Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Бах Терапията и връзката с Висшия Аз


Recommended Posts

Всеки в даден момент е загубвал посоката в живота, вкуса на живота, усещането за живот. Това може да изглежда като усещане за загуба, но може да изглежда и все едно личността знае много добре какво иска, знае как да го постигне, но все нещо не се получава - или не постига, или постига, но без удовлетворение.

Всичко това показва загуба на същността, на връзката с истинските желания, чувства, мисли. Основните белези са фрустрация, недоволство, че нещо не може да се постигне, неясно недоволство въпреки постижението. Те показват, че нещо вътре в личността се нуждае от хармонизация, което може да бъде постигнато чрез Есенциите на д-р Бах.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички искаме така: външен катализатор да подобри вътрешен дискомфорт; Естеството на субстанциите не е еднакво едната е "отвътре", другата "отвън":) есенциите могат да подпомогнат наличен вече процес, но да го създадат- едва ли.

Линк към коментар
Share on other sites

Всички искаме така: външен катализатор да подобри вътрешен дискомфорт; Естеството на субстанциите не е еднакво едната е "отвътре", другата "отвън" :) есенциите могат да подпомогнат наличен вече процес, но да го създадат- едва ли.

Ами виж Вятър. Процесът винаги е наличен. Човек се ражда с връзка с Висшия Аз и по един или друг начин нея я има. Иначе при напълно прекъсната връзка идва умирачката :)

Възпитанието, илюзиите, социалната среда замъгляват тази връзка, спират я, нарушават нормалното й функциониране.

Подходящата комбинация есенции (подходящата) спомага да се отпуши тази връзка. Разбира се, ако човекът има желание.

Но ако човекът има желание, ще потърси помощ. Пълноценната Бах Терапия не е само шишенцето с есенции, Това е личен анализ, разговор, препоръки за начин на живот и начин на мислене, извеждане на водещо послание, последващо наблюдение. Целта е по-съзнателното приемане на есенции, а не просто приемането на есенции. Така ефектът е още по-голям.

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Разговор, желание, личен анализ, начин на живот- говорим за терапевтичен процес. И тогава, да есенциите са добро попътно средство.

Линк към коментар
Share on other sites

Знаете ли, интересно е, че когато капките се определят чисто интуитивно (дали от самия човек или от друг), то те така или иначе помагат именно да възстановим връзката с висшия аз.

Когато се прави така едно по-рационално да го кажем интервю, се определят есенции, които да решат едни проблеми, които човекът е решил, че са на дневен ред. Но често те са по-скоро следствие от нещо друго.

Линк към коментар
Share on other sites

Разговор, желание, личен анализ, начин на живот- говорим за терапевтичен процес. И тогава, да есенциите са добро попътно средство.

Ами да, ако няма процес, нищо няма. Без процес дори и Манната Небесна не е достижима за човека........а ние се къпеме в Манна :)

Знаете ли, интересно е, че когато капките се определят чисто интуитивно (дали от самия човек или от друг), то те така или иначе помагат именно да възстановим връзката с висшия аз.

Когато се прави така едно по-рационално да го кажем интервю, се определят есенции, които да решат едни проблеми, които човекът е решил, че са на дневен ред. Но често те са по-скоро следствие от нещо друго.

Мдам. След интуитивното определяне и като проверявам рационално нещата забелязвам колко изключително "рационално" е интуитивното извеждане.

Така могат да се проверят и всички членове на семейството и да се види как нарушените процеси "плуват" от един член на семейството в друг и как членовете на семейството взаимно "поддържат" запушени състояния. Категорично съм се убедил, че почти винаги в едно семейство никога не е болен само един човек. Ако боледува някой, то боледува цялото семейство.

Линк към коментар
Share on other sites

Да, и на мен това ми светна съвсем скоро. Аз и затова отворих темата за Семейния егрегор.

Болестта се прехвърля от един на друг, както казваш ти - плува; понякога не може да се забележи съвсем ясно, защото се случва да се прояви по друг начин.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...