Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Онлайн курс по астрология в нашия форум - вашите мнения и препоръки?


Recommended Posts

Благодаря за разбирането от страна на организаторите на курса. Съгласна съм, че начинанието е трудно, а и всеки от ангажиралите се с него отделя от личното си време съвсем доброволно. Надявам се общите усилия да донесат на всички удовлетворение. Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Изводът от първата лекция е, че трудно в клас от първокласници, третокласници и петокласници образно казано ще намерим обща среда на знания- то е и логично. Благодаря на господин Анов за своевременният отговор на поставените от мен въпроси, но като препоръка само- Алекс има право, при възможност теорията да бъде по-систематизирана. В смисъл, предоставяне на конкретни линкове. Иначе, безспорен е факта за помощта на организаторите на курса, кой ще го отрече...Но например и на мен ако ми дадат задачи от тема "Числа" и аз ровя в нета: комплексни, имагинерни, реални и т.н. ....Колко по-лесно и за двете страни/ организатори и участници в курса / би било / като време и труд / да се посочат няколко линка към всеки вид числа. Е, надявам се да не съм досадна с примера- просто се опитвам да бъда разбрана в мислите си. Хубав ден на всички желая!!! :)

Линк към коментар
Share on other sites

Подкрепям veilet. И моят извод е, че вместо сериозното и последователно изучаване на Астрология, директно ни се поднасят за домашно сложни карти и диаграми за напреднали. Не трябваше ли водещия първо да започне от А, Б а не от средата на азбуката?

Линк към коментар
Share on other sites

Приятели :) разбираме и подкрепяме вашите становища. В момента се опитваме да подберем най-стегнатият и ясен вариант на въведение в елементарните понятия. Вече пуснах пробна тема с основните термини и информация за зодиакалните знаци. Моля да я прегледате и да си дадете мнението по два въпроса:

1. Има ли нужда от подробно разглеждане на всяко понятие тук в онлайн курса или е по-добре да се дадат само линкове към източници, от които всеки може да подбере това, което му подхожда. Въпросът е продиктуван от огромното количество от най-разнообразни материали - спокойно може да се сравни с море - от въвеждащи до професионални, с най-различен подход и определено носещи личното виждане и опит на всеки автор. Харесва ли ви начинът, по който са представени (опитно) зодиакалните знаци. Приемам всякакви предложения.

2. Има ли нужда от някакви задачи и упражнения в информативните теми или смятате, че информацията е достатъчна за ориентиране?

Моля вземете предвид, че колкото по-елементарна става информацията, толкова по-трудно става задаването на задачи. Нещо като да се дават уравнения преди да е научена таблицата за умножение.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Темата умишлено беше създадена преди началото на самия курс, точно за да се обменят мнения за конструкцията на курса - какво да включва, как да се започне, от какво да се започне, какво да обхване, на какво да се наблегне, въобще за методиката на преподаване.

Предложих програма на първото ниво, което да се обсъди, да се отхвърли или приеме, или да се подобри. Нямаше коментар.

Но, нека кажа две думи за същността на курса.

Астрология не може да се учи без карта, а понятие като проста карта няма, Когато започваме от А и Б, на база натална карта, естествено започваме с планетните достойнства, защото това са основите, на които се базира по нататъшните съждения. Надграждането започва именно с тези елементи, следващият етап е изграждане на умение за комбиниране. От тази гледна точка, характеристиките на знаците, като кардиналност, мутабилност, или на планетите, като малефактор или бенефик, нямат значение. Това са понятия, които се изграждат и проверяват успоредно.

Идеята е когато се погледне една карта, да се видят ключовите моменти, а материалите да бъдат намерени самостоятелно. Умението да се пресява информация, а не да се ползва готови постановки, предварително смляна и сервирана.

Акцента е върху самостоятелната работа, изграждането на работни навици и личен подход. Не наизустена формула или решения.

От многото желаещи, които се записаха в курса, писаха хора, които наистина нямат понятие от астрология, може би това е първата им среща с тази материя, но те се справят изключително добре, синтезирано, кратко и ясно. Отделили са време да работят по задачата и са се справили, за което много им благодаря!

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо, но правя ясоциация с учебниците у нас, които се пишат от професори, които за да покажат учеността си, използват прекомерно чуждици и заемки, усложняват изкуствено нещата и накрая излиза едно голямо нищо. А би трябвало да се пишат от професионалисти без титли, но с интелект и талант.

Линк към коментар
Share on other sites

Майче, в астрологията така или иначе има терминология и тя не може да се избегне.

И дори и да може, не е добре да се избягва, защото когато някой от курсистите посегне към някоя астрологическа книга, в нея така или иначе ще се срещне със същите термини и ако вече е научил нещо с побългарени такива, то поне в началото ще бъде доста объркан.

Друг е въпросът, че различните астролози и школи дават различни термини. В случая например: "планета на трон" = "планета управител". Кое понятие е по-добро/по-подходящо не е ясно. Общо взето всеки харесва това, което му допада или с което е започнал стъпките си в астрологията.

Иначе и аз си мисля, че ако курсът е за начинаещи, би било добре да се започне с основните неща - характеристика на знаците, на планетите и светилата, на аспектите и т.н., защото така е трудно за хора, които никак не са се занимавали. А да се надяваме, че хора, които не са запознати с нещо, биха дали мнение за това какво, как и кога да им бъде представяно като лекционен материал е нереалистично.

Но в крайна сметка просто приемете, че курсът не е за съвсем начинаещи :feel happy:

Инициативата е чудесна. Йордан отделя от личното си време, за да се случи въобще този курс. Той така или иначе ще се постарае да ви запознае с нещата, които смята за добре, а освен това ви е "под ръка" - в смисъл лесно и спокойно могат да се задават въпроси и т.н., което в един дистанционен или дори очен курс е по-затруднено.

Линк към коментар
Share on other sites

Ние нямаме ни най-малка претенция да пишем учебници - опитваме се да си помагаме един на друг, да се учим заедно. Ако някой е очаквал професионален курс по астрология с талантлив опитен "гуру", това няма да се случи в този форум. Ако някой е очаквал, че с магическа пръчица ще ни сервират астрологическо просветление, това няма как да стане - колкото астролози познавам, включително и автори на учебници, всички са споделяли колко много са работили и чели сами, питали са, опитвали са, учили са се...

Малко оф-топик, но ми се иска да изчистя едно подозрение... Бях вече специалист с висок клас квалификация и доста опит, когато и на мен ми "намекнаха", че когато обяснява на родителите на учениците ми за усвояването на езика, и въобще за това, което се случва и вършим с децата, аз се опитвам да блесна с квалификацията и знанията и да покажа колко съм "над" обикновените хора и учители. Стоях поразена няколко минути - вярно беше, че аз се опитвах да обясня на хората по най-"добрия" за мен начин, най-честно и откровено. Нито за миг не съм се чувствала "над тях" - дори ги чувствах равни на себе си и затова говорех на моя професионален език с тях. Когато отмина усещането за несправедлива обида и първосигналното "аз пък сега... ", осъзнах, че всъщност аз чувам в обвиненията не истината за себе си, а истината за това как се чувстват някои хора докато им обяснявам. Тогава осъзнах и друго - че вместо да "вдигам" събеседника си до своето ниво на разбиране, май е добре да престана изобщо да виждам нивата вертикално - на високи и ниски, а да заместя вертикалната картина с хоризонтален пейзаж от различни и несравними една с друга "земи", или казано на моя професионален език "mind maps".

А сега на топика - тези от нас, които очакват от един астролог да им каже нещо за тях самите, сигурно ще чакат астрологът да дойде в тяхната земя и да говори на техния език. Но тези, които искат да получат гражданство в земята на астрологията, може би е нужно да започнат бавно и полека да учат езика на тази земя...

Много ще съм благодарна на всички, които си направят труда да помислят и вместо общи пожелания да ми напишат какво мислят по моите два въпроса. От тях ще зависи как ще изглежда ориентиращата база с данни в този онлайн курс.

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за усилията, които полагате!

Отговарям на поставените въпроси:

1. Има ли нужда от подробно разглеждане на всяко понятие тук в онлайн курса или е по-добре да се дадат само линкове към източници, от които всеки може да подбере това, което му подхожда.

Няма нужда от подробно разглеждане. "Библиотека" с линкове ще свърши чудесна работа. Така всеки ще може да се задълбочи според базовите си познания.

2. Има ли нужда от някакви задачи и упражнения в информативните теми или смятате, че информацията е достатъчна за ориентиране?

Нека информативните теми са само информативни.



Линк към коментар
Share on other sites

Приятели :) разбираме и подкрепяме вашите становища. В момента се опитваме да подберем най-стегнатият и ясен вариант на въведение в елементарните понятия. Вече пуснах пробна тема с основните термини и информация за зодиакалните знаци. Моля да я прегледате и да си дадете мнението по два въпроса:

1. Има ли нужда от подробно разглеждане на всяко понятие тук в онлайн курса или е по-добре да се дадат само линкове към източници, от които всеки може да подбере това, което му подхожда. Въпросът е продиктуван от огромното количество от най-разнообразни материали - спокойно може да се сравни с море - от въвеждащи до професионални, с най-различен подход и определено носещи личното виждане и опит на всеки автор. Харесва ли ви начинът, по който са представени (опитно) зодиакалните знаци. Приемам всякакви предложения.

2. Има ли нужда от някакви задачи и упражнения в информативните теми или смятате, че информацията е достатъчна за ориентиране?

Моля вземете предвид, че колкото по-елементарна става информацията, толкова по-трудно става задаването на задачи. Нещо като да се дават уравнения преди да е научена таблицата за умножение. :)

Прочетох всичко, което дотук е представено като информация и отговарям на поставените въпроси:

по първия - на мен би ми било по-полезно ако има някаква систематизирана въвеждаща информация, т.е. не само линкове, но и кратък коментар по съответните базови знания. напр. това което прочетох тук за зодиакалните знаци ми хареса-изложен кратък текст и обяснения за всеки зодиакален знак. все неща, които до момента не съм знаела, а ми бяха полезни за решаването на първата задача.

по втория - към този момент не бих могла да преценя дали има нужда от подобни задачи, защото базовата информация, която прочетох като че ли не изисква упражнения, за да бъде усвоена, но може би ако се усложнят нещата, ще има нужда.

с две думи-мисля, че преди разглеждане на рождената карта, би била полезна по-първоначална информация, като напр. какво значат символите в картата /напр. какво значи AC, DC, IC, MC, защо са разположени на различни места в различните карти и от какво зависи това/.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви, приятели :) Ще се постарая в движение да споделям с вас информация, която съм ползвала досега. Ще се радвам да ми напомняте за неща, които съм пропуснала и информация, от която имате нужда. Също ще се радвам вие самите да споделяте в темите интересни линкове, които сте открили и ползвали.

На въпроса на Кети за Asc, Dsc, MC, IC - това са понятия, нужни за втората част на курса - домовата система - и с Йордан ще обсъдим как точно да бъде поднесена тя и кога.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здравейте всички можещи и знаещи астролози.И аз се присъединявам към форума защото ми харесва тази наука но бих искала да добавя само, че за новите които не знаят нищо за астрологията не е лошо да се пуснат линкове с термини и най основните неща тъй като без тях форума ще бледне и ще си пишат само знаещите.Колкото повече има от къде да се чете интереса ще е по голям.Също и предлагани астропрограми пък всеки да си избере с коя ще работи.  Зная че е трудно да се отдели време за писане но който има възможност нека пише.Има и доста литература по астрология на руски и английски. С много труд и желание може да се постигнат добри резултати.Аз когато мога също ще пиша. :3d_118: 

Линк към коментар
Share on other sites

Златни правила за тълкуване на хороскоп

  • Определяне хороскопът дали е на мъж или на жена (в мъжки хороскоп се гледа Слънцето, в женски - Луната).
  • Определяне къде се е родил и къде живее, семейството му.
  • Измерване на мозъчните центрове (изучава се във френологията).
  • Определяне на общественото положение.
  • "Снемане на анамнеза" - какви травми, лоши събития и премеждия е преживял.
  • Проверка часа на раждане.

 

Първи правила за тълкуване на хороскоп
  • Управителят на хороскопа е слаб когато има планета на Асц+-3°.

    Диспозитор на Асц: господарят на Асц или още господарят на 1-ви дом.

    Кармата най-бързо се развързва в 7-ми и 10-ти дом и най-бавно в 6-ти и 12-ти дом.

    Ранена планета: да има отрицателен бал.

    Всеки съвпад с Плутон е лош аспект.

    Единственият възможен лош аспект между Слънцето и Меркурий е полунонагагон - 20°.

    Ако предсказанията не се сбъдват, то е защото човекът не е на точното място по точното време и защото има и други фактори, които влияят (планети, точки и др.), а не се взимат предвид при предсказанието.

    Смени ли си човекът начина на мислене и действие от негативен към положителен веднага се изчиства кармата.

    Когато човек няма планети в даден дом се приема, че той там си е отработил качествата и само господарят на дома управлява процесите, отнасящи се до дома.

    Космограмата има добра резултантна ако преобладават благоприятните аспекти и планетите са добре поставени по дом и знак.

    Добре е Венера да води Сатурн, т. е. да има повече градуси от него.

    Добре поставена планета: добре стояща по дом и по знак.

    Доминираща планета - да е много силна по бал или да е в 1-ви дом и да е добре аспектирана, или да отстои на до +-3° от куспида на дом.

    Каквото показват добрите аспекти за пси-качествата, същото показват и лошите аспекти, но качествата при нехармоничните аспекти се проявяват на пулсации - ту ги има, ту ги няма. Изобщо, при лошите аспекти нещата не се изразяват плавно.

    Значението на дома се сформира от планетите в дома и управителят на дома.

    Ъглова планета: в 1-ви, 4-ти, 7-ми или 10-ти дом.

    Практическо упражнение за концентрация и подобряване на паметта:

  • Постарайте се така да подбирате вещите си, че с едно отиване до съответното място да пренесето максимално количество неща, а на връщане да отнесете обратно такова.
  • Постарайте се така да планирате необходимите ви вещи, че като тръгнете навън да не сте забравили нищо.
  • Планирането за деня трябва така да го съчетаете, че да си свършите работата с минимален разход на билети.

При разглеждане и оценка на срещуположните домове: ако Слънцето е в 5-ти дом, а 11-ти дом е празен, Слънцето влияе положително на 11-ти дом. Ако Сатурн е в 5-ти дом, то той ще се отразява зле на работите от празния 11-ти дом. Даже ако в 11-дом се намира Венера, злосторната планета от 5-ти дом намалява или даже унищожава нейното положително въздействие.

Най-лесният начин за тълкуване е чрез връзката между господарите на домовете. Например, ако се търсят взаимоотношенията между свекърва и снаха се гледат съответните им домове - техните господари. Ако образуват добър аспект - взаимоотношенията ще са добри, ако аспектът е лош - лоши.

Всеки дом се дели на три равни части и расположението на планетите по тези части определя възрастта, когато ще се прояви осезаемо влиянието на планетата - от 0 до 28 г, от 29 до 56 г и след тази възраст.

Реализацията на хороскопа е по домификацията, а аспектите дават заложбите и качествата на родения.

Къде може най-силно да се въздейства на тялото на човека - за неговото оздравяване и/или зареждане с енергия и каква е най-подходящата за него терапия? Според знака на Слънцето определяме частта на тялото, а от нея - и съответната терапия. Например: скорпион -нос; ароматотерапия; рак -стомах; храни, билки, води; риби - стъпала; горещи бани на краката.

Доброто се определя от Асцендента.

 

Божествените принципи, закони и сили в астрологията За да познаем Бога трябва да спазим следните принципи:

  • Божествената любов - тя определя количеството благоприятни условия в живота.
  • Божествената мъдрост - тя определя качеството на всички видове условия в живота.
  • Божествената правда - тя определя трайността на всички условия в живота.
  • Божествената добродетел - тя определя плодотворността на всички неща в живота.
  • Божествената истина - тя определя силата на всички условия.

Важно астрологично правило - всяка тема се тълкува по различни автори:

  • Духовно развитие и кармична астрология - по Иван Антонов
  • Движението на ин и ян енергията в тялото на човека - по П. Глоба "Анализ и синтез на космограмата" и по-точно по баловата оценка на космограмата (темата е много важна в медицинската астрология).
  • Съдба - Ян Кефер.
  • Транзитни сигнификатори - П. Глоба и Луис Екер.
  • Транзитни двойки по темите - П. Глоба.
  • Дирекции - Хадес и Н. Дойнов.
  • Прогресии - Пол Фламбар.
  • Планетарни революции - Хадес
  • Установяване точния час на раждане - по дирекциите на Н. Дойнов и Хадес, и по външния вид на човека - Емил Ловджиев.

За лоши домове се приемат 6-ти, 8-ми и 12-ти.

За една планета се казва, че има добри аспекти ако добрите към лошите са в съотношение 3:1 или повече за добрите.

Дорифорий (скаут) - 1-ва планета преди Слънцето по посока на часовниковата стрелка и след Луната.

Една планета е перигрин когато не е нито в собствен знак, нито в екзалтация, нито в падение, нито в заточение.

Дневно раждане - от изгрев до залез слънце. В наталната карта Слънцето е разположено в някой дом от 1-ви до 7-ми, т.е. над хоризонта.

Нараняваща планета се нарича тази планета от двойката планети, сключващи нехармоничен аспект помежду си, която има по-висок бал.

Помощ - добри аспекти от Слънцето, Венера и Юпитер.

Принцип: Лошите аспекти на злосторниците с Венера сами по себе си дават склонност към страст и пороци.

Фазата на Луната се определя

 

 

 

като в наталната карта се постави Слънцето на Асцендента и се извърши съответно преместване на Луната. Ако Луната попада в някой от домовете 1-6, тогава при раждането тя е била нарастваща, а ако е в домовете 7-12 - намаляваща. Ако Луната в наталната карта съвпада със Слънцето, тогава фазата е новолуние, ако е в опозиция на Слънцето - пълнолуние.

 

Бързи планети са Луната, Меркурий и Венера.

Приблизителна скорост на планетите:

  • Луна - 1 месец
  • Меркурий - 88 дни
  • Венера - 250 дни
  • Слънце - 365 дни
  • Марс - 2 години
  • Бяла Луна - 7 години
  • Черна Луна - 9 години
  • Юпитер - 12 години
  • Сатурн - 29 години
  • Северн и Южен възел - 29 години
  • Хирон - 50 години
  • Уран - 84 години
  • Нептун - 180 години
  • Плутон - 250 години
  • Прозерпина - 520 години

 

СИГНИФИКАТОРИ

Сигнификатори на характера: Асц, Слънце, Луна и Меркурий.

Сигнификатори на Меркурий в дева: концентрация, старателност, усилен труд, практически услуги, отговорно отношение.

Наследствени сигнификатори: Планетите в 4-ти дом, управителят на 4-ти дом, аспектите между управителя и планетите от дома. Ако няма планети в дома се гледат само аспектите на управителя.

Волята се управлява от Слънце и Плутон.

Марс - белези, Уран - изгаряния

Мръсотия - земен знак, Козирог

Домове на смъртта - водните: 4-ти, 8-ми и 12-ти.

Транзитиращата Луна в скорпион се нарича бясна.

Венера, Юпитер и Нептун са планетите на идеализма.

Знаци на:

  • веселие - телец
  • удоволствие - лъв, везни
  • експанзия - стрелец

Аспектът на въображението е между Луната и Меркурий. Това е също аспект на паметта и на владеенето на чужди езици.

Знаци за независимост: овен, лъв, стрелец, водолей.

Сигнификатори на дела и действия: Марс, Юпитер, Сатурн, Уран, Плутон.

Домове на кармата: 4-ти, 8-ми, 10-ти, 12-ти.

Интуиция: Уран, Нептун.

Пътувания: 3-ти, 6-ти, 9-ти, 12-ти дом.

Голяма печалба: Слънце, Юпитер, Уран. Малка печалба: Луна, Меркурий, Венера. Планетите трябва да са господари на 1-ви или 5-ти дом и да сключват помежду си хармонични аспекти.

Уран е сигнификатор на метафизиката и окултизма.

Окултни планети са: Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун и Плутон

Знаци на гордостта: лъв и везни.

Слънце - лоялност, Меркурий и Юпитер - измами

Знаци на страстта: телец, лъв, скорпион.

Сигнификатори на удоволствията в любовта: Венера, Юпитер, 5-ти дом.

1-ви дом показва съдбата.

Красноречието дават огнените знаци.

Меркурий и Плутон - красноречие, фъфлене.

Юпитер - критик.

Сатурн отговаря за слуха.

Знаци на красноречието и паметта - въздушните знаци и стрелец.

Сигнификатор на измервателните уреди е Сатурн.

Знаци на пътешествията - близнаци, дева и стрелец.

 

 

Това като за начало на начинаещите мисля че е добро.Поне е доста изчерпателно. По натам ще  разгледаме и аспектите. :3d_097: 

Линк към коментар
Share on other sites

Lidiana, хубаво е когато даваш такава информация да даваш линк към сайта, от който е взета, или ако е събирана от различни източници, поне да се посочва литература, с която може да се направи справка.

 

Но по материала, който си дала.

 

Няма да коментирам всичко отделно, защото материала е много, а и е безсмислено, но ще обърна внимание на някои фрапиращи твърдения.

 

Измерване на мозъчните центрове (изучава се във френологията)

 

Какво означава това? Френологията е наука, която няма общо с астрологията, те могат да се срещнат само в описанието на външността, но не и да работят съвместно, за решаването на каквито и да е въпроси.

 

Ако предсказанията не се сбъдват, то е защото човекът не е на точното място по точното време и защото има и други фактори, които влияят (планети, точки и др.), а не се взимат предвид при предсказанието.

 

Това твърдение е меко казано смешно, защото предсказанията или се сбъдват или не, всичко зависи от компетентността на астролога и практиката, която има.

Идеята на този курс е да се занимава с традиционната астрология, която има точно определени инструменти за работа. Това са - знаците на зодиака, домовете, седемте планети, аспектите, за разкош - арабските точки и това е. Точно комбинацията между тези елементи е напълно достатъчна, за да се направи правилно съждения. В съвременната астрология имаме средни точки, черна и бяла луна, транссатурнови планети, астероиди и какво ли още не. Но това е напълно излишно и в повечето случаи не работи. Старите астролози са били практици и са се старали с минимум усилия да получат максимум резултати. Седем планети са напълно достатъчни, за да опишат всяка ситуация и дори предмет, да се свързва Уран с изгарянията е абсурд, а Плутон - дори не мога да си представя какво може да прави той.

 

 

Когато човек няма планети в даден дом се приема, че той там си е отработил качествата и само господарят на дома управлява процесите, отнасящи се до дома.

 

В този цитат има две подвеждащи твърдения. Първо практическо основание във всеки дом да има планета, имаме седем планети и дванадесет дома/знака. Какво означава, че някой сам отработва енергиите и че само господарите управляват дома, при положение че единствено господарите или планетите алмутен имат власт над даден дом. Една планета може да управлява няколко дома и тн. Има една аксиома, която се извежда от практиката - всяка планета в даден дом решава проблемите на дома, който управлява с помощта на темите на дома, в който се намира.

 

Последното което искам да отбележа е за аспектите.

Аспектите са последното, което трябва да се гледа когато се анализира една карта. Първо трябва да се разбере каква е връзката между планетите, а тя се основава на положението им в знак и планетите, които имат достойнства в тази част на знака. Например, какво би значила опозиция на Юпитер в Телец с Сатурн в Скорпион. Първо нито една от планетите няма достойнство в тези знаци, което означава, че те нямат отношение, затова и опозицията няма действие. Аспекта означава "поглед", можеш да видиш много хора на улицата, но да нямаш отношение с тях, съответно да няма провокирано събитие. Нещо може да се случи само ако имаш отношение към нещо, трябва да има връзка.

Добри и лоши аспекти няма, има просто аспекти - има знаци между знаците, домовете и планетите, но те действат на различни нива, специално аспектите между знаците дават право на дадена планета да управлява даден дом, но затова по-подробно на друго място.

Секстила може да те убие не по лошо от квадратурата, по същата логика, няма и планети, които са абсолютно добри и такива, които са абсолютно лоши, всичко се тълкува съобразно есенциалната му природа.

 

И наистина за последно, кармата няма връзка в традиционната западна астрология. Тя може да има отношение към джйотиш, макар че и това е пресилено, но на Запад, това е философия, която няма място в тълкуване на хороскоп.

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

В отговор на това, мога само да ти пиша че няма никакво значение от кой линк  съм свалила инфото тъй като в гугал всеки има право да пише каквото знае или е чел и това което съм написала е така, и ако ти искаш можеш да пишеш ти по темите.Право на избор.За мене нещата стоят по друг начин. Не можеш да опровергаваш всичко тъй като всеки има метод на учене и мене така са ме учили.Колкото до кармата тя присъства в астрологията неотменно и това са положението на възлине в картата. Съжалявам за това че не можем да го дискутираме по дълго и да занимаваме форума с това кое е правилно и кое не. Всеки сам ще прочете информация по астрология от линкове, книги - има доста линтература и ще определи след време кое ще му е нужно при рзглеждане на наталната  карта и кое не.  С поздрав на всички астролози.

Линк към коментар
Share on other sites

Както си го научила така го говори, но има една основна разлика, която тегли чертата, между това, което пишеш и това което се случва - практиката.

 

Благодаря че ми позволяваш да се изказвам и ще се възползвам от "правото си на отговор", защото темата за карата в астрологията ми е любима, не заради друго, а за това че този уклон е отзвук на съвременната липса на познание в астрологията.

 

И понеже стана дума за карата и връзката й с възлите, нека подходим практично. Нека първо ти предложа няколко цитата от старите астролози и техния подход към възлите.

 

Албубатер казва:

 

„Когато Главата на Дракона е разположена на Аснцендента заедно със Слънцето, Венера и Меркурий, роденият ще бъде алчен.

 

От същия автор:

 

„Когато Опашката на Дракона е разположена на Асцендента, заедно със зловредно светило, роденият ще бъде без едно око, ако добра планета не образува с асцендента благоприятен аспект.”

 

 

„Ако Опашката на Дракона се намира на Асцендента, роденият ще стане трубадур, изпълните на балади за подвизи в чужди страни.”

 

 

”Когато Опашката на Дракона се намира заедно с Меркурий в осми дом, живота на родения ще бъде прекъснат на смъртоносно лекарство или черна магия. Когато Опашката на Дракона се намира заедно с Луната в осми дом,роденият ще загине, отровен от слабително, или като приеме смъртоносна напитка.”

 

„Когато Опашката на Дракона, Юпитер, Венера и Сатурн се намират в осми дом, роденият ще бъде убит, и възможно без причина, обезглавен или обесен.

 

 

„Когато Главата на Дракона, Слънцето, Луната и Меркурий се намират в дванадесети дом, това предвещава сериозни и тежки болести, строшени кости, слепота или изгаряния, а също и това, че родения ще умре от насилствена смърт, или ще бъде убит от враг, особено ако и Сатурн се намира заедно с тях в дванадесети дом.”

 

 

„Когато Главата на Дракона, Венера и Меркурий се намират в единадесети дом, при родения ще дойде късмет чрез неговата жена.”

 

Бен Рагел казва: „

 

Луната е малкото светили, управител на Асцендента на света, тя прилича на човека, особено в началото на нейното зараждане. Защото тя се е появила малка и расте, получавайки светлина от Слънцето, докато не стигне своята опозиция, а ако в това място се окаже един от двата Възела, то се случва нейното затъмнение. Също така Луната затъмнява Слънцето тогава, когато образува с него съединение заедно с един от двата възела. Ето затова слънчевото затъмнение поражда безчестни и подли хора, които оскърбяват и унижават своите крале.”

 

 

„Този, който е написал „книгата на Примерите” счита, че съществуват четири благоприятни планети: Юпитер, Венера, Луната и Главата наДракона. Неблагоприятните са също четири: Сатурн, Марс, Слънце и Опашката на Дракона.Меркурий е благоприятен с благоприятните и обратно. По волята на случая благодетелите могат да се превърнат във вредители и обратното.”

 

 

„Когато искаш да се нанесеш в дома си, винаги се настаняват в тази част, където се намират благоприятни планети. Ако дойде някой, който ти е приятен, разположи го близо до теб, на същото място или там, където се намира друг благодетел. Нека ти бъде известно, че пространството от Средата на небето до точката на Изток принадлежи на Венера. Самата точка на Изток принадлежи на Слънцето. Пространството от точката на Изток до точката на Север, която образува ъгъла на Земята, принадлежи на Юпитер. Самата точка на Север принадлежи на Меркурий. Пространството от точката на Север до точката на Запад принадлежи на Луната. Самата точка на Запад принадлежи на Сатурн,пространството от точката на Запад до Обедната точка, принадлежи на Главата на Дракона. Самата обедна точка принадлежи на Марс.”

 

И най-важното, което идва от Птолемей

 

„ Главата на Дракона причинява голямо зло, със злите планети (в съвпад) това зло нараства. И обратното, велико благо, защото ако е заедно с благотворни планети нейната доброта се увеличава.Опашката на Дракона действа обратно и като позиция и като значение е противоположна на Главата.”

 

Както виждаш никъде не става дума за карма, никъде не става дума за прераждане, а за конкретни проявления на конкретни места.

 

Искам да ти предложа да направиш експеримент със собствената ти карта. Вземи позицията на Южния възел или Опашката на дракона, виж коя планета има най-много достойнства в градуса на възела, вземи тази планета за диспозитор на възела, виж тази планета, кои домове управлява и в кой дом се намира. Опитай се да разбереш планетата- диспозитор  на Опашката, какво разрушава в твоята карта, защото Опашката винаги разрушава.

 

Все пак астрологията е практична наука, и дори такава мъглява тема, като възлите има изражение в този живот, а не в другите.

Редактирано от Йордан Анов
Линк към коментар
Share on other sites

Няма да се караме и всеки ще пише това което знае, а ако имах много знания щах не да чета форуми а да практикувам. Мнооооого имам да уча и практикувам.Спираме спора и приятно сърфиране в необятните дебри на астрологията.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...