Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Онлайн курс по астрология в нашия форум - вашите мнения и препоръки?


Recommended Posts

За да не спамим повече - напълно подкрепям програмата на водещия Йордан Анов и се доверявам на неговата интуиция, опит и познания. Ще участвам и уча колкото ми позволяват силите и времето и мааалко повече.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ей, тронови планети :) често разни падения и заточения имат по- флексабилна и креативна визия и можете да се възполавате от тях. Идеята на Божидар е много добра за лекционно обучение, което може да бъде по- детайлно. Така курсът ви ще бъде по-пълен. Прикачете звукови файлове към форумните си обяснения и пак ще е във форум.

p.p. забравих да добавя, че вероятно има хора с нарушено зрение, за които аудиоформата ще е по- достъпен.

Редактирано от Вятър*
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за идеите! Вече сме експериментирали предлагания начин на комуникация. Той дава много възможности, които форумът няма как да предложи, но от другата страна изисква доста неща, които не всички наши потребители и желаещи имат възможност да си осигурят. За последен път повтарям, че предлаганият начин стои като опция, но не може да бъде заложен като основен и определящ за курса. За нас най-важно е да имаме стабилна и непрекъсната комуникация между участниците и водещия с минимален брой изисквания към двете страни.

Засега пряка онлаин връзка в чат формат е осигурена от Йордан Анов, който вчера създаде скайп група. можете да се включите в нея, ако имате нужда или желание за пряк контакт в удобно и за двете страни време - Ouranopolis Ouranopolis е ника на Йордан в този чат - той ще ви присъедини.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре дошла Деанна :) Радвам се, че и тук ще се учим заедно.

Йордан ме помоли да потвърдя още веднъж, че курсът е напълно свободен и отворен - в него могат да участват, ако желаят и нерегистрирани в сайта потребители на Мрежата. Всеки може да се включи в курса по всяко време при условие, че предварително се запознае с вече разгледаните въпроси и се въздържа от задаване на въпроси, на които вече е бил даден отговор в темите. Разбира се, само регистрирани в Портала потребители ще могат да пишат в темите от курса - останалите ще могат само да четат и/или да ползват скайп чата.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря и успех на начинанието!

Аз съм абсолютно начинаеща и не знам дали е за мен, дали ще успея да разбера, но трябва да опитам.

Линк към коментар
Share on other sites

За тези, които искат да се подготвят предварително, преди началото на курса, това е програмата за първият месец и нещо:

1. Определяне на есенциални достойнства:

- Планети по Трон

- Планети в Екзалтация

- Планети в Триплицитет

- Планети в Изнание

- Планети в Падение

- Определяне на планети в рецепция

2. Определяне на акцидентални достойнства

3. Определяне на Господаря на Генитура

4. Определяне Диспозитор

5. Определяне на дееспособен управител на дом.

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

За тези, които искат да се подготвят предварително, преди началото на курса, това е програмата за първият месец и нещо:

1. Определяне на есенциални достойнства:

- Планети по Трон

- Планети в Екзалтация

- Планети в Триплицитет

- Планети в Изнание

- Планети в Падение

- Определяне на планети в рецепция

2. Определяне на акцидентални достойнства

3. Определяне на Господаря на Генитура

4. Определяне Диспозитор

5. Определяне на дееспособен управител на дом.

Мерси за насоките, а дали може да дадеш някой полезен източник за последните няколко... дейности :)

За който не знае - за планетите на трон, падение и т.н. има прекрасни таблици, които Йордан е дал в темата за традициите в Западната астрология.

Линк към коментар
Share on other sites

Линковете са оправени но са... за напреднали "начинаещи"...

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Линковете са оправени но са... за напреднали "начинаещи"...

Благодаря за забележката, Алекс. Предлагам да се отвори тема, в която има информация и линкове от базов характер - имената и символите на зодиакалните знаци и въобще всичко необходимо за съвсем начинаещи.

Линк към коментар
Share on other sites

Линковете са оправени но са... за напреднали "начинаещи"...

Благодаря за забележката, Алекс. Предлагам да се отвори тема, в която има информация и линкове от базов характер - имената и символите на зодиакалните знаци и въобще всичко необходимо за съвсем начинаещи.

Извинявам се за намесата, но в темата за традициите в Западната астрология са дадени линкове, таблици, а и изобщо във форум Астрология има много други теми, посветени на по-базовите неща. А и Йордан предварително даде информация за предстоящите задачи, за всеки, който иска да участва, за да се започне с нещо практически полезно. Аз, поне, се занимавам от около 2 седмици и не намирам трудности в това, което е дадено.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре, значи в началото на темата се слагат линкове към тези таблици и т.н. аз нямам време да изчета целия форум.

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям Аlexander. Нека тук да се дадат линкове към по-базисни знания. Аз също се опитвам оттук-оттам да чета, защото ми е трудно, но по-добре е на едно място да са дадени линкове за повече информация. Запознах се и с линковете, които Йордан Анов беше посочил, но пак ми е трудно да се ориентирам. Може би още от подалеч трябва да почна... Благодаря все пак за усилията на всички, които организират този курс.

Линк към коментар
Share on other sites

Ето какво видях в програмата на един друг курс: "9-та лекция. Домификация – видове. Домове на хороскопа – от първи до четвърти. Система от ключови думи за домовете." - чак в 9-та лекция започват с Домовете.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=12307

Предизвикателството при такъв курс по интернет е, че нивото на познания по темата на "учениците" е различно. Затова,не би било лошо още в началото да се дадат линкове към теми с които начинаещите бързо да наваксат за да не спъват по-напредналите. Или пък да се откажат.

Редактирано от Alexander
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също започвам от самото начало в астрологията, но все пак сме големи хора, не сме в училище и всеки може да си намери източник за четене. Засега трудности не срещам.

Нета е океан от информация за домовете, планетите и куп други неща, а да не забравяме и книгите все пак.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз също започвам от самото начало в астрологията, но все пак сме големи хора, не сме в училище и всеки може да си намери източник за четене. Засега трудности не срещам.

Нета е океан от информация за домовете, планетите и куп други неща, а да не забравяме и книгите все пак.

Съгласна съм. Големи хора сме, а организаторите отделят доброволно от личното си време, за да се осъществи курса. Както те могат да го правят, така и участващите могат да прочетат предварително най-базовите неща. Не мисля, че е необходимо всичко да се сдъвква до безкрай. И е въпрос на уважение усилията да са двустранни.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, океан от информация е - това е проблема и не виждам какъв е проблема, да направи няколко движения с мишката и да посочи линкове. Ако например аз ви дам нашия справочник - Реперториума и ви кажа четете в океона от информация в нета, не знам дали и 1 година ще ви стигне...

Линк към коментар
Share on other sites

Да, океан от информация е - това е проблема и не виждам какъв е проблема, да направи няколко движения с мишката и да посочи линкове. Ако например аз ви дам нашия справочник - Реперториума и ви кажа четете в океона от информация в нета, не знам дали и 1 година ще ви стигне...

Да де, ама на никого тук не му е притрябвал Реперториума, ами става въпрос за 7 планети и 12 знака :) Общуването и толерантността както винаги са на ниво.

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели, напълно азбираме позициите и на двете страни, и на тези, които не вземат страна. Наистина сме ангажирани много извън форума и аз лично обещавам до края на тази седмица да се погрижа в подфорума на курса да се появят теми с базовите понятия. те няма да пречат на тези, които ги знаят, но ще са от помощ на тези, които не могат още да се ориентират. с това, мисля, можем да приключим недоразумението - още от самото начало всички тръгнахме с единодушното решение заедно да се учим, нали?

Премествам последните коментари в общата тема.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...