Jump to content
Порталът към съзнателен живот
vorfax

Планетите в рождената карта - въпроси и отговори

Recommended Posts

В момента на раждане планетите се намират в точно определен градус на определено зодиакално съзвездие. Така се съставя звездната карта в момента на раждането ни, която се нарича рождена или още натална карта. В момента в курса се разглеждат такива карти и конкретно видовете позиции на планетите в различните зодиакални знаци. За да се направят изводи, обаче, е необходима комплексна информация за цялата карта. Поради тази причина всяко тълкуване "на парче" е много повърхностно и по-скоро щрих, отколкото образ.

Ще си позволя само един линк към пример:

Слънце в Овен

Слънцето екзалтира в Овен, защото когато навлиза в този знак – началото на пролетта, то започва да увеличава своята сила. Неговата присъща топлина и сухота се подсилват след зимния сезон, за да постигнат пълната си проява в Лъв. От тази гледна точка, Овена дава началния тласък, експлозията, която задейства и възпламенява Слънцето.

Ключова дума – инициативност

Екзалтация

Войнствен, вироглав и амбициозен, вие сте бърз, динамичен и ентусиазиран. Вие сте водач, а не последовател и сте добър във властта и управлението. Вие сте отличен занаятчия. Обичате да правите каквото си искате в удобно за вас време, самомнителен сте и понякога арогантен. Вие сте отзивчив към нуждите на другите, въпреки че макар и рядко изпитвате завист. Вашата явна самоувереност може да прикрие дълбоко вкорененото ви чувство за малоценност. Целта ви е енергично да ръководите.

Бушуваща енергия, ентусиазъм, праволинейност, импулсивност, резки енергетични приливи и отливи. Войнственост, препятствията се преодоляват с челен сблъсък. Храброст, стигаща до безразсъдство. Такъв човек не е склонен да се вслушва в чуждото мнение. Кредото е: " Аз съм"

източник

Сподели това мнение

тук

Но за да се интерпретира информацията са необходими години учене... Все пак за набързо - става...

Редактирано от Донка

Сподели това мнение

:3d_146: Еми а де - е те за това организираме курса.

Сподели това мнение

Нямам нищо против курса, но ако проявяваш итерес към наталната си карта, Ворфакс, ето един сайт, където можеш да получиш безплатна интерпретация, както и прогнози за цялата година и за всеки ден,

безвъзмездно :http://www.astro.com/oroscopo?cid=sr7fileppFIgS-u1229428557_2172293780

Това, което ще получиш наготово от ASTRODIENST би повлияло положително на интереса ти към курса и астрологията въобще.

Редактирано от Inseparabile

Сподели това мнение

Макар темата да бе започната малко на шега... тя е съвсем сериозна.

Напоследък ме интригува един случай с моята натална карта. 

Когато планетите образуват стелиум, т.е. няколко планети се намират в съвпад или са в един и същ знак или в един и същ дом, те са много важен показател при тълкуването на картата. Енергията, която те съсредоточават в определения дом е наклонила везните и към съответния знак, в който те се намират. Много често това е групата на слънцето и меркурий с още 1-2-3 планети, които са се оказали в близост в момента. Това още повече акцентира важността на стелиума. 

Та въпросът ми е как тълкувате съвпадите в подобни карти - известно е, че съвпадът е може би най-противоречивият аспект и зависи силно от самите планети и тяхното разположение. Много ще са полезни примери...

Сподели това мнение

Здравейте и извинете за отчаяния и дълъг пост! И затова, че използвам чужда тема. Ако прецените - махнете поста ми.
Имам много проблемна житейска ситуация - с бебе на 2 месеца и баща, който си тръгна от нас. Още по време на бременността ми...
Обиколих всички астролози в България :))) малка метафора, но наистина се консултирах с доста такива. Отдавна трябваше да сме се събрали според повечето, има такива, които ми казаха, че той се е осъзнал, че не желае заедност и такава няма да има, но ще си гледа детето. Искам да чуя и вашето мнение, ако ще ви бъде интересно и имате време и желание да го споделите. Ще бъдем ли семейство с въпросния господин и как стои бащата в картата на бебо.
Ето и данните ни:
Моите: 20.04.1985, 5:30 сутринта в Оряхово
Неговите: 04.10.1988, 13:30, Москва
Бебчо: 20.01.2016, 10:36 сутринта, София 
Запознахме се през май 2014, а връзката си започнахме на 6.08.2014. Разделихме се през май-юни 2015.
Ако не питам коректен въпрос, моля за извинение!

благодаря на всеки, за всичко!

Сподели това мнение

преди 11 часа, any_kzl каза:

Здравейте и извинете за отчаяния и дълъг пост! И затова, че използвам чужда тема. Ако прецените - махнете поста ми.
Имам много проблемна житейска ситуация - с бебе на 2 месеца и баща, който си тръгна от нас. Още по време на бременността ми...
Обиколих всички астролози в България :))) малка метафора, но наистина се консултирах с доста такива. Отдавна трябваше да сме се събрали според повечето, има такива, които ми казаха, че той се е осъзнал, че не желае заедност и такава няма да има, но ще си гледа детето. Искам да чуя и вашето мнение, ако ще ви бъде интересно и имате време и желание да го споделите. Ще бъдем ли семейство с въпросния господин и как стои бащата в картата на бебо.
Ето и данните ни:
Моите: 20.04.1985, 5:30 сутринта в Оряхово
Неговите: 04.10.1988, 13:30, Москва
Бебчо: 20.01.2016, 10:36 сутринта, София 
Запознахме се през май 2014, а връзката си започнахме на 6.08.2014. Разделихме се през май-юни 2015.
Ако не питам коректен въпрос, моля за извинение!

благодаря на всеки, за всичко!

Надали някой лаик,като мен например:huh:, би могъл да ти каже какво ще стане. Аз лично си направих пълен хороскоп при много добър астролог,както и хороскоп за съвместимост.Много съм доволна.Трябва да се знае,обаче,че дали нещо от хороскопа ще се случи или не зависи много от нашата лична воля.

Астрологията не е гадаене,тя дава насоки,казва кога е най-удобното време за конкретно начинание.Тя надали ще ти каже дали ще се живееш с някого и дали същия например ще направи нещо точно определено.По разположението на звездите в момента(транзити) и в зависимост от разположението им спрямо планетите в рождения хороскоп(дали има напрегнати аспекти и пр.) се съди за това дали едно събитие е вероятно да се сбъдне и дали времето е подходящо или не за дадена инициатива.Но наталната(рождена) карта трябва да се изследва ЦЯЛОСТНО от специалист,защото не са важни толкова планетите,а техните аспекти,както и разположението на Лилит,Селена,Северен и Южен лунен възел и пр.А тези зависимости може да ги разчете човек с опит.Ако имаш някакви въпроси можеш винаги да ми пишеш на лични.

Поздрави!

Сподели това мнение

Моля регистрирайте се, за да коментирате

Вие можете да публикувате коментар след като влезете в акаунта си

Влизане Сега