Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Отключване и развиване на свръхестествени способности


Recommended Posts

Здравейте, приятелчета. Търся информация за отключване и развиване на психичните ни, свръхестествени сили. Вярвам, че всеки един от нас има умения и способности, само че при едни са развити, при други все още не. Някой от вас запознат ли е с това, знае ли някакви упражнения за развиване, вие имате ли някакви способности?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 33
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Търся информация за отключване и развиване на психичните ни, свръхестествени сили. Вярвам, че всеки един от нас има умения и способности, само че при едни са развити, при други все още не. Някой от вас запознат ли е с това, знае ли някакви упражнения за развиване, вие имате ли някакви способности?

Когато човек достигне определено ниво на развитие ще се сдобие с такива способности. Не мисля, че това трябва да се поставя като цел без да си хармонизирал достатъчно организма и характера си..., защото това крие доста опасности. (Може да прочетеш повече по темата в книгата "Занони" на Едуард Булвер Литон)

Аз лично съм имала известни опитности, които се получиха в резултат на пеене..

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятелчета. Търся информация за отключване и развиване на психичните ни, свръхестествени сили. Вярвам, че всеки един от нас има умения и способности, само че при едни са развити, при други все още не. Някой от вас запознат ли е с това, знае ли някакви упражнения за развиване, вие имате ли някакви способности?

Най-лесният и сигурен начин са наркотиците. Само че свръхестествените сили не са тези, които ги дават по филмите - да си с готин костюм, да летиш и да спасяваш хора в нужда. В общия вид ще ти предложат друг светоглед, но не си въобразявай, че непременно ще ти хареса. Говоря за онова, което считам за реалност. Фантастиките за пътуване във времето, левитация и посещаване на други светове за мен имат място само в комиксите.

Линк към коментар
Share on other sites

Сериозното изучаване на шахмата също помага много - подобрява интуицията, паметта и уменията за анализиране и за вземане на решения.

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

В допълнение може да погледнеш следните няколко теми във форума:

- Що е съзнание и съзнателен живот?

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=69&hl=

- Разширено съзнание

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=13278&hl=

- Изследване, развитие и разширяване на собственото съзнание

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=13295&hl=

Линк към коментар
Share on other sites

А какво би искал да постигнеш, когато се научиш как да отключиш и развиеш своите свръхестествени способности?

Това е знание, и не само знание, а и сила. С някои неща не трябва да си играем, само защото така ни се е приискало.

Има и още нещо - знанието трябва да се заслужи. Иначе няма да знаеш какво да правиш с него.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятелчета. Търся информация за отключване и развиване на психичните ни, свръхестествени сили. Вярвам, че всеки един от нас има умения и способности, само че при едни са развити, при други все още не. Някой от вас запознат ли е с това, знае ли някакви упражнения за развиване, вие имате ли някакви способности?

Какви свръхестествени сили би искала да развиеш? И как/за какво би ги използвала?

Линк към коментар
Share on other sites

Познавам такъв човек .Работи няколко години по ,,метода Силва".Името на една от книжките,,Ти лечителят",дава представа за неговата насоченост.Но този човек имаше огромна моти

вация .Трудеше се за живота на много близък.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятелчета. Търся информация за отключване и развиване на психичните ни, свръхестествени сили. Вярвам, че всеки един от нас има умения и способности, само че при едни са развити, при други все още не. Някой от вас запознат ли е с това, знае ли някакви упражнения за развиване, вие имате ли някакви способности?

Приятелче, това не ти трябва :)

Отключва се само отворена врата, а затворената остава затворена навеки :)

Редактирано от Ивета
Линк към коментар
Share on other sites

Be careful what you want to get because you might get what you want....

Линк към коментар
Share on other sites

М03, отключи себе си и ще имаш всичко, което си искал. А това си е магия, свръхестествена. Удовлетворение, умиротворение, успех, мир.

А аз ти казвам, че всеки може да го направи това. Всеки

Редактирано от БожидарЗим
Линк към коментар
Share on other sites

Be careful what you want to get, because you might get what you want....

С други думи - не задавайте въпроси, чиито отговори не бихте искали да научите!

И внимавайте какво си пожелавате, защото може да се сбъдне!

Редактирано от ISTORIK
Линк към коментар
Share on other sites

Be careful what you want to get because you might get what you want....

"Внимавай какво си пожелаваш" е популярна американска поговорка. Тук сме повече на принципа "колкото повече - толкова повече".

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, приятелчета. Търся информация за отключване и развиване на психичните ни, свръхестествени сили. Вярвам, че всеки един от нас има умения и способности, само че при едни са развити, при други все още не. Някой от вас запознат ли е с това, знае ли някакви упражнения за развиване, вие имате ли някакви способности?

Така и не конкретизира за какви способности става въпрос - интуитивни, свързани с ясновидството или друга форма на свръхчувствителност, или нещо друго. Опасности разбира се съществуват, затова е необходимо преди всичко да се научиш да оставаш в емоционално равновесие независимо от обстоятелствата. Изострената чувствителност на сетивата съчетана с увеличаване на психичната енергия са пагубни, ако нямаш контрол над емоциите си. А всички практики водят именно до увеличаване на психичната енергия и изостряне на сетивата било чрез системна концентрация на ума или по друг начин.

Преди всичко е необходимо да пожелаеш истински това, което искаш да постигнеш, но без да поставяш условия как и кога ще дойдат резултатите. Нужна е вяра в себе си. Тренирането на интуицията е винаги полезно. Опитай се просто да вникнеш в същността на всичко случващо се около теб, да го опознаеш и разбереш. В един момент това ще доведе до способността ти да предвиждаш възможните последствия, дори и те да се струват неочаквани за повечето хора. Далновидността и проницателността обикновено не се считат за психични феномени, но в действителност са.

Ако целта ти е ясновидство, можеш да опиташ някоя система за гадаене. Примерно с карти. Така ще развиеш необходимите качества струва ми се безопасно. Можеш да се опитваш да познаваш различни неща в ежедневието си, но е важно да не се разочароваш от неуспехите, които неминуемо ще са много в началото. Освен това е необходимо да се научиш да различаваш предположенията на ума си, от интуицията. Това става с практика и с течение на времето.

Сравнително безобидна е психометрията. Т.е. докосвайки даден предмет (или като го държиш в ръката си) да можеш да видиш събитията които са се случили в близост до него. Просто опитай. Подръж даден предмет в ръката си, отклони вниманието си от всичко друго и виж дали в съзнанието ти няма да изплуват някакви образи.

Левитации и манипулации от разстояние върху предмети и хора няма какво да ги коментираме. Ако имаш познат, който изявява желание може да се опитате да осъществите телепатична връзка. Просто съгласувайте предварително ден и час, кой ще приема и кой ще изпраща съобщението... останалото е въпрос на насочване на съзнанието и на хармонизиране между двама ви. С практика може би ще успеете да постигнете някакви резултати. Пречките все пак са много. Включително пречка може да се окаже и силното желание, ако то води до емоционална нестабилност. Също така и недостатъчно силната и ясна мисъл. Ако образите са неясно в нашето собствено съзнание, то как очакваме те да достигнат до човека отсреща и той да ги възприеме?

Линк към коментар
Share on other sites

Аз си мисля, че общият въпрос предполага и неангажираност към конкретно умения. На първо четене, когато някой те попита как да стане супер герой, ние му отвръщаме със снизхождението каквото наивността заслужава, като изхождаме от опита си. От друга страна всеки от нас е искал да бъде супер герой и причина за това е било чувството за малоценност и безпомощност. Всъщност във въпроса има резон, но в отговорите едва ли може да се открие особен смисъл, защото ако рецепта имаше, сега щяхме всички да я знаем.

Желанието да си различен е етап от човешкият живот. В общи линии, ако си достатъчно ярка личност, такава, която работи върху своето развитие, то тя просто става различна, независимо дали го иска или си го поставя за цел. Всяка звезда в шоубизнеса е уникална и ценна, защото е нещо различно от всичко съществуващо до момента. И без да сме на сцена (като изключим това, че живота е) желанието да изпъкнем би следвало да е плод на заложения стремеж в нас да се докажем и доминираме. Когато обаче това става самоцел и желаем резултата, без всъщност да работим със самите себе си, то става като приготвянето на пица по телефона - когато друг я прави по инструкции ще стане я пресолена, я изгоряла, я клисава.

Линк към коментар
Share on other sites

Първо благодаря на всички, които отделиха от времето си, за да отговорят на въпросите ми. :angel: Не съм имала предвид някоя точно конкретна способност, която искам да развия, просто от известно време се съсредоточавам доста върху себе си, опитвам да се опозная и самоусъвършенствам и желая да опитам да развия някоя способност, ако имам такава, разбира се. :) Но всичко с времето си, естествено, все пак обаче не трябва да стоя с кръстени ръце и да чакам наготово от някъде да получа някакво умение. Трябва да си го заслужа, а и трябва да се потрудя за него. Все още не съм овладяла себе си и не съм се научила да контролирам емоциите си изцяло, така че имам още бая да се уча и опитвам. :) Попаднах на книгата ''Развиване на психичните сили'' от Уилям Хюит и ми стана много интересно, започнах да прилагам методите му, затова попитах и за други такива, ако знаете. Сега ще прочета и темите, които ISTORIK ми е посочил. Със сигурност ако имах такива сили бих ги използвала за добро, да помагам и да бъда полезна. Само, когато върша добрини се чувствам удоволетворена от себе си. :3d_053: :3d_053: :3d_053:

Линк към коментар
Share on other sites

Най добре е ако се учиш в група с учител.По бързо се напредва и по малко грешки стават.

Линк към коментар
Share on other sites

Отключването на тези сили е Следствие от усилена работа върху себе си ,следвайки Духовен Път.най-общо казано. Има много Изпитания по този Път,но това е отделна тема.Добре е да се информираш по въпроса с Пазача на прага,който очаква всеки повдигнал булото на Изида,което разделя материалния от фините светове.Ако не си подготвен за това, последиците са страшни.

Отвъд няма само Ангели....

Готова ли си да загърбиш този си живот в момента-хората,мечтите.... и да тръгнеш по Пътя?

Линк към коментар
Share on other sites

Оу, и аз съм се опитвал... преди години, до преди не много време, но осъзнах, че всичко това е просто поредния продукт на собствената ми комплексираност и на това, че не се приемам/харесвам/обичам, такъв какъвто съм - несъвършен.

Човек е взискателен към себе си, защото е комплексиран.

Когато човек поправи втория си център, тогава не изпитва никакви потребности да бъде харесван от другите, уважаван, да са респектирани от него.

Защо му е всичко това на човека? Защо му е необходимо да се открои, да бъде специален? Това не става по поръчка. Възможно е, но е трудно, а и си има цена. Най-вече е глупаво и наивно.

Специалността на човек се намира във възможността му да обича, да изпитва (да дава/приема) любов.

Именно поради недостиг на любов човек търси начини да изпъкне, та да бъде забелязан, харесан, уважават, но в корена на това се крие простото желание, дълбоката необходимост да бъде обичан, възлюбен, от "другите".

Защо му е на човек да бъде обичан от другите?

Зарад раната/неизправността във втория му център - комплекс за малоценност и пр. комплекси. Зарад раната в първия му център, носеща името "страх".

Комплексираността и страха пречат на човека сам той да хареса себе си, да възлюби себе си, да уважава себе си, защото още от дете са му посочвали несъвършенството, което бива да изправи, с което бива да се справи, да се бори, за да... оцелее.

Коренът на проблема идва от неведението на тези които възпитават, на привичките, на вижданията в света, на нормите... и тъй се градят в младия човек кривите модели, кривите възприятия.

Как би се чувствал човек който просто отпусне сърцето си и си даде възможност да обича?

Какво друго му е необходимо?

Способностите, дарбите, и пр., са просто опит на човека, вик, копнеж за щастие. А щастието е? Къде?

Кога си щастлив, човече?

И Супермен да стане някой, това не гарантира щастието, неговото. Да правиш добрини, защото по този начин се чувстваш пълноценен, щастлив - това също е поради комплексираност. Добрини бива да се правят по естество, а не продиктувани от това, че не се имаш за значим и не от това, че само тогава се чувстваш удовлетворен, полезен, пълноценен, но все пак - това е път и то добър път, дори ако човек го прави поради комплексираността. То явно, поне в началото, няма поради що друго да го прави.

Ако човек е щастлив, ако огънят гори в сърцето му, той прави каквото прави не от комплекс, а за да сподели, за да даде от щастието. Такъв човек вече е щастлив и за него не е важно да прави нещо за да стане щастлив. Той вече Е такъв. Когато Любовта гори в сърцето, не е нужно даже да правиш каквото и да е. Тя просто се излива в някаква посока, или навред и това е всичко. Твоята любов е достатъчна. Не са необходими дела.

Това е описано и от апостол Яков и от апостол Павел.

Щастието... щастлив си само когато си влюбен, когато изпитваш любов?

Към кой?

Ако 10 човек те обичат, но ти към тях си безразлична, щастлива ли ще си? Едно голямо "Не!"

Тогава?

Следователно щастието е в това ти самата да изпитваш любовта, да я изживяваш?

Казват, че когато любовта е споделена, тогава щастието е тотално, но повечето хора, когато обичат, очакват да им бъде отговорено със същото, и ако това не стане, те изживяват мъка, разочарование, кастрират собствената си любов по този начин, възпират я, скопяват се.

Защо? Какво ти пречи? Какво изискаш от другите? Защо ти трябва?

Не се ли сещаш, че ако ти любиш, безкористно, то няма как да не те харесат, да не ти отговорят със същото? Да, понякога отсрещния не е способен да отговори, скован е, има лоши навици, привички, има наранено виждане, голяма заблуда, комплексираност. Какво следва от това? Ами че нали и ти така? Следователно любовта към този човек не бива да секва, не бива да имаш очаквания той да ти отговори, или който и да е друг да го прави, защото същия може просто да не знае, както не си знаела ти. Същия може просто да е неспособен, зарад бариерите, които сам е поставил в ума си. Следователно твоята любов, по естеството си, в този момент е състрадателна. Състрадаваш и любиш, без да изискваш, без да търсиш в отговор същото.

За да не си празна/нещтастна от това, че не получаваш любов, просто се научи ти да се обичаш.

По този начин ти самата ще се превърнеш в генератор на любов, в перпетомобиле, а и ще си свободна, а не зависима от това дали ще получиш доза любов от някой, или няма да получиш.

Зависимостта е робство. Бъди свободна! Перпетомобиле, Звезда, Слънце.

Дали Слънцето е нещастно зарад туй, че няма кой да го огрява?

Там тъмно ли е?

Не Слънцето само себе си осветява и топли. То няма нужда от слънце, което да го грее. То е свободно, а следователно е щастливо. Независимо!

По-добре питай как (?) да се обикнеш, за да завъртиш безкрайността на любовта.

Дори да преместиш планина, ако си неспособна на любов никой не ще те харесва. Ще те уважават, ще имат респект към теб, но няма да те харесват истински. Ще се страхуват.

Че защо ти е да местиш планини?

Викаш. Крещиш. Чуй се сама. :3d_053:

Аз казвам: Просто си зажадняла за любов, а тя е в твоите собствени ръце. На две педи под нослето. :)

Нищо повече и нищо друго.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Прекрасно Ники.Чувствата са вселена а любовта е най високия връх.И най хубавото е че има още много да учим.,, Хората пък говорят за любовта и разбират връзката между мъжа и жената. Според мене тая любов е работа за продължение на рода, но не и любов. Майката работи вкъщи не от любов, но от егоизъм, да се осигури на стари години. Любовта е нещо възвишено, каквото малцина са изпитвали. Тя не е чувство нито на мъжа, нито на жената. Даже майчиното чувство не може да се нарече любов. Човек изпитва всички чувства, докато дойде до истинската любов." цитат от:

13. Двете жени

Беседа от Учителя, държана на 12 юни 1921 г. в София.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Първо благодаря на всички, които отделиха от времето си, за да отговорят на въпросите ми. :angel: Не съм имала предвид някоя точно конкретна способност, която искам да развия, просто от известно време се съсредоточавам доста върху себе си, опитвам да се опозная и самоусъвършенствам и желая да опитам да развия някоя способност, ако имам такава, разбира се. :) Но всичко с времето си, естествено, все пак обаче не трябва да стоя с кръстени ръце и да чакам наготово от някъде да получа някакво умение. Трябва да си го заслужа, а и трябва да се потрудя за него. Все още не съм овладяла себе си и не съм се научила да контролирам емоциите си изцяло, така че имам още бая да се уча и опитвам. :) Попаднах на книгата ''Развиване на психичните сили'' от Уилям Хюит и ми стана много интересно, започнах да прилагам методите му, затова попитах и за други такива, ако знаете. Сега ще прочета и темите, които ISTORIK ми е посочил. Със сигурност ако имах такива сили бих ги използвала за добро, да помагам и да бъда полезна. Само, когато върша добрини се чувствам удоволетворена от себе си. :3d_053: :3d_053: :3d_053:

здравей М03,

много интересен въпрос и начина, по който си го поставила говори, че си наясно с едно много важно нещо.

Действително всеки от нас притежава такива способности, но при 10 % от населението те са активни по рождение, като дарба, знаете тези хора се отличават винаги и ги наричаме „късметлии”. При останалите 90 % също съществуват психични способности, но са закърнели и трябва да се активират.

Ще те насоча към нещо, на което може и да не си попадала досега, но виждам, че един от участниците в дискусията правилно те е насочил.

%D0%A5%D0%BE%D1%81%D0%B5-%D0%A1%D0%B8%D0%BB%D0%B2%D0%B0.jpg

Действително Хосе Силва създателят на Метода Силва - още средата на миналия век е обучил напълно обикновени хора - 39 човека да развият психичните си спосонбности в резултат на специално създадени умствени упражнения.

Тези умствени упражнения Хосе Силва интегрира за създаване на две системи за обучение - Силва метод и Силва УлтраМайнд ЕСП Систем. Първата създадена 66та година и насочена към контролиране на стреса, съня, премахване на болка, и всякакви техники от типа помогни-си-сам, докато втората система УлтраМайнд ЕСП - Хосе Силва обособява през 1998г. в резултат на опита с предишната, като доусъвършенства и актуализира упражненията с насоченост развиване на интуицията и нашите естествени психични способности.

Не мога да не си кажа мнението, от миналата година имам личен опит с използването на УлтраМайнд ЕСП. (от тогава се разпространява в България чрез курсове)

Ще споделя какво се случва всъщност и защо.

Хосе Силва вярвал, че психичните ни способности ни се дават за да си вършим работата, която ни е отредена на земята. Не просто така, за удоволствие... Той вярвал, че наша обща мисия е да подобряваме условията на планетата земя, да решаваме проблеми по-ефективно и да помагаме на цялото Творение. Именно за това и с такава насоченост, той приканва хората да развиват своята интуиция и естествени психични способности, за да можем да бъдем по-често прави отколкото да грешим, да можем да усещаме правилните решения и действия, да помагаме на другите и на себе си, когато видим проблем... и най-много да се научим да следваме знаците, "случайностите и съвпаденията” и да разчитаме този универсален език на Вселената, който съществува за да ни помага да вървим по-леко в осъществяването на мисията си и да сме по-ефективни във всичко.

Самите психични способности се развиват на практически семинар с множество практически упражнения. Ще те излъжа, ако кажа, че става само с книга. Аз самата преди семинара бях прочела и използвах техниките за да решавам пробелми и различни неща, също и да помагам на други хора от дистанция. Действа перфектно, но това няма толкова общо с интуицията. Самата интуиция и другите ни психични сетива имат нужда от реална практическа тренировка.

Това по време на семинар се случва при работа в група и с инструктор. Резултата е удивителен. Няма да си кривя душата, защото само един гений (за мен определено Хосе Силва е такъв) може да измисли упражнения, които за 2 дена и половина курс и практика, да докажат парктически на участниците какво са научили и че действително използват психичните си способности.

Това се случва през втория ден, когато хората трябва да усещат информация от разстояние. Просто да затворят очи, да влязат в Алфа ниво и да се свържат на менатално ниво с човек, напълно непознат за тях, имайки единствено името и възрастта му и в кой град живее човека. Това е доста трудна задача за човек, който не е роден с тези способности и не е тренирал ума си за тях. Но резутатите след 2 дена курс доказаха вече неколкократно, че всички ние успяваме и го правим много добре.

Друго упраженение е Психометрията - когато сте затворили очи и в ръката ви се поставя предмет на непознат човек, който има в себе си емоциите и информация от някаква случка или лично преживяване. Човека, който се упражнява със затворени очи открива и описва притежателя, неговия характер и дори самата случка, какво е станало като най-силна емоция, което е запаметено в предмета... След като свърши упражнението, той може да си сравни резултата от другия курсист, който познава притежателя и цялата история около предмета - и така обективно може сам човек да прецени как се е справил.

Лично в моя живот усещам вече от една година интуицията ми е определено по-силна и се появи телепатия, спонтанна и много често. В смисъл, че аз без да го целя или мисля за това, познавам мислите на моя приятел. Просто казвам на глас нещо, което ми идва в ума и за пореден път точно 2-3 секунди преди това или малко повече се оказва, че той е мислел по същата тема. А при мен идва спонтанно. Другото, което е усещането ми за хората и интуицията дали да вярвам на някой или не е в пъти по-силна сега. Научих се да я слушам. В сънищата си усещам промяна, започнах да се осъзнавам по-често по време на сън, и ми е по-лесно да поема контрола, ако нещо не ми харесва да го променям, усещам се и мога да заявя волята си ... което автоматично те изважда от всеки кошмар.

Но не само това е важно, а за какво ще използваш психичните си способности, както по-горе доста на място отбелязаха и другите участници. Трябва човек да е много осъзнат и да ги използва само за добро, неегоистично и в полза на всички. Иначе рискува да ги загуби - а такива случаи има много.

За да развиеш напълно психичните си способности са нужни доста упражнения. Хосе Силва препоръчва за да изгради човек напълно усещане в себе си за интуиция, да работи 50 подобни случаи на връзка от разстояние с други непознати хора, при които да описва здравословното има състояние. И разбира се е нужно да има някой, който да ти потвърди, че грешиш или напротив имаш попадения.

Според мен е много важно за всеки човек да развива интуицията си - това е един механизъм на оцеляване. Може да спаси нас или други хора в най-напечените моменти. И именно за това е много по-важен от всички други умения и знания.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...