внимава да не стане така, че да си пише само той.

Не бива да се сърдите на новите потребители, ако те не познават в детайли учението на Петър Дънов или не са достатъчно духовни и извисени, ако съзнанието им не е разширено, ако не могат да минават през стени, да летят и така нататък. Дайте им време да израстнат, да се запознаят с Учението, да станат по-добри, по-духовни, по-извисени, да разширят съзнанието си... Опитайте се да растете заедно с тях. Докато учениците и студентите израстват около своя преподавател, той също израства покрай тях.

Така както всеки човек еволюира (израства на възраст, променя се личността, му, израства духовно и/или физически), еволюира и форумът.

Ако точката, до която този форум е достигнал в опредлен момент, не ви кефи, има три варианта за промяна:

1. Промяна на самия форум

- промяна на тематичната и идейната (или - идеологическата) му насоченост

- промяна на мисията му

- промяна на разделите в него (премахване, добавяне или разместване на някои раздели)

- премахване на нежеланите теми и мнения

2. Промяна на потребителите

- помагане на потребителите да изратснат, да вървят по Пътя, да изкачат върха на Планината

- възпитание или превъзпитание на някои потребители

- забрана за писане за различен период на определени потребители

- прогонване на нежеланите потребители (банване на потребители, криене на нежелани теми и мнения и др., докато те сами се откажат да пишат тук и мигрират в друга част на виртуалното пространство)

3. Лична промяна.

Променяне на себе си в някаква желана посока. (повече доброта, по-голяма толерантност, по-голямо тъпение, по-голяма духовност или извисеност, по-разширено съзнание и др. такива неща)

Редактирано от ISTORIK

Сподели това мнение

Guest Елеонорчето

Пускам го отнов, защот ЕОЛ ми е изтрил обясненията...без дори да си направи труда да ги копира и да ми ги прати...Ползвам абсолютно чужд профил, затова ще помоля след някой и друг ден това да бъде изтрито. Добре че си копирах едното мнение (по - дългото). Ще дам и някои уточнения (все пак липсва втория ми пост) :

Публикувано: Днес, 10:34

Но какво прави Христо в същото време. Пуска си безразборно нови акаунти в които откровенно лъже (като например, че съм го провокирал и е баннат заради отговорите на провокациите ми -

Христо е вярвал, че е модериран заради отговорите му към теб, Станимире. Няма как да е знаел, че не си реагирал. Няма достъп до подобна информация.

опитва се да манипулира други участници предизвиквайки съчувствие в тях,

Не да ги манипулира, а да предизвика заслужена подкрепа. Защото в Живота няма вечни наказания, дори и убийство да е извършено. Христо искаше наказание, но справедливо, а не во век и веков.

опитва се да сключва някакви сделки с админите, но не чрез пряка комуникация с тях, а посредством блога си и лс до други потребители нямащи никакво отношение към случая.

Това е лъжа или плод на твоя заблуда. Христо е започнал чат с Иво и още 6 човека от екипа на сайта. Подробно е изложил какво иска и какво предлага. Престорил се е на своя братовчедка с цел да изглежда по - подкрепено искането му (това не е добре, но не е добре и някой да бъде наказан до живот заради дребни неща). Ти си единият от хората, които са успели да прочетата предложението. Публикациите в блога са дошли след като е видял, че са му изтрити чатовете. Дори докато е имало чатове, той е държал в чернови една своя публикация. Защо публикациите в женския профил да са на Христо, а личните съобщения пратени от същия този женски профил, да не са негови ? Защо правиш такова разграничение. Негови са и статиите, и личните съобщения. Той беше дал възможност поне на 7 човека (невключени в чата му с екипа на сайта) да влизат в профила му и да четат какво си пише с хората от екипа. Христо не е манипулирал хората.

Това означава, че ние трябва да се съгласим с методите на Христо (които са доста тъмнички) и да позволим те да имат успех.

Станалото е добър повод да се стремите към повече справедливост и прошка, дотолкова доколкото имате сили. :) Христо високо оценява това, че сте му възвърнали достъпа до сайта, макар че и вчера след отнемането му, той е намерил начин да се осведоми за ставащото. Христо ви благодари за възвръщането на възможността да разглежда сайта. Христо сега е по - спокоен и по - доволен, но все пак му се ще справедливо наказание, а не доживотно, каквото си е мислел, че му е наложено, когато е започнал своята борба. Христо благодари на всички, които гласно или негласно са го подкрепили. Христо се извинява на екипа на сайта и на останалите участници. Ако нямаше уважение към вас и ако нямаше желание за мир, той нямаше да опитва с добро, а щеше направо да започна да напада и то в момент, когато сайтът е най - беззащитен. Но не му се искаше. Защо ли ? Защото предпочита с добро, и защото му е жал за хората в сайта.

просто може да забрави за завръщането си във форума.

... ;)

но Христо тъй или иначе засега не е направил никакви усилия в правилната посока.

Дали... ;) ? Известно ми е, че Христо по един мирен начин е Молел Иво за по - справедливо наказание, но Иво му е мълчал и го е наказал още по - сурово. Е, трябвало е да обещае, че ще се държи добре, но се е страхувал, че това само ще го унижи без да има файда. Христо се извинява на потребителите, модераторите и админите и съжалява за поведението си. Беше нужно да бъдат направени някои уточнения, както и стана в началото на поста.

Не съм ги манипулирал. Тези които са видяли съобщенията ми преди да бъдат изтрити, са имали възможност да видят какво си пиша с екипа на сайта. Нямало е скрито покрито. Писал съм, каквото съм мислел.

Подпис : Христо

П.п.: Май ще оттегля подкрепата си за котката. :D Добре че поне по -дългия пост бях копирал. Дали пък да не обявя война и на котката ? Шегувам се бе, няма, споко.;) Не вярвам да е искал да ми навреди. Не е проявил съобразителност. Ще ми се да му се свали наказанието, но екипа на сайта да реши. Сега виждам, че Пламъче ми е копирала втория пост, запазен е :

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=13442&st=60#entry174607

Редактирано от Елеонорчето

Сподели това мнение

Но внимавайте и тук да не стане така - да останат 10, 20 или 30 "съзнателни", "духовни" и "извисени" персонажа, които ще са си самодостатъчни и ще си приказват някакви неща, които интересуват само тях. А останалите потребители да спрат да пишат, а после - да спрат и да четат.

Не може това, което интересува един, да бъде интересно на всички.

Не бива да се сърдите на новите потребители, ако те не познават в детайли учението на Петър Дънов или не са достатъчно духовни и извисени, ако съзнанието им не е разширено, ако не могат да минават през стени, да летят и така нататък. Дайте им време да израснат, да се запознаят с Учението, да станат по-добри, по-духовни, по-извисени, да разширят съзнанието си... Опитайте се да растете заедно с тях.

Много силно мнение.

А на котката лично ще и стъпя на опашката. Не разбирам поведението ѝ, но го приемам за временна невменяемост, като смекчаващо вината обстоятелство ^^

Сподели това мнение

Всяко нещо е рожба на създателите си. И се развива посредством вложената от тях енергия. Както, разбира се, и от помощниците/сътрудниците на създателите. Това се отнася за всичко - произведение на изкуството, фирма, форум, ... всичко. Самите създатели на сайта могат да проследят за себе си как се е развивал и променял форума през годините именно във връзка с това колко време и внимание са му отделяли, как се е променял екипа от админи и модератори, при какви правила и начини на модериране и т.н.

Това може да върне форума във формата му от най-успешните му години.

П.П. Уточнение - като една типична инерционна система, следва да се отчита едно стабилно времезакъснение между "управляващите въздействия" и получените резултати, което е между половин и една година, по мои наблюдения.

Сподели това мнение

В крайна сметка нищо фатално не е станало ,тези които са баннати могат да си направят други профили и да запотнат на чисто като се придържат към правилата .

Редактирано от veselinvalchev1981

Сподели това мнение

Мога да кажа, че чрез някои от нас често се проявяват едни пакостливи духчета и ако ние, сами не съумеем да си ги овладеем, то идва и външна реакция...

Та мислете хора, нека анализираме себе си първо и след това да реагираме...

У всеки има нещо прекрасничко и нека всеки го види в себе си, за да го види и у ближния....

Сподели това мнение

Гост
Тази тема е затворена за писане.